Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


1. Ako sa dostanem na Flores a Komodo?
- Najjednoduchším spôsobom je doletieť sa na letisko v Labuan Bajo na Flores, odkiaľ je dostupná trajektová alebo lodná doprava na ostrov Komodo.

2. Potrebujem víza na cestovanie do Indonézie a Floresu?
- Áno, pre väčšinu návštevníkov je potrebné získať turistické víza pre Indonéziu. Víza je možné získať buď na letisku po prílete, alebo vopred v ambasáde alebo konzuláte Indonézie vo vašej krajine.

3. Koľko dní potrebujem na to, aby som si mohol vychutnať Flores a Komodo?
- Odporúča sa aspoň 5 až 7 dní, aby ste si mohli vychutnať krásy Floresu a úžasnú faunu a flóru ostrova Komodo, vrátane stretnutia s drakmi Komodo.

4. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Floresu a Komoda?
- Najlepšie obdobie na návštevu je počas suchého obdobia od apríla do októbra, keď je najmenej zrážok a teploty sú príjemné. Avšak, nič nie je isté a počasie sa môže meniť, preto je vhodné si skontrolovať predpovede počasia pred cestou.

5. Aké aktivity sú k dispozícii na Flores a Komodu?
- Na Floresi si môžete vychutnať túry po nádherných vodopádoch ako je Cunca Wulang, prekonať si adrenalínové rieky v raftingu na rieke Mbeliling alebo pozorovať vtáky v národnom parku Wae Rebo. Na Komode si môžete vychutnať stretnutie s obrovskými drakmi Komodo, šnorchlovanie, potápanie alebo relaxáciu na krásnych plážach.

6. Ako je to s bezpečnosťou v tejto oblasti?
- Všeobecná bezpečnosť na Flores a Komodo je pomerne dobrá, ale stále je vhodné dodržiavať základné opatrenia, ako je mať oči na veciach a nechať cennosti nepozorované. Odporúča sa cestovať so sprievodcom, najmä pri návšteve ostrova Komodo, kde sú draci nebezpeční.

7. Aké sú najpopulárnejšie miesta na Flores a Komodu?
- Na Florese sú populárne miesta ako Riung s jeho ostrovmi Sedu a 17, Labuan Bajo s okolitými prírodnými zázrakmi ako je Modra Jaskyňa a ostrov Padar, a samozrejme, ostrov Komodo so svojimi drakmi. Na Komode sú najpopulárnejšie navštívené body Dragon Point a Pink Beach.

8. Ako je to s ubytovaním na Flores a Komodu?
- Na Flores a Komodu nájdete rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých hostí a bungalovov po luxusné rezorty. V oblasti Labuan Bajo je najviac možností na ubytovanie pre rôzne rozpočty.

9. Aké sú miestne jedlá na Flores a Komodu?
- Na Floresi si môžete vychutnať tradičnú indonézsku kuchyňu, ktorá sa zameriava na ryby, morské plody a čerstvé plodiny. Na Komode je populárna čerstvá miestna ryba a plody mora.

10. Aké sú dodatočné informácie, ktoré by som mal vedieť pred návštevou Flores a Komoda?
- Je dôležité si dôkladne zorganizovať túry a aktivity pred návštevou, najmä ak chcete stretnúť draky Komoda. Je tiež dobré mať so sebou dostatok hotovosti, pretože nie všetky oblasti majú dostupné bankomaty.


Počasie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina s bohatou a rozmanitou prírodou a jej ostrov Flores nie je výnimkou. Nachádza sa východne od známych ostrovov Bali a Lombok a je domovom niekoľkých ikonických miest, ako sú Komodo a Kelimutu.

Počasie na ostrove Flores je podstatne ovplyvnené monzúnovým systémom, ktorý ovplyvňuje aj iné časti Indonézie. Existujú dve hlavné obdobia počasia na ostrove - suché obdobie a dažďové obdobie.

Suché obdobie na ostrove Flores trvá od mája do septembra a toto je najlepší čas na návštevu. Počas tohto obdobia je teplota mierna, priemerné maximálné hodnoty sa pohybujú okolo 30 °C a minimálne hodnoty dosahujú okolo 20 °C. Väčšinou je jasno a slnečno, a tak turisti majú príležitosť vychutnať si krásne pláže a explorovať prírodné krásy ostrova.

Na druhej strane dažďové obdobie nastáva od októbra do apríla. V tomto období ostrov Flores zažíva vyššiu vlhkosť a zvýšenú zrážkovú činnosť. Počas týchto mesiacov môže byť dosť daždivo a pravdepodobnosť zrážok je vysoká. Teplota zostáva stále príjemná, ale je dobré mať so sebou náhradné oblečenie a primeranú ochranu pred dažďom.

Návštevníci, ktorí plánujú navštíviť Komodo, by si mali pozorne sledovať počasie. Táto oblasť má niekoľko izolovaných daždivých období a silné monzónové vetry môžu znepríjemniť plavbu. Preto je dôležité mať informácie o aktuálnej situácii a poradiť sa s miestnymi sprievodcami alebo agentúrami.

Aj keď počasím môže byť prekážkou, Flores ponúka množstvo fascinujúcich miest na objavovanie. Ostrov je známy svojimi rozmanitými krajinami vrátane jaskýň, sopiek, horských vrcholov a jazier. Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove je návšteva Národného parku Komodo a pozorovanie obrovských dravých ještábov Komodo. Okrem toho môžete navštíviť aj jazero Kelimutu, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Moni. Toto jazero je známe svojimi fascinujúcimi zmenami farby v závislosti od chemického zloženia vody, so sýtejšími farbami ako zelená, červená a čierna.

Celkovo možno povedať, že najlepším časom na návštevu Flores a jeho okolitých ostrovov je počas suchého obdobia. To zaručuje priaznivé počasie a lepšie podmienky na výlety a objavovanie krás ostrova. Nesmiete sa však nechať odradiť dažďovým obdobím, pretože aj počasie v tomto období má svoje vlastné kúzlo a môžete si vychutnať menej preplnené atrakcie a nižšie ceny.


Ubytovanie Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina známa svojou úchvatnou prírodou a bohatou kultúrou. Jedným z najkrajších regiónov v krajine je ostrov Flores, ktorý je domovom niektorých z najimpresívnejších prírodných a kultúrnych zázrakov krajiny. Ak plánujete navštíviť Flores a objaviť jeho poklady, je nevyhnutné zvoliť si správne ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností pre ubytovanie na tomto úchvatnom ostrove.

1. Labuan Bajo: Labuan Bajo je hlavným mestom Flores a vstupnou bránou do Národného parku Komodo. Toto mesto je bohaté na luxusné rezorty s výhľadmi na more a sú dokonalým miestom na relaxáciu po náročnom dni plnom dobrodružstva. Niektoré z najvýznamnejších rezortov v Labuan Bajo sú napríklad Ayana Komodo Resort a Plataran Komodo Resort & Spa. Tieto rezorty ponúkajú ubytovanie s prvotriednymi zariadeniami, vonkajšími bazénmi, reštauráciami a wellness centrami.

2. Riung: Riung je malebná rybárska dedinka na východnom pobreží Flores, známa predovšetkým svojimi korálovými útesmi a ostrovčekmi. Ubytovanie v Riungu je skromnejšie ako v Labuan Bajo, ale čím viac sa vyberáte smerom na východ, tým viac rozprávkové a odľahlé miesta objavíte. V Riungu nájdete pár penziónov a rodinných bungalovov, ktoré ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie s rustikálnym dizajnom. Vychutnajte si búrlivé krásy prírody v okolí a ochutnajte miestne dobroty pri priateľskom ohnisku.

3. Moni: V prípade, že sa chystáte navštíviť horskú oblasť a chcete preskúmať vulkány Flores, Moni je ideálnym miestom na ubytovanie. Moni je vstupnou bránou do krásneho jazera Kelimutu, ktoré je známe svojimi meniacimi sa farbami. Mnohí cestovatelia sa rozhodnú zostať v Moni, aby boli blízko jazeru a mohli vidieť východ slnka nad jeho povrchom. V Moni nájdete niekoľko penziónov a súkromných bungalovov, ktoré ponúkajú základné zariadenia a útulné prostredie.

4. Bajawa: Bajawa je ďalším zaujímavým miestom na Flores, ktorého navštívenie by ste nemali vynechať. Táto oblasť je domovom tradičného kmeňa Ngada a ponúka veľa možností na objavovanie miestnej kultúry. Tradičné domy Bajawa a horúce pramene v okolí sú veľmi populárne atrakcie. Ubytovanie v tejto oblasti je väčšinou založené na súkromných bungalovoch a penziónoch, ktoré sa nachádzajú v krásnom prírodnom prostredí.

Nezáleží na tom, akú časť Flores si vyberiete, môžete si byť istí, že vás čakajú jedinečné zážitky a úžasné scenérie. Niektoré z najkrajších miest v Indonézii nájdete práve tu, na tomto malom, ale fascinujúcom ostrove. Uistite sa, že si vyberiete správne ubytovanie, aby ste mali pohodlné útočisko počas svojej cesty. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné rezorty alebo skromné penzióny, Flores má pre vás všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný pobyt.


Dovolenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je krajina, ktorá svojimi exotickými plážami, bohatou kultúrou a nádhernou prírodou láka každý rok tisíce turistov. Jedným z najkrajších ostrovov, ktorý stojí za návštevu, je Flores. Tento ostrov je domovom niektorých z najúžasnejších atrakcií Indonézie, vrátane Komoda a Kelimutu.

Komodo je známe ako domov najväčšej žijúcej jazyčnej šelmy na svete - komodského draka. Územie tohto mohutného a nebezpečného plazivca pokrýva národný park Komodo, ktorý je tiež súčasťou Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Návštevníci majú tu jedinečnú príležitosť vidieť tieto veľkolepé tvory vo svojom prirodzenom prostredí, pričom prístup k nim je kontrolovaný a pre turistov bezpečný.

Okrem komodských drakov je Komodo známe aj pre svoje šnorchlovanie a potápanie. Jasná a teplá voda ponúka úchvatné bariéry korálových útesov a množstvo farebných morských živočíchov. Tu si môžete vychutnať podmorský svet, ktorý ponúka obrovské množstvo druhov rýb, morských korytnačiek a korálov.

Ďalšou oblasťou, ktorú by ste si na ostrove Flores nemali nechať ujsť, je kráterové jazero Kelimutu. Kelimutu je známe pre svoje trojfarebné jazerá, ktoré menia farbu v závislosti od minerálov a soľných zložiek v základni krátera. Jazerá menia farbu od tyrkysovo modrej cez červenú až po zelenú. Táto prírodná krása je obklopená hustou a bujnou džungľou, ktorá poskytuje štýlovú kontrast k jasnej vode jazera.

Po návšteve Komoda a Kelimutu si môžete oddýchnuť na niektorej z nádherných pláží Flores. Na jednej strane tohto ostrova nájdete pláže s čiernym pieskom, ktoré sú výsledkom vulkanickej aktivity, zatiaľ čo na opačnej strane sú pláže s bielym pieskom, ktoré zaisťujú príjemné miesto na oddych a opaľovanie.

Okrem prírodných krás ostrova Flores môžete navštíviť aj miestne dediny a spoznať kultúru domorodého obyvateľstva. Flores je domovom najväčšej komunity katolíkov v Indonézii a ich kultúra je obohatená tradičnými tanecmi, náboženskými oslavami a remeselníckymi výrobkami.

Ak plánujete dovolenku v Indonézii, nezabudnite začleniť Flores, Komodo a Kelimutu do svojho itinerára. Tieto miesta ponúkajú neopakovateľné zážitky a budete mať možnosť objaviť krásy prírody, dychberúce pláže a bohatú kultúru tohto úžasného ostrova.


Letenka Indonézia Flores (vrátane Komodo a Kelimutu)


Indonézia je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré ponúka nádherné pláže, pestrú flóru a faunu a zaujímavú kultúru. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je ostrov Flores, ktorý leží východne od Bali. Letenka do Indonézie Flores otvára cestovateľom jedinečnú možnosť objavovať dve z najznámejších atrakcií ostrova - Komodo a Kelimutu.

Komodo je svetoznámy ostrov, ktorý je domovom populácie obrovských varanov Komodo. Tieto kmene žijú len na tomto ostrove a sú jednými z najväčších a najnebezpečnejších druhov žijúcich jašteríc na svete. Títo varani Komodo môžu dosiahnuť dĺžku až štyroch metrov a vážiť až 70 kilogramov, čo ich robí veľkými a impozantnými tvormi. Navštevovatelia môžu mať možnosť stretnúť tieto ohromujúce tvory v ich prirodzenom prostredí a dokonca sledovať ich pri love. Okrem varanov ponúka ostrov Komodo aj čarovnú a nedotknutú prírodu, ktorá je ideálna pre milovníkov dobrodružstva a fotografie.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť, je Kelimutu - sopka s tromi farebnými jazerami. Každé z týchto jazier má inú farbu a menia sa v závislosti od obdobia roka. Prvým jazerom je jazero Tiwu Ata Bupu, ktoré je známe svojimi červenými a hnedými odtieňmi. Druhým jazerom je jazero Tiwu Ko'o Fai Nuwa Muri, ktoré je známe svojim modrým a zeleným sfarbením. Tretie jazero je jazero Tiwu Ata Polo, ktoré má čierne a hnedé sfarbenie. Tento spektakulárny výhľad na farebné jazerá je nezabudnuteľným zážitkom a nevyhnutnou zastávkou počas návštevy Flores.

Okrem týchto dvoch hlavných atrakcií ostrova Flores ponúka aj mnoho ďalších možností pre cestovateľov. Môžete navštíviť staroveké dediny a objaviť kultúrnu dedičinu Ostrovov Komodo. Tu môžete ochutnať tradičnú indonézsku kuchyňu, vidieť miestne remeslá a počúvať tradičnú hudbu aj tanec. Taktiež môžete vyzdvihnúť suveníry v miestnych obchodoch a trhoch, aby ste si so sebou odniesli kúsok tejto bohatej kultúry.

Ak plánujete cestu do Indonézie, Flores by nemal chýbať vo vašom itinerári. Navštívenie ostrova Komodo a jazera Kelimutu vytvorí nezabudnuteľné spomienky a poskytne vám jedinečný pohľad na túto nádhernú krajinu. Letenka do Indonézie Flores je skutočnou investíciou do nepoznaného, takže neváhajte a začnite objavovať toto úžasné miesto už dnes!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky