Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)

Počasie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia Jáva je ostrov s tropickým podnebím, ktoré je ovplyvnené monzúnovými vetrovmi. Počasie na Jáve sa líši od regiónu k regiónu, ale prevažne je to veľmi horúce a vlhké.

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, je známe svojimi vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Táto oblasť zaznamenáva v priemere teploty okolo 30°C a vlhkosť až 80%. Monzúnový seizmický vplyv v Jakarte väčšinou prebieha od júna do septembra, keď je výrazne viac zrážok a prehánok.

Bandung, hlavné mesto provincie Jawa Barat, leží v horských oblastiach, preto teploty sú tu o niečo nižšie ako v Jakarte. Teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 25°C a vlhkosť okolo 75%. Tu tiež existuje sezóna dažďov od júna do septembra.

Jogyakarta, na juhu Jávy, je známa svojou históriou, ale aj bohatou kultúrou a umením. Jogyakarta má rovnaké klimatické podmienky ako Bandung, ale v týchto oblastiach zvyčajne býva viac sucho ako v iných častiach Jávy.

Borobudur, historická dedina, je známa svojou budhistickou architektúrou a tiež svojimi monzúnovými obdobiami. V zime býva tu sucho, zatiaľ čo v lete silné dažde. Teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 28°C a vlhkosť okolo 75%.

Celkovo sa dá povedať, že počasie na Jáve je tropické a vlhké počas celého roka. Najvhodnejšieho času na návštevu Jávy je počas zimy (od decembra do marca), keď teploty sú o niečo nižšie a menej vlhkosti je v ovzduší. Aj keď sa dajú očakávať aj silné dažde počas tejto časti roka, preto by ste mali byť pripravení na návštevu Jávy.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


1. Aké je počasie na Jáve?
- V západosumavskoj časti Jávy je vlhké tropické podnebie s vysokými teplotami a veľkým množstvom zrážok. Východnejšie časti sú zasa menej vlhké a môžu mať obdobia sucha.

2. Ako sa môžem dostať z letiska do centra Jakarty?
- V centrálnom letisku v Jakarte je k dispozícii rýchliková doprava (MRT) alebo taksi. Odporúčame použiť oficiálne taxi služby alebo súkromné prepravné služby, ako napríklad Uber alebo Grab.

3. Čo je Borobudur a prečo by som sa tam mal dostať?
- Borobudur je buddhistický chrám a svätynia nachádzajúca sa v centrálnej Jáve. Je to najväčší buddhistický chrám na svete a kultúrna pamiatka pod ochranou UNESCO. Borobudur ponúka krásne výhľady na okolité vrchy a rieky a je obľúbené miesto medzi turistami.

4. Kedy sa koná v Jogyakarte slávnostný festival Kraton?
- Festival Kraton sa koná každý rok v júni alebo júli. Festival je zameraný na kráľovské rodiny v Jogyakarte a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky s tradičnými tancami, hudbou a farbami.

5. Kde sa môžem dobre najesť v Bandungu?
- Bandung je známe gastronomickou scénou. Najlepšie jedlo nájdete na ulici, kde sa predávajú tradičné indonézske jedlá, ako je napríklad bakso (mäsová polievka) alebo nasi goreng (restovaná ryža s vajcom). Pre návštevníkov, ktorí preferujú reštaurácie, odporúčame skúsiť Lotus Cafe alebo Maja House.

6. Musím si kúpiť určité oblečenie na návštevu chrámov a svätýň v Indonézii?
- Návšteva chrámov a svätýň vyžaduje vhodné oblečenie. Dámy by mali nosiť dlhé sukne alebo nohavice, zatiaľ čo pánovia by mali byť v dlhých nohaviciach. Odporúčame tiež nosiť oblečenie, ktoré zakrýva ramená.

7. Koľko stojí vstup na Borobudur?
- Vstupné na Borobudur závisí od národnosti a veku návštevníka. Pre miestnych návštevníkov je vstupné okolo 30 000 rupií (približne 2 EUR), zatiaľ čo pre zahraničných návštevníkov je vstupné okolo 300 000 rupií (približne 20 EUR).

8. Ako sa dostať z Jakarty do Jogjyakarty?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať z Jakarty do Jogyakarty, je lietadlom. Let z Jakarty do Jogyakarty trvá asi 1,5 hodiny. Okrem toho je k dispozícii aj vlaková doprava a autobusy, ale let sú najrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou.

9. Ktoré miesta na Jáve sú vhodné pre plávanie a šnorchlovanie?
- Najlepšie miesta na Jáve pre plávanie a šnorchlovanie sú na južnom pobreží v oblastiach, ako sú Bali a Lombok. Tu nájdete krásne pláže a jasné vody, ktoré sú ideálne pre šnorchlovanie a potápanie.

10. Je potrebné sa očkovať pred cestou do Indonézie?
- Pred cestou do Indonézie sa odporúča očkovanie proti vírusu hepatitídy A a B a chrípke. Okrem toho by ste mali mať aktuálnu očkovaciu knižku a zvažovať užívanie preventívnych liekov proti malárii, ak plánujete cestovať do oblastí s vysokým rizikom.


Dovolenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia Jáva je fascinujúci cieľ pre dovolenku so svojou rozmanitosťou kultúry, históriou a prírodnou krásou. Cesta začína v hlavnom meste Jakarte, kde môžete zažiť rušné mestské vibrácie a zároveň objaviť historické zákutia.

Jakarta je jedným z najrušnejších miest v Ázii a ponúka návštevníkom množstvo pamiatok, múzeí a moderných obchodov. Môžete navštíviť starú časť mesta, známu ako Kota, kde nájdete historické budovy z koloniálnej éry, ako aj chrámy a mešity plné kultúrnych pokladov. Nezabudnite navštíviť aj monumentálnu Národnú mešitu či Prvú indonézsku štátnu školu, aby ste lepšie porozumeli histórii krajiny.

Z Jakarty môžete pokračovať do Bandungu, ktoré sa nachádza v srdci západnej Jávy. Toto mesto je známe extravagantnou architektúrou art deco a ponúka mnoho zaujímavých pamiatok, vrátane múzeí, chrámov a rozsiahlych trhov. Okrem toho si môžete vychutnať prírodu v nádhernej oblasti okolo Bandungu, kde nájdete vodopády, jazerá a záhrady.

Ďalším dôležitým miestom na Jáve je Jogyakarta, kultúrny a historický centrum. Tento región je domovom mnohých pamiatok UNESCO, medzi ktoré patrí aj slávny chrám Borobudur. Borobudur je najväčší buddhistický chrám na svete a ponúka nádherné pohľady na okolitú krajinu. Okrem toho môžete navštíviť aj Kráľovský palác, múzeá a trhy s umeleckými remeslami.

Neďaleko Jogyakarty sa nachádza aj kultúrne bohaté mesto Surakarta, ktoré je známe ako Solo. Tu si môžete užiť tradičné Jávske divadlá či hudbu, ako aj návštevu paláca Kraton. Mesto je tiež známe svojimi trhmi, kde si môžete kúpiť miestne rukotvoriny a umelecké diela.

Poslednou zastávkou na dovolenke na Jáve by mohol byť prekrásny prírodný raj - Národný park Bromo-Tengger-Semeru. Tento park je domovom aktívnych sopiek a krásnych scenérií, vrátane pohľadu na úsvit nad sopkou Bromo. Môžete sa vydať na prechádzky po parku, zúčastniť sa safari alebo si vychutnať prírodné lázně.

Celá dovolenka na Jáve v Indonézii vám ponúkne jedinečnú kombináciu kultúry, histórie a prírody. Od preplnených až pokojných miest, od historických pamiatok po prírodné krásy, Jáva má pre každého niečo. Nech už ste dobrodruh alebo milovník kultúry, táto dovolenka vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je krajina, ktorá ponúka rozmanité kultúrne, historické a prírodné atrakcie. Jáva je najväčším ostrovom v Indonézii, ktorý má veľa na ponúkanie svojim turistom. Návšteva miest ako Jakarta, Bandung, Jogyakarta a Borobudur stoja za to, ale nezabudnite si zabezpečiť dostatočne kvalitné ubytovanie.

Jakarta

Jakarta, hlavné mesto Indonézie, je dôležité centrum kultúry, obchodu a finančníctva. Toto mesto predstavuje niekoľko ubytovaní pre turistov. Medzi tieto hotely patrí napríklad Hotel Mulia Senayan, ktorý ponúka luxusné služby ako sú bazén, bar a wellness centrum. Vedľa mulitajazkový personál a skvelý výhľad na mesto, robia najlepšie z tohto hotela zážitok.

Bandung

Bandung je ďalším zaujímavým miestom na Jáve, do ktorého sa zvyknú vydávať turisti, ktorí sú nadšení vkusným dizajnom. Pre úplne nezabudnuteľné ubytovanie doporučujeme navštíviť Plataran Heritage Borobudur Hotel, ktorý je skutočne unikátny. Okrem toho, že ponúka kvalitné služby, poskytuje aj balíček “luxusné ranajky”, ktorý poskytuje skutočný pocit royality.

Jogyakarta

Jogyakarta je známe svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a krásnymi chrámami, ktoré sú pre turistov obľúbenou atrakciou. Pre kvalitné ubytovania si môžete vybrať z niekoľkých hotelov, z ktorých najlepšie sú svetoznámy The Phoenix Hotel a Java Heritage Hotel. Odborníci na hotelové služby sa zodpovedajú za všetko - od osobného servisu po štýlové usporiadanie nábytku.

Borobudur

Borobudur je jedným z najobľúbenejších miest na Jáve a celý Indonézii. Je to najväčší budhistický chrám na svete, ktorý si zaslúži pozornosť každého turistu. Útulné ubytovanie nájdete v ubytovaní MesaStila Resort and Spa, pre magnofayence, ktoré sú radi podožívaj úžasnej dovolenke.

Celkovo je Jáva skvelým miestom, ktoré ponúka rôzne typy ubytovania, či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné hostely. Nezáleží na tom, ktoré miesto na Jáve ste si vybrali, jedno je isté - užijete si tu nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Indonézia Jáva (vrátane Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonézia je jednou z najkrajších a najviac exotických krajín na svete. Svojím bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernými plážami, úchvatnou prírodou a pôsobivými historickými pamiatkami je to miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev každého dobrodruha.

Ak máte záujem o objavovanie tohto fascinujúceho miesta, letenka Indonézia Jáva je skvelou voľbou. Jáva je najľudnatejším a najdôležitejším ostrovom v Indonézii a ponúka nespočetné množstvo atrakcií, ktoré zaručia nezabudnuteľnú dovolenku.

Letisko v Jakarte, hlavnom meste Indonézie, je hlavným vstupným bodom pre väčšinu medzinárodných letov. Jakarta je moderné a rozmanité mesto, ktoré ponúka množstvo zábavy a nákupných možností. Zamerajte sa na históriu a kultúru navštívením múzeí, ako je Národné múzeum Indonézie, alebo si vychutnajte miestne špeciality na tradičných trhoch.

Bandung, mesto známe ako "Paríž východného Indonézie", je ďalším zaujímavým miestom na Jáve, ktoré by ste nemali vynechať. Je to miesto, kde panuje príjemnejšie podnebie a kde sa nachádzajú niektoré z najkrajších prírodných pamiatok v Indonézii. Môžete navštíviť vulkány Tangkuban Perahu a Kawah Putih, alebo sa vybrať na prechádzku v národnom parku Geology.

Jogyakarta, známa aj ako "kráľovské mesto", je ďalšou zastávkou na vašej ceste. Jogyakarta je známa svojou bohatou históriou a kultúrou, pričom sa nachádza v blízkosti mnohých dôležitých pamiatok, vrátane slávneho chrámu Borobudur. Tento budhistický chrám z 9. storočia je jednou z najväčších budhistických pamiatok na svete a patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Okrem navštívenia Borobuduru môžete sa tiež vydať do Kráľovského paláca Kraton alebo sa vydať na nákupy v Jalan Malioboro, známej nákupnej promenáde s množstvom obchodov a reštaurácií.

Na záver výletu môžete stráviť niekoľko dní relaxáciou na pláži v blízkosti futbalového mysu, známom svojimi krásnymi plážami a živými korálovými útesmi. Tu si môžete vychutnať slnko, piesok a jasnú modrú vodu, ktorá robí z Indonézie jednu z najobľúbenejších plážových destinácií na svete.

Využite možnosť a objavte fascinujúcu krajinu Indonéziu s letenkou na ostrov Jáva. Každý krok tejto dobrodružnej cesty vám učaruje svojou krásou a jedinečnými zážitkami. Buďte pripravení na dobrodružstvo a nezabudnite si so sebou zobrať fotoaparát na zachytenie úžasných momentov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky