Objavte lety za najlepšie ceny

Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)

Ubytovanie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia, krajina tisícov ostrovov a prírodného bohatstva, ponúka návštevníkom mnoho možností na objavovanie krás svojej krajiny. Lombok, jeden z najväčších ostrovov Indonézie, je zaujímavým cieľom pre turistov z celého sveta. Táto oblasť ponúka mnoho možností na objavovanie nádherných miest, plachetnice, potápanie a pozorovanie zvierat a rastlín. Tu je niekoľko tipov na ubytovanie na ostrove Lombok, v Gili ostrovoch a pri Mount Rinjani.

Lombok

Lombok je najväčší ostrov v súostroví Malých Sund. Hlavné mesto Mataram ponúka veľa možností na ubytovanie, ktoré uspokoja aj náročnejších turistov. Najlepšie hotely v meste sú uprostred mesta, kam je to kúsok na hlavné pláže na západe ostrova.

The Lombok Lodge

The Lombok Lodge je luxusné ubytovanie v ktorom je situované v severnej časti Lomboku, v blízkosti Senggigi, Last nenia ďaleko od mesta Mataram. Je to určené pre tých, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok. Tento hotel má iba deväť bungalovov a teda dokáže poskytnúť pohodlie pre malé množstvo ľudí. V hoteli je pláž, bazén a ich kuchár prichystal každý deň vynikajúce jedlá na raňajky, obedy a večere.

Vila Sepoi-Sepoi

Vila Sepoi-Sepoi sa nachádza v oblasti Senggigi na západnom pobreží ostrova Lombok. Vila má veľký bazén, je situovaná v romantickom prostredí uprostred tropických záhrad a ponúka nádherný výhľad na more.

Gili ostrovy

Gili ostrovy sú troma malými ostrovmi, ktoré sa nachádzajú pri západe ostrova Lombok. Tieto ostrovy sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Táto oblasť je skvelá pre potápanie, plachtenie a iné vodné športy. Na ostrov Gili Trawangan, sa zdá, že ubytovanie je miener, ale v skutočnosti je to jemná príroda s množstvom malých hotov. Cena oproti Lomboku je o niečo vyššia, ale stále si to mnoho ľudí užije.

Ombak Sunset

Ombak Sunset má nádherný výhľad na západ slnka nad Baliho morem, priamo z vašej terasy. Je situovaný na južnej časti Gili Trawangan a jeho slávnym znakom je spa so širokým výberom masáží a iných procedúr.

Karma Reef Gili Meno

Karma Reef Gili Meno je menšie a exkluzívnej ubytovanie na ostrove Gili Meno, priamo vedľa miestnej lagúne. Bungalovy sú k dispozícii v štýle tradície s dobrých službami a modernými pohodlnosťami.

Mount Rinjani

Mount Rinjani je druhý najvyšší vrchol v Indonézii a je jedným z najpopulárnejších trekov v Indonézii. Trek trvá zvyčajne 3 až 4 dni, podľa toho, ako sa cítite a ako rýchlo chcete ísť. Na vrchole sa nachádza kráter a jazierko, ktoré si môžete pozrieť. Pre túru na Mount Rinjani sú k dispozícii tri rôzne spôsoby ubytovania a tie sú:

Sambi Sari Cottage

Sambi Sari Cottage je rodinný hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti severnej brány parku a môže byť vaším štartovacím bodom pre túru na Rinjani. Tento hotel ponúka vynikajúce jídlo, kvalitné služby a je menej rušné ako nejaké z ostatných ubytovaní.

Senaru Lodge

Senaru Lodge je iné ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti prirodzenej oblasti Rinjani. Toto ubytovanie ponúka nádherný výhľad na nádherné vrchy a lesy. Hotel ponúka bed & breakfast, ale aj ďalšie možnosti pre turistov. Ak si chcete trochu oddýchnuť pred túrou, môžete si objednať jedlo v hotelovej reštaurácii alebo sa osviežte v bazéne.

Balqis Resort

Balqis Resort sa nachádza západne od Mount Rinjani a je ideálnym miestom na odpočinok po ťažkej turistike. Tento resort ponúka plavanie v jazierku, golfové ihrisko a mnoho iných zábavných aktivít. Je to ideálne miesto pre rodiny, ktoré hľadajú relaxačnú dovolenku po tom, čo sa vrátia z túry na Mount Rinjani.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Lomboku, Gili ostrovoch a pri Mount Rinjani poskytujú komfortné a príjemné priestory pre turistov, bez ohľadu na ich rozpočet alebo preferencie. Ak sa chystáte navštíviť túto krásnu oblasť Indonézie, môžete si byť istí, že si tu užijete skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia, krajina s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou, sa môže pochváliť aj svojím úchvatným počasím. Jedno z jej najobľúbenejších miest je ostrov Lombok, ktorý je súčasťou Malej Sundy a nachádza sa na východ od slávneho ostrova Bali. Lombok je známy svojimi nádhernými plážami, korálovými útesmi a úchvatnými pamiatkami, vrátane slávneho sopky Mt. Rinjani a Gili ostrovov.

Počasie na ostrove Lombok je typické pre tropickú oblasť so silnými monzúnovými vetrami. Základným rozdelením počasia je obdobie dažďov a suché obdobie. Dažďové obdobie, ktoré trvá od decembra do marca, prináša priemerne 500 až 600 mm zrážok. V tomto období ostrov zažíva časté, ale obvykle nie dlhotrvajúce dažďové prehánky, ktoré sa často vyskytujú vo večerných hodinách. Suché obdobie na Lomboku trvá od apríla do novembra a je charakterizované minimálnymi zrážkami a vysokou vlhkosťou vzduchu.

Teplota na Lomboku je vyššia počas letných mesiacov, kedy sa pohybuje medzi 25 a 32 stupňami Celzia. V zimných mesiacoch môže teplota klesnúť na približne 23 stupňov Celzia. Ostrov Lombok je známy svojimi teplými a vlhkými letmi, kedy aj nočné teploty môžu byť dosť vysoké, čo vytvára ideálne podmienky na jeho populárne pláže.

Gili ostrovy, ktoré sa nachádzajú len niekoľko kilometrov severozápadne od Lomboku, majú podobné podnebie ako materský ostrov. Zrážky sú však na Gilis o niečo nižšie počas dažďového obdobia. Teploty sú tu tiež vysoké a môžu dosiahnuť 30 stupňov Celzia.

Mt. Rinjani, najvyššia sopka na Lomboku a tretia najvyššia v Indonézii, má odlišné klimatické podmienky ako zvyšok ostrova. Je známy svojimi chladnými teplotami, najmä v hornej časti hory, kde môže teplota klesnúť až na 5 stupňov Celzia. Je veľmi dôležité si pri plánovaní výstupu na Mt. Rinjani uvedomiť tieto chladné podmienky a pripraviť sa na nevhodné počasie vrátane monzúnu a dažďových prívalov.

Celkovo je Lombok, vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani, vďaka svojmu tropickému počasiu vynikajúcou voľbou pre milovníkov slnka, dobrodruhov aj turistov, ktorí túžia objavovať krásu Indonézie. Nech už navštívite tieto miesta počas dažďového obdobia alebo v jeho suchej časti, Lombok vás nielen očarí svojou prírodou, ale aj unikátnym a fascinujúcim počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


1. Ako sa dostanem na Lombok a Gili ostrovy?
- Najjednoduchšia možnosť je lietadlo z Bali na Lombok. Z Lomboku je možné sa dostať na Gili ostrovy trajektom.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Lomboku a Gili ostrovov?
- Najlepšie obdobie sú sušné mesiace od mája do októbra, keď je menej daždivo a more je jasné.

3. Čo môžem robiť na Lomboku a Gili ostrovoch?
- Na Lomboku si môžete užívať krásne pláže, surfovať, potápať sa a vystúpiť na vrchol Mt. Rinjani. Na Gili ostrovoch si môžete relaxovať, potápať sa a užívať si nočnú zábavu.

4. Aké je miestne jedlo na Lomboku a Gili ostrovoch?
- Miestne jedlo je často jednoduché a zahŕňa čerstvé morské plody, ryžu, korenie, zeleninu a kokosové mlieko. Obliehanou jedlom je aj plecok (pečené bravčové mäso s korením).

5. Aké sú bezpečnostné opatrenia pri výstupe na Mt. Rinjani?
- Výstup na Mt. Rinjani je náročný a vyžaduje si fyzickú kondíciu. Je dôležité si zaplatiť skúseného a overeného sprievodcu a mať so sebou dostatok vody a základné vybavenie na prežitie. Kontroly povolenia sú tiež povinné.

6. Je bezpečné cestovať na Gili ostrovy?
- Gili ostrovy sú obľúbenými turistickými destináciami a sú relatívne bezpečné. Dodržiavajte však základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad ukladanie cenných predmetov do bezpečného miesta a sledovanie svojho nápoja vo verejných priestoroch.

7. Ako dlho trvá výstup na vrchol Mt. Rinjani?
- Výstup na vrchol Mt. Rinjani trvá zvyčajne 2 až 3 dni, vrátane prespania vo vyhlásených táboroch.+

8. Ako sa dostať medzi Gili ostrovmi?
- Medzi Gili ostrovmi sa dostanete trajektom, ktorý premáva pravidelne medzi ostrovami.

9. Môžem si na Lomboku a Gili ostrovoch vymeniť peniaze?
- Áno, môžete si vymeniť peniaze na Lomboku a Gili ostrovoch, pričom najlepšie je vymeniť peniaze v miestnej banky alebo vo výmennom automate.

10. Aké sú najlepšie pláže na Lomboku a Gili ostrovoch?
- Najlepšie pláže na Lomboku sú Kuta Beach, Senggigi Beach a Selong Belanak. Na Gili ostrovoch sú obľúbené pláže Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno.


Letenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina, ktorá ponúka nekonečné množstvo exotických a nádherných miest na objavenie. Jedným z najpopulárnejších cieľov je ostrov Lombok, známy svojou prírodnou krásou, úchvatnými plážami a vzrušujúcimi možnosťami turistiky. Ak hľadáte dobrodružstvo v prírode a potrebujete dať svoju adrenalínovú dávku, navštíviť Lombok by nemalo chýbať na zozname vašich destinácií.

Letenky do Indonézie smerujúce na ostrov Lombok sú dostupné z rôznych krajín sveta. Ak hľadáte výhodné letenky, odporúča sa vyhľadať spoľahlivú cestovnú agentúru alebo rezervačný portál na internete. Zvyčajne existuje možnosť zvoliť si priame lety alebo lety s medzipristátím, závisí to od preferencií a rozpočtu jednotlivca. Cesty na Lombok začínajú na medzinárodných letiskách, ako je napríklad Letisko Lombok International (LOP).

Po prílete na Lombok je čas začať objavovať to, prečo tento ostrov láka návštevníkov z celého sveta. Najznámejšou atrakciou ostrova sú Gili ostrovy, ktoré sú skutočným rajom na Zemi. Gili ostrovy sú malým súborom troch ostrovov - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - a ponúkajú nádherné pláže, krištáľovo čisté vody a možnosti potápania a šnorchlovania. Jednotlivé ostrovy majú charakteristickú atmosféru a sú vhodné pre rôzne druhy cestovateľov.

Okrem Gili ostrovov je na Lomboku aj ďalšia veľmi známa atrakcia - sopka Mt. Rinjani. Táto aktívna sopka je jednou z najvyšších sopiek v Indonézii a ponúka adrenalínové treky a úžasné výhľady z vrcholu. Ak sa rozhodnete pre túru na Mt. Rinjani, budete odmenení nádhernými panoramatickými pohľadmi na okolitú krajinu a jazera.

Lombok je tiež známy svojimi kultúrnymi a tradičnými dedinami, kde môžete mať možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich starobylé tradície. Niektoré z týchto dedín ponúkajú tradičné remeslá, ako je tkanie, výroba keramiky a umelecké diela, ktoré sú jedinečné a charakteristické pre región.

Samozrejme, nezabúdajte na oddych a relaxáciu na pláži. Lombok má množstvo úchvatných pláží s bielym pieskom a tyrkysovými vodami. Môžete sa vybrať na pláže, ako je Selong Belanak, Tanjung Aan alebo Senggigi, kde nájdete pokoj a pokoj na užívanie slnka a mora.

Indonézia Lombok je miestom, ktoré si zaslúži byť na zozname každého cestovateľa. Od krásnych pláží až po dobrodružstvá na sopke Mt. Rinjani, ponúka táto destinácia pre relaxáciu, kultúru a dobrodružstvo. Ak teda hľadáte nezabudnuteľný zážitok v Indonézii, neváhajte a vyberte si letenku na Lombok a Gili ostrovy. Vaša cesta sa určite stane nezabudnuteľnou.


Dovolenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina plná skvostného prírodného bohatstva a fascinujúcich kultúrnych tradícií. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku je ostrov Lombok, nachádzajúci sa vo vzdialenosti od západnej časti Indonézie. Tento ostrov je známy svojou nádherou a ponúka nespočetné možnosti pre dobrodružné zážitky. Okrem toho, nemôžeme zabudnúť na blízkosť Gili ostrovov, kde si môžete užiť pokojné pláže a šnorchlovanie v krištáľovo čistom mori.

Jednou z najznámejších atrakcií Lomboku je sopka Gunung Rinjani, ktorá je druhým najvyšším vrcholom v Indonézii. Táto sopka je obľúbená medzi horolezcami a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Avšak, túra na sopku Rinjani nie je pre slabých. Môžete si vybrať z rôznych trás a veľkosťou výzvy, ale v každom prípade vás čakajú strmé a náročné cesty. No na konci svojho úsilia budete odmenení panoramatickým výhľadom na sopku a krásu zákrovia. Túra na sopku Rinjani je jedným z najneobyčajnejších dobrodružstiev, ktoré si môžete vyskúšať na Lomboku.

Gili ostrovy, ktoré sa nachádzajú neďaleko Lomboku, sú ďalším miestom, kam by ste sa mali vydať počas svojej dovolenky. Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air sú tri hlavné ostrovy Gili. Celý jazerný ostrov Trawangan je známy svojím živým nočným životom a plážami vhodnými na plávanie a potápanie. Ostrov Meno je ideálny pre tých, ktorí chcú vychutnať pokoj a ticho. A na ostrove Air môžete ochutnať miestnu kultúru a tradície obyvateľov. Gili ostrovy sú ideálne miesto na oddych, kde si môžete užiť krásne pláže, slnečné západy a morský život pod vodou.

Ak ste milovníkmi vodných športov, Lombok je miestom pre vás. Tu sa môžete zapojiť do šnorchlovania alebo potápania, aby ste objavili krásu koralových útesov. K dispozícii sú tiež kurzy potápania pre začiatočníkov, ktorí sa chcú priblížiť k fascinujúcemu podmorskému svetu. Okrem toho, Lombok je známy aj svojimi surferskými miestami, kde sa môžete pokúsiť zdolať vlny a užiť si adrenalín.

Ak hľadáte jeden z najkrajších ostrovov Indonézie, Lombok je tou správnou voľbou. Svojou nádhernou prírodou, pokojnými plážami a dobrodružnými aktivitami ponúka Lombok niečo pre všetkých. Nezabudnite tiež navštíviť blízke Gili ostrovy a vrchol Rinjani, aby ste získali úplný zážitok z dovolenky v Indonézii.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky