Objavte lety za najlepšie ceny

Irán Ilam Province

Najčastejšie otázky a odpovede Irán Ilam Province


1. Kde sa nachádza Ilamská provincie v Iráne?
Ilamská provincie sa nachádza na západnom okraji Iránu, pri hraniciach s Irákem.

2. Aké je hlavné mesto Ilamskej provincie?
Hlavným mestom Ilamskej provincie je mesto Ilam.

3. Aké sú prírodné krásy a pamiatky v Ilamskej provincii?
Ilamská provincia je známa svojimi horami, riekami a prírodnými parkmi, ako je napríklad Národný park Zagros. Medzi pamiatky patrí napríklad historická pevnosť Falahatyar a starobylý chrám Kabir Jameh.

4. V akom časovom páse sa nachádza Ilamská provincie?
Ilamská provincie je v časovom páse UTC+3:30.

5. Koľko obyvateľov žije v Ilamskej provincii?
Podľa odhadov z roku 2021 žije v Ilamskej provincii približne 627 500 obyvateľov.

6. Akou národnosťou sú väčšinou obyvatelia Ilamskej provincie?
Väčšina obyvateľov Ilamskej provincie je etnickými Peržanmi, ale žije tu aj niekoľko kurdských a lúrskych komunít.

7. Aký je hlavný poľnohospodársky sektor v Ilamskej provincii?
Hlavným poľnohospodárskym sektorom v provincii Ilam je pestovanie obilnín, ovocia a zeleniny. Tiež sa tu pestuje množstvo trávy a lesné plodiny.

8. Má Ilamská provincie vlastný dialekt?
Áno, v Ilamskej provincii sa hovorí dialektom ilamského šírani, ktorý sa líši od hlavného perzského jazyka.

9. Aké sú najdôležitejšie odvetvia hospodárstva v Ilamskej provincii?
Najdôležitejšie odvetvia hospodárstva v Ilamskej provincii sú poľnohospodárstvo, ťažba ropy a zemného plynu, spracovanie dreva a výroba textilu.

10. Aké je počasie v Ilamskej provincii?
Ilamská provincia má vlhké subtropické podnebie s teplými letami a vlhkými zimami. Prší tu pomerne veľa, najmä v období zimy a jari.


Dovolenka Irán Ilam Province


Ilam Province: Skrytý klenot na dovolenku v Iráne

Keď si väčšina ľudí predstaví dovolenku v Iráne, myslia si očarujúce mestá ako Teherán, Isfahán alebo Šíráz. Napriek tomu existuje jedna oblasť, ktorá by nemala uniknúť pozornosti cestovateľov: Ilam Province. Táto nepoznaná časť Iránu ponúka návštevníkom skutočný klenot, kde môžu objaviť nádhernú prírodu a bohatú kultúru.

Ilam Province sa nachádza na západnom konci Iránu, v blízkosti hraníc s Irakom a Tureckom. Táto oblasť je známa svojimi pôsobivými kopcovitými krajinami, úchvatnými údoliami a horskými vrchmi, ktoré poskytujú útočisko pre množstvo divokej fauny a flóry. Rieka Dez, najdlhšia rieka v Iráne, tiež tečie cez túto provinciu a dotvára už tak impozantnú krajinu.

Pravdepodobne najkrajším miestom na návštevu v Ilam Province je Darreh Shahr, malé mesto obklopené úchvatnými údoliami a vodopádmi. Toto miesto je často nazývané "malá Amazónia" vďaka svojej hustej džungli, ktorá dominuje okolitému prostrediu. Návštevníci tu môžu vychutnať prechádzky po cestičkách džungle a objaviť miestne zvieratá a rastliny. Okrem toho je tu aj niekoľko historických lokalít a pevností, ktoré sa dajú preskúmať.

Okrem Darreh Shahr existuje v provincii Ilam aj iné zaujímavé miesta na návštevu, ako sú mestá Ilam a Eyvan. Mesto Ilam je známe svojou unikátnou architektúrou a historickými stavbami, ktoré sú dôkazom bohatej histórie tohto regiónu. Eyvan je potom malá dedinka, kde sa nachádzajú izby vytesané do skál, známe ako "rock houses". Toto najmä zaujme milovníkov histórie a dobrodružstva.

Provincia Ilam je tiež preslávená svojou gastronómiou. Miestni obyvatelia sú známi svojou pohostinnosťou a radi ponúkajú turistom kulinárske speciality, ako sú rôzne druhy kebabu, čerstvé ovocie a zelenina, výborný jogurt a iné tradičné jedlá. Cestovatelia tu majú možnosť ochutnať autentickú iránsku kuchyňu v jej najčistejšej forme.

Ilam Province je z pohľadu kultúry obohatená miestnym dedičstvom. Kultúra semitských kmeňov tu stále pretrváva a miestni obyvatelia s hrdosťou predstavujú tradičnú hudbu, tanec a umenie. Pre turistov je to skvelá príležitosť spoznať jedinečnú kultúru a tradície Iránu.

Ilam Province je teda ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným turistickým atrakciám a objaviť skutočný klenot v Iráne. Táto oblasť ponúka prekrásne prírodné scenérie, historické miesta, bohatú kultúru a skvelú gastronómiu. Nech ste prírodný fanatik, históriou, kultúrou alebo jednoducho túžite po dovolenke, ktorá bude o niečo iná ako ostatné, Ilam Province v Iráne je pre vás tou správnou voľbou.


Počasie Irán Ilam Province


Ilam je provinciou v západnom Iráne, ktorá sa vyznačuje pestrým a zaujímavým počasím. Provincia Ilam je známa svojimi horskými oblasťami, riečnymi dolinami a údoliami, čo vytvára rôznorodé klimatické podmienky v celom regióne.

Celoročný klimatický charakter Ilamu sa môže popísať ako mierne kontinentálne. Leto je v tejto provincii horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi rekordné hodnoty. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 35 °C a teploty v noci môžu klesnúť na 20 °C. Tieto extrémne teploty v kombinácii so slnečným počasím prinášajú suchú a horúcu letnú sezónu. Preto je dôležité dodržiavať opatrenia na hydratáciu a používať opaľovacie krémy na ochranu pred slnečným žiarením.

Zima v Ilame je mierna a chladná, s dažďovými obdobiami. Priemerné teploty sa pohybujú od 5 °C do 15 °C cez deň a od -5 °C do 5 °C v noci. Sneženie je častým javom počas zimy, najmä v horských oblastiach, kde teploty môžu klesnúť na -10 °C alebo nižšie. Tieto nízke teploty a sneženie vytvárajú oblasť vhodnú na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

Jar v Ilame je obdobím prebúdzania sa prírody. Po zime sa teploty postupne zvyšujú a prichádzajú prvé dažde. Provincia Ilam tvorí údolia s množstvom riek a tokov, ktoré napájajú okolité roľiny a úrodu. Toto obdobie je ideálne na turistiku a objavovanie prírodných krás provincie.

Jeseň v Ilame je obdobím miernych teplôt a zlatých farieb. Listy stromov menia farby a celá krajina sa zdá byť živá a farebná. Priemerné teploty sa pohybujú od 10 °C do 25 °C a aj keď sú noce chladnejšie, stále je tu príjemné počasie na vonkajšie aktivity.

Ilam je teda provinciou s rôznorodým a zaujímavým počasím, ktoré ponúka možnosti na rôzne aktivity a cestovanie počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie je však potrebné brať do úvahy povetrnostné podmienky a prijať vhodné opatrenia na zvládnutie teplotných extrémov a počasie v regióne.


Ubytovanie Irán Ilam Province


Ilam Province je jednou z 31 provincií Iránu, nachádzajúcou sa na západ od krajiny v blízkosti hraníc s Irakom. Táto oblasť je bohatá na prírodnú krásu, históriu a kultúru, čo ju robí ideálnym miestom na návštevu pre turistov z celého sveta. Ak plánujete cestu do Iránu, nezabudnite navštíviť Ilam Province a vychutnajte si jedinečné ubytovanie, ktoré táto oblasť ponúka.

V Ilam Province si môžete vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania, od luxusných hotelov až po jednoduché penzióny. Ak preferujete komfort a luxus, môžete si vybrať z rôznych 5-hviezdičkových hotelov, ktoré poskytujú prvotriedne zariadenia a služby. Tieto hotely často ponúkajú moderné izby, wellness centrá, reštaurácie s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a obrovské bazény.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo menšie a pokojnejšie, sú k dispozícii menšie penzióny a súkromné apartmány. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné podniky, ktoré ponúkajú útulné a pohodlné izby za prijateľnú cenu. Mnoho z týchto penziónov sa nachádza v centre mesta, čo vám umožní ľahký prístup k obchodom, reštauráciám a pamiatkam.

Pre tých, ktorí chcú zažiť niečo autentickejšie, môžu si vybrať z niekoľkých ponúk pre tradičné iránske ubytovanie. Klasické iránske domy, známe ako "kervansaraye", sú starodávne stavby so zdobenými dverami a oknami, s vnútornými dvormi a priestormi pre hostí. Tieto kervansaraye sú často znovu zrekonštruované a zmenené na ubytovacie zariadenia, kde si turisti môžu vychutnať autentickú iránsku atmosféru a pohostinnosť.

Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania v Ilam Province, budete mať príležitosť objaviť krásy tejto regiónu. Provincia je bohatá na prírodné jazdy, vrátane krásnych hôr, riek a jaskýň. Môžete si vychutnať prechádzky po nádherných horských chodníkoch, navštíviť tradičné dedinky a obdivovať kultúrnu dedičinu oblasti.

Medzi najznámejšie atrakcie v Ilam Province patrí Gheshlagh Waterfall, známy tiež ako Margoon, ktorý ponúka pôsobivý vodopád obklopený zelenou prírodou. Ďalšou populárnou atrakciou je historické mesto Abdanan, ktoré sa nachádza na kopec, s výhľadom na okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť malé trhy, kde sú k dispozícii tradičné iránske výrobky, ako sú koberce, keramika a rôzne druhy medu.

Ubytovanie v Ilam Province je skvelou príležitosťou skúsiť si autentický životný štýl a pohostinnosť Iráncov. Bez ohľadu na vaše preference, v tejto oblasti nájdete vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní objaviť krásy Ilam Province a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Irán Ilam Province


Ilam Province v Íráne – Ukrytý klenot v západním Íránu

Írán je země bohatá na krásu přírody a kulturní dědictví. Ať už se jedná o historická města jako je Isfahán a Persepolis nebo přírodní krásy jako je poušť Lut, dovolená v Íránu nabízí nezapomenutelné zážitky. Jednou z těchto skrytých perlou je Ilam Province, kterou můžete objevit díky letenkám do Íránu.

Ilam Province se nachází v západním Íránu a je domovem jedinečného mixu krásné přírody, kulturního bohatství a historie. Oblast je známá svou horskou krajinou, divokými řekami a přírodními prameny. Jedním z nejznámějších míst v této provincii je město Ilam, které je jeho hlavním městem.

Město Ilam je známé svými starobylými památkami a architekturou. Můžete si prohlédnout historické mešity, kde se mísí tradiční a moderní život. Mezi nejvýznamnější památky patří staré město s tradičními domy a ilamský hrad, který je známý svým typickým arabeskovým stylem. Navštivte tradiční tržiště, kde se prodávají místní produkty a řemeslné výrobky.

Dalším nezapomenutelným zážitkem v Ilam Province je jeho přírodní krása. Město je obklopeno kopci a horami, které nabízí úchvatné výhledy a pěší turistiku. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na trekking k vodopádu, který je na úpatí jednoho z kopců. Zde se můžete osvěžit v jeho chladivé vodě a užívat si okolní přírody.

Ilam Province je také známá svými termálními prameny a lázněmi. Zde si můžete dopřát relaxaci a přírodní léčbu. Voda z těchto pramenů je považována za léčebnou a má blahodárný vliv na pokožku a dýchací cesty. Pro ty, kteří hledají klid a uvolnění, jsou termální lázně ideální volbou.

Kromě přírodních a kulturních atrakcí nabízí Ilam Province také místní gastronomické speciality, které jistě potěší vaše chuťové buňky. Zkuste místní jídla jako je "Dizi", což je tradiční jídlo připravované z masa a zeleniny, a nezapomeňte ochutnat místní specialitu – ilamský čaj.

Letenky do Íránu jsou dostupné z mnoha destinací po celém světě a pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout od každodenního shonu a objevovat tajemství Íránu, Ilam Province je ideální volbou. Tato skrytá perla nabízí jedinečný mix kultury, historie a přírodního krásy, který vás naplní fascinací a pěknými vzpomínkami.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky