Objavte lety za najlepšie ceny

Irán Kermanshah Province

Letenka Irán Kermanshah Province


Irán Kermanshah Province je jednou z nejatraktivnějších provincií v Íránu, kterou můžete navštívit během svého cestování po této zemi. Pokud plánujete výlet do této oblasti, budete potřebovat letenku.

V Kermanshahu se nachází mnoho zajímavých míst, mezi které patří například Taq-e Bostan, který je starověkou perskou památkou a je známý svými výřezy v kameni a reliéfy. Dalším nezapomenutelným místem je Sarpol-e Zahab, který byl v roce 2017 zasažen silným zemětřesením a nyní je zde Muzeum zemětřesení.

Kromě těchto památek se zde nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou například Naneh Hatel, Masjed-e Jāmé a Tagh e Shah Abbasi.

Abyste se dostali do Kermanshahu, budete muset zakoupit letenku. Většina letů do této oblasti odchází z Teheránu nebo z jiných větších měst v Íránu. Cena letenky se různí v závislosti na měsíci, v němž plánujete cestovat, a na tom, jak brzy si letenku rezervujete.

Je nezbytné mít připravené potřebné dokumenty a vstupní víza do Íránu, aby vás tam mohli vpuštět. Dále se doporučuje před cestou do této oblasti získat podrobné informace o místních zvyklostech, aby bylo vaše cestování pohodlné a bez problémů.

Celkově lze říci, že Kermanshah je krásné místo, plné historie a kultury, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete cestu do této oblasti, neváhejte a kupte si letenku i s potřebnými formuláři a vstupním vízem. A nezapomeňte si užít vše, co Kermanshah nabízí!


Počasie Irán Kermanshah Province


Irán, konkrétne Kermanshah Province, je krajinou, ktorá je známa svojimi extrémnymi poveternostnými podmienkami a veľkými teplotnými rozdielmi. Nachádza sa v západnej časti Iránu a je jednou z najteplejších oblastí v krajine.

Kermanshah Province má kontinentálne podnebie, čo znamená, že tu sú veľmi suché a horúce letá, a chladné zimy. Letá v Kermanshah Province sú doslova úporné, s teplotami často presahujúcimi 40°C. Prudké vetrné búrky sú bežné v letných mesiacoch a pridávajú k pocitu horúčavy. Nie je to prekvapujúce, že je toto obdobie veľmi náročné pre ľudí žijúcich v tejto oblasti.

Zimy v Kermanshah Province sú naopak studené a vlhké, s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Terén je často pokrytý snehom a vytvára nádherné scenérie. Zamrznuté rieky a vodopády pridávajú do krajiny úžasné pohľady, hoci zima môže byť pre obyvateľov dosť náročná.

Pokiaľ ide o zrážky, Kermanshah Province je známa svojou suchou klímou. V tomto regióne spadne približne 300 až 500 mm zrážok ročne, ktoré väčšinou prichádzajú vo forme dažďa počas jarných a jesenných mesiacov. Letá sú prakticky bez zrážok a roky s nedostatkom zrážok sú veľmi časté. Toto spôsobuje problémy s poľnohospodárstvom a výrobou potravín v oblasti.

Krajina Kermanshah Province je známa aj svojimi zemetraseniami, ktoré môžu mať vážne následky. Nachádza sa v zóne s vysokou seismickou aktivitou a často sa stáva, že obyvateľstvo je postihnuté zemetrasením.

Aj napriek týmto extrémnym podmienkam má Kermanshah Province svoje okúzlo. Návštevníci môžu obdivovať krásu hor, kaňonov a vodopádov. Skalné útvary vytvorené tisíce rokov eróziou sú obdivuhodné a príťažlivé pre turistov.

Celkovo, Kermanshah Province je jedinečnou oblasťou s extrémnymi podnebnými podmienkami. Napriek prudkým teplotným výkyvom a nedostatku zrážok, táto oblasť sa stále môže pýšiť svojou krásou a zaujímavým terénom. Ak sa rozhodnete navštíviť Kermanshah Province, nezabudnite sa pripraviť na extrémne poveternostné podmienky a byť úplne ohromení jej prírodnou krásou.


Dovolenka Irán Kermanshah Province


Irán je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a históriou. Kermanshah Province je jednou z najkrajších provincií v Iráne a ponúka nádherné prírodné scenérie, históriu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Pokiaľ ste zvedaví na nečakané a jedinečné destinácie, Kermanshah Province by mala byť na vašom zozname.

Jednou z najväčších atrakcií Kermanshah Province je Bisotun. Tento historický komplex, zaznamenaný ako UNESCO svetové dedičstvo, je známy pre svoje skalné reliéfy a nápisy. Skalné reliéfy Bisotunu sú datované do 6. storočia pred naším letopočtom a sú považované za jedny z najdôležitejších pamiatok Perskej ríše. Tento komplex ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na históriu a kultúru starovekého Iránu.

Okrem histórie môžete v provincii Kermanshah zažiť aj úžasné prírodné scenérie. Ak máte radi túru, mali by ste navštíviť vodopád Gahar. Tento impozantný vodopád sa nachádza na úpätí hory Zagros a jeho voda padá z výšky 105 metrov. Táto prírodná krása je obklopená zelenou krajinou, ktorá je ideálna pre pikniky a oddych v prírode.

Ďalšou skvelou prírodnou atrakciou je Nahr-e Shahzadeh. Táto úžasná záhrada sa rozprestiera na ploche 5,5 hektárov a je plná kvetov, fontán a historických budov. Je to ideálne miesto na prechádzku alebo relaxáciu v obklopení pestrej a krásnej prírody.

Kermanshah Province je tiež známy pre svoje tradičné remeslá. Ak ste obchodný typ a máte chuť na nákupy, môžete navštíviť Bazar Kermanshah. Tento starý trh má všetko, od tradičných ručne vyrobených výrobkov až po suveníry. Môžete si kúpiť tradičné koberce, keramiku a ďalšie remeselné výrobky od miestnych umelcov.

Pri návšteve Kermanshah Province nezabudnite ochutnať aj miestnu kuchyňu. Iránska kuchyňa je plná chutí a vôní a každý jedálny lístok vám ponúkne niečo jedinečné. Nemali by ste vynechať tradičné jedlá, ako je kebab, dizi (hovädzie mäso a cestoviny) a šormeh polo (ryža so zeleninou a hovädzím mäsom).

Dovolenka v Kermanshah Province ponúka jedinečnú kombináciu histórie, kultúry, prírody a skvelých jedál. Nech už ste dobrodruh alebo milovník kultúry, táto destinácia vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky. Pre objavovanie a poznávanie jedinečnej krajiny odporúčame plánovať dostatočný čas na cestu a užívať si všetko, čo Kermanshah Province ponúka.


Ubytovanie Irán Kermanshah Province


Kermanshah Province v Iráne je nádhernou destináciou pre turistov z celého sveta. Táto oblasť má bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete užiť počas pobytu v tomto mieste.

Ak plánujete navštíviť Kermanshah Province, určite by ste si mali zvoliť vhodné ubytovanie, ktoré bude naplniť vaše očakávania a poskytne vám komfort, ktorý potrebujete počas vašich dovolenkových aktivít. V tomto článku sa zameriame na niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Kermanshah Province.

1. Hotel Azadegan

Hotel Azadegan je luxusný hotel umiestnený v centre Kermanshah Province. Ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a sú vhodné pre každého turistu. Hotel má reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné iránske jedlá a zároveň sa tejto oblasti bližšie spoznať.

2. Hotel Jamshid

Hotel Jamshid je ďalším luxusným hoteldom, ktorý poskytuje kvalitné ubytovanie pre turistov. Je umiestnený v centre mesta Kermanshah a ponúka rôzne typy izieb s moderným vybavením. Hotel má aj bazén a spa centrum, ktoré vám ponúka príjemné zážitky počas vašeho pobytu v tomto mieste.

3. Hotel Pars

Ak hľadáte niečo cenovo prístupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hotely Pars. Nachádza sa v centre mesta Kermanshah a má pohodlné izby s jednoduchým vybavením. Hotel má reštauráciu a poskytuje bezplatné raňajky, čo je vynikajúcim riešením pre turistov, ktorí sa chcú zorientovať v oblasti a nechcú hľadať miesta na jedlo.

4. Saray-e Jahangardi Boutique Hotel

Saray-e Jahangardi Boutique Hotel je jedinečný hotel so zaujímavou históriou. Nachádza sa v meste Sanandaj v blízkosti Kermanshah Province. Hotel je postavený v tradičnom štýle a ponúka ubytovanie v príjemnej atmosfére. Izby sú vkusne zariadené a poskytujú skvelé zázemie pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o kultúre a histórii miesta.

5. Darvishi Royal Hotel

Darvishi Royal Hotel je ďalším vyhľadávaným hoteldom v Kermanshah Province. Nachádza sa na kopci v meste Kermanshah a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu a mesto. Hotel má luxusné izby s moderným vybavením a check-in je k dispozícii 24 hodín.

V závislosti od vašich predstáv a financií, máte na výber rôzne druhy ubytovania v Kermanshah Province. Keďže ide o atraktívne miesto pre turistov, odporúčame si svoje izby zarezervovať vopred, aby ste mali istotu, že si vyberiete to najlepšie, čo vám ponúka tento kúsok sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kermanshah Province


1. Kde sa nachádza Kermanshah Province v Iráne?
Kermanshah Province sa nachádza v západnej časti Iránu, pri hraniciach s Irakom.

2. Aké je hlavné mesto Kermanshah Province?
Hlavné mesto Kermanshah Province je mesto Kermanshah.

3. Aký je regionálny jazyk používaný v Kermanshah Province?
Regionálny jazyk používaný v Kermanshah Province je kurdčina.

4. Ako sa volajú najznámejšie pamiatky v Kermanshah Province?
Jednou z najznámejších pamiatok v Kermanshah Province je zachovalá citadela Taq-e Bostan, staroveký komplex nádherných skulptúr a reliéfov.

5. Aké sú hlavné hospodárske odvetvia v Kermanshah Province?
Hlavnými hospodárskymi odvetviami v Kermanshah Province sú poľnohospodárstvo, ťažba ropy a plynového zemného plynu, turizmus a výroba potravín.

6. Koľko obyvateľov má Kermanshah Province?
Podľa odhadov žije v Kermanshah Province približne 2,8 milióna obyvateľov.

7. Aké je podnebie v Kermanshah Province?
Podnebie v Kermanshah Province je kontinentálne, s horúcimi a suchými letami a chladnými zimami.

8. Aké sú hlavné náboženské skupiny v Kermanshah Province?
Hlavnými náboženskými skupinami v Kermanshah Province sú islám (väčšinou sunnitský) a kurdský šiitský islám.

9. Ako sa volá najväčšie letisko v Kermanshah Province?
Najväčšie letisko v Kermanshah Province sa volá letisko Shahid Ashrafi Esfahani a slúži na medzinárodné a vnútroštátne lety.

10. Aké turistické atrakcie má Kermanshah Province?
Okrem citadely Taq-e Bostan má Kermanshah Province aj iné atrakcie, ako napríklad skvostné mauzóleum Emamzadeh Jafar a múzeum Mozaikov Uluğ Bey.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky