Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Ballycastle (Severné Írsko)

Ubytovanie Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Ballycastle je jedno z najobľúbenejších miest na severovýchode Írska. Nachádza sa v okrese Moyle v Severnom Írsku a je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou a bohatou históriou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, je dôležité mať správne ubytovanie, aby ste si mohli naplno užiť všetko, čo Ballycastle ponúka.

Väčšina možností ubytovania v Ballycastle sa nachádza v centre mesta alebo v jeho blízkosti. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, súkromnými apartmánmi alebo bed and breakfastmi, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

Jednou z najlepších možností je zvoliť si hotel v centre Ballycastle. Tieto hotely sú obvykle dobre situované v blízkosti hlavných turistických atrakcií a ponúkajú pohodlné ubytovanie so všetkými modernými zariadeniami. Niektoré z nich majú dokonca aj výhľad na more, čo je nepochybne príjemný bonus.

Pre tých, ktorí preferujú viac osobitným a domáckym spôsobom ubytovania, môže byť výbornou voľbou bed and breakfast. Ballycastle má niekoľko kvalitných bed and breakfast či už v centre mesta alebo v jeho okolí. Tieto ubytovania často ponúkajú bohatú raňajku, ktorá vám dá energiu na celý deň objavovania krás Ballycastle a jeho okolia.

Ak preferujete väčšiu slobodu a nezávislosť, súkromné apartmány sú ideálnym riešením. Tieto apartmány poskytujú komfort podobný domovu a umožňujú vám vychutnávať si dovolenku vlastným tempom. Väčšina apartmánov je plne vybavených kuchynkou, takže si môžete pripraviť vlastné jedlá a mať pocit, akoby ste boli doma ďaleko od domova.

Niektorí cestovatelia majú radi aj autentické a tradičné ubytovanie, pre ktoré sú ideálne miestne penzióny. Tieto penzióny vám ponúknu príjemnú a útulnú atmosféru s tradičným írskym pohostinstvom. Majitelia penziónov radi poskytnú informácie o miestnych atrakciách a odporučia vám tie najlepšie reštaurácie a hospody v okolí.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, Ballycastle vám ponúkne veľa miestnych atrakcií na objavovanie. Môžete si vychutnať úchvatný výhľad na okolité hory a možno dokonca navštíviť niektoré z najkrajších pláží v Írsku. Okrem toho je Ballycastle domovom mnohých historických pamiatok, ako napríklad zámok Ballycastle, ktorý stojí v centre mesta.

Ak hľadáte destináciu na dovolenku na Severnom Írsku, neváhajte sa rozhodnúť pre Ballycastle. Toto kúzelné mesto vám ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. A s výberom vhodného ubytovania si môžete byť istí, že sa budete cítiť pohodlne a doma ďaleko od domova.


Dovolenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Dovolenka v Ballycastle na Severnom Írsku sa javí ako ideálny spôsob, ako vystrihnúť sa z každodenných starostí a športovať. Tento malý mestečko spojené s Dunluce Castle leží na pobreží, ktoré ponúka nádherné výhľady na Atlantický oceán.

V Ballycastle si môžete užiť miestne pláže a prekrásne skalnaté pobrežie. Môžete sa povaľovať na piesočnej pláži a sledovať, ako sa ponad vás preklenú obrovské modré vlny. Pokojne si tak môžete prehnať nejeden deň. Ak sa rozhodnete pre príjemné prechádzky, môžete sa vydať do obkolesujúceho kopcovitého terénu. Návšteva Ballycastlu je také útulné miesto, že si tu príjemne oddýchnete a vyzerá to ako by sa čas tu pomaly vracal.V Ballycastle sa nachádza tiež množstvo zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. K niektorým patrí napríklad Dunluce Castle. Tento hrad má pôvod už v roku 1500 a ponúka nádherný výhľad na pobrežie. Návšteva Dunluce Castle sa určite oplatí, pretože vám dá možnosť sa oboznámiť s miestnou históriou, užiť si krásne počasie a dokonca takého baladačného pocitu. Ďalšie zaujímavé miesta sú napríklad Ballymagarry Rath alebo akešínonázový park a zámok.

Na Severnom Írsku sa mnohé veci oplatia, predovšetkým ale k prechádzke a užívaniu si krásneho počasia a výhľadov. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Ballycastlu alebo na Severnom Írsku, určite nebudete sklamaní. Toto útulné miesto bolo navštívené mnohými turistami, ktorí sa radi vracajú a vždy sa sem radi vráte.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


1. Aké je hlavné mesto Severného Írska?
Hlavným mestom Severného Írska je Belfast.

2. Ako sa dostanem z hlavého mesta Írska (Dublinu) do Ballycastleu?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Dublina do Ballycastleu, je cestovať vlakom z Dublin Connolly Station do Colerainu a odtiaľ pokračovať autobusom do Ballycastleu.

3. Aké je počasie v Ballycastleu?
Počasie v Ballycastleu je zvyčajne miernym a zmiešaným oceánskym klimatom. Letá sú miernom teplé a zimy sú mierne chladné s mierne daždivými podmienkami.

4. Je Ballycastle blízko mora?
Áno, Ballycastle sa nachádza pri pobreží Severného Írska a pri mori. Má často krásne výhľady na Atlantický oceán.

5. Aké turistické atrakcie sú v Ballycastleu a jeho okolí?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Ballycastleu a jeho okolí patria Carrick-a-Rede rovnaký most, Giant's Causeway (Skalné útvary), Rathlin Island (ostrov) a Dunluce Castle (hrad).

6. Mohol by som navštíviť Hrebienok od Ballycastlu?
Nie, Hrebienok sa nachádza na Slovensku v Tatranskom národnom parku, nie v Severnom Írsku. Je to vzdialené miesto od Ballycastlu.

7. Kedy sa koná veľtrh spomienok v Ballycastli?
Veľtrh spomienok sa koná každý rok v auguste v Ballycastli, ktorého vrcholom je paráda spomienok a kvetín.

8. Aké sú možnosti pre ubytovanie v Ballycastli?
V Ballycastli nájdete rôzne možnosti pre ubytovanie vrátane hotelov, penziónov a súkromných apartmánov. Niektoré populárne hotely v oblasti zahŕňajú Marine Hotel, An Caislean a Clare Forest Cottage.

9. Existujú nejaké výlety, ktoré môžem podniknúť z Ballycastlu?
Áno, z Ballycastlu sa dá podniknúť rôzne výlety vrátane výletov na Rathlin Island, návštevy Skalných útvarov Giant's Causeway a jazdy na slávnom vláčiku West Highland Highland z Colerainu.

10. Aké je miestne jedlo v Ballycastli?
Miestne jedlo v Ballycastli je zvyčajne zamerané na čerstvé morské plody a tradičnú írsku kuchyňu. Medzi obľúbené jedlá patria ryby a hranolky, šarlota, boxty (zemiakové placky) a írske šťavnaté koláče.


Letenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Letenka Írsko Ballycastle (Severné Írsko) môže byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú úchvatné miesta na prechádzky, historické pamiatky a prírodné krásy. Ballycastle sa nachádza na severozápade Severného Írska a je známe svojou krásnou prírodou a starodávnymi historickými pamiatkami.

Ak hľadáte nezvyčajné a zaujímavé miesta, tak Ballycastle určite nie je miestom, ktoré by ste mali prehliadnuť. Ballycastle je známe svojou dokonalou scenériou, úchvatnými vidiekmi, kalnými plážami a veľkým množstvom turistických atrakcií.

Jednou z klasickejšie navštevovaných atrakcií v Ballycastle je zámok Kinbane. Zámok bol postavený v roku 1547 a nachádza sa na útese nad trblietavými vodami Árdeagh River. Tento zámok bol použitý na ochranu pobrežia pred plienením pirátov a cestujúcimi loďami.

Populárnym miestom pre turistov je Ballycastle Forest. To je miesto, kde si môžete užiť krásne priestory na prechádzky a pikniky. Môžete si prejsť jeho múltom, pozrieť si historické zvyšky a dokonca vidieť miesto, kde niekoľko scén z filmu "Game of Thrones" bolo nakrútených.

Pre milovníkov vody a vodných športov sú tu tiež veľké množstvá miest, na ktorých si môžete prenajať kajak alebo kanoe a preskúmať okolitý rajón. Ak si radi skúšate svoje kreatívne schopnosti, konajú sa tiež kreatívne workshopy s miestnou umeleckou scénou.

Pri letenke do Írska, určite by ste mali zvážiť návštevu Ballycastleu, keďže ponúka množstvo unikátnych a zaujímavých miest na spoznanie.

Tak neváhajte a vybavte si vaše letenky do Írska, aby ste si mohli vychutnať krásy Ballycastleu a jeho okolia. Krása a bohatstvo Severného Írska vás určite desivným dojmom nenadchne.


Počasie Írsko Ballycastle (Severné Írsko)


Ballycastle sa nachádza na pobreží Severného Írska, a preto jeho počasie je ovplyvnené Atlantickým oceánom. Toto miesto leží v blízkosti ďalších známych miest ako Giants Causeway a Carrick-a-Rede Rope Bridge. Okolie je obklopené krásnou prírodou, čo robí Ballycastle atraktívnym miestom pre návštevníkov.

Aké však je počasie v tomto regióne? Írsko je známe svojimi mierne vlhkými a chladnými podnebnými podmienkami a Ballycastle nie je výnimkou. Počas celého roku je tu skôr chladno a v hrebeňoch okolitých pohorí môže byť tiež dosť veterno.

Teploty tu sú počas letných mesiacov relatívne miernym. Priemerné maximálne teploty dosahujú okolo 18 až 20 stupňov Celzia. Hoci je to miesto na pobreží, kvôli chlade a kvapkajúcim dažďom sa väčšina ľudí nekúpe v mori. Je však možné sa vybrať na prechádzku plážou alebo vidieť niektoré z miestnych scenérií.

Jeseň a jar sú obdobím, počas ktorého môžete zažiť viac daždivých dní. Pršať môže celý deň alebo sa môžu vyskytnúť iba krátke sprchy. Teploty sa pohybujú od 8 do 14 stupňov Celzia. Kvôli zmene počasia je výhodou mať so sebou náhradné oblečenie a ochranné pomôcky pred dažďom.

Zima je chladná a teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 6 stupňov Celzia, s niektorými dňami s vyššími teplotami alebo inverziou. Existuje aj možnosť snehových sprch, najmä v pohoríach. V zime je Ballycastle menej rušný a tak ho niektorí ľudia navštevujú na pokojnejší pobyt a možnosť pozorovania malej rybárskej dediny v bližšom merítku.

Celkovo je počasie v Ballycastle nepredvídateľné a rôznorodé. Aj keď je jasné, že pravdepodobnosť dažďov je vysoká, môžete sa stretnúť aj so slnečnými a teplými dňami. Nezáleží na ročnom období, vždy je dobré mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne ochranné pomôcky pred dažďom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ballycastle, odporúča sa sledovať predpovede počasia, aby ste mohli plánovať aktivity v súlade s aktuálnymi podmienkami. Napriek neistote počasia je táto časť Írska nádherná a ponúka návštevníkom mnoho možností na prechádzky, objavovanie prírody a užívanie si pokojnej atmosféry pobrežného mestečka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky