Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Cliffs of Moher

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Cliffs of Moher


1) Aké sú Cliffs of Moher?
Odpoveď: Cliffs of Moher sú útesy na západnom pobreží Írska, ktoré siahajú až do výšky 214 metrov a sú jedným z najnavštevovanejších turistických miest v krajine.

2) Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Cliffs of Moher sa nachádzajú v okrese Clare a sú prístupné autom, autobusom alebo zorganizovanou prehliadkou.

3) Koľko času by som mal/a na návštevu?
Odpoveď: Návšteva Cliffs of Moher obvykle trvá asi 2-3 hodiny, ale môžete si vybrať, ako dlho chcete zostať.

4) Môžem tam ísť aj s deťmi?
Odpoveď: Áno, návšteva Cliffs of Moher je vhodná aj pre deti. Treba však mať na pamäti, že to sú útesy, takže treba dbať na bezpečnosť.

5) Je nutné si rezervovať vstupenky vopred?
Odpoveď: Áno, odporúča sa si rezervovať vstupenky vopred, najmä ak idete v období letnej sezóny, kedy môžu byť radovisky.

6) Kedy sú Cliffs of Moher otvorené?
Odpoveď: Cliffs of Moher sú otvorené celoročne, dennodenne od 9:00 do 20:00, s výnimkou Vianoc a Nového roka.

7) Aké sú poplatky za vstup do Cliffs of Moher?
Odpoveď: Poplatky sa líšia v závislosti od veku a počtu návštevníkov, ale zvyčajne sa pohybujú od 6-12 eur za dospelého a 4-6 eur za dieťa.

8) Aké aktivity je možné robiť na Cliffs of Moher?
Odpoveď: Okrem prechádzok a výhľadov na útesy je možné navštíviť múzeum v návštevníckom centre alebo si vychutnať tradičný írsky občerstvenie v miestnej reštaurácii. Hranie na golfovej ihriska alebo surfovanie je tiež populárnou aktivitou v okolí.


Dovolenka Írsko Cliffs of Moher


Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a pohľadnými scenériami. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších miest na dovolenku v Írsku sú útesy Moher, ktoré sú jedným z najvýraznejších prírodných krás na ostrove.

Cliffs of Moher sa nachádzajú na západnom pobreží Írska v oblasti Clare, približne 260 kilometrov od Dublina. Svojou nádherou a malebnosťou prilákajú ročne tisíce návštevníkov z celého sveta.

Tieto ohromujúce vápencové útesy dosahujú výšku až 214 metrov a tiahnu sa pozdĺž atlantického oceánu na dĺžku približne 8 kilometrov. Ich mohutné skalnaté steny sú domovom pre množstvo vtákov, vrátane vzácnych a chránených druhov, ako sú alkalas dvúhlasý a alkala veľká. Na vrchole útesov sa nachádza vyhliadková plošina, odkiaľ môžete obdivovať neuveriteľné výhľady na oceán a okolitú krajinu.

Prechádzať sa po útesoch Moher je neopakovateľný zážitok. Cítite sa malí voči obrovským masívnym stenám a neustále si uvedomujete silu prírody. Krajina je nerušená a často očarená mlhou, vzdialenými ostrovčekmi a grandióznymi vlnami, ktoré sa lámu o skalné útesy. To všetko prispieva k jedinečnej atmosfére miesta.

Okrem prechádzky po útesoch môžete tiež navštíviť návštevné centrum Cliffs of Moher, kde sa dozviete viac o histórii a formácii týchto útesov. Centrum ponúka interaktívne výstavy, multimediálne prezentácie a podrobné informácie o faune a flore v tejto oblasti.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete si tiež zobrať prechádzku po Doolin Cliff Walk, 8 kilometrov dlhú trasu, ktorá vás zavedie po celej dĺžke útesov. Táto zážitková túra vám umožní ešte viac preskúmať a objaviť krásu tohto miesta.

Ak plánujete dovolenku v Írsku a chcete zažiť jedinečné prírodné krásy, nevynechajte návštevu útesov Moher. Ich úchvatné výhľady a atmosféra vás čarovne upútajú a nechajú vás s nevymazateľným dojmom. Írsko je známe svojou pohostinnosťou a priateľským prostredím, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka na útesoch Moher bude nezabudnuteľná.


Ubytovanie Írsko Cliffs of Moher


Cliffs of Moher patria medzi najkrajšie a najpopulárnejšie turistické atrakcie Írska. Nachádzajú sa na západnom pobreží Írska, v blízkosti miest Galway a Limerick. Ak sa chystáte navštíviť Cliffs of Moher, mali by ste zabezpečiť si aj kvalitné ubytovanie na tomto mieste. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme informácie o ubytovaní v tejto oblasti.

V blízkosti Cliffs of Moher sa nachádza mnoho možností ubytovania, od hotelov a penziónov až po kempingy a chatky. Väčšina týchto možností ponúka výhľad na úchvatné útesy a okolitú prírodu. Niektoré z najobľúbenejších hotelov na tomto mieste sú napríklad O'Brien's Tower, Aran View Country House a Cliff View Lodge.

O'Brien's Tower je kultúrna pamiatka, ktorá ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Vo vnútri veže sa nachádza malé múzeum, ktoré poskytuje informácie o histórii Cliffs of Moher. Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, Aran View Country House je ideálne miesto pre vás. Toto päťhviezdičkové ubytovanie ponúka nádherné izby, ktoré sú plne vybavené moderne. Taktiež si môžete vychutnať tradičné írske raňajky.

Ak si chcete užiť pobyt v prírode, môžete sa ubytovať v chatkách alebo kempingoch. Cliff Camping je jednou z najlepších možností, ak hľadáte kemping v blízkosti Cliffs of Moher. Tento kemping ponúka nádherné výhľady na útesy a okolitú prírodu. V kempingu nájdete aj spoločné kuchyne a sociálne zariadenia.

Cliffs of Moher je miesto, kde sa dá stráviť niekoľko dní. Môžete si tu užiť prechádzky po útesoch a obdivovať krásu okolitej prírody. Vyberte si ubytovanie podľa svojich preferencií a užite si nezabudnuteľný pobyt na tomto mieste.


Letenka Írsko Cliffs of Moher


Odborníci na cestovný ruch často označujú Írsko za jedno z najkrajších miest na svete, a akonáhle uvidíte Cliffs of Moher, budete s tým súhlasiť. Táto národná klenotnica, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Írska, je fascinujúcim prírodným úkazom, ktorý prináša návštevníkom ohromujúce scenérie.

Ak plánujete navštíviť Cliffs of Moher zo vzdialeného miesta, najlepším spôsobom, ako tam dospieť, je využiť letenku do Írska. Krajina, bohatá na zelené pastviny, starobylé hrady a malebné dedinky, ponúka nádhernú scenériu už pri pohľade z lietadla.

Najbližšie letiská k Cliffs of Moher sú Shannon Airport a Dublin Airport. Z medzinárodného letiska v Dubline je možné sa dostať do Liscannoru, obce, ktorá sa nachádza v blízkosti útesov, buď zabezpečeným autobusovým spojením alebo autopožičovňou. Po ceste z letiska sa môžete tešiť na malebné výhľady na írske vidiecke oblasti a vrcholky kopcov zelených ako smaragdy.

Od Shannon Airport je to iba krátka jazda na západ, pričom cesta vedie cez prekrásnu vidiecku krajinu Írska. Oblasť Cliffs of Moher je vzdialená približne 70 kilometrov od Shannon a autopožičovňa je ľahko dostupná hneď po príchode na letisko. Ak sa rozhodnete využiť túto možnosť, môžete si zvoliť zážitok z jazdy po malebných cestách na pobreží.

A teraz, keď ste sa úspešne dostali do okolí Cliffs of Moher, nechajte sa uniesť krásou miesta. Útesy, ktoré týčia nad Atlantickým oceánom, dosahujú výšku až 214 metrov a ponúkajú ohromujúce výhľady na okolitú krajinu. Sú domovom tisícok vtákov vrátane vzácnych druhov, ktoré sú pre milovníkov prírody určite neodolatelné. Ak ste športový typ, môžete si vychutnať prechádzku po nástupnej ceste a obdivovať scenériu z blízka.

Ak sa rozhodnete zostať dlhšie, Národný park Burren je pravdepodobne najznámejším prírodným bohatstvom v okolí. Táto krasová oblasť je domovom bizarných kamenistých kopcov, skalných formácií a nezvyčajných druhov rastlín. Prechádzka po Burrene vás prenesie do úplne inej svetovej časti s nezvyčajne krásnou krajinou.

Cliffs of Moher a ich okolie sú takou kúzelnou časťou Írska, že sa na túto destináciu vrátiť budete chcieť znovu a znovu. Ale na začiatok je tu letenka do Írska, ktorá vás zavedie do tohto živého kúska prírodného zázraku. Pripravte sa na svoje cestovanie a užite si túto skutočnú nádielku krásy a pokoja!


Počasie Írsko Cliffs of Moher


Írsko je známe svojou zelenej krajinou, nádhernou pobrežnou čiarou a nekonečnými množstvami dažďa. Akonáhle ste na ceste na Cliffs of Moher, jednej z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine, môže sa počasie zmeniť v priebehu minút.

Cliffs of Moher sú jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Írsku. Táto nádherná útesová stena sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a predstavuje jednu z najimpozantnejších prírodných krás vo svete. Steny útesov sa tiahnu až do výšky 214 metrov nad Atlantickým oceánom, čím ponúkajú návštevníkom neuveriteľný výhľad na široký oceán a neskutočne krásnej krajiny.

Prírodné zdroje Írska ponúkajú veľa dažďa po celý rok, a tak je veľmi dôležité, aby ste sa pripravili na nečakané zmeny počasia. Aj keď sa zdá, že je počasie pekné a slnečné, nezabudnite si pridať vetrovku a ochrannú čiapku. Silný vietor by mohol zmiatať veci a pôsobiť problémy.

Pri návšteve Cliffs of Moher môžete zažiť viac ako dve alebo tri ročné obdobia za deň. Tak sa nebojte nastaviť svoje oči a zameranie fotoaparátu na rozmanitú a krásnu krajinu, ktorá sa každú chvíľu mení. Kvôli vetrom a dažďu sa útesy môžu vyskytnúť zahalené v tupých rezervách oblakov, ale keď sa vám podarí upevniť časť dňa, kedy sú viditeľnie a jasnne, budete máte strhujúce zážitky.

Celkovo povedané, klima v Írsku je celkové chladnejšie a mokrejšie ako väčšina Európy, ale neberte to ako dôvod na návštevu čudovitých Cliffs of Moher. Tieto nádherné útesy sú obdivované rokmi pre svoju jedinečnosť a nadohľad prehliadnuteľnosť a určite stojí za to, aby bol na vašich zozname bucketov. Samozrejme, pripravte sa na zmiešané počasie, ale to neznamená, že návšteva nebude stáť za to. Ak hľadáte zdroj inšpirácie a doladenie kreativity, Cliffs of Moher sú miestom pre vás.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky