Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)

Ubytovanie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je známe svojou nádhernou prírodou, zelenými pastvinami a úchvatnými prírodnými úkazmi. Jedným z najkrajších a najznámejších miest, ktoré Írsko ponúka, je Giant's Causeway (Drienovec obrovov). Nachádza sa v Severnom Írsku a je jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť.

Giant's Causeway je prírodný úkaz, ktorý je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Jeho hlavnou atrakciou sú rozmanité a neobvyklé kamene, ktoré sa podobajú hexagonálnym stĺpcom. Tieto stĺpce boli vytesané prírodnými silami a vytvoril ich sopečný výbuch pred viac ako 60 miliónmi rokov. Vznikom týchto úžasných prírodných útvarov je ťažko uveriť, pretože vyzerajú skôr ako niečo stvorené človekom.

Legenda hovorí, že tieto kamene boli vytvorené gigantmi, ktorí sa snažili vytvoriť most medzi Írskom a Škótskom. Podľa legendy bol jeden z týchto gigantov, Finn MacCool (Fionn mac Cumhaill), vyzvaný na súboj iným gigantom z Škótska, Benandonnerom. Finn postavil most a keď zistil, akým veľkým gigantom Benandonner je, skrýval sa pred ním. Jeho manželka však našla spôsob, ako Finnovým nepriateľom pomôcť - prerobila ho do bábky a predstierala, že je ich synom.

Keď Benandonner dorazil a videl, aký je Finnov syn obrovský, prestrašil sa a rozbil most, aby ušiel späť do Škótska. Toto je len jedna z mnohých legend o Giant's Causeway, ktorá pridáva na tajomnosti a kúzle tohto miesta.

Dnes je Giant's Causeway veľmi populárnym miestom pre turistov z celého sveta. Návštevníci sa môžu prechádzať po kamennom múre, ktorého stĺpce sú rozdielnej výšky, čo vytvára pôsobivý pohľad. Taktiež je možné vidieť rôzne farebné odievy morských vtákov a prechádzať sa po pláži, kde je možné vidieť iné zaujímavé kamenné útvary.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Giant's Causeway, môžete si vybrať z rôznych možností. V okolí sa nachádzajú tradičné hostely, kde môžete zažiť autentické írske pohostinstvo. Môžete si tiež vybrať z hotelov, ktoré ponúkajú pohodlnú a luxusnú atmosféru.

Návšteva Giant's Causeway je skutočným zážitkom a nezabudnuteľným dobrodružstvom. Môžete si vychutnať neopakovateľnú prírodu a zároveň objavovať históriu a legendy tohto miesta. Nie je žiadnym prekvapením, že Giant's Causeway priláka toľko návštevníkov z celého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


1. Čo je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je zaujímavá prírodná pamiatka v Severnom Írsku, ktorá je známa svojimi neobvyklými bazaltovými stĺpmi.

2. Ako sa dostanem na Giant's Causeway?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Giant's Causeway je autom. Existujú ale aj možnosti verejnou dopravou, ako napríklad autobusy.

3. Je prehliadka Giant's Causeway voľne prístupná?
Áno, prehliadka Giant's Causeway je voľne prístupná, avšak za vstup si treba zaplatiť. Existuje aj možnosť zakúpenia lístkov online.

4. Koľko minút potrvá prehliadka Giant's Causeway?
Prehliadka Giant's Causeway trvá priemerne približne 1-2 hodiny, avšak môžete si tam stráviť aj viac času, ak si budete chcieť užiť okolie.

5. Môžem si s sebou vziať piknik na Giant's Causeway?
Áno, je povolené si so sebou na Giant's Causeway priniesť piknikové jedlo. Dôraz však treba klásť na to, aby ste si po sebe upratali a nezanechali žiadny odpadok.

6. Je potrebné si vopred rezervovať vstupenky na Giant's Causeway?
Nie je povinné si rezervovať vopred vstupenky na Giant's Causeway, avšak odporúča sa to, najmä v turistickej sezóne, keď je väčšia návštevnosť.

7. Aké sú okolité atrakcie blízko Giant's Causeway?
Okolité atrakcie blízko Giant's Causeway zahŕňajú napríklad Carrick-a-Rede Rope Bridge, Bushmills Distillery a Dunluce Castle.

8. Môžem si vziať so sebou domáce zvieratá na Giant's Causeway?
Nie sú povolené domáce zvieratá na území Giant's Causeway, s výnimkou asistencijných psov.

9. Má Giant's Causeway parkovisko pre návštevníkov?
Áno, priamo pri pamiatke Giant's Causeway je k dispozícii parkovisko pre návštevníkov.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu Giant's Causeway?
Najlepší čas na návštevu Giant's Causeway je na jar a v lete, keď je počasie teplejšie a menej zrážok. Avšak pamiatka je otvorená pre návštevníkov počas celého roka.


Počasie Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je známe svojim nepredvídateľným a často daždivým počasím. A jedno z najintenzívnejších zážitkov v tomto ohľade môžete zažiť pri návšteve Giant's Causeway na severe Írska. Toto fascinujúce prírodné miesto, ktoré je zaradené ako svetové dedičstvo UNESCO, ponúka nádherný výhľad na obrovské skaly a kamenné útvary, ktoré sa tiahnu popri pevninskom pobreží.

Počasie na Giant's Causeway je často ťažké predpovedať, pretože je ovplyvnené Atlantickým oceánom. Vďaka svojej polohe a terénu sa tu stretávajú rôzne vzduchové hmoty, vytvárajúc tak zaujímavé klimatické podmienky. Práve táto rozmanitosť robí návštevu Giant's Causeway ešte viac fascinujúcou.

Počas slnečného dňa sa môžete tešiť na jasnú oblohu a nádherne modré more, dokonca aj keď je to v Írsku pomerne vzácne. Vytvára to ideálne podmienky na fotografovanie a obdivovanie panorámy. Avšak, nezabudnite, že počasie na Giant's Causeway je často nepredvídateľné, a tak sa apre nečakane dočkať aj zmien.

Daždivé počasie je však na Írskom Giant's Causeway takmer bežné. Dážď môže napríklad prudko prichádzať so silným vetrom, čo vytvára atmosféru tajomstva a dramatu. Keď bude vaša návšteva sprevádzaná daždivým počasím, môžete sa tešiť na osviežujúci zážitok. Oblačné nebo a víchrica dodávajú scenérii na divokom pobreží ešte viac pôsobivosti a robia z neho zaujímavé miesto na preskúmanie.

Jarné mesiace v Írsku, ako je marec a apríl, sú často chladné a daždivé. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 5 °C do 12 °C, pričom dažď je takmer pravidelnou súčasťou každodenného počasia. Leto prináša teplejšie teploty, ale stále zahalené do oblakov a s občasnými dažďovými sprchami. Teploty sa v lete pohybujú približne od 12 °C do 20 °C.

Ak chcete zažiť Giant's Causeway na svojej maximálnej kráse, jesenné mesiace by mohli byť pre vás ideálnou voľbou. V septembri a októbri je počasie miernym spôsobom teplé a je tu menšia šanca na silný vietor alebo dažď. Väčšina turistov sa väčšinou vyhýba tejto oblasti tejto ročnej doby, čo môže znamenať menej davov a viac súkromia pre vás.

Zhrnutie je, že počasie na Giant's Causeway je zmenlivé a nedá sa presne predvídať. Bez ohľadu na ročné obdobie, nezabudnite mať so sebou náhradné oblečenie, pončo alebo dáždniku. Je dobré byť pripravený na akékoľvek neočakávané premeny počasia, pretože práve to môže dodať vašej návšteve jedinečnú atmosféru.


Letenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je brázdené krásnou přírodou, kterou lze objevovat roky a stále objevovat něco nového. Patří mezi nejoblíbenější turistické destinace na světě. Mezi vyhledávané lokality patří severní pobřeží, kde je soustava mořských útesů známá jako Giant's Causeway.

Giant's Causeway, česky "Kraj obrích pat", je zemní útvar, který se nachází v severním Irsku u vesničky Bushmills poblíž města Coleraine. Je to neobvyklé a parádní místo, kde několik tisíc půdních sloupů, vypadající jako obrovské drobky chleba, vystupuje z moře. Napojení sloupů je velmi exaktní, což dává tomuto místu jedinečný vzhled.

Chcete-li se podívat na tento nevšední útvar přírody, je nejlepší si vybrat letenku do Belfastu, hlavního města Severního Irska, které se nachází pouhých 70 kilometrů daleko. Z letiště v Belfastu je vzdálenost k Giant's Causeway přibližně 1,5 hodiny jízdy.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Giant's Causeway; můžete si například pronajmout auto, využít kyvadlovou dopravu z Belfastu nebo využít přívoz z Portballintry. Místo samotné nabízí spoustu turistických chodníků a stezek, které vedou okolo různých zajímavostí a umožňují návštěvníkům prozkoumat tuto neuvěřitelnou krajinu.

Kromě samotného Giant's Causeway můžete objevovat i další turistické atrakce v okolí, jako například hrad Dunluce a blízké letovisko Portrush. V zimě, kdy severní pobřeží zasype sníh, se celá krajina promění v daleko více opuštěný, ale nádherný zážitek.

Celkově vzato, Giant's Causeway je nezapomenutelné místo, které byste neměli vynechat při výletu do Severního Irska. Nabízí návštěvníkům úžasné pohledy, možnosti prozkoumat krajinu a hned vedlejší krásy, které lákají k nepřetržitému objevování a zdokonalování se. Tak si nasaďte boty, připravte fotoaparát a vyrážejte na Giant's Causeway!


Dovolenka Írsko Giant's Causeway (Severné Írsko)


Írsko je krajina zelených lúk a prírodných krás. Ak hľadáte niečo zaujímavé na vašej dovolenke, navštívte severné Írsko a objavte počudobné miesta ako Giant's Causeway.

Giant's Causeway je jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete a vychádzať z neho treska ústa. Táto pamiatka, ktorá sa nachádza vo Watterforte na pobreží Severného Írska, je tvorená stovkami koreňovitých bazaltových stĺpov, ktoré vyzerajú, ako by vyrástli priamo z oceánu.

Legenda hovorí, že skaly boli vytvorené alebo postavené kjantarom, ktorým dominoval gigant Finn MacCool. Legenda hovorí, že Finn videl giganta v Škótsku a rozhodol sa s ním stretnúť na diaľku. Gigant mal pomenovať Ich na Slepúm v Škótsku, kde sa cestou stretol s MacColom. A tak sa obaja dohodli na súťaži, ktorá vytvorí cestu cez more, aby sa mohli navzájom vidieť. Ale keď sa Finn na nedostatok sily rozhodol utiecť, jeho manželka mu poradila obliecť sa do kojeneckého odevu až tým, kým by gigant nebol videl príliš málo, aby ho mohol vidieť. Gigant prišiel po Finnovej ceste a objavil výťah. Vzal cestu domov a rozložil si korene na kráter, aby sa s ním na druhej strane mohol spojiť. Dnes sú koreňovité kameňové stĺpy na mieste možno najznámejšie atrakcie v Severnom Írsku a vidí ich každý rok tisíce návštevníkov z celého sveta.

Ak chcete navštíviť tento ohromujúci prírodný klenot, môžete si vybrať z mnohých možností, ako sa tam dostať. Môžete ísť na autobus alebo vlak z veľkých miest ako Derry alebo Belfast, ale najlepšou voľbou je rozhodne najať si auto a vybrať sa po vlastnej osobe. Cesta potrvá približne 1,5 hodiny – a stojí za to vidieť krásy Severného Írska s vlastnými očami.

Nemurite sa ani v otázke ubytovania – vo Watterforte a jeho okolí nájdete veľa ubytovacích zariadení. Existujú kempy, penzióny, kempingové parky a krásne hotely, ktoré sa vztekajú na nádherný výhľad na oceán. Vyberte si to, čo vám najlepšie vyhovuje, a užite si pohodu a pokoj pri zvuku vln a prechádzkami po úchvatných prírodných cestách v okolí.

Po návšteve Giant's Causeway sa nezabudnite pokúsiť do blízkych miest, napríklad k návšteve Dunluce Castle, Mussendeni Temple, a len krátky výlet na kopci Slievemore ponúka nádherný výhľad na okolie. Pokojne si naplánujte 2-3 dni v tejto oblasti a objavte všetky krásy Severného Írska.

Tak neváhajte a zarezervujte si svoju dovolenku na Severnom Írsku a stretnite sa s magickou krajnou a Giant's Causeway ako so svojim najkrajším skvostom.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky