Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Newgrange

Letenka Írsko Newgrange


Newgrange je staroveké archeologické miesto nachádzajúce sa v írskom grófstve Meath. Stojí na kopci a poskytuje nádherný výhľad na okolitú krajinu. Táto pamiatka je jednou z najstarších stavieb z praveku a je považovaná za jednu z najvýznamnejších pamiatok v Írsku.

Ak plánujete cestu do Newgrange, musíte si zabezpečiť letenku do Írska. Existuje mnoho možností, ako si zakúpiť letenku na tento destináciu. Môžete ju zakúpiť online alebo si ju môžete zarezervovať priamo u letectva alebo na letisku. Cena letenky závisí od toho, kedy cestujete a ako dlho ste v krajine. Avšak, cena letenky do Írska sa v posledných rokoch výrazne znížila a čím viac času strávite na ceste, tým lepšie ceny môžete získať.

Ak už máte svoju letenku do Írska, môžete sa začať tešiť na výlet do Newgrange. Je to prekrásna krajina plná histórie a tajomstva. Newgrange bolo postavené pred viac ako 5 000 rokmi a aj dnes je to jedno z najdôležitejších miest v Írsku. Táto stavba je starobylý hrob, ktorý bol postavený na počesť pohrebno-posvätných rituálov. Stredom stavby je kremenná komora, ktorá bola postavená tak presne, že do nej slnko vo dne najkratšieho dňa v roku preniká len na sekundu. Toto presné vypočítanie času a dátumov zasiahnutia slnka je jednoducho úžasné a jedinečné na tomto mieste.

Spolu s Newgrange môžete vidieť aj ďalšie pozoruhodné pamiatky ako napríklad stredoveký hrad v Trimme, alebo obrovské majestátne zrúcaniny kláštora v Mellifont.

Cestou z Newgrange sa môžete zastaviť v blízkej dedinke Slane a navštíviť tam slávnu irskú superhvězdu hotelu s názvom Slane Castle. Toto miesto hostí koncerty svetoznámych mien ako napríklad Bon Jovi, U2, alebo Bruce Springsteen.

Celková cesta do Newgrange a späť ako aj pobyt tam si vyžiadajú aspoň dva dni, ale to závisí od toho, čo chcete vidieť a kedy plánujete cestu írskej krajinou. Írsko má veľa ponúk a nechýba tam ani dobré pivo a tradičné jedlá, ktoré vám spríjemnia cestu. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju letenku už dnes a vyrazte objavovať krásu a históriu Írska!


Dovolenka Írsko Newgrange


Írsko Newgrange je miesto, ktoré by nemalo chýbať na zozname návštev každého milovníka histórie a archeológie. Nachádza sa v severovýchodnej časti Írska, v okrese Meath, a je dôležitým príkladom prekeltického umenia, ktorého vznik sa datuje do obdobia okolo roku 3200 pred Kristom.

Newgrange je domovom najväčšej kamenej hrobky v Írsku, ktorá patrí medzi najdôležitejšie pamiatky svetovej histórie. Oblasť okolo Newgrange bola uznávaná ako dôležitá kultúrna oblasť už v dobách pred históriou. Oblasť bola zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO a je v súčasnosti v správe Írskeho národného úradu pre architektúru a archeológiu.

Newgrange ava zemiakvoce štvrťhrebeňa kameneje najdlhšími stredovými krídlami a má priemer asi 80 metrov. Je postavený z trhlínových blokov vápencového uhlíka a je zapustený do vrcholu kopca, aby sa zvýšil jeho význam. Je to miesto, kde krátko pred zoradením k starsimu kultúrneho stromu prebiehalo najväčšie významnejšie obdobie írskeho hromadného pohrebu.

Newgrange je úžasné nielen pre svoje historické význam, ale aj pre svoj vzácny prehistorický chrámový rovnaky, ktorý bol zrekonštruovaný v roku 1970. Tento rovnako bol vytvorený v hornej časti kamenných konštrukcií, ktoré boli premenené na jaskyňu. Je to miesto, kde sa konajú slávnosti ako Sóna Etain, ktoré sú súčasťou írskeho národného dňa.

Írsko Newgrange je príťažlivé miesto pre turistov z celého sveta, a to nielen pre jeho históriu ale aj pre jeho jedinečnú prírodnú scenériu. Miesto ponúka množstvo atrakcií, ako sú prehliadky kamenných konštrukcií, návšteva múzea, v ktorom sú artefakty a zvyšky z doby, keď boli konštrukcie vybudované.

Pre milovníkov turistiky a prechádzok ponúka Newgrange aj množstvo miest na turistiku, ako sú Brodanske a Knaraska, kde sa môžete vydať na prechádzku po horských chodníkoch a vyhliadkach.

Všetci, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v Írsku, by mali venovať dostatok času na návštevu Newgrange. Toto miesto je jednou z najdôležitejších častí írskej kultúry a histórie a zanechá vás nadšenými a fascinovanými pre jeho krásy a nadprirodzený význam.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Newgrange


1. Aké je historické pôvodné účely Newgrange?
- Newgrange bolo pôvodne postavené ako náboženské miesto a hrobka.

2. Kedy bolo Newgrange postavené?
- Newgrange bolo postavené v období neolitu, približne medzi rokmi 3200 až 3100 pred n.l.

3. Aký je význam Newgrange pre Írsko?
- Newgrange je jedným z najvýznamnejších historických miest v Írsku a je považované za kultúrne dedičstvo.

4. Ako je Newgrange spojené s zimským slnovratom?
- Newgrange je známe svojim schopnosťou prijímať slnečné lúče iba počas zimského slnovratu, čo ukazuje na význam slnka pre staroveké kultúry.

5. Možno navštíviť Newgrange?
- Áno, Newgrange je otvorené pre verejnosť a je možné ho navštíviť ako súčasť organizovanej prehliadky.

6. Ako sa dostanem do Newgrange?
- Newgrange sa nachádza nedaleko mesta Drogheda v hrabstve Meath. Je najlepšie sa tam dostať autom alebo verejnou dopravou z okolitých miest.

7. Musím rezervovať vstupenky vopred?
- Áno, je veľmi odporúčané rezervovať vstupenky vopred, pretože návštevnosť Newgrange je obmedzená a vstupenky sa často vypredajú.

8. Aké je ideálne obdobie na návštevu Newgrange?
- Ideálnym obdobím na návštevu Newgrange je zimný slnovrat (21. - 23. december), keď slnečné lúče preniknú dovnútra hrobu.

9. Trvá návšteva Newgrange dlho?
- Prehliadka Newgrange trvá približne hodinu a prechádza sa interaktívnou výstavou a samotným vnútrom hrobu.

10. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti Newgrange?
- V blízkosti Newgrange sa nachádza mnoho ďalších prehistorických pamiatok, ako napríklad Knowth a Dowth. Mesto Drogheda ponúka tiež rôzne obchody, reštaurácie a kaviarne.


Počasie Írsko Newgrange


Írsko je známe svojou nepredvídateľnou a často daždivou klímou. Nad mestom Newgrange, ktoré sa nachádza v okrese Meath na juhu Írska, však panuje špecifické počasie, ktoré očarí každého návštevníka.

Toto oblasť je vystavená morskému vplyvu a blízkosti Severného Atlantiku, ktoré ovplyvňujú klímu. Práve tu sa stretávajú hory a oceán, čo vytvára miestami veterné a chladné prostredie. Teploty sa pohybujú v priemere od 5-20 stupňov Celzia.

Jedným z najznámejších javov v oblasti je okno do minulosti. Vďaka svojmu geografickému umiestneniu je Newgrange miestom, kde sa stretávajú slnečné lúče v najkratších zimných dňoch. Tento úkaz sa nazýva zimný slnovrat, kedy slnko preniká do vnútra kamenného hrobu známeho ako Newgrange.

V tento deň, teda 21. alebo 22. decembra, slnko osvetľuje chodbu hrobu a preniká až do centrálnej miestnosti. Toto je vďaka presne vypočítanej konštrukcii kamenných blokov, ktoré tvoria Newgrange. Táto geniálna architektonická konštrukcia bola zhotovená už v dobe kamenné, v období 3200 pred naším letopočtom.

Okrem toho, Írsko Newgrange je postavené na kopci, čo umožňuje nádherný výhľad na okolitú krajinu, vrátane riek Boyne a Blackwater. Zelené lúky, rozľahlé pláže a útesy prevyšujúce Atlantik vytvárajú scenériu, ktorá je nezabudnuteľná.

Proti teplu je táto oblasť chránená rôznymi druhmi zeleňa, ktorá tvorí útulné prostredie pre rast rôznych druhov flóry. Vyzerá to takmer ako zázrak, že také krásne a kvetnaté miesto môže existovať v takom daždivom podnebí.

Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť množstvu turistov, odporúča sa navštíviť Newgrange v jarných alebo jesenných mesiacoch. Teploty sú príjemné a počasie je stabilnejšie. Zákerné dažde v írskom lete môžu narobiť problémy pri presune vonku.

Ak plánujete navštíviť Írsko Newgrange, nezabudnite si so sebou vziať odpoveďajúce oblečenie pre zmenlivé počasie a návštevovatelia majú možnosť využiť vodcu, ktorý im poskytne informácie o histórii tohto jedinečného miesta.

V Írsku je počasie vždy prekvapivé, ale návšteva Newgrange je nezabudnuteľným zážitkom bez ohľadu na to, aké počasie zastihnete. Toto miesto vás pohltí svojou históriou, architektúrou a okolitou prírodou.


Ubytovanie Írsko Newgrange


Írsko v sebe ukrýva nespočetné množstvo krásnych miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Írsku je Newgrange. Toto miesto je známe svojou prehistorickou pamiatkou, ktorá je v súčasnosti najstarším známym objektom z kameňa v Európe a má nepochybne miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO. Pre turistov, ktorí navštívia Newgrange, je nevyhnutné zvoliť si vhodné ubytovanie, ktoré bude zodpovedať ich potrebám.

Okolie Newgrange poskytuje návštevníkom mnoho možností pre ubytovanie. Mnohí turisti si vyberajú ubytovanie v priľahlých mestách, ako Drogheda alebo Slane, vzhľadom na to, že Newgrange sa nachádza na pomedzí týchto miest. V týchto mestách nájdete mnoho druhov ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Väčšina ubytovacích zariadení v týchto mestách ponúka služby vysokého štandardu, čo znamená, že tu nájdete všetko, čo potrebujete na komfortný pobyt.

Okolie Newgrange je bohaté aj na ponuku ubytovania v horskom prostredí. Na južnej strane Newgrange sa nachádza horský masív Slieve na Gullion, kde nájdete skvelé horské chaty. Tieto chaty sú ideálne pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť dovolenku v úplnom pohodlí v blízkosti prírody. Okrem toho nájdete v okolí Newgrange aj množstvo kempov, ktoré ponúkajú lacné ubytovanie.

Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v blízkosti Newgrange, určte si pred nákupom konkrétnej ponuky presné požiadavky a nároky na ubytovanie. Množstvo ubytovacích zariadení v tomto regióne je prispôsobené konkrétnym typom turistických potrieb. Niektoré hotely ponúkajú balíčky na prehliadku Newgrange a iných okolitých prírodných krás, ktoré sú zvyčajne oveľa lacnejšie ako nákup jednotlivých služieb samostatne.

Ubytovanie v okolí Newgrange je ideálne pre každého, kto sa chce zblížiť s históriou a kultúrou Írska. Pre všetkých turistov, ktorí hľadajú najlepšiu možnosť pre ich úžasnú cestu do Írska, majú k dispozícii množstvo ubytovacích možností v blízkosti krásnej a starodávnej pamiatky – Newgrange. Ak teda hľadáte miesto, kde sa môžete stretnúť s minulosťou na najlepšom mieste, tak Newgrange je práve ten správny cieľ pre vás.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky