Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Skellig Michael

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Skellig Michael


1. Kde sa nachádza Skellig Michael?
Skellig Michael sa nachádza v Atlantickom oceáne, zhruba 12 kilometrov západne od pobrežia Írska.

2. Ako sa tam dostanem?
Existujú rôzne spoločnosti, ktoré poskytujú výlety na Skellig Michael. Väčšinou je potrebné si lístok rezervovať vopred a cestovať sa dá buď loďou alebo helikoptérou.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Skellig Michael?
Najlepšie obdobie na návštevu Skellig Michael je v období od môj-aug, keď je lepšie počasie a väčšia pravdepodobnosť, že výlety nebudú zrušené kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam. Treba však brať na vedomie, že kvôli obmedzenej dostupnosti miesta sú lístky často vyprodané a treba ich rezervovať vopred.

4. Ako dlho trvá výlet na Skellig Michael?
Výlety na Skellig Michael trvajú zvyčajne niekoľko hodín. Po príchode na ostrov máte obmedzený čas na pobrežné alety, a potom sa vraciate na loď naspäť na pevninskú časť Írska.

5. Ktoré atrakcie môžem vidieť na Skellig Michael?
Na Skellig Michael môžete vidieť staroveké kláštory zasadené do útesov, ktoré sú zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem toho tu nájdete aj bohatú faunu, vrátane množstva vtákov a tulení.

6. Môžem prespať na Skellig Michael?
Nie, prespanie na ostrove Skellig Michael nie je povolené. Výlety sú zamerané na krátku návštevu a rešpektovanie prírody a kultúrneho dedičstva ostrova.

7. Je potrebné mať niečo so sebou na výlet na Skellig Michael?
Odporúča sa mať so sebou pohodlnú obuv a vhodné oblečenie. Nezabudnite si aj fotoaparát, aby ste si mohli zaznamenať krásne scenérie a pamiatky.

8. Ako je vstup na Skellig Michael regulovaný?
Vstup na Skellig Michael je prísne regulovaný kvôli ochrane ostrova a jeho kultúrneho dedičstva. Počet návštevníkov na deň je obmedzený a rezervácia lístkov je nevyhnutná.

9. Môžem sa na Skellig Michael vydať, ak som mladší ako 12 rokov alebo ak som tehotná?
Pre bezpečnostné dôvody sa na Skellig Michael môžu vydať iba osoby staršie ako 12 rokov a nie je povolený vstup pre tých, ktorí sú viac ako 6 mesiacov tehotné.

10. Aké ďalšie pekné miesta môžem navštíviť v blízkosti Skellig Michael?
V blízkosti Skellig Michael sa nachádza napríklad mestá Cahersiveen a Portmagee, ktoré ponúkajú peknú kultúru, tradičnú hudbu a vynikajúcu miestnu kuchyňu. Pre milovníkov prírody je tu aj Národný park Killarney a Ring of Kerry.


Dovolenka Írsko Skellig Michael


Írsko je známe svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a historickými pamiatkami, ale jedno zo skutočných pokladov tejto krajiny sa nachádza na ostrove Skellig Michael. Tento odľahlý ostrov sa nachádza na západnom pobreží Írska a ponúka návštevníkom unikátny zážitok, ktorý nájdete iba málokde inde.

Skellig Michael je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO a jeho hlavnú atrakciu tvoria kláštorné ruiny, ktoré sa tiahnu až do 6. storočia. Úžasná činnosť mníchov, ktorí na ostrove žili, je vytesaná do strmých bral ostrova a ponúka nádherný pohľad. K prechodu po skalnatom teréne budete potrebovať dostatočnú fyzickú kondíciu, no táto výzva sa určite oplatí.

Pre prístup k Skellig Michael je nutné si zabezpečiť dopravu loďou. Pretože je ostrov oblastí chrániacou prírody, je stanovený dôkladný limit počtu návštevníkov, čo znamená, že je nevyhnutné rezervovať si miesto dlho dopredu. V lete je obmedzený iba na 180 ľudí denne, čo vytvára pocit autenticity a nadhľadu nad touto nenapodobiteľnou lokalitou.

Prechádzka po ostrove vám umožní objavovať skvosty, ktoré majú historickú hodnotu. Okrem ruín kláštora môžete vidieť aj kresby na skalách vyryté mníchmi, ktoré sú dôkazom ich existencie a kultúrneho bohatstva. Ostrov je aj domovom mnohým druhom vtákov, vrátane hniezdiacich papagájov Atlantických, a tak máte určite možnosť vidieť úžasné divoké životy počas svojej návštevy.

Odporúča sa, aby ste si na ostrove strávili niekoľko hodín, aby ste si mohli naplno vychutnať jeho prírodné krásy a pokoj. Nezabudnite si so sebou priniesť dostatok jedla a pitia, pretože na ostrove nie sú žiadne občerstvenia ani toalety. Je dôležité dodržiavať pravidlá a udržiavať čistotu v tejto chránenej oblasti.

Ak hľadáte dovolenku mimo bežných turistických trás a zároveň túžite po jedinečnom zážitku, návšteva ostrova Skellig Michael v Írsku je skvelou voľbou. Počas svojej cesty sa budete cítiť ako objaviteľ a budete mať možnosť nasávať krásu tejto kombinácie prírody a histórie.


Ubytovanie Írsko Skellig Michael


Írsko je krajina, ktorá ponúka množstvo skvostných miest na návštevu. Jedným z nich je aj ostrôv Skellig Michael, ktorý sa nachádza v južnej časti Írska v Atlantickom oceáne.

Skellig Michael je skalnatý ostrov s dvoma strmými vrcholmi, ktorých výška sa pohybuje okolo 218 až 228 metrov. Na tomto ostrove sa nachádza staroveký kláštor, ktorý bol postavený približne v 6. storočí mníchmi cistercianskeho rádu. Pre turistov a návštevníkov je tento ostrov otvorený len počas letnej sezóny a to od polovice mája do polovice septembra.

Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, jediným spôsobom ako sa tam dostať je cez loď. Na ostrove nie je žiadne ubytovanie, preto si musíte rezervovať ubytovanie v neďalekom mestečku Portmagee. V mestečku nájdete mnoho miest na ubytovanie od hotelov a penziónov po B&B.

Ako ochutnať miestnu kuchyňu, to všetko si môžete vyskúšať v blízkych reštauráciách. Medzi najznámejšie jedlá patrí guinnessové kraby, ktoré sú veľmi chutné a môžete ich ochutnať na každom kroku. Všetky jedlá sa vyrábajú z čerstvých miestnych surovín, takže ochutnáte len to najlepšie z Írska.

Počas návštevy ostrova Skellig Michael nesmiete zabudnúť na prechádzku po okolí. Ostrov ponúka mnoho turistických trás a miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Tu nájdete krásne pohľady na more, takže si obľúbite morský vzduch a prírodné krásy.

Ak plánujete navštíviť Írsko, nenechajte si ujsť Skellig Michael, pretože tento miest je jedným z najkrajších miest, ktoré musíte vidieť. Ubytovanie si zarezervujte vopred, aby vám neuniklo, a pripravte sa na nádhernú dovolenku vo vzduší Írska.


Letenka Írsko Skellig Michael


Letenka Írsko - Skellig Michael: Cesta na malý ostrov s veľkým vplyvom

Írsko je známe svojou majestátnou prírodou a starobylými pamiatkami, no medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré si zaslúžia návštevu, patrí malý ostrov Skellig Michael. Ak sa chystáte cestovať do Írska a zároveň milujete históriu a ohromujúce scenérie, letenka Írsko - Skellig Michael by mohla byť tou správnou voľbou pre vás.

Skellig Michael je menší zo dvoch skalných ostrôvkov, ktoré sa nachádzajú zhruba 12 kilometrov od južného pobrežia Írska v Kenejskom zálive. Tento ostrov je zaslúžene zaradený medzi svetové dedičstvo UNESCO a šíri sa o ňom mnoho legiend a histórií. Je domovom stáročia starého kláštora, ktorý je postavený na strmých skalách vysokých až 218 metrov nad hladinou mora.

Cesta na Skellig Michael si vyžaduje letenku do jedného z najbližších letísk, ktorým je napríklad letisko v Dubline alebo v Corku. Väčšina návštevníkov si potom prenajíma auto alebo využíva verejnú dopravu, aby sa dostala do prístavného mesta Portmagee. Tu môžete vkročiť na trajekt, ktorý sa vydá na svoju približne 45-minútovú plavbu k Skellig Michael.

Po príchode na ostrov vás privíta krása a ticho, ktoré budete pociťovať v jeho prítomnosti. Skutočným zážitkom je, keď zostúpite na kamenný chodník a vystúpite až na vrchol ostrova, kde sa nachádza kláštor. Budete mať jedinečnú príležitosť obdivovať starobylé kamenné budovy, skvostné kamenné schody a do zeme vytesané cisterny, ktoré slúžili na zber dážďovej vody pre mníchov.

Hoci si to môže zdať ako náročná výzva, výhľad z vrcholu a pocit z toho, že ste takmer na vrchole sveta, stojí za vašu námahu. Budete sa cítiť ako v inej realite, prechádzajúc sa po miestach, kde jedno sto rokov žili mnísi v izolácii od sveta. Práve preto sa Skellig Michael stal miestom, kde sa natáčali niektoré scény zo slávnej filmovej série Star Wars.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Skellig Michael, nezabudnite si zobrať dostatočné množstvo vody a občerstvenia, pretože na ostrove nie je žiadna reštaurácia ani obchod. Je tiež dôležité mať na pamäti, že kvôli ochrane ostrova je počet návštevníkov obmedzený, preto je potrebné si požiadať o rezerváciu vopred.

Ak je pre vás cestovanie spôsobom, ako objaviť nové miesta a zažiť dobrodružstvá, letenka Írsko - Skellig Michael by mala byť na vašom zozname. Toto miesto vás iste ohromí svojou históriou a scenériou, a zanechá nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budete spomínať ešte dlho po návrate domov.


Počasie Írsko Skellig Michael


Írsko je známe svojim nepredvídateľným a často daždivým počasím, a to zahŕňa aj slávny ostrov Skellig Michael. Tento ostrov sa nachádza na západnom pobreží Írska a je domovom kláštora z 6. až 8. storočia. Jeho jedinečná poloha uprostred Atlantického oceánu robí z počasia na Skellig Michael skutočný zážitok.

Ako už bolo spomenuté, počasie na ostrove je veľmi nepredvídateľné. V jednom okamihu môže byť jasno a slnečno, o pár minút neskôr môže pršať ako z konve. Veter je tiež veľmi silný a to najmä počas zimných mesiacov. Všetky tieto faktory vytvárajú zložité a často nebezpečné podmienky pre návštevníkov.

Skellig Michael je otvorený pre verejnosť iba počas letných mesiacov, a to v obmedzenom počte návštevníkov, kvôli zachovaniu hodnotného historického miesta. Správa ostrova má právo zatvoriť ho aj v prípade nepriaznivého počasia. To je z hľadiska bezpečnosti návštevníkov veľmi dôležité, pretože ostrov je prístupný iba vodnou dopravou a v prípade dažďa, silného vetra a veľkých vĺn môže byť plavba nebezpečná.

Aj keď je vstup na ostrov možný iba počas leta, ani v tomto období nie je počasie vždy ideálne. Pravidelne sú hlásené zmeny počasia a zlomy v počasí, ktoré môžu spôsobiť zrušenie návštevy. Napriek tomu, keď máte šťastie a dostanete sa na ostrov, môžete očakávať jedinečný zážitok.

Keď je počasie jasné a slnečné, výhľady z vrcholu ostrova sú ohromujúce. Môžete vidieť nekonečné množstvo modrého mora, okolité ostrovy a faunu, ako sú napríklad vtáky, ktoré tu hniezdia. Na druhej strane, keď je počasie zamračené a daždivé, môžete zažiť pocity tajomstva a odvrátenosti. Ostrov v tejto atmosfére stráca chuť popularitu a dáva návštevníkom pocit, akoby boli sami so sebou.

Celkovo vzaté, počasie na ostrove Skellig Michael je rovnako rozmanité a nevyspytateľné ako samotný ostrov. Môže vám ponúknuť úžasné zážitky aj v najnepríjemnejších podmienkach. Preto, ak máte tú možnosť, odporúča sa navštíviť Skellig Michael a vychutnať si jeho nezvyčajné počasie.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky