Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Trim Castle

Ubytovanie Írsko Trim Castle


Trim Castle je mohutná stredoveká pevnosť, ktorá sa nachádza v malom meste Trim v kraji Meath v Írsku. Je to jedno z najdôležitejších historických miest v krajine a je známe ako najväčší anglický hrad na Írsku.

Hrad bol postavený v roku 1173 a bol sídlom rodiny de Lacy, ktorá ho vlastnila po mnoho generácií. Jeho hlavnou úlohou bolo poskytnúť ochranu a kontrolu nad územím. Trim Castle je postavený na ploche takmer 70 000 metrov štvorcových a má niekoľko stavebných fáz. Jeho najvýraznejším prvkom je obrovská veža na jeho západnej strane, známa ako Trimská veža.

Plánovanie a návrh hradu boli výnimočné pre ich dobu. Väčšina hradov bola stavaná na menej prístupných miestach ako kopce alebo skalnaté útesy, ale Trim Castle sa nachádza na nízkom vrchu nad riekou Boyne. Toto miesto bolo zvolené z dôvodu strategického významu rieky ako obchodnej cesty, čo poskytovalo hradu obchodnú výhodu.

Historicky je hrad známy najmä pre svoju účasť vo filme Kráľovstvo nebeské režiséra Ridleyho Scotta, kde slúžil ako natáčacia kulisa. Jeho impozantné hradby, chodby a stropy poskytli prirodzenú kulisu pre filmové bitky a dramatické scenáre.

Dnešná návšteva pevnosti ponúka možnosť preskúmať jej okolie, prechádzať sa temnými chodbami a po schodoch a obdivovať pohľady na okolitú krajinu. Návštevníci majú prístup do niektorých častí hradu a môžu si prezrieť aj expozície s artefaktmi z obdobia stredoveku.

Trim Castle je prístupný pre verejnosť a turisti ho môžu navštíviť počas väčšej časti roka. Okrem prehliadok pevnosti ponúka aj možnosti na túry po okolí, kde môžete objavovať ďalšie historické pamiatky a prirodzené krásy tohto kúsku Írska.

Trim Castle je jednou z najvýznamnejších historických pamiatok v Írsku a ponúka unikátne pohľady na stredovekú históriu a architektúru. Jeho impozantná prítomnosť a dramatičné dejiny robia z hradu Trim jeden z najatraktívnejších miest na návštevu, kde si môžete vychutnať ozajstnú atmosféru doby minulej.


Letenka Írsko Trim Castle


Írsko - Trim Castle: Kamenná pevnosť plná histórie a legendy

V srdci írskeho kraja Meath sa nachádza jedno z najzajímavejších a najdôležitejších stredovekých sídiel v celej Európe - Trim Castle. Táto impozantná kamenná pevnosť ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti, do doby rytierov, kráľov a hrdinov.

Trim Castle, ktorý je tiež známy ako Buirg Bhaile Átha Troim v gaelštine, je najväčšia hradná pevnosť na Írsku. Svoju slávu získal vďaka svojej strategické polohe na brehu rieky Boyne, ktorá bola v histórii Írska mimoriadne dôležitá. Pevnosť bola postavená na začiatku 12. storočia a mala ochraňovať okolité územie pred možnými inváziou a útokmi severných vikingov.

Trim Castle je charakteristický svojou veľkou kruhovou a štvorcovou vežou, ktorá dominuje nad okolitým vidiekom. Táto veža je tiež známa ako Normanská veža a je najväčšou čisto kamennou vežou v celej Európe. S prevýšením takmer 20 metrov je pôsobivým symbolom sily a autority, akú kedysi v danej oblasti viedla tímiamská šľachta.

Pevnosť si však získala svoju skutočnú slávu vďaka svojej úlohe v legendárnom príbehu Tristana a Isoldy. Tento príbeh lásky, vernosti a tragédie sa odohráva nielen v krásnom anglickom Cornwallu, ale aj v romantickom írskom hradisku Trim. Do dnešných čias sa zachovali krásne zvyšky komnát, kde sa príbeh odkazuje. Keď sa dnes pozrieme na okná a steny týchto miestností, môžeme si živo predstaviť, ako sa rozvíjala táto slávna sága.

Je možné urobiť prehliadku hradu a spolu so skúseným sprievodcom preskúmať všetky časti pevnosti. Pri prechádzke transformujúceho sa trávnateho dvora, obranných múrov a starobylých komnát sa cestovateľ ocitne priamo v stredovekých časoch. Pri prehliadke návštevníci dostanú jedinečný pohľad do histórie a všetko, čo sa ku Trim Castle viaže.

Okrem toho, Trim Castle je tiež okúzlujúcim miestom pre všetkých filmových fanúšikov. Bol totiž vybraný ako jedna z hlavných filmových lokalít pre snímku "Zbojnici zeleného lesa" (Robin Hood: Prince of Thieves) s Kevinom Costnerom v hlavnej úlohe. Táto popredná hollywoodska produkcia prilákala do okolia hradu veľké množstvo filmárov a turistov, ktorí si túto ikonickú pamiatku želali vidieť na vlastné oči.

Ak sa chcete cítiť ako rytier z minulosti alebo spoznať kúsok írskej histórie, navštíviť Trim Castle je vynikajúca voľba. Okrem samotnej pevnosti, môžete cestou objaviť aj ďalšie pozoruhodnosti tohto malebného írskeho mestečka. V dedinke sa nachádza množstvo tradičných írskych hospôd a známych krčiem, kde si môžete vychutnať čašu autentického írskeho piva a pochutnať si na miestnych špecialitách.

Letenka do Írska a návšteva Trim Castle je zážitkom plným histórie, kultúry a prírodných krás, ktoré Írsko ponúka. Nechajte sa strhnúť túlaniem sa úzkymi uličkami tohto krásneho miesta, nasávajúc tú atmosféru, ktorá je naplnená príbehmi minulosti a podmanivou krásou prítomnosti. Trim Castle vás nenechá chladnými a svojou majestátnosťou vám otvorí cestu do sŕdc niekdajšej slávy a hrdinstva.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Trim Castle


1. Kto postavil hrad Trim Castle?
Trim Castle bol postavený v 12. storočí normanským rytierom Hughom de Lacy.

2. Koľko trvalo postavenie hradu Trim Castle?
Postavenie hradu Trim Castle trvalo asi 30 rokov, od roku 1172 do roku 1200.

3. Kde sa nachádza hrad Trim Castle?
Trim Castle sa nachádza v meste Trim, v okrese Meath v Írsku.

4. Aké sú otváracie hodiny hradu Trim Castle?
Otváracie hodiny hradu Trim Castle sa líšia v závislosti od sezóny. V lete je otvorený denne od 9:30 do 17:30 hod. V zime sa otvorí len na vyžiadanie.

5. Môže sa hrad navštíviť?
Áno, hrad Trim Castle je otvorený pre verejnosť a návštevníci ho môžu navštíviť počas otváracích hodín.

6. Koľko stojí vstupenka na Trim Castle?
Cena vstupenky na Trim Castle je 5 eur pre dospelých a 3 eur pre deti, študentov a dôchodcov.

7. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti hradu Trim Castle?
V blízkosti hradu Trim Castle sa nachádzajú ďalšie historické pamiatky, ako napríklad Round Tower, St. Patrick's Cathedral, a Newgrange, ktoré je zapsané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

8. Môže sa hrad Trim Castle prenajať na súkromné akcie?
Áno, hrad Trim Castle je k dispozícii na prenájom pre súkromné akcie, ako napríklad svadby, oslavy a konferencie.


Dovolenka Írsko Trim Castle


Možno si už vypočul/a o nádhernom a históriou nasiaknutom hradom Trim na území Írska. Toto historické miesto sa stal veľmi obľúbenou turistickou atrakciou a lákadlom pre ľudí z celého sveta. Ak túžite po nezabudnuteľnej dovolenke a cestovateľskom zážitku, írsky Trim Castle je miesto, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť.

Trim Castle sa nachádza v meste Trim, ktoré je v provincii Leinster a približne 45 minút jazdy autom od hlavného mesta Dublinu. Tento hrad, postavený v 12. storočí, je jedným z najväčších hradných komplexov v celej Európe a zastáva významnú úlohu v histórii Írska. Je známy aj vďaka filmu "Braveheart", ktorý sa tu natáčal.

Po príchode do Trimu a preskúmaní okolia sa ocitnete uprostred nádherného vidieckeho prostredia, ktoré vás prenesie do minulosti. Hrad Trim Castle je perfektným príkladom anglickej stredovekej architektúry a ponúka návštevníkom možnosť spoznať históriu a kultúru tejto krajiny.

Po vstupe do hradu budete prekvapení jeho impozantnou veľkosťou a architektonickými detailmi. Môžete sa prechádzať po obrovskej záhrade a obdivovať starú kamennú architektúru, ktorá sa zachovala a zdobí celý komplex. Najzaujímavejšou časťou hradu je jeho veža, ktorá je najväčšou masívnou stredovekou vežou na Írsku. Prieskumy ukázali, že hrad bol postavený na mieste staršieho írskeho múru a stal sa symbolom moci a vplyvu vo veľmi pohnutom období histórie.

Po prehliadke hradu sa môžete ísť vybaviť na nedaleký riečny breh, kde nájdete veľa reštaurácií a miestnych obchodov. Írsko je známe svojou pohostinnosťou a miestnym jedlom, a preto sa môžete tešiť na výborné jedlá, ako napríklad tradičné írske guinness pivo s rybím a hranolkami alebo šťavnatý steak s bramborovým pyré.

Okrem prehliadky hradu a obľúbených jedál sa v okolí tohto regiónu môžete vybrať na niektorý z mnohých turistických trás a preskúmať ďalšie historicke miesta. Napríklad ruiny kláštora Bective, ktoré je známe svojou jedinečnou vizualizáciou histórie alebo hrad Kinnegad, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, môžete sa vybrať na turistický výlet po rieke Boyne, ktorá preteká okolo hradu. Ponúka možnosti kajakovania, rybolovu a pikniku pri vode. Rieka je obklopená zelenými kopčekmi a je to ideálne miesto, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať v prírodnom prostredí.

Keď sa vrátite na záver svojej dovolenky, môžete si kúpiť suveníry a pamiatky z miestneho obchodu, aby ste si mohli pamätať na svoje nezabudnuteľné zážitky. Trim Castle je miestom, ktoré vám ponúka mix kultúry, histórie a prírody, a je to ideálne miesto na strávenie dovolenky s rodinou alebo priateľmi.

Ak teda hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne zážitok, ktorý si budete pamätať navždy, írsky Trim Castle je miesto, ktoré by ste mali uvažovať. Nenechajte si ujsť možnosť prechádzať sa po hradných múroch, obdivovať úžasné výhľady a zažiť v skutočnosti históriu tohto nádherného miesta. Určite nebudete sklamaní.


Počasie Írsko Trim Castle


Počasie v Írsku je často nevyspytateľné a náchylné na rýchle zmeny. Jedným z najznámejších miest v krajine je hrad Trim Castle, ktorý sa nachádza v meste Trim na rieke Boyne, v provincii Leinster. Tento hrad je jednou z najväčších karpatských pevností v Európe a je známy svojou históriou, krásou a nezabudnuteľnými výhľadmi.

Počasie v okolí hradu Trim Castle je ovplyvnené Atlantickým oceánom a teplým prúdom Golfského prúdu. Tieto vplyvy spôsobujú námrazu, masové zrážky a miernu klímu počas celého roka. Letá sú obvykle chladné a daždivé, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 15 °C. Chrámy sú preto zvyčajne zasiahnuté veľkým množstvom oblakov a dážďom.

Zimy v Írsku sú miernych teplôt, s priemernou teplotou okolo 5 °C. V tomto období však môže byť dosť daždivo a v posledných rokoch boli územia okolo hradu Trim Castle zasiahnuté mnohými povodňami. Dážď a vietor sú tu bežnými pojavmi v zime, takže je dôležité nosiť si so sebou vhodné oblečenie.

Jar v Írsku prináša otepľovanie počasia, ale prší tu často a príroda sa rýchlo prebúdza k životu. Hrad Trim Castle sa v tomto období zahalí do zelenej trávy a kvetov, ktoré spolu so stenami hradu vytvárajú nádherný kontrast. Teploty dosahujú okolo 10-15 °C, ale môžu byť dosť nestabilné.

Jeseň je obdobím s najväčším množstvom zrážok v Írsku a to platí aj pre oblasť Trim Castle. Táto časť roka je známa svojou nádhernou farebnou paletou, keď listy stromov menia farby a krajinu pokrývajú žltejšie a hnedšie odtiene. Teploty sú prevažne miernych, s priemernou teplotou okolo 10 °C.

Napriek nevyspytateľnému počasiu je Trim Castle skutočne jedinečným miestom na návštevu. Jeho hradobné múry, veže a brány sú svedkom histórie a jeho poloha pri rieke Boyne ponúka nádherné pohľady. Ak sa rozhodnete navštíviť tento hrad, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie na prípadné zrážky a náhle zmeny počasia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky