Objavte lety za najlepšie ceny

Írsko Wicklow Mountains

Ubytovanie Írsko Wicklow Mountains


Írsko sa môže pochváliť množstvom nádherných miest a krásnej prírody. Jedným z takýchto miest sú Wicklow Mountains, kde môžete nájsť útočisko od rušného mestského života a vychutnať si prírodnú krásu tohto regiónu. Ak sa rozhodnete navštíviť Wicklow Mountains, tu je niekoľko možností, ako si zabezpečiť ubytovanie.

1. Hotel: V okolí Wicklow Mountains je niekoľko hotelových možností, ktoré poskytujú pohodlie a komfort. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely s výhľadom na hory alebo menšími rodinnými hotelmi s hostiteľskou atmosférou. Mnohé hotely v tejto oblasti ponúkajú aj rôzne zariadenia a služby, ako sú wellness centrá, reštaurácie a turistické informačné centrá.

2. Penzióny a bed & breakfast: Ďalšou možnosťou ubytovania sú penzióny a bed & breakfast. Tieto možnosti sú často cenovo dostupnejšie a ponúkajú priateľské prostredie. Penzióny a bed & breakfast sa nachádzajú v blízkosti prirodzených úkrytov a tradičných dedín, čo umožňuje jedinečný rozhľad na krásu prírody.

3. Chaty a chalupy: Ak hľadáte viac súkromia a nezávislosti, môžete si prenajať chatu alebo chalupu. Tieto typy ubytovania sa nachádzajú v rôznych častiach Wicklow Mountains a ponúkajú vám možnosť ľahko sa pripojiť k okolitej prírode. Môžete si vybrať medzi modernými chalupami s plne vybavenými kuchyňami a pohodlnými obývacími izbami alebo tradičnými chatami so zachovanou historickou atmosférou.

4. Kemping: Pre tých, ktorí preferujú skutočnú prírodu, je tu možnosť kempovania v Wicklow Mountains. Na vybraných miestach v parku je možné postaviť stan a stráviť noc v blízkosti horských trás a jazier. Kempingové miesta sú dobre vybavené základnými zariadeniami, ako je voda, toalety a sprchy, aby vaša skúsenosť bola pohodlná a príjemná.

Nezáleží na tom, akú možnosť si vyberiete, Wicklow Mountains vám ponúknu nespočetné množstvo aktivít a výletov. Môžete sa vydať na túru po jednej z mnohých turistických trás a obdivovať nádherné výhľady na hory a zelené údolia. Užívať si rybolov v niektorom z jazier v regióne alebo stráviť čas prehliadkou historických pamiatok a zámkov v okolí.

Írsko Wicklow Mountains je miesto, kde si môžete oddýchnuť od hektického života vo veľkomeste a pripojiť sa k prírode. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, vaša návšteva Wicklow Mountains bude nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Dovolenka Írsko Wicklow Mountains


Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka scenériu, históriu a pôvab, čo hľadať ďaleko? Oblasti Wicklow Mountains v Írsku ponúkajú všetko, čo si môžete priať. Tento región, nachádzajúci sa iba krátku jazdu od hlavného mesta Dublin, je jedným z najkrajších pohorí v celej krajine.

Wicklow Mountains sú domovom jednej z najpopulárnejších turistických trás v Írsku - Wicklow Way. Táto trasa, ktorá sa rozprestiera na 127 kilometroch a je správne značená, vás prevedie pôvabnou scenériou - od pohoria Cruagh Wood, kde môžete sledovať takmer 300 druhov vtákov, až po morské útesy Bray Head, z ktorých sa otvára nádherný výhľad na Irské more.

Návštevníci sa môžu pustiť na túry po vrcholoch ako je Lugnaquilla, ktorý je so svojou výškou 925 metrov najvyšším vrcholom v Írsku, alebo na prechádzky cez zachované zamoknuté cesty, ktoré vás zavedú k idylickým horským jazerám ako je Lough Tay, s jeho kontrastnou čiernou pieskovou líniou a okolitou zelenou kláštornej trávy.

Ale Wicklow Mountains neponúkajú len prírodu a pohyb na čerstvom vzduchu. Región je tiež bohatý na históriu a kultúru. Nedaleko horských ciest sa nachádzajú starobylé kláštory, ako Glendalough, ktoré pochádzajú z 6. storočia. Tam sa môžete prechádzať po zbúraných kamenných múroch a obdivovať pôvabné ruiny. Glendalough je tiež známe svojimi starodávnymi krížmi, ktoré sú národnými pamiatkami Írska.

Okrem toho, región Wicklow Mountains poskytuje aj bohaté možnosti pre športových nadšencov. Napríklad, na jazero Vartry sa môžete vydať na rybolov a rôzne miesta vás privítajú pre horolezecké lezenia.

Pre ubytovanie nájdete v oblasti množstvo možností, vrátane tradičných horských chatiek, kde sa môžete ponoriť do autentického írskeho života.

Celkovým záverom je, že Wicklow Mountains ponúkajú dovolenku, ktorá spája prírodu, históriu a kultúru. Tento región je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí chcú uniknúť do jedného z najkrajších miest v celej Írsku a zakúsiť prírodné a historické zázraky, ktoré tento kút sveta ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Wicklow Mountains


1. Kde sa nachádzajú Wicklow Mountains v Írsku?
- Wicklow Mountains sa nachádzajú na východe Írska, v hrabstve Wicklow, asi 40 km južne od Dublinu.

2. Aké je najvyššie miesto v Wicklow Mountains?
- Najvyšším vrcholom je Lugnaquilla s výškou 925 metrov nad morom.

3. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Wicklow Mountains?
- Najlepším spôsobom je ísť autom, ale je možné tam ísť aj autobusom z Dublina.

4. Kde môžem nájsť informácie o turistických trasách v Wicklow Mountains?
- Informácie o turistických trasách možno získať ako online, tak v turistickom stredisku v Wicklow.

5. Koľko času môže zabrať prejsť niektoré z hlavných turistických trás v Wicklow Mountains?
- Dĺžka trás sa líši, ale prejdenie niektorých z hlavných trás môže trvať približne 3-5 hodín.

6. Existujú niektoré poplatky alebo vstupné lístky na vstup do Wicklow Mountains?
- Vstup do Wicklow Mountains je vo väčšine prípadov bezplatný.

7. Aké sú niektoré najpopulárnejšie miesta v Wicklow Mountains?
- Medzi najpopulárnejšie miesta patria Glendalough, Powerscourt Waterfall, Bray Head a Wicklow Gap.

8. Aké aktivity je možné v Wicklow Mountains podnikať okrem turistiky?
- Okrem turistiky je možné v Wicklow Mountains podnikať aj cyklistiku, rybolov a golfovanie.

9. Existujú nejaké ubytovacie možnosti v Wicklow Mountains?
- V okolí Wicklow Mountains sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, ako sú hotely, penzióny a kempingy.

10. Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Wicklow Mountains?
- Wicklow Mountains je možné navštíviť počas celého roka, ale najlepšie obdobie je od jari do jesene, keď je počasie mierne a kvitnú tam rôzne kvety a rastliny.


Letenka Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojou drsnou a nádhernou krajinou, s kopcovitými lúkami, malebnými jazerami a dojímavými pohorie Wicklow Mountains. Táto oblasť sa nachádza len niekoľko kilometrov južne od hlavného mesta Dublin a ponúka nekonečné možnosti pre turistov, ktorí očakávajú prírodu a dobrodružstvo.

Ak máte radi aktívny oddych v prírode a chcete sa vysporiadať s horskou túrou, Wicklow Mountains sú pre vás ideálne miesto. S ďalekým výhľadom na zelenú krajinu a hrebeň kopcov ponúkajú túry pre všetky úrovne zdatnosti. Od nenáročných prechádzok po strmé stúpania, tu nájdete túru, ktorá vyhovuje vašim predstavám. Tu je niekoľko obľúbených trás, ktoré by ste mali zvážiť počas svojej návštevy:

1. Glendalough - Táto ikonická lokalita je známa svojimi dávnymi kláštornými ruínami a krásnym jazerom. Prírodné scenérie sú úchvatné a existuje mnoho rôznych trás, ktoré môžete preskúmať. Od rodinnej prechádzky okolo jazera až po dlhšie túry s výhľadmi na vrchy, Glendalough je nevyhnutným miestom pre návštevníkov Wicklow Mountains.

2. Lugnaquilla - S vrcholom vysokým 925 metrov je Lugnaquilla najvyšším vrchom Wicklow Mountains. Je to obľúbená trasa pre skúsených turistov, ktorí milujú dobrodružstvo a špeciálne výzvy. Na túru na vrchol je potrebná fyzická kondícia a navigačné schopnosti, pretože značenie nie je vždy dostatočné. Výhľady z vrchu však stojí za námahu.

3. Powerscourt Waterfall - Toto nádherné miesto patrí k najvyšším vodopádom v Írsku. Nachádza sa len krátku vzdialenosť od Powerscourt Estate a je prístupný vďaka dobrej cestnej sieti. Vlhká klíma a pôsobivé vodopády prinášajú návštevníkom pocit pokoja a oddychu. Môžete sa tu prechádzať okolo vodopádu a relaxovať v prírode.

4. Wicklow Way - Horská prechádzka Wicklow Way je jednou z najznámejších a najobľúbenejších v Írsku. Táto 127 kilometrová trasa vedie cez Wicklow Mountains a ponúka úžasné výhľady a prírodné scenérie. Prechádzka sa môže zabrať niekoľko dní, ale môžete si vybrať časť trasy, ktorú si chcete preskúmať. Cestovanie po Wicklow Way je skvelým spôsobom, ako objaviť túto jedinečnú krajinu.

Pri návšteve Wicklow Mountains je najlepšie prenajať si auto alebo si požičať bicykel, aby ste mali voľnosť preskúmať oblasť. Existuje tiež mnoho horských sprievodcov a turistických centier, ktoré vám poskytnú informácie o najlepších trasách a bezpečnosti v pohorí.

Ak plánujete svoju dovolenku v Írsku, nezabudnite zahrnúť Wicklow Mountains do svojho itinerára. Zážitok z prírody, nádherná krajina a dobrodružstvo čakajú na vás v tomto tajomnom pohorí.


Počasie Írsko Wicklow Mountains


Írsko je známe svojou krásnou prírodou a mäkkým, vlhkým počasím, ktoré je typické pre krajinu. Jedným z najkrajších a najznámejších miest v Írsku s výnimočným počasím sú Tieňové hory Wicklow.

Tieňové hory Wicklow sú horským pásom, ktorý sa nachádza na východe Írska a sú súčasťou pohoria Wicklow. Tento pás hôr je považovaný za najstarší známy geologický útvar na Írsku, čo dáva miestu históriu a unikátnosť.

Počasie v Wicklow Mountains je známe svojou nepredvídateľnosťou a rôznorodosťou. Oblačnosť, silný vietor a všetko od miernych dažďov po intenzívne búrky sú veľmi bežné. To znamená, že návštevníci musia byť pripravení na akékoľvek počasie a mať so sebou dostatočnú ochranu pred dažďom a vetrom.

Väčšina návštevníkov si vyberie obdobie od mája do septembra na návštevu Wicklow Mountains, keď je aj najteplejšie a suchšie obdobie v roku. Počas týchto mesiacov sa teploty pohybujú od 15°C do 20°C, čo je optimálne pre aktivity v prírode a turistiku. Veľa turistov si vyberie túru cez hory, aby cítili osviežujúci vietor a obdivovali krásnu prírodu.

Keďže Wicklow Mountains sú známe svojou zelenou krajinou, je dôležité si uvedomiť, že táto bohatá vegetácia je zas a znova v ňom obnovovaná kvôli častému dažďu. V daždivých obdobiach je táto oblasť ešte krajšia, pretože sa objaví veľké množstvo kvetov a rastlín. Keď je slnečný deň a nebo je jasné, môžete vidieť nádherný výhľad na okolité hory a údolia.

Ak vás primitívne krásy prírody lákajú, návšteva Wicklow Mountains v Írsku je neodolateľnou voľbou. S jeho jedinečným a nepredvídateľným počasím, toto miesto ponúka neopakovateľný zážitok pre každého návštevníka. Budete si môcť vychutnať nádhernú prírodu, pozorovať a obdivovať zmenu počasia a skúsenosť s prístupom k nejazernému počasiu v jednom z najkrajších a najzaujímavejších miest, aké Írsko ponúka.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky