Objavte lety za najlepšie ceny

Island Gullfoss

Ubytovanie Island Gullfoss


Island Gullfoss je turistická destinácia na Islande, ktorá je známa pre svoje nádherné, prírodné scenérie. Miesto je známe aj svojím názvom Zlatá vodopádová cesta, a to právom. Toto miesto má množstvo atrakcií, ktoré by vás mohli zaujímať, ale čo by bola cesta bez kvalitného ubytovania? Tu vám predstavíme niektoré možnosti pre vaše ubytovanie v Island Gullfoss.

Hotel Gullfoss

Hotel Gullfoss sa nachádza 24 km od tohto prírodného zázraku, preto vás bude jazda autom trvať asi 30 minút. Tento hotel ponúka 43 moderných a dobre vybavených izieb. Všetky izby majú kúpeľne so sprchou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hotel má vlastnú reštauráciu, kúpeľňu a malú posilňovňu. Hotel Gullfoss je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a luxus.

Guesthouse Fludir

Guesthouse Fludir je ďalší ideálny hotel pre turistov, ktorí chcú byť blízko k miestu, kde sú vodopády Gullfoss a Geysir. Nachádza sa 28 km od vodopádu a bude vás cesta autom trvať približne 30 až 35 minút. Hotel ponúka 14 izieb s kúpeľňou a bezplatné parkovanie pre hostí. Hostia majú prístup k centrálnemu kuchynskému bloku, kde si môžu pripraviť jedlo pre seba alebo zdieľať so spolubývajúcimi. Medzi ďalšie vybavenie patria bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a záhrada, kde si môžete posedieť a užiť si pokojnú atmosféru.

Golden Circle Apartments

Golden Circle Apartments sú v miestnom jazyku nazývané "Ríkisskógur", čo znamená "národný les". Tento komplex ponúka 11 apartmánov a nachádza sa len 9,7 km od vodopádu Gullfoss. Cesta autom trvá asi 10 až 15 minút. Táto možnosť je ideálne riešenie pre rodiny s veľkým počtom členov. V každom apartmáne je vybavená kuchyňa, jedáleň a obývačka so sedačkou a TV. To umožňuje hostom jednoduché prípravu jedla a obstaranie potrebných vecí, ktoré sú im potrebné. Každý apartmán má aj kúpeľňu s vanou alebo sprchou a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Island Gullfoss vás očarí svojou nádhernou prírodou a pamätuhodnými scenériami. Ak sa chystáte na túto turistickú destináciu, nezabudnite si dopredu zabezpečiť ubytovanie. Vyššie uvedené možnosti sú vhodné pre každého, či už chcete byť v pohodlí a luxuse, alebo naopak úsporne, s dostupnými vlastnosťami a príležitosťou na pripravenie vlastnej stravy. Rozhodnutie závisí od vašich preferencií a potrieb. Prajeme príjemný pobyt v Island Gullfoss!


Najčastejšie otázky a odpovede Island Gullfoss


1. Aké je najbližšie letisko k Vodopádu Gullfoss?
Odpoveď: Najbližšie letisko k Vodopádu Gullfoss je letisko Keflavík, ktoré sa nachádza približne 2,5 hodiny jazdy autom.

2. Je možné sa k Vodopádu Gullfoss dostať verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, existujú verejné autobusové spoje, ktoré smerujú k Vodopádu Gullfoss, avšak frekvencia spojov v závislosti od ročného obdobia môže byť obmedzená.

3. Je vstup na Vodopád Gullfoss spoplatnený?
Odpoveď: Nie, vstup na Vodopád Gullfoss je voľný a navštíviť ho je možné bez poplatku.

4. Aká je výška Vodopádu Gullfoss?
Odpoveď: Vodopád Gullfoss má výšku 32 metrov.

5. Je možné sa k Vodopádu Gullfoss dostať autom?
Odpoveď: Áno, k Vodopádu Gullfoss je možné sa dostať autom a v blízkosti vodopádu je k dispozícii parkovisko pre návštevníkov.

6. Je možné sa k Vodopádu Gullfoss dostať pešo?
Odpoveď: Áno, existuje pešia trasa, ktorá vedie k Vodopádu Gullfoss a je prístupná pre turistov.

7. Je vhodné navštíviť Vodopád Gullfoss počas celého roka?
Odpoveď: Áno, Vodopád Gullfoss je prístupný a atraktívny počas celého roka. V závislosti od ročného obdobia sa však môže meniť množstvo vody, ktoré spadá cez vodopád.

8. Je možné si vybraté miesto u Vodopádu Gullfoss rezervovať?
Odpoveď: Nie, miesta pri Vodopáde Gullfoss nie je možné si rezervovať, návštevníci si môžu vybrať vlastné miesto na rozhraní s nádhernou prírodou.

9. Sú v okolí Vodopádu Gullfoss dostupné stravovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Vodopádu Gullfoss sa nachádzajú stravovacie zariadenia, kde si návštevníci môžu kúpiť občerstvenie.

10. Je možné si v okolí Vodopádu Gullfoss zariadiť ubytovanie?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Vodopádu Gullfoss je k dispozícii niekoľko ubytovacích zariadení, kde si návštevníci môžu zarezervovať nocľah.


Počasie Island Gullfoss


Island Gullfoss: Obdivuhodný kaskádový vodopád

Island je známy nielen svojou ohromujúcou prírodou, ale aj nezvyčajným a často nepredvídateľným počasím. V tomto článku sa budeme venovať jednému z najznámejších islandských prírodných skvostov - vodopádu Gullfoss a ľuďom, ktorí ho navštívia.

Island Gullfoss, alebo Zlatý vodopád, je jedným z najfotografovanejších vidiek na Islande a patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v krajine. Nachádza sa vo vnútrozemí ostrova, asi 90 km východne od hlavného mesta Reykjavík. Vodopád Gullfoss je súčasťou rieky Hvítá, ktorá sa vytvára z vodných zdrojov ľadovcov na juhu Islandu.

Charakteristickým znakom tohto úchvatného vodopádu je jeho kaskádovité rozdelenie na dve časti, ktoré padajú dolu do priepasti s hlbokým 32 metrov. Zhora je vidieť divoké biely prúd vody, ktorý padá do tmavej priepasti, čo ponúka úžasný kontrast a nádherné výhľady na fotografovanie a obdivovanie.

Vďaka vysokým horským masívom a extrémnemu počasiu je Gullfoss často vnímaný ako špeciálny a dosť odlišný od ostatných vodopádov na Islande. Jeho okolie je obklopené pokrčenými bralami, čo vytvára prírodnú chráňku a zároveň dodáva vodopádu neopakovateľný estetický dojem. Aj keď v lete je Gullfoss obľúbeným turistickým miestom, v zime sa mení na zasneženú výstavnú krajinu, ktorá pôsobí veľmi magicky.

No nezáleží na ročnom období, Gullfoss je vždy fascinujúci. Jeho veľkosť, zvuk vody a sila, s akou padá, jednoducho prevráti ľudí naruby. Ale tu prichádza na scénu nepredvídateľné a neustále meniace sa počasie Islandu.

Islandské počasie je známe svojimi rýchlymi zmenami, pretože krajina je vystavená morským prúdom a stálym vietrom. Aj keď je Island Gullfoss známy slnkom a teplom v obdobiach bez dažďa, môže sa v priebehu niekoľkých minút zmeniť na hustú hmlu, prívalový dážď a búrku so silným vetrom. Preto je dôležité byť pri návšteve Gullfoss pripravení na akýkoľvek typ počasia.

Niektorí turisti prichádzajú do Island Gullfoss navštíviť vodopád za slnečného počasia a modrého neba, aby zviditeľnili krásu tohto prírodného divu. Iní zase prichádzajú počas daždivých dní, aby pozorovali, ako sa vodopád zmení s príchodom dažďa a tmavšieho neba. Pamätajte si, že Island Gullfoss je ohromujúci v každom počasí.

Ak plánujete navštíviť Gullfoss, nezabudnite sa obliecť v teplej vrstve oblečenia a vode odolnom obuv, aby ste boli pripravení na neočakávané zmeny počasia. V zime, kedy teploty sú nižšie a severné svetla Aurora môžu byť viditeľné, je to obľúbený čas pre fotografov a milovníkov prírody.

Island Gullfoss je skutočným majestátnym kúzlom prírody. Jeho impozantná a nádherná prítomnosť je kombinovaná s divokým a nepredvídateľným islandským počasím, čo robí z tohto miesta neodolateľné miesto pre návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte dobrodružstvo spojené s úchvatnými scenériami, neváhajte navštíviť Gullfoss a zažiť jedinečnú krásu Islandu.


Dovolenka Island Gullfoss


Island Gullfoss je jedným z najfascinujúcejších a najkrajších miest na Islande. Táto nádherná prírodná lokalita sa nachádza vo vnútrozemí ostrova a je známa vodopádom, ktorým si získala mnoho srdcí návštevníkov.

Keďže Island je známy svojou nezapomenuteľnou prírodou a scenériami, je Gullfoss dôkazom toho, prečo je ostrov tak obľúbeným turistickým cieľom. Tento vodopád je súčasťou Golden Circle, jednej z najpopulárnejších turistických trás na Islande. Golden Circle je trasa, ktorá zahŕňa návštevu troch najdôležitejších islandských atrakcií: Thingvellirského národného parku, Gejzírového obvodu a samozrejme vodopádu Gullfoss.

Gullfoss je považovaný za jeden z najväčších vodopádov v Európe a jeho obrovský objem vody padajúcej z výšky 32 metrov spôsobuje impozantný a neskutočný pohľad. Jeho názov v preklade znamená "zlatý vodopád", čo je odrazom jeho nádherných farieb, ktoré sa odrážajú od slnka a skál.

Jednou z najvýznamnejších vecí, ktoré robia Island Gullfoss jedinečným, je jeho prístupnosť. Turisti môžu prísť až k okraju vodopádu, kde sa môžu cítiť výšku a silu padajúcej vody. Je to úžasné a nezabudnuteľné skúsenosť, ktorú si každý návštevník môže vychutnať.

Okrem samotného vodopádu je okolie Gullfossu plné ďalších čarovných miest a scenérií. Na okolitých cestách môžete vidieť okolité hory, jazerá a rieky, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Je to jedno z najnádhernejších miest na Islande a ponúka skutočný pocit dobrodružstva a objavovania.

Island Gullfoss je miestom, ktoré je vhodné navštíviť počas celého roka. V zime je táto oblasť pokrytá snehom a tvorí jedinečný kontrast so silou a energiou vodopádu. V lete je príroda bohatá na zelené a živé farby, čo dodáva tomuto miestu úplne inú atmosféru.

Pre tých, ktorí navštívia Island Gullfoss, existuje aj možnosť zájsť do múzea, kde sa dozviete viac o histórii a špecifických vlastnostiach tohto miesta. Môžete si tiež vychutnať tradičné islandské jedlá v blízkych reštauráciách a ochutnať miestne špeciality.

Je ťažké opísať krásu a zázrak Island Gullfoss jednoduchým článkom. Toto miesto je nutnosťou pre každého cestovateľa, ktorý hľadá nezabudnuteľné zážitky a pohľady na prirodzenú krásu. Je to pripomienka toho, že príroda je jeden z najväčších pokladov, ktoré máme a že Island je skutočne unikátnym miestom na objavovanie.


Letenka Island Gullfoss


Leto je obdobím, kedy väčšina ľudí sníva o dovolenkách a objavovaní nových krajín a miest. Jedným z obľúbených letovísk pre turistov je Island, kde sa nachádza jedna z najobdivovanejších prírodných krás - vodopád Gullfoss. Ak plánujete navštíviť túto majestátnu destináciu, musíte si zakúpiť letenku Island Gullfoss.

Letenka Island Gullfoss je vaším lístkom do krajiny, kde sa v kombinácii so zemou stretáva ohromujúca sila vody. Vodopád Gullfoss, nachádzajúci sa v rieke Hvítá, sa nachádza približne 90 kilometrov severovýchodne od islanského hlavného mesta Reykjavík. Je považovaný za jeden z najkrajších vodopádov na svete a určite by ste ho nemali nechať ujsť.

Letenka Island Gullfoss vás zavedie na miesto, kde môžete sledovať impozantný tok vody, ktorý padá z výšky 32 metrov do údolia. Je vám poskytnutá jedinečná možnosť pozorovať, ako sa voda z vodopádu rúti cez skalnaté útesy, vytvárajúc pôsobivé oblaky peny. Je úžasné zažiť túto prirodzenú krásu na vlastné oči.

S letenkou Island Gullfoss môžete využiť tento vodopád nielen ako miesto relaxácie a obdivovania, ale aj ako turistický cieľ. Existuje niekoľko možností, ako si vychutnať vodopád Gullfoss a jeho okolie. Napríklad môžete sa vydať na prechádzku po okolitých chodníkoch a vychutnať si úchvatný výhľad na rieku a jej vodopád. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa tiež rozhodnúť pre jazdu na rafte po rieke Hvítá a zažiť tak vyššiu dávku adrenalínu.

Okrem toho, v okolí vodopádu Gullfoss sa nachádza niekoľko atrakcií, ktoré môžete navštíviť pomocou letenky Island Gullfoss. Medzi ne patrí napríklad Gejzír Strokkur, kde môžete vidieť vodnú fontánu vystúpiť do výšky až 30 metrov. Navštívte aj národný park Thingvellir, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka nádherné prírodné scenérie a historické pamiatky.

Keďže Island je relatívne malý ostrov, je možné si zakúpiť letenku Island Gullfoss z väčšiny krajín. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Reykjavíku, ako aj lety s prestupom. Cena letenky sa líši v závislosti od obdobia, v ktorom plánujete cestovať, takže je vhodné pozrieť si ponuky viacerých leteckých spoločností a vybrať si tú najvýhodnejšiu možnosť pre vás.

Pre tých, ktorí hľadajú vzrušujúce dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky, je letenka Island Gullfoss ideálnou voľbou. Vďaka nej môžete objaviť prírodu v jej najúchvatnejšej podobe a zažiť jedinečné momenty na jednom z najkrajších vodopádov na svete. Investujte do svojho letného dobrodružstva a zakúpte si letenku Island Gullfoss už dnes.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky