Objavte lety za najlepšie ceny

Island Hraunfossar

Počasie Island Hraunfossar


Island je známa svojou nádhernou prírodou a jednou z jej najkrajších atrakcií sú vodopády Hraunfossar. Tento prírodný zázrak sa nachádza v blízkosti obce Husafell a je jedným z najkrajších a najfotogenickejších miest na Islande. No ako to má Island s počasím a aké sú klimatické podmienky v blízkosti Hraunfossar?

Island je známy svojimi nepredvídateľnými a zmenlivými počasím. Aj keď býva väčšinou chladno, v lete si môžete užívať príjemné teploty okolo 10 až 15°C a v zime sa teploty pohybujú v rozmedzí -5 až 5°C. No často sa stáva, že počasie sa rýchlo mení a môžete zažiť viacero ročných období za jeden deň či dokonca hodinu.

V blízkosti vodopádov Hraunfossar býva klima chladné a vlhké so striedaním daždivých a slnečných dní. V lete sa tu teploty pohybujú okolo 10 až 15°C a v zime klesajú do -5 až -10°C. Na Islande, vrátane Hraunfossar, sa dá často zažiť aj premenlivé a extrémne počasie, ako napríklad silné vetry či sneženie.

Väčšina turistov sa do oblasti Hraunfossar chodí pozrieť v lete, keď sú dni dlhé a slnečné. Vtedy si môžete užiť krásne scenérie, prechádzky v prírode a jazdu na koni. V zime zasa môžete vidieť nádherné zasnežené krajiny a sledovať auroru borealis.

Ak sa chystáte navštíviť Island a vodopády Hraunfossar, nezabudnite si preto vziať so sebou vhodné oblečenie a obuv, ktoré vás udržia v teple a suchu. Navyše, treba si uvedomiť, že kvôli nepredvídateľnému počasiu sa plány na celodennú turistiku môžu zmeniť v priebehu pár hodín, a preto by ste mali byť stále pripravení na náhle zmeny počasia.

Celkovo možno povedať, že Island a jeho klimatické podmienky sú prekvapujúce, no ak sa správne pripravíte, môžete si užiť nádherné scenérie a prírodu bez ohľadu na to, ako sa počasie zmení. Vodopády Hraunfossar sú prírodným divom, ktorý by ste nemali minúť pri návšteve Islandu, a to bez ohľadu na ročné obdobie.


Ubytovanie Island Hraunfossar


Island je ostrov v severskom Atlantiku známy svojou nádhernou prírodou, ľadovcami a vodopádmi. Jedným z týchto vodopádov je Hraunfossar, ktorý je jedným z najkrajších a najznámejších miest na Islande. Ak sa teda rozhodnete navštíviť túto krásnu časť Islandu, je dobré vedieť, že v okolí vodopádu Hraunfossar je mnoho možností na ubytovanie.

Jeden z najpopulárnejších a najobľúbenejších typov ubytovania v tejto oblasti je kemping. Na Islande je táto forma ubytovania veľmi rozšírená medzi návštevníkmi, ktorí radi cestujú s karavanmi alebo stanmi. Existuje niekoľko kempov v blízkosti Hraunfossar, ktoré vám ponúknu všetko, čo potrebujete: sprchy, toalety, prípojky na elektrinu, jednoduché kuchynské zariadenia a dokonca aj malé obchody s potravinami.

Pre tých, ktorí uprednostňujú komfort hotela, je v tejto oblasti veľa možností na výber. Niekoľko hotelov je situovaných v blízkosti Hraunfossar s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Tieto hotely vám ponúknu moderné a pohodlné izby, ráno sa môžete tešiť na výdatné raňajky a večer si môžete vychutnať vynikajúce jedlá v hotelovej reštaurácii.

Ak chcete zažiť tradičnú islandskú atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných hostincoch, známych ako "guesthouses". Tieto hostince sú obvykle rodinné podniky, kde sa môžete ubytovať v útulných izbách a mať príležitosť zažiť autentickú islandskú pohostinnosť. Niektoré z týchto hostincov ponúkajú aj jedlo pripravené z tradičných miestnych surovín.

Na Islande je tiež obľúbená forma ubytovania Airbnb. Vďaka tejto službe môžete nájsť mnoho útulných, súkromných izieb alebo apartmánov s často nádherným výhľadom na prírodu. Airbnb je skvelou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú individuálnejší štýl ubytovania a chcú mať väčšiu slobodu pri plánovaní ich pobytu.

Ak teda plánujete navštíviť vodopád Hraunfossar na Islande, nemusíte sa obávať, že nebudete mať možnosti na ubytovanie. Nech už uprednostňujete kemping, hotel, hostinec alebo Airbnb, v tejto oblasti nájdete všetky tieto možnosti. Prežite nezabudnuteľný pobyt na Islande a užite si krásy Hraunfossar a jeho okolia.


Dovolenka Island Hraunfossar


Island je krajina, ktorá na turistov pôsobí ako z iného sveta. Svojou divokou a hrubou krásou vás zaručene uchváti. Medzi najznámejšie atrakcie patrí nepochybne nádherná kaskáda Gullfoss alebo geotermálne oblasti s gejzírmi a horúcimi prameňmi. Avšak aj v oblasti Hraunfossar, ktorá sa nachádza v západnej časti krajiny, nájdete úžasné prírodné krásy.

Hraunfossar je názov pre rad kaskádov, ktoré vytvárajú vodopády vzdialené asi 100 km od Reykjavíku. Všetky kaskády sú umiestnené na rieke Hvítá a pôsobia veľmi pôsobivo. Názov kaskád pochádza zo slov "hraun" (čo znamená láva) a "fossar" (čo znamená vodopády) a už samotný názov evokuje neskutočnú scenériu.

Čo Hraunfossar robí tak príťažlivými, je fakt, že sa tu voda objavuje zo skalnej steny a štrukúruje sa do množstva malých prúdov a kaskád. Farba vody je nádherná – jasná zelená a modrá – vďaka kameňom, ktoré pokrývajú dno rieky. Voda je tu mimoriadne čistá a preto sa tu nachádza aj množstvo rýb.

V blízkosti Hraunfossar môžete navštíviť aj ďalšie miesta, ktoré vás určite dostanú. Patrí medzi ne aj kaskáda Barnafoss, ktorá sa nachádza len niekoľko km južnejšie. Barnafoss sa zdá ako "plná tajomstva"; je to vysoký a úzky vodopád so strmými skalami na oboch stranách. Je to miesto, ktoré môže navštíviť celá rodina.

V blízkosti týchto kaskád sa nachádza aj veľa ďalších prírodných krás Islandu, ako sú gejzíry, národné parky, prekrásne hadcové polia a oveľa viac. Celú oblasť okolo Hraunfossar môžete vlastne považovať za rozľahlú oázou prírody.

Ak by ste sa chceli do oblasti Hraunfossar vybrať, je tu pre vás množstvo možností na ubytovanie. Môžete si to zariadiť podľa svojej chuti, pretože nájdete veľa možností od kempov po hotely, a to v rôznych cenových reláciách. A pre tých, ktorí chcú mať skúsenosť z pobytu v miestnej prírode, ponúka sa možnosť prenocovať na stanovom mieste.

Island je krásnym miestom, ktoré sa vám nabudúce zjaví ako z iného sveta, takže ak ste sa ešte nechystali na oblasť Hraunfossar, určite príďte a užite si tento nezabudnuteľný zážitok!


Najčastejšie otázky a odpovede Island Hraunfossar


Otázka: Kde sa nachádza Hraunfossar?

Odpoveď: Hraunfossar sa nachádza na západnom Islande, asi hodinu jazdy od Reykjavíku.

Otázka: Ako sa tam dostanem?

Odpoveď: Najlepšie možnosti sú autom alebo autobusom. Na mieste je k dispozícii aj parkovisko.

Otázka: Koľko stojí vstupné do Hraunfossar?

Odpoveď: Vstup do Hraunfossar je zdarma.

Otázka: Má Hraunfossar nejaké otváracie hodiny?

Odpoveď: Hraunfossar nie sú uzamknuté a sú prístupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Otázka: Musím si doniesť vodu alebo jedlo, keď navštívim Hraunfossar?

Odpoveď: V blízkosti vodopádu nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody, takže je vhodné si priniesť vlastné jedlo a pitie.

Otázka: Môžem sa osviežiť v Hraunfossar?

Odpoveď: Nie, kúpanie sa v Hraunfossar nie je povolené kvôli bezpečnostným dôvodom.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v okolí Hraunfossar?

Odpoveď: V okolí Hraunfossar je možné navštíviť blízke termálne pramene, jazdiť na koňoch a výlety na štvorkolkách.


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar je jedným z najkrajších miest v Islandsku, ktoré si naozaj zaslúži navštíviť. Táto pôsobivá letenka ponúka nádherný výhľad na jedinečný prírodný úkaz - sériu krásnych vodopádov, ktoré sa zlievajú z brehov rieky Hvítá.

Hraunfossar, čo v preklade znamená "lávové vodopády", vznikli z dôsledku sopečnej činnosti ostrova. Voda tu preteká cez lávové polia, čo vytvára neuveriteľný kontrast medzi tekutou vodou a čiernou lávou. Tento prírodný div je jedinečný a pútavý, čomu dodáva ohromujúcejší vzhľad.

Prehliadka Islandu Hraunfossar začína v malebnej obci Húsafell, kde sa turisti môžu stretnúť s miestnym sprievodcom a vydajú sa na úžasnú cestu počas celého dňa. Výhľad z letenky je úctyhodný, keďže turisti dostanú možnosť preskúmať približne 900 metrov dlhý úsek rieky a obdivovať rôzne veľkosti a tvary vodopádov.

Návštevníci budú fascinovaní eleganciou a krásou Hraunfossar, ktoré sa pomaly vlievajú do rieky Hvítá. Je to úplne fascinujúce a pôsobivé zároveň sledovať, ako voda tečie z brehov a vytvára jedinečné obrazce a kaskády. Z úrovne letenky je tiež možné vidieť ďalšie menšie vodopády, ktoré sú známe ako Barnafoss, čo v preklade znamená "vodopád detí". Tento menší vodopád má tiež svoju vlastnú fascinujúcu históriu a príbeh, ktorého súčasťou je legenda o stratených dieťaťom, ktoré prechádzalo cez mostík a spadlo do vodopádu.

Pre tých, ktorých láka aj dobrodružstvo, je tu možnosť plavby po rieke Hvítá, kde môžu turisti zažiť adrenalín, keď sa prenášajú cez vlny a pády rýchlych prúdov rieky. Je to zážitok, ktorý si určite zamilujete a dodá vám ešte väčšiu perspektívu na krásu tohto prírodného divu.

Island Hraunfossar je jedinečným miestom, ktoré treba zažiť na vlastné oči. Jeho prírodná krása a fascinujúce dejiny spolu s možnosťou vyhrať adrenalín pri plavbe po rieke Hvítá ho robia jedným z najžiadanejších miest na Islande. Letenka ponúka úžasný pohľad na sériu vodopádov Hraunfossar a okolitú krajinu. Je to miesto, kde sa spojuje prírodná krása s dobrodružstvom, poskytujúc turistom jedinečný zážitok, ktorý budú mať navždy v pamäti.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky