Objavte lety za najlepšie ceny

Island Reykjavík

Ubytovanie Island Reykjavík


Island je jednou z tých krajín, ktoré priťahujú milióny turistov zo všetkých kútov sveta. Jeho malebná príroda, rozmanitá krajina a jedinečné geotermálne jazierka si vyslúžili povesť jednej z najkrajších destinácií na svete. A keďže hlavné mesto Islandu, Reykjavík, je štartovacím bodom pre väčšinu výletov na ostrove, je dôležité nájsť vhodné ubytovanie.

Reykjavík ponúka širokú škálu ubytovacích možností, z ktorých si môže vybrať každý cestovateľ podľa svojich preferencií a rozpočtu. Mesto disponuje hotely rôznej kategórie, hostely, apartmány a obľúbené sú aj Airbnbs. Vzhľadom na popularitu Islandu je však odporúčané rezervovať si ubytovanie s istým predstihom, najlepšie ešte pred cestou.

Pre tých, ktorí preferujú luxusný pobyt, Reykjavík ponúka niekoľko 4 a 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú zväčša situované v centre mesta a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vysoký štandard, pohodlie a kvalitu. Ročne navštevované sú hotely ako The Reykjavík EDITION, Hotel Borg, Hilton Reykjavík Nordica alebo The Radisson Blu Saga.

Pre turistov, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie možnosti, sú disponibilné aj rôzne hostely a apartmány v ponuke. Hostely, ako je napríklad KEX Hostel alebo Loft Hostel, sú populárne medzi mladými cestovateľmi a ponúkajú nielen cenovo dostupné spoločné spálne, ale aj možnosť ubytovania v súkromných izbách. Apartmány sa stávajú veľmi obľúbenou alternatívou pre rodiny alebo väčšie skupiny cestovateľov, ktoré preferujú viac súkromia a priestoru.

Ak preferujete flexibilitu a autonómiu, rezervácia ubytovania cez Airbnb môže byť pre vás najlepšou voľbou. Mnoho domácich v Reykjavíku ponúka svoje byty alebo domy na prenájom a to je skvelá príležitosť zažiť islandský životný štýl z prvej ruky. Môžete si vybrať medzi bytmi v centre mesta, alebo na okraji Reykjavíku, kde sa budete môcť cítiť viac v prirodzenom prostredí.

Napriek tomu, kde sa rozhodnete v Reykjavíku ubytovať, určite nebudete sklamaní. Mesto ponúka nielen kvalitné ubytovanie, ale aj množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas vášho pobytu. A okrem toho, vďaka vynikajúcej dopravnej infraštruktúre si môžete z Reykjavíku vyraziť na nezabudnuteľné týždňové alebo aj jednodňové výlety do okolitého regiónu, kde objavíte množstvo nezabudnuteľných prírodných divov.

Reykjavík je pre mnohých turistov bránou do jednoho z najkrajších a najprirodzenejších miest na svete. Nech už hľadáte luxusné ubytovanie, cenovo dostupnejšie možnosti alebo jedinečnú skúsenosť prostredníctvom Airbnb, Reykjavík určite nesklame. Užite si tento malý kútik severského raja a nechajte sa uniesť jeho kouzl


Dovolenka Island Reykjavík


Dovolenka na Islande sa stala v posledných rokoch veľmi populárnou a Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je výborným miestom na začiatok vašej cesty. Toto malebné mesto ponúka návštevníkom množstvo aktivít, cenovo dostupné ubytovanie a skvelú kuchyňu.

Ak hľadáte prírodné krásy, Island je pre vás tou správnou voľbou. Blízko Reykjavíku sa nachádza prírodné kúpalisko s geotermálnou vodou, Blue Lagoon, ktoré ponúka jedinečný zážitok pre návštevníkov. Ďalej je tu tiež národný park Thingvellir, kde sa stretávajú európska a americká tektonická doska.

Mesto Reykjavík samo o sebe ponúka množstvo aktivít. Môžete navštíviť Národné múzeum Islandu a zoznámiť sa s históriou krajiny, alebo sa vydať na prechádzku po malých uličkách mesta a ochutnať miestne špeciality v jednom z mnoho reštaurácií. Okrem toho sa v Reykjavíku tiež nachádza množstvo múzeí a galérií.

Ubytovanie v Reykjavíku je cenovo dostupné a ponúka výbornú kvalitu. Mnoho hotelov sa nachádza v centre mesta, ale ak milujete prírodu, sú k dispozícii aj chatky a kempy. Jedlo v Reykjavíku je vynikajúce a ponúka mnoho možností pre vegetariánov a vegánov.

Reykjavík je tiež skvelým miestom na východisko pre celodenné výlety na miesta ako Snaefellsnes Peninsula alebo Čierny pláž Vik. Na Islande sa tiež nachádza mnoho malých dediniek a miest, kde môžete objavovať jedinečné prírodné krásy a miestnych obyvateľov.

Dovolenka na Islande Reykjavík určite nezostane len v pamäti, ale určite v srdciach všetkých cestovateľov. Tento ostrov ponúka jedinečné a fantastické prírodné krásy, bohatú kultúru a počas leta aj svetlo 24 hodín denne. Nechajte sa uniesť kouzlo Islandu a navštívte tento skvelý kúsok zeme!


Letenka Island Reykjavík


Ak hľadáte úžasné dobrodružstvo v prírode, nie je lepšie miesto ako Island, konkrétne jeho hlavné mesto Reykjavík. Prekypuje krásou a je veľmi obľúbenou destináciou pre cestovateľov z celého sveta. Ak chcete zažiť toto jedinečné miesto, jedna z najlepších možností je rezervácia letenky do Islandu, smerom k Reykjavíku.

Prvé, čo si všimnete, keď pristanete na letisku Keflavík v Reykjavíku, je úžasný horský reťazec, ktorý sa tiahne takmer celou dĺžkou ostrova. Táto krajina pôsobí tak, akoby bola z inej planéty, s rozmanitými sopečnými plážami, horkými prameňmi, modrými lagúnami a majestátnymi vodopádmi.

Po príchode do Reykjavíku sa ponorte do jeho kultúry a histórie. Mesto ponúka širokú škálu múzeí a umeleckých galérií, ktoré vás prevádzajú cez minulé časy Islandu. Zastavte sa v Národných múzeách Islandu, kde môžete objaviť bohaté dedičstvo krajiny a oživiť jeho príbehy. Ak máte radi umenie, navštívte umeleckú galériu Listasafn Reykjavíkur, ktorá hostí desiatky umeleckých diel od renesancie až po súčasnosť.

Prechádzka po uliciach Reykjavíku je tiež jedinečným zážitkom. Je plné farebných domov, severské architektúry a príjemných kaviarní a reštaurácií. Skúste tradičnú islandskú kuchyňu, ktorá je ovplyvnená prírodnými zdrojmi krajiny. Nezabudnite skúsiť slávny islandský hot dog, ktorý patrí medzi najlepšie na svete.

Okrem vychutnávania kultúry a jedla, nevynechajte prírodné divy ostrova. Island je domovom mnohých ohromujúcich vodopádov, vrátane známeho Gullfoss, kde voda padá do trhliny v teréne, vytvárajúc impozantné vodopády. Nemôžete vynechať ani slávne modré lagúny, ktoré vás pozývajú na osviežujúce kúpanie v teplých minerálnych prameňoch.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tiež možnosť sledovať jasné polárne svetlá. Letisko v Reykjavíku ponúka túto možnosť, kde si môžete vychutnať úchvatné spektrum farieb, ktoré sa prelínajú na oblohe. Unikátna poloha Islandu umožňuje stále sledovať toto fascinujúce divadlo prírody.

Reykjavík je miesto plné prírodných zázrakov a kultúrneho bohatstva, ktoré by ste určite nemali vynechať pri cestovaní do Islandu. Rezervácia letenky do Islandu vám otvára dvere do tohto ohromujúceho miesta a nezabudnuteľných dobrodružstiev. Ak túžite po neopakovateľnom zážitku a chcete objaviť krásu tejto jedinečnej krajiny, neváhajte a rezervujte letenku do Reykjavíku hneď teraz.


Počasie Island Reykjavík


Reykjavík, hlavné mesto Islandu, je známe svojim jedinečným počasím. V meste sa nachádza veľa rôznych poveternostných javov, pričom sa počasie môže meniť doslova z minúty na minútu. Táto nepredvídateľnosť robí z počasia v Reykjavíku výzvu pre miestnych aj návštevníkov.

Dôležitým faktorom ovplyvňujúcim počasie vo Reykjavíku je Golfský prúd, teplý morský prúd, ktorý obieha okolo pobrežia ostrova. Tento prúd prispieva k miernemu klimatu v porovnaní s inými regiónmi nachádzajúcimi sa na rovnakej zemepisnej šírke. Zimy v Reykjavíku sú mierne, ale nepríjemné, priemerné teploty sa pohybujú okolo 0 °C a najchladnejšie mesiace sú december a január.

Jarná sezóna v Reykjavíku je známa ako obdobie neustálych zmien počasia. Teploty sa postupne začínajú zvyšovať, priemerná maximálna teplota dosahuje okolo 7 °C v marci a 8 °C v apríli. Avšak náhle zmeny počasia, vrátane silných vetrov a dažďa, sa môžu vyskytnúť kedykoľvek počas tejto obdobia.

Leto je obdobím s najstabilnejším počasím vo Reykjavíku. Pravdepodobnosť dažďa je v lete nižšia a teploty dosahujú teplé priemery okolo 12 °C - 15 °C. Vďaka veľkému rozostupu medzi slnkom a oblohou v tomto období sa v Reykjavíku počas jari a leta aj v neskorých hodinách dokáže venovať príjemne večernú prechádzku bez toho, aby fáza súmraku trvala dlho.

Jeseň je v Reykjavíku zvyčajne daždivá a veterná. Teploty sa znovu začínajú znížiť a priemerné maximá dosahujú teploty okolo 8 °C - 10 °C. Jeseň je časom, keď sa v Reykjavíku začína predlžovať fáza tmy a intenzita dažďa môže byť častejšia.

Ak prídete do Reykjavíku, je vhodné mať so sebou oblečenie vrátane nepromokavých bundy, topánok a návlekov. Okrem toho je nevyhnutné mať tiež so sebou slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnko v Islandu môže byť veľmi intenzívne, najmä počas letných mesiacov.

Nezávisle od počasia, nezabudnite si užiť krásy Reykjavíka a jeho okolia. Kým sa môžete stretnúť so zmenčujúcimi oblakmi, dažďom alebo vetrom, nech sa stane čokoľvek, táto veľkolepá krajina ponúka neuveriteľné scenérie, termálne pramene a ďalšie jedinečné prírodné úkazy, ktoré stojí za to objaviť a preskúmať. Počasie môže byť nepredvídateľné, ale to robí túto destináciu ešte zaujímavejšou.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Reykjavík


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Islandu a jeho hlavného mesta Reykjavíku:

1. Aké je hlavné mesto Islandu?
Odpoveď: Hlavné mesto Islandu je Reykjavík.

2. Koľko obyvateľov má Reykjavík?
Odpoveď: V Reykjavíku žije asi 130 000 obyvateľov.

3. Aké je počasie v Reykjavíku?
Odpoveď: Počasie v Reykjavíku je veľmi premenné. Môže tu byť chladné a veterno, ale aj teplejšie a slnečné. Prší tu dosť často.

4. Ktoré atrakcie by som nemal v Reykjavíku prehliadnuť?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších atrakcií v Reykjavíku sú Hallgrímskirkja (veľký kostol), Národný múzeum Islandu, Jazero Tjörnin, Reykjavík Art Museum a Harpa (koncertná sála).

5. Aké sú možnosti dopravy v Reykjavíku?
Odpoveď: V Reykjavíku je dostupná verejná doprava v podobe autobusového systému. Mesta sa dá tiež ľahko preskúmať pešou turistikou alebo na bicykli.

6. Aké sú obľúbené jedlá na Islande a v Reykjavíku?
Odpoveď: Niektoré tradičné jedlá na Islande sú skyr (mliečny výrobok), hákarl (fermentovaný žraločí mäso), langostine (plody mora) a lamb (jahnacina). Reykjavík má aj bohatú ponuku reštaurácií so svetovými kuchyňami.

Tieto otázky a odpovede môžu poskytnúť základné informácie o Islande a jeho hlavnom meste Reykjavíku. Pokiaľ máte ďalšie otázky, neváhajte sa spýtať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky