Objavte lety za najlepšie ceny

Island Þingvellir (Národný park)

Dovolenka Island Þingvellir (Národný park)


Island, známy aj ako krajina ohňa a ľadu, je obľúbenou destináciou pre cestovateľov, ktorí túžia objavovať prírodné krásy a zázraky, ktoré táto ostrovná krajina ponúka. Jedno z najkrajších miest, ktoré treba navštíviť, je Þingvellir, národný park nachádzajúci sa v západnej časti Islandu.

Þingvellir je jedným z najstarších parlamentov na svete a je považovaný za miesto, kde vzniklo politické a právne systémy Islandu. Okrem svojho historického významu je tento národný park obklopený prirodzenou krásou, ktorá láka tisíce turistov každý rok.

Park sa nachádza medzi dvoma kontinentálnymi platňami, Európou a Severnou Amerikou, a je miestom, kde môžete vidieť európsku a americkú kontinentálnu dosku, ktoré sa rozširujú navzájom vplyvom tektonických dosiek. Táto vzácna geologická formácia dáva návštevníkom možnosť vidieť, ako Zem mení svoju krajinu.

Samotný park je tiež domovom niekoľkých jazier, riek a vodopádov. Najznámejšou atrakciou je jazero Þingvallavatn, jedno z najväčších jazier na Islande. Jeho krištáľovo čistá voda ponúka ideálne prostredie na rybolov a potápačské aktivity. Okrem toho je jazerom obklopený impozantnými skalnými útesmi, ktoré vytvárajú nádherný scenický pohľad.

Pre milovníkov histórie je Þingvellir skutočným rajom. Okrem zostáv parlamentu, ktoré vám umožňujú pocítiť ducha minulosti, tu nájdete aj zvyšky starých chalup a bývalých sídiel obyvateľov. Prechádzka týmito miestami vám umožní lepšie porozumieť histórii Islandu a jeho dedičstvu.

Avšak najväčšou atrakciou Þingvellir je príroda. Tu môžete stráviť hodiny prechádzkami cez úchvatné túry a stezkami, odkrývaním každej časti národného parku. Môžete si vychutnať jedinečný výhľad z vrchu, prejsť sa okolo jazera alebo obdivovať vodopády, ktoré sa zlievajú do riek. Okrem toho je Þingvellir rezerváciou divokej zveri a mnohé zvieratá, ako sú ohnivá líška, ostrovské husi a ohrozené druhy vtákov, sú tu hojné.

Návšteva Þingvelliru je neodmysliteľnou súčasťou každej dovolenky na Islande. Zážitok zo stretu s týmito nesmierne krásnymi a históriou oplývajúcimi miestami vás neopustí a bude vám spomienka na celý život. Takže neváhajte a vyrazte na dobrodružnú cestu do Þingvelliru, aby ste zistili, prečo je tento národný park označovaný ako Islandský raj.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Þingvellir (Národný park)


Otázky o návšteve Þingvelliru:

1. Kde sa nachádza Þingvellir (Národný park) na Islande?
Odpoveď: Þingvellir sa nachádza v juhozápadnej časti Islandu, približne 45 km vzdialený od Reykjavíku.

2. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Þingvelliru, je autom. Z Reykjavíku sa môžete dostať po ceste Þingvallavegur (cesta č. 36). Existuje aj verejná doprava, konkrétne autobusové spojenia z Reykjavíku.

3. Aké je vstupné do Þingvelliru?
Odpoveď: Vstup do Þingvelliru je bezplatný. Park je verejne prístupný a otvorený 24 hodín denne.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Þingvelliru?
Odpoveď: Þingvellir je nádherné v každom ročnom období, ale najnavštevovanejšie obdobie je letné obdobie (júl a august), keď je teplejšie počasie a dlhšie dni. Zimu možno tiež využiť na návštevu, keď je park pokrytý snehom a vytvára sa krásna scenéria.

5. Čo si môžem pozrieť v Þingvellire?
Odpoveď: V Þingvellire sa nachádzajú historické pamiatky, ako je starodávne alþingi (veľké zhromaždenie), Islandská katedrála a staré chalupy. Okrem toho tu môžete tiež vidieť Gejzír, múzeum Þingvellir a prechádzať sa po pešej zóne.

6. Môžem si v parku postaviť stan alebo kempovať?
Odpoveď: Kempovanie je povolené v určených oblastiach v Þingvellire. Existuje kempovisko a sú tiež miesta, kde je povolené voľné státie. Je však dôležité dodržiavať pravidlá a udržiavať čistotu.

7. Existujú v parku reštaurácie alebo občerstvenie?
Odpoveď: V parku Þingvellir sa nachádza kaviareň a reštaurácia, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje. Tiež sa doporučuje si priniesť vlastný občerstvenie a vodu, ak si chcete oddýchnuť alebo piknikovať.

8. Aké aktivity je možné robiť v Þingvellire?
Odpoveď: V Þingvellire je možné robiť viacero aktivít, vrátane turistiky, jazdy na bicykli, potápania, rybolovu a jazdy na koni. Existuje tu tiež možnosť vychádzok a prechádzok po značených cestách a chodníkoch.

9. Aké sú bezpečnostné opatrenia, ktoré by som mal dodržiavať v parku?
Odpoveď: Je dôležité dodržiavať označené cesty a chodníky a dbať o bezpečnosť ostatných návštevníkov. Tiež platí pravidlo neberieť so sebou žiadne suveníry z parku a udržiavať čistotu. Pre bezpečnosť svoju výbavu a oblečenie prispôsobte aktuálnym poveternostným podmienkam.

10. Koho sa môžem opýtať na dodatočné informácie alebo pomoc v parku Þingvellir?
Odpoveď: V parku Þingvellir nájdete informačné centrum, kde vám ochotne poskytnú dodatočné informácie a odpovedia na vaše otázky. Môžete sa tiež obrátiť na personál reštaurácie alebo na miestnych turistických sprievodcov.


Počasie Island Þingvellir (Národný park)


Island Þingvellir je národný park ležiaci v juhozápadnej časti Islandu. Tento nádherný park je obľúbeným cieľom turistov, ktorí sa sem snažia prísť počas leta, aby si mohli užiť krásy ostrova. Avšak, ako to býva s miestami s veľkým množstvom turistov, niekedy sa táto oblasť stáva preplnenou a preto sa odporúča navštíviť Þingvellir skôr obdobím mimo turistickej sezóny.

Počasie v Þingvellir v lete (jún až august)

Počas letných mesiacov sa môžete tešiť na príjemné teploty, ktoré by sa mali pohybovať od 10 do 18 stupňov Celzia. Je to ideálne počasie na prechádzky parkom a výlety po okolí. Aj keď sú letné mesiace veľmi populárne medzi turistami, počasie môže byť neisté. Dážď sa môže vyskytnúť každý deň a rýchlo sa meniť, takže nezabudnite si vziať so sebou vodeodolnú bundu a obuv.

Počasie v Þingvellir na jeseň (september a október)

Jeseň v Þingvellir môže byť priam pôsobivá. Farebné lístie, ktoré sa mení na červeno a žlté farby, vám umožní vidieť park úplne novým spôsobom. Počas tejto obdobia je počasie chladnejšie, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 10 stupňov Celzia a dochádza k zrážkam. Preto by ste mali byť pripravení na rôzne druhy počasia. Ak máte radi menej rušné miesta, počas jesene je národný park menej navštevovaný turistami.

Počasie v Þingvellir na zimu (november až marec)

Zimu v Þingvellir charakterizuje podstatne chladnejšie počasie, ktoré môže dosahovať teploty pod -10 stupňov Celzia. Avšak, navzdory tomuto faktu, krajina môže byť stále nádherná. Zasnežené krajiny a zamrznuté jazierka vytvárajú jedinečný výhľad a novú šancu na to, aby ste si užili tento nádherný park. Ak sa rozhodnete navštíviť Þingvellir počas zimy, nezabudnite si vziať so sebou viac vrstiev oblečenia, rukavice, šál a klobúk.

Počasie v Þingvellir na jar (apríl a máj)

Jar v Þingvellir je obdobím, kedy sa začína prebúdzať príroda. Tento národný park prekvitá kvetmi a zeleňou, čo je nádherné scenére pre vaše fotografovanie. Teploty sa začínajú zvyšovať, ale môžu byť stále trochu nestále, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 5 až 10 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že je to obdobie zimy, môže sa vyskytnúť aj dážď, takže nezabudnite na vodeodolné oblečenie.

Vychutnajte si krásy Þingvellir

Národný park Þingvellir je prírodným divom, ktorý ponúka krásu z každej oblasti. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ho navštíviť, môžete sa tešiť na jedinečnú kópiu krajiny Islandu. S príchodom každej ďalšej sezóny sa počasie mení a ponúka nové zážitky a skúsenosti pre milovníkov prírody. Či už ste tu počas leta, jari, jesene alebo zimy, tento národný park vás odpúta svojou krásou a jedinečnosťou.


Letenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je známy svojimi nádhernými prírodnými zázrakmi a atrakciami a jedným z najkrajších miest, kde ich môžete nájsť, je národný park Þingvellir. Nachádza sa asi 40 km západne od Reykjavíku a je významným miestom pre kultúru Islandu a jeho prírodné bohatstvo.

Ak plánujete návštevu Islandu, odporúčame určite začať vašu cestu práve v národnom parku Þingvellir. Jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je cesta letecká. Island ponúka mnoho leteckých spojení z celého sveta, vrátane letov z hlavných letísk takých krajín, ako sú Nemecko, Veľká Británia, USA a Kanada. Letenky na Island môžete ľahko zohnať na internete a sú k dispozícii po celý rok.

Po pristátí v hlavnom meste Reykjavík sa môžete dostať do národného parku Þingvellir, kde sú k dispozícii mnohé atrakcie a aktivity, ktoré pre vás môžu byť príjemné. Þingvellir je miestom, kde sa stretávajú európske a severoamerické kontinentálne dosky, takže aj túra tu určite prinesie mnoho zážitkov.

Okrem toho je toto miesto bohaté aj na históriu. Bolo to miesto, kde sa stretávali vikingovia, aby rozhodovali o politických otázkach a súdili nad osobami, ktoré porušili zákony Islandu. Na mieste sa stále nachádza jedna z najstarších skupín parlamentu sveta a zároveň jedno z najstarších miest na svete, kde sa konali demokratické voľby.

Národný park Þingvellir je tiež nádherným miestom pre každého, kto si chce užiť krásy prírody. Tento park je jedným z tých mála miest na svete, kde môžete vidieť jasnú a čistú vodu lesklej rieky, mnoho vodopádov, skaly a veľa zelených trávnatých pozemkov. Taktiež môžete ale nájsť aj množstvo jazier a jazierok, kde si môžete zaplávať, alebo si len tak užívať pokojný výhľad.

V lete je tu populárna možnosť šnorchlovania alebo potápania sa v jazierku Silfra, jednom z najčistejších jazierok na svete. Návšteva tohto miesta vám tiež umožní vidieť okolo seba aj rôzne druhy zvierat, vrátane losov a rysov.

Ak sa chystáte na Island, národný park Þingvellir by nemal chýbať na vašom zozname miest na návštevu. Miesto ponúka mnoho zážitkov, ktoré si určite budete pamätať na celý život. Nie je teda prekvapením, že Island stále patrí medzi najobľúbenejšie miesta na svete a o jeho kráse a jedinečnosti sa ešte dlho budeme baviť.


Ubytovanie Island Þingvellir (Národný park)


Island Þingvellir (Národní park) - úchvatné ubytování v srdci přírody

Island je známý svou neuvěřitelně krásnou a rozmanitou přírodou. Jeden z nejvýznamnějších národních parků, Þingvellir, nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat tuto divočinu a přitom si vychutnat pohodlí vkusného ubytování. Pokud jste plánovali cestu na Island, návštěva Þingvelliru a jeho okolí by neměla chybět.

Národní park Þingvellir se nachází ve starobylém riftovém údolí, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato oblast je důležitá jak z geologického, tak i historického hlediska. Þingvellir bylo v minulosti důležitým politickým a kulturním centrem Islandu. Právě zde se konalo Alþingi, první parlament založené v roce 930, a to až do roku 1798.

Pokud se rozhodnete zůstat zde na několik dní, existuje několik možností ubytování pro různé typy cestovatelů. Například nabídku zahrnuje hotely, penziony, chaty a kempy.

Pokud máte rádi luxusní ubytování, nemusíte se bát – na Islandu je k dispozici několik krásných hotelů, které nabízejí pohodlí a skvělé služby. Většina z nich se nachází v okolí hlavního vstupu do parku. Tyto hotely často nabízejí výhled na ohromující krajinu parku a mají moderní vybavení, jako jsou wellness centra, bazény a restaurace s tradiční islandskou kuchyní.

Pokud hledáte čistě přírodní zážitek, možná byste měli zvážit pobyt v chatě nebo penzionu. Tato ubytování jsou obvykle menší a jednodušší, ale přesto pohodlná. Některé z nich se nacházejí přímo u jezer nebo v horách, což Vám umožní prozkoumat okolní krajinu přímo ze dveří.

Pro ty, kteří si na dovolené rádi ušetří, je zde také možnost kempování. Kempy nabízejí základní vybavení a společné zařízení, jako jsou kuchyňky a sprchy. Kempování v Þingvelliru Vám poskytne neuvěřitelný pocit blízkosti k přírodě.

Je také důležité si uvědomit, že prostor v Þingvelliru je omezený a rezervace ubytování je doporučená. Zejména v období hlavní turistické sezóny, kterou je od června do srpna, je třeba rezervovat ubytování dopředu, aby bylo zajištěno, že dostanete tu nejlepší možnost.

Pobyt u Þingvelliru je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Kombinace úchvatné přírody a pohodlí ubytování udělá z Vaší dovolené na Islandu skutečnou radost. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo skromnou chatu, ubytování v Þingvelliru bude přesně tím, co hledáte.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky