Objavte lety za najlepšie ceny

Island Vík í Mýrdal

Najčastejšie otázky a odpovede Island Vík í Mýrdal


1. Ako sa dostanem z Rejkjavíku do Víku í Mýrdal?
- Môžete sa tam dostať autobusom z Rejkjavíku alebo prenajatým autom. Cesta trvá približne 2,5 hodiny.

2. Koľko obyvateľov má Vík í Mýrdal?
- Vík í Mýrdal má približne 300 obyvateľov.

3. Čo je to Reynisfjara a ako sa tam dostanem?
- Reynisfjara je známa čierna piesočnatá pláž s fascinujúcimi skalnými útvarmi. Nachádza sa približne 10 minút autom od Víku í Mýrdal.

4. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie v oblasti Vík í Mýrdal?
- Okrem Reynisfjary môžete navštíviť Dyrhólaey, tradičný kostol v Reyni a ďalšie skalnaté útvary v okolí.

5. Aké aktivity je možné vyskúšať v okolí Víku í Mýrdal?
- Populárne aktivity zahŕňajú túry po piesočnatých plážach, jazdu na koni, výlety do ľadovcov a sťahovanie vtákov.

6. Kde môžem nájsť ubytovanie v Víku í Mýrdal?
- Vík í Mýrdal ponúka rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, hostincov a súkromných apartmánov. Môžete si rezervovať cez stránky ako booking.com alebo Airbnb.

7. Aké sú miestne tradičné jedlá, ktoré sa dajú vyskúšať v Víku í Mýrdal?
- V oblasti Víku í Mýrdal sa môžete pokúsiť ochutnať tradičné islandské jedlá, ako napríklad čiernu chlebu rybu, harðfiskur (rybí sušienka) a slátu s rauðkáli (červenou kapustou).

8. Aké sú zaujímavosti v okolí Víku í Mýrdal?
- Okrem pláže Reynisfjara a Dyrhólaey môžete navštíviť aj ďalšie miestne atrakcie, ako sú Víkurkirkja, Mýrdalsjökull ľadovec a Heimaey, ostrov Vestmannaeyjar.

9. Aké je počasie v oblasti Vík í Mýrdal?
- Počasie v Islande je známe svojou neistotou, ale celkovo je to chladné a daždivé. Vík í Mýrdal má miernejšie podnebie v porovnaní s niektorými ďalšími časťami Islandu.

10. Aké sú opening hours hlavných atrakcií v Víku í Mýrdal?
- Opening hours sa môžu líšiť v závislosti od sezóny, ale väčšina hlavných atrakcií, ako je napríklad Reynisfjara, je prístupná verejnosti počas celého roka, 24 hodín denne. Je však dôležité si overiť čas otvárania a zatvárania pred vašou návštevou.


Počasie Island Vík í Mýrdal


Island Vík í Mýrdal (anglicky Vík) je malé mestečko v južnej časti Islandu, ktoré sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Atlantického oceánu. Mesto je obklopené úchvatnou prírodou - v okolí sa nachádza národný park Vatnajökull, najväčší ľadovec v Európe, ako aj množstvo vodopádov, jazier a vulkánov.

Počasie v Island Vík í Mýrdal sa vyznačuje miernymi teplotami po celý rok a výrazným vplyvom oceánskeho podnebia. V lete je teplota zvyčajne medzi 8 a 11 stupňami Celzia, v zime klesá na priemerne -1 až -5 stupňov.

Od júna do augusta sa v Islande nachádza polárny deň, kedy sa slnko nezakrýva a svieti 24 hodín denne. To znamená, že v tomto období je svetlo takmer celú noc a ľudia majú viac možností na turistiku, výlety a objavovanie krásnej island­skej krajiny. Na druhej strane, v zime sa zasa koná polárna noc, kedy je opakom - slnko nevystúpi nad obzor a tma trvá 24 hodín.

Vík je tiež známe ako miesto s najväčšou množstvom zrážok v Islande, pričom najväčšie dažďové obdobie sa vyskytuje v decembri a januári. Väčšina zrážok spadne v podobe daždia, menej často sneží. Keďže sa mesto nachádza na juhu Islandu, je tu dosť veterno a nedostatok slnečného svitu môže pôsobiť depresívne na niektorých ľudí.

Aj napriek tomu, že počasie v Island Vík í Mýrdal môže byť nevyspytateľné, má to svoj čaro. Ak plánujete navštíviť tento krásny kúsok sveta, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a prípraviť sa na každodenné zmeny počasia - od svetlých slnečných dní po husté hmly a silný vietor. A keďže na Islande platí známa fráza "Ak sa vám nelíbi počasie, počkajte päť minút" - nikdy neviete, aký úžasný moment vás môže prekvapiť.


Dovolenka Island Vík í Mýrdal


Island, tajomná a nádherná krajina, ktorá na svojich návštevníkov čaká so svojimi ohromujúcimi prírodnými krásami. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali pri svojej ceste vynechať, je mesto Vík í Mýrdal.

Mesto Vík í Mýrdal sa nachádza na juhu Islandu, priamo na pobreží Atlantického oceánu, čo dodáva tomuto miestu ešte väčšiu krásu a nezabudnuteľnú atmosféru. Toto miesto je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré sú úplne jedinečné a majú červené piesky. Jedna z týchto pláží sa dokonca nazýva Reynisfjara a patrí medzi najkrajšie pláže celého sveta. Tam budete môcť vidieť imponujúce skalné útvary, ktoré sa týčia do výšky až 66 metrov. Okrem toho si tu môžete pozrieť aj niektoré z najkrajších vodopádov Islandu, ako je napríklad Skógafoss, ktorý padá z výšky 60 metrov.

Ďalším zážitkom, ktorý by ste pri vašej návšteve Vík í Mýrdal nemali premeškať, je túra na sopku Katla. Katla je jednou z najväčších aktívnych sopiek v Islande, a jej výbuch v roku 1918 bol jedným z najväčších v histórii krajiny. Aj keď túra na Katlu nie je pre každého, tým odvážnejším, odporúčame túto skúsenosť.

Ďalšou zážitkovou lokalitou v Vík í Mýrdal je starobylé kostolík, ktorého história siaha až do 11. storočia. Tento kostolík je najstaršou stavbou na Islande a je klenotom kultúrneho dedičstva. Návštevníci si tu môžu pozrieť aj miestnu pamätnú dosku, ktorá pripomína nešťastnú lodnú nehodu, ktorá sa stala v roku 1915, keď sa utopilo vyše 20 mužov.

Ak chcete zvyšok vášho pobytu prežiť v miernosti a relaxácií, môžete sa vybrať na pláž alebo na prechádzku po miestnom námestí. Tu nájdete pekné reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a nápoje. Vík í Mýrdal je miestom, ktoré ponúka niečo pre každého.

Na záver, ak hľadáte nádherné miesto na dovolenku, Vík í Mýrdal je určite tou správnou voľbou. Svoju cestu sem si budete pamätať celý život, a to vďaka neuveriteľne krásnej prírode, zaujímavým historickým budovám a jedinečnej atmosfére tohto miesta. Tak neváhajte a plánujte svoju cestu už dnes!


Letenka Island Vík í Mýrdal


Vík í Mýrdal, tiež známe len ako Vík, je malé pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza na juhu Islandu. Je to jeden z najkrajších a najnavštevovanejších regiónov na celom ostrove. Mnohí turisti sem prichádzajú za úžasnou krásou prírody, ako sú strmé útesy, čierne piesočné pláže a jedinečná klíma, ktorá tu panuje.

Ak plánujete navštíviť Vík z iného miesta, najlepším spôsobom, ako sa sem dostať, je lietadlom. Island disponuje niekoľkými letiskami, z ktorých najbližším k Vík je letisko v Hofu. Pri letení nad Islandom môžete zažiť neopakovateľné scenérie s výhľadmi na husté zelené horské hrebeňe, nádherné vodopády, ľadovce a samozrejme Atlantický oceán. Cesta trvá iba niekoľko hodín, takže je to veľmi pohodlný spôsob, ako sa dostať do tohto malebného mestečka.

Po prílete na letisko v Hofu stačí najať si auto alebo využiť služby miestneho dopravného podniku, ktorý vás dovezie priamo do Víku. Cesta je naozaj nádherná, pretože sa ponára do krásnej krajiny južného Islandu. Mimo mestského ruchu a moderných oblastí si môžete vychutnať prírodu v jej najčistejšej podobe. Mnohí ľudia sa rozhodujú preskúmať túto oblasť práve pre jej jedinečnú prírodu, ktorá je ako zo zázraku.

Vík je hlavou oblasti Mýrdalur a je domovom asi 300 obyvateľov. Mestečko je známe svojou architektúrou a Fararským kostolom, ktorý je jedným z najstarších kostolov na Islande. Ďalšou veľmi populárnou atrakciou je pláž Reynisfjara, ktorá je známa svojimi krásnymi čiernymi piesočnými plážami a vysokými útesmi, vzniknutými z lávy. Táto pláž je taktiež domovom množstva druhov morských vtákov, ktoré sú obľúbeným miestom pre ornitológov a milovníkov prírody.

Napriek svojej malebnosti Vík neponúka veľa možností pre ubytovanie a stravovanie, preto je dobré mať vopred rezervované ubytovanie vo vzdialenejšej dobe, keď je najlepšou dovolenkovou sezónou. Napriek tomu, jedlo si tu môžete vychutnať. K dispozícii je niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné islandské jedlá a ďalšie chutné jedlá.

Vík je miestom, kde sa môžete cítiť ako v inom svete. Miestne prírodné scenérie sú fascinujúce a očarujúce. Od strmých útesov až po pláže so silným prílivom, návštevníci majú možnosť skúmať krásy tejto oblasti až do plného potencionálu. A lietanie sem je len začiatkom nezabudnuteľnej dovolenky, ktorá vám ponúkne skúsenosti, ktoré budete mať navždy v pamäti.


Ubytovanie Island Vík í Mýrdal


Island je známy svojou nádhernou prírodou a unikátnym prostredím. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu krajinu, ubytovanie v malebnom meste Vík í Mýrdal je skvelou voľbou. Toto malé prímorské mestečko sa nachádza na juhu Islandu a ponúka hostiam nezabudnuteľný pobyt.

Vík í Mýrdal sa nachádza len pár hodín jazdy od hlavného mesta Reykjavík. Pre mnohých je to zastávka na ceste okolo celej Islandu, pretože ponúka úchvatné výhľady na svetlú pláž Reynisfjara, so strmými útesmi a kachličkovými skalami. Okrem toho je tu aj maják Dyrhólaey, ktorý je obľúbeným miestom na sledovanie výletných lodí a prehliadanie tuleních kolónií.

Mnoho ubytovacích zariadení v meste Vík í Mýrdal ponúka hostom pohodlie a jedinečnú atmosféru. Výber zahŕňa nielen hotely, ale aj apartmány a súkromné domy. Turisti majú možnosť zvoliť si ubytovanie v srdci mesta alebo v tichých okolitých oblastiach, kde nájdu pokoj a pokoj.

Hotely v meste Vík í Mýrdal sú často moderné a dobre zariadené. Niektoré ponúkajú izby s výhľadom na oceán, kde hostia môžu sledovať jedinečnú scenériu priamo z okna svojej izby. K dispozícii sú tiež vybavenia ako reštaurácie, kaviarne a bazény, kde sa hostia môžu uvoľniť a relaxovať po istých náročných túrach.

Apartmány a súkromné domy sú tiež rozšírenou možnosťou ubytovania v tomto meste. Tieto ponúkajú viac súkromia a samostatnosti. Turisti sa môžu cítiť ako doma, keď majú prístup k vlastnému kuchynskému kútiku a iným vybaveniam. Toto je najlepšia voľba pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosti a chcú si vychutnať islandskú kultúru podobne, ako by to robili miestni obyvatelia.

Mesto Vík í Mýrdal ponúka aj širokú škálu aktivít pre turistov počas ich pobytu. Okrem známych atrakcií ako Reynisfjara a Dyrhólaey, tu môžete spočiatku navštíviť aj múzeum osídlenia v local churches, ktoré ponúka zaujímavý pohľad do histórie ostrova.

Ďalšia populárna aktivita je návšteva pláže Reynisfjara, kde môžete vidieť ohromujúce skalné útvary Reynisdrangar a pobrežie, ktoré je známe svojimi čiernymi piesočnatými plážami. Je to nádherné miesto na prechádzky, fotografovanie a obdivovanie krás Islandu.

Ak ste dobrodružného ducha, mesto Vík í Mýrdal je aj skvelým miestom na šnorchlovanie alebo potápanie. Mnoho divých živých organizmov a unikátna podmorská príroda vytvárajú nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov vodných aktivít.

Na záver, ak hľadáte ubytovanie na Islande, Vík í Mýrdal je skvelou voľbou. Jeho nádherná príroda, pohostinnosť miestnych ľudí a jedinečná atmosféra vytvárajú ideálne prostredie pre nezabudnuteľnú dovolenku. Nie je divu, že tento kúsok raja priláka ročne tisíce turistov z celého sveta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky