Objavte lety za najlepšie ceny

Izrael Eilat

Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Eilat


1. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať z letiska v Tel Avive do Eilatu?

Najlepší spôsob ako sa dostať z letiska v Tel Avive do Eilatu je autobusom alebo súkromným autom. Najlepšie je mať dopredu zarezervovanú dopravu, a vyhnúť sa tak stresu pri hľadaní cesty.

2. Aké sú najlepšie pláže v Eilate?

Eilat má mnoho krásnych pláží. Najobľúbenejšie sú pláže Coral Beach, Dolphin Reef a Mosh Beach. Pláže majú veľa možností na vodné športy, ale sú aj miesta kde si môžete len oddýchnuť a relaxovať.

3. Kde sa dá najlepšie naviacť na potápanie v Eilate?

Eilat je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie sú najlepšie miesta, ktoré ponúkajú potápačské kluby a školy. Medzi najobľúbenejšie miesta na potápanie patrí prístav, Coral Beach a Dolphin Reef.

4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Eilate?

Eilat má mnoho miest, kde sa dá nakupovať. Najlepšie miesta na nákupy sú obchody v meste alebo Eilat Mall, najväčší nákupný center v meste. V meste je mnoho obchodov s darčekmi, šperkmi, koženými výrobkami a inými suvenírmi.

5. Aké sú najlepšie miesta na jedlo v Eilate?

Eilat má mnoho reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú vynikajúce jedlo. Najlepšie miesta na jedlo sú v okolí promenády v meste, kde nájdete mnoho reštaurácií s rôznymi druhmi kuchyne. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí Marina restaurant a Last Refuge Restaurant.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Eilatu?

Najlepší čas na návštevu Eilatu je v období september až november, alebo v marci a apríli. Toto obdobie je ideálne na plávanie, potápanie a ďalšie vonkajšie aktivity, zatiaľ čo letné mesiace môžu byť príliš horúce na vonkajšie aktivity, ale ideálne na slnenie. V zime je tu relatívne málo turistov, a tak je tu viac miesta na oddych a neoddýchne od ruchu mestského života.


Dovolenka Izrael Eilat


Izrael je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ale aj s nádhernými plážami a turistickými atrakciami. Eilat, najjužnejšie mesto Izraela, je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na juhu krajiny.

Eilat leží na brehu Rudého mora a má teplý a slnečný podnebie, čo ho robí ideálnym miestom na letnú dovolenku. Turisti sem prichádzajú pre nádherné pláže s jasnou vodou, ale aj pre aktivitu v mori - potápanie, šnorchlovanie, jachting a rybolov sú tu bežné.

Okrem pláže a vody tu nájdete aj mnoho kultúrnych a historických miest, ktoré stojí za návštevu. Napríklad môžete navštíviť akvárium, kde sa dozviete viac o morskom svete Rudého mora a jeho obyvateľoch, alebo sa vydať do akéhosi podvodného národného parku Coral World, kde sa môžete prezerať úžasný podvodný svet.

Pre tých, ktorí by sa radi dozvedeli niečo o histórii Izraela a jeho dedičstve, môžu navštíviť mesto Petra v Jordánsku, alebo odoslať do času, keď bola Biblická krajina plná bojov a kmeňových vojen.

Nech si zvolíte akúkoľvek aktivitu alebo miesto, Eilat vám určite ponúkne nezabudnuteľné zážitky a dovolenku plnú potešenia a oddychu.


Ubytovanie Izrael Eilat


Eilat je nádherné a populárne turistické letovisko v Izraeli, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v úplnom rohu Červeného mora. Nielenže je známe pre svoje krásne a teplé počasie, ale tiež pre svoje úchvatné pláže, jasnú vodu a obrovské podvodné korálové útesy. Ak plánujete navštíviť Eilat, jednou z najdôležitejších častí vášho dovolenkového plánu bude vhodné ubytovanie.

V Eilate nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré sa prispôsobia každej peňaženke a preferenciám. Od luxusných hotelov cez príjemné apartmány až po cenovo dostupné hostely. Premier Palace Hotel je jedným z najluxusnejších hotelov v meste. Nachádza sa priamo na pláži a ponúka špičkovú kvalitu ubytovania a služieb. Hotel má elegantné izby a apartmány s výhľadom na more, súkromné pláže, bazén, fitness centrum, reštaurácie a mnoho ďalších zariadení, ktoré zabezpečia pohodlie a relaxáciu hostí.

Ak preferujete súkromie a samostatnosť, môže byť pre vás vhodnejšia možnosť ubytovania v apartmánoch. Eilat má mnoho apartmánových komplexov, kde si môžete prenajať vlastné izby s plne vybavenou kuchyňou a ďalšími zariadeniami. Táto možnosť je ideálna pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí radi varia sami.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú v Eilate k dispozícii aj cenovo dostupné hostely a motely. Tieto ubytovacie zariadenia zabezpečia základné pohodlie, bezpečnosť a spoločné zariadenia ako spoločenskú miestnosť a kuchyňu. Hostely ponúkajú šancu spoznať nových ľudí a zdieľať skúsenosti s ostatnými cestovateľmi.

Kým vyberáte svoje ubytovanie, nezabudnite si overiť jeho polohu. Niektoré hotely a apartmánové komplexy sa nachádzajú priamo na pláži, čo znamená, že budete mať jednoduchý prístup k jasným vodám Červeného mora. Ďalším milovaným miestom je krásna lagúna, kde si môžete vychutnať relaxáciu a pokoj. Ak ste milovníkom potápania alebo šnorchlovania, chceli by ste sa ubezpečiť, že vaše ubytovanie je blízko korálových útesov, ktoré sú plné farebných rýb a morských živočíchov.

Eilat ponúka nielen úžasné ubytovanie, ale aj veľa aktivít a atrakcií. Môžete si vychutnať hrebeňovku na mori, jazdu na padákoch, potápanie, šnorchlovanie alebo sa prejsť na prehliadkových lodiach a objaviť podvodný svet. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré zaujímavé miesta ako tamojšie akvárium a observatórium, parky so zvieratami alebo návštěvu múzeí a historických pamiatok v okolí.

Eilat je určite skvelou voľbou pre dovolenku a ubytovanie je jedným z najdôležitejších aspektov vášho zážitku. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusný hotel alebo skromnejšie ubytovanie, v Eilate nájdete to, čo hľadáte. Vychutnajte si oddych na pláži, objavujte podvodné poklady a doprajte si nezabudnuteľnú dovolenku v tomto kúzelnom izraelskom letovisku.


Počasie Izrael Eilat


Eilat, ležiaci na juhu Izraela, sa pýši celoročne slnečným a teplým počasím. Mesto sa nachádza pri brehoch Rudého mora a ponúka nádherné pláže a chránené koralové útesy.

V lete, ktoré trvá od mája do septembra, sa teploty denne dosahujú 35°C a viac. Hoci to môže byť pre turistov niekedy príliš horúce, voda Rudého mora ostáva príjemne teplá a je ideálna na vodné športy a potápanie.

Jeseň, ktorá sa dostavuje v októbri a končí v decembri, je stále príjemná s teplotami okolo 25-30°C cez deň a 15-20°C v noci. Taktiež môžete zažiť pár daždivých dní.

Zima v Eilate, ktorá trvá od januára do marca, prináša teploty okolo 20-25°C cez deň a 10-15°C v noci. Hoci niekedy môže byť veterno, celkovo sú zimné mesiace v Eilate stále príjemné.

Jarné mesiace od apríla do mája sú najpríjemnejšie z hľadiska teploty s priemernými dennými teplotami okolo 28-32°C a nočnými teplotami okolo 18-22°C. Je to obdobie, kedy turisti môžu vychutnať krásy Eilatu a pri tom užívať si perfektné počasie.

Vzhľadom na to, že Eilat má teplé počasie celoročne, je skvelým miestom na dovolenku kedykoľvek v roku. Avšak, ak máte radi miernejšie počasie s najmenším množstvom turistov, odporúčame vám zvážiť jarnú alebo jesennú dovolenku v Eilate.


Letenka Izrael Eilat


Letenky do Izraela sú medzi turistami veľmi obľúbené. Jednou z najzaujímavejších destinácií v Izraeli je mesto Eilat. Toto pobrežné mesto sa nachádza v južnej časti krajiny na brehu Červeného mora. Eilat je známe svojimi korálovými útesmi, ktoré sú domovom pre mnohé druhy rýb a iných podmorských tvorov.

Mnoho turistov cestuje do Eilatu kvôli jeho teplému a slnečnému počasiu. Toto pobrežné mestečko má celoročne teploty okolo 30 stupňov Celzia a len málo dní s daždivým počasím. Toto robí z Eilatu ideálne miesto na dovolenku počas zimného obdobia.

Ak chcete cestovať do Eilatu, môžete si vybrať z mnohých leteniek rôznych leteckých spoločností. Väčšina letov sa realizuje z hlavného letiska v Tel Avive, ktoré je najväčším letiskom v Izraeli. Z Prahy sa do Tel Avivu letí priamo napríklad s leteckou spoločnosťou SmartWings. Z Tel Avivu potom pokračujete letecky alebo autobusom do Eilatu.

Okrem letenky si turisti musia zabezpečiť aj platný pas. Na vstupe do Izraela je potrebné mať platný pas minimálne ešte 6 mesiacov od dátumu príchodu do krajiny. Ak máte doklady v poriadku, nemusíte sa báť, že by ste mali problém s vstupom do Izraela.

Po príchode do Eilatu máte množstvo možností, ako využiť čas. Mesto je známe svojimi korálovými útesmi, ktoré môžete vidieť pri šnorchlovaní alebo potápaní. Ak chcete tráviť čas skôr na suchu, môžete navštíviť niektoré z múzeí alebo historických miest v okolí. V Eilate a jeho blízkom okolí sa nachádza tiež množstvo reštaurácií, kde môžete ochutnať skvelú izraelskú kuchyňu.

Eilat je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí čím skôr chcú zažiť letný pocit. Eilat ponúka množstvo zábavy pre celú rodinu, od šnorchlovania cez ochutnávky izraelskej kuchyne až po zaujímavé histórické pamiatky. Stačí si zabezpečiť letenky, pas a zbaliť sa. Izrael Vás očarí a Eilat bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky