Objavte lety za najlepšie ceny

Izrael Timna Park

Letenka Izrael Timna Park


Ak plánujete navštíviť Izrael, nevynechajte príležitosť navštíviť nádherný Timna Park. Tento úchvatný prírodný park sa nachádza len pár hodín od Tel Avivu a ponúka nekonečné množstvo krásy a dobrodružstva.

Cesta do Izraelu nie je až taká vzdialená, ako by sa mohlo zdať. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta do Tel Avivu. Po prílete a usídlení sa si môžete prenajať auto alebo vyhľadať miestny dopravný prostriedok na cestu do Timna Parku.

Timna Park je najvhodnejší pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a peknú prírodu. Nájdete tu nekonečné množstvo pestrých skalných útvarov a hlbokých jazier. Prechádzate sa okolo veľkolepých skalných formácií, ktoré sa zdajú byť vytvorené samotnou prírodou. Zamyslite sa nad tým, akú prácu si musela príroda dať, aby takéto úžasné miesto vytvorila.

Okrem skalných útvarov sa v Timna Parku nachádzajú aj staré žriedla meďe, ktoré sú tu od staroveku. Miesto bolo využívané už v staroveku a je to skvelý spôsob, ako sa priblížiť k histórii tejto krajiny. Môžete si prezrieť starobylé nástroje, artefakty a dokonca aj dozvedieť sa o historických udalostiach, ktoré sa tu odohrali.

Ak máte radi dobrodružstvo, potom Timna Park určite nie je miestom, ktoré si chcete nechať ujsť. Jedným z najväčších lákadiel parku je jeho výhľad na poušť Negev. Môžete sa zúčastniť jazdy na štvorkolke alebo si prenajať bicykel a preskúmať zákutia parku. Je to skvelý spôsob, ako sa priblížiť k okolitým scenériám a zažiť adrenalínový zážitok.

Okrem dobrodružstva a prírodnej krásy môžete sa v Timna Parku aj kúpať. Park ponúka exkluzívne vyčítané miesta na kúpanie a relaxáciu pri jazerách. Viete si predstaviť niečo lepšie, ako sa zhodnotiť po dni plnom dobrodružstva a relaxovať v prírode?

Pre tých, ktorí si želajú viac poznania o dejinách Izraela a židovskej kultúre, Timna Park ponúka aj exkurzie a prehliadky so sprievodcom, ktorý vám poskytne hlbší vhľad do histórie a kultúry tejto oblasti.

Timna Park je miestom, ktoré poskytuje nádhernú kombináciu prírody, kultúry a dobrodružstva. Ak máte radi krásu prírody a chcete spoznať históriu Izraela, nevynechajte túto jedinečnú príležitosť navštíviť Timna Park. Je to miesto, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a spomienky, ktoré zaručene budete pestovať po celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Timna Park


1. Ako sa dostanem do Timna Parku?

Odpoveď: Timna Park sa nachádza asi 25 km južne od mesta Ejlat v Izraeli. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo taxíkom.

2. Aké sú vstupné poplatky do parku?

Odpoveď: Vstupenky do parku stojia pre dospelých 50 šekelov, pre deti (3-18 rokov) a dôchodcov 39 šekelov.

3. Kedy je park otvorený?

Odpoveď: Park je otvorený denne od 8:00 do 16:00 hod. (október až marec) alebo od 8:00 do 17:00 hod. (apríl až september).

4. Aké aktivity je možné v parku robiť?

Odpoveď: Timna Park ponúka množstvo aktivít, ako je napríklad prehliadka kopcov a jazier, jazda na konských záprahoch, plávanie v jazerách, cyklistické trasy, návšteva múzea a veľa ďalších vecí.

5. Aký je časový odhad pre návštevu parku?

Odpoveď: Odporúčame stráviť v parku aspoň pol dňa, aby ste si mohli vychutnať všetky aktivity a atrakcie.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?

Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu parku sú október až marec, keď je počasie miernym a teploty sú príjemné.

7. Je potrebné si s sebou priniesť nejaké veci?

Odpoveď: Odporúčame vziať so sebou dostatok vody na pitie a opaľovací krém, pretože počasie môže byť veľmi horúce.

8. Je v parku k dispozícii strava?

Odpoveď: Áno, v parku je k dispozícii niekoľko reštaurácií a stánkov ponúkajúcich občerstvenie.

9. Sú v parku k dispozícii turistické sprievodcovia?

Odpoveď: Áno, v parku sú k dispozícii turistické sprievodcovia, ktorí vám radi pomôžu s prehliadkou a odpovedia na vaše otázky.

10. Môžem si v parku zobrať psa?

Odpoveď: Nie, zvieratá nie sú do parku povolené.


Počasie Izrael Timna Park


Timna Park je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v Izraeli. Je známa svojou ohromujúcou prírodnou krásou a unikátnou geologickou históriou. Okrem toho má aj zaujímavé a zmenlivé počasie, ktoré dodáva tomuto miestu osobitý šarm.

Timna Park sa nachádza na juhu Izraela, blízko hraníc s Egyptom. Leží v horskom pohorí a preto má veľmi odlišné počasie oproti zvyšku krajiny. Je známe svojim suchým aridným podnebím, ktoré charakterizuje nedostatok zrážok a veľké teplotné rozdiely medzi dnou a nocou.

V zimných mesiacoch, od decembra do marca, teploty v Timna Parku sú mierne a prijateľné pre turistov. Denné teploty sa pohybujú v priemere od 15°C do 25°C, čo umožňuje návštevníkom pohodlnú a príjemnú atmosféru na prehliadku parku. Nočné teploty však môžu klesnúť až na 5°C alebo nižšie, preto je dôležité mať s sebou dostatočne teplé oblečenie.

Na jar, od apríla do júna, počasie sa stáva horúčejším a suchším. Denné teploty sa zvyšujú na približne 30°C a viac, čo môže byť pre niektorých turistov nepríjemné. Je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnečným žiarením. V tomto období kvitne mnoho rôznych druhov kvetov a rastlín, čo dodáva parku farebný a živý vzhľad.

Počas letných mesiacov, od júla do septembra, teploty sa stávajú ešte výraznejšie horúce. Denné teploty sa často pohybujú okolo 40°C a môžu dosiahnuť až 45°C. Počas tejto doby je park najmenej navštevovaný, pretože je príliš horúci na turistiku. Ak však sa rozhodnete navštíviť park v tomto období, nezabudnite na pravidelné hydratáciu a ochranný faktor s vysokým SPF, aby ste sa chránili pred prílišným slnkom.

Jeseň, od októbra do novembra, je pre Timna Park najpriaznivejším obdobím. Teploty sú príjemné a dovolujú turistom vychutnať si krásu parku bez veľkého nepohodlia z horúčavy. Teploty sa pohybujú okolo 25°C a 30°C, a není tak potrebné mať so sebou veľa vody a chrániť sa pred slnkom.

Nezávisle od obdobia však odporúčam vždy si dobre prezrieť predpovede počasia pred návštevou Timna Parku a pripraviť sa spôsobom, ktorý zodpovedá počasiu daného obdobia. Nesmierne dôležité je hydratovať sa dostatočne, nosiť priliehavé a ľahké oblečenie a používať slnečnú ochranu. S týmito zásadami budete mať úžasné a bezpečné dobrodružstvo v Timna Parku, bez ohľadu na počasie.


Dovolenka Izrael Timna Park


Timna Park: Skrytý klenot Izraelskej dovolenky

Izrael je krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodnú krásu. Svoje návštevníkov neprestáva fascinovať rôznorodosťou svojich atrakcií. Ak ste dobrodružný duch a radi objavujete obdivuhodné prírodné divy, nemali by ste vynechať návštevu Timna Parku počas svojej dovolenky v Izraeli.

Timna Park sa nachádza približne 25 kilometrov severne od mesta Eilat v Južnom Izraeli. S rozlohou viac ako 60 km² je to rozľahlý park, ktorý ponúka neuveriteľné množstvo zážitkov a atrakcií pre návštevníkov.

Jedným z najfascinujúcejších miest v parku je skalnaté údolie Haceraf, ktoré je považované za jedno z najhlbších údolí na svete. Ich farebné a inšpirujúce tvary vytvárane prírodou sú prehliadkou pre vaše oči.

Existuje aj možnosť objaviť 5000-ročný historický skvost v podobe Kamenného piliera, ktorý je starovekým symbolem Timna Parku. Tento kamenný pilier bol pôvodne vztyčený ako pamätník pre boha Egypta, ale bol tiež spojený s biblickým Mojžišovým bronzovým hadom. Jeho symbolika a zdobenie vám poskytnú historický a kultúrny pohľad na túto oblasť.

Ak preferujete aktívnejšie vyžitie, Timna Park ponúka mnoho dobrodružstiev. Jednou z najobľúbenejších aktivít je cyklistika. Majestátna púšť ponúka ideálne podmienky pre cyklistov všetkých úrovní. Môžete si prenajať bicykle a vydať sa na niektorú z dostupných cyklistických trás. Tu si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na púšť, hory a skalnaté údolia v okolí.

Ďalšou atrakciou, ktorá láka turistov, je jazero v Timna Parku. Ticho, ktoré tam nájdete, je úplne oslobodzujúce a ponúka ideálne prostredie na relaxáciu a oddych. Môžete si tam prenajať malý čln a preplávať si po hladine jazera alebo sa jednoducho oddať slneniu na brehu.

Pre milovníkov archeológie je v parku tiež dostupná návšteva egyptského dolu soli, ktorý je považovaný za najstarší ťažobný dol. Môžete tam vidieť starodávne zvyky a metódy, ktoré sa používali pri ťažbe soli a medenej rudy.

Timna Park je skutočným skrytým klenotom Izraelskej dovolenky. Je to miesto, kde sa môžete pohrúžiť do histórie, objaviť neuveriteľné prírodné úkazy a relaxovať. Či už ste dobrodružný typ či len chcete uniknúť od každodenného zhonu, Timna Park vás určite nesklame. Ako hovoria miestni, ak ste v Izraeli, navštívte Timna Park, aby ste videli krásu, ktorá je jedinečná pre túto krajinu.


Ubytovanie Izrael Timna Park


Izrael je známy svojou bohatou históriou a nádhernou prírodou, a jedným z miest, ktoré toto spojenie dokonale zosobňuje, je Timna Park. Timna Park sa nachádza v púšti Negev, približne 25 kilometrov južne od mesta Ejlat. Tento park je domovom rôznych prírodných úkazov a histórie, ktoré prilákajú návštevníkov z celého sveta.

Jednou z hlavných atrakcií Timna Parku je jeho nádherné ubytovanie. Park ponúka rôzne možnosti pre tých, ktorí chcú zostať a stráviť viac času objavovaním tohto fascinujúceho miesta.

Prvou možnosťou je ubytovanie v stane. Táto tradičná forma ubytovania je ideálna pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú púštnu atmosféru. Vrchárske stany sú vybavené pohodlnými posteľami a jednoduchým vybavením, aby ste si mohli užiť príjemnú a autentickú noc v púšti.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v bungalovoch. Tieto moderné a dobre vybavené domčeky ponúkajú pohodlné a súkromné ubytovanie pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu súkromie a komfort. Bungalovy sú vybavené klimatizáciou, televízorom, pripojením na internet a sú zariadené moderným štýlom. Táto možnosť je ideálna pre páry alebo rodiny, ktoré chcú mať osobitý priestor.

Okrem toho park ponúka aj možnosť kempovania. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú sa ponočiť priamo v prírode, si môžu postaviť stan na stanovisku v parku. Tešte sa na nádherný výhľad na hviezdy a nočnú oblohu a strávte nezabudnuteľný večer pri ohnísku s priateľmi alebo rodinou.

Okrem ubytovania Timna Park ponúka aj mnoho aktivít a atrakcií pre návštevníkov. Medzi najznámejšie atrakcie patrí skalný útvar "Solomonova jaskyňa", ktorý je točený sivou sivou horninou a upúta pozornosť všetkých, ktorí ho vidia. Ďalšou atrakciou je umelé jazero Timna, kde návštevníci si môžu vychutnať vodné aktivity ako napríklad vodné bicykle a člny.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, park ponúka aj možnosť vyraziť na výlet na horskom bicykli, jasličkách alebo jazdeckými soupravami. Tieto aktivity sú ideálne pre tých, ktorí chcú objaviť krásu prírody a pozorovať okolitý kraj.

Timna Park je skutočne miesto, kde môžete zažiť spojenie medzi prírodou a historickou dedičinou Izraela. Jeho nádherné ubytovanie, spolu s rôznymi aktivitami a atrakciami, robia z neho ideálne miesto pre dovolenku pre každého, kto chce objaviť krásy Izraela. Nech už sa rozhodnete zostať v stane, bungalove alebo stanovom mieste, určite budete mať nezabudnuteľný zážitok v Timna Parku.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky