Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Black River

Dovolenka Jamajka Black River


Jedným z najkrajších a najmenej preslávených miest na Jamajke je mesto Black River. Jeho názov pochádza z mäkkého piesčitého dňa, ktorý sa cielene vkladá na ústie rieky, aby ju ochránil pred oveľa agresívnejším morom. Ústie rieky Black River je jedno z najväčších a najkomplexnejších mokradí na Jamajke, zároveň je domovom mnohých druhov vtákov a krokodílov.

Black River ponúka jedinečnú dovolenku, kde si môžete vychutnať množstvo prírodných krás a zážitkov. Väčšina turistov a návštevníkov sa tu sústreďuje na pláže, no Black River ponúka oveľa viac. Jednou z nádherných atrakcií je práve Black River. Môžete si zapnúť párhodinové plavby po rieke, kde budete môcť rozprávať s miestnymi riaditeľmi a sledovať, ako sa krokodíli vyrábajú a žijú pri rieke. Okrem krokodílov tu nájdete aj mnoho rôznych druhov vtákov, ktoré sú domovom v týchto mokradných oblastiach.

Ak si radi prirodzení adrenalinoví závislaci alebo sa jednoducho chcete ponoriť do prírody, môžete sa vybrať na trekking vo vnútrozemí Jamajky. Tu objavíte nádherné horské a lesné oblasti s úžasnými panoramatickými výhľadmi. Vo vnútrozemí je veľa vodopádov, ktoré sú skvelé na kúpanie a relaxáciu. Okrem toho by ste nemali vynechať príležitosť navštíviť Blue Hole, ktorý je známy pre svoje krištáľovo modré vody a možnosť plávania vo vnútri jaskyne.

Počas svojho pobytu v Black River si nemôžete nevšimnúť jej bohatú históriu. V meste a jeho okolí nájdete množstvo historických pamiatok, ako napríklad Jamajský múzeum v St. Elizabeth alebo Wellas Great House, bývalé sídlo bohatého plantážnika a slávneho hospodárskeho manažéra. Okrem týchto historických miest je tu aj klenotnicou kultúrneho dedičstva, kde sa každý rok koná festival Jamajka a mnoho iných podujatí.

Black River má pre turistov aj bohatú ponuku výborných reštaurácií a miest na ubytovanie. Môžete si vychutnať tradičné jamajské jedlá a špeciality, ako je pikantný jerk kuracie mäso, ktorý je slávnym pokrmom tejto oblasti. Okrem toho tu nájdete aj mnoho obchodíkov so suvenírmi, kde si môžete kúpiť tradičnú jamajskú keramiku, farby a rôzne miestne výrobky.

Black River na Jamajke môže poskytnúť jedinečnú dovolenku pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu, dobrodružstvo a kultúrnu rozmanitosť. Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú objaviť skryté poklady Jamajky a zažiť niečo mimo bežných turistických chodníkov. Ak máte chuť na skutočnú dovolenku plnú prírodných zážitkov a kultúrnych objavov, navštívte Black River a nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Black River


Otázky:

1. Aký je hlavným mestom Jamajky?
2. Kde sa nachádza národný park Blue Mountains?
3. Aké je najobľúbenejšie jedlo na Jamajke?
4. Kde sa nachádza rieka Black River?
5. Koľko trvá prechádzka po rieke Black River?
6. Aké druhy vtákov a krokodílov sa vyskytujú na rieke Black River?
7. Existuje niečo, čo by som mal vedieť pred cestou na Jamajku?
8. Ktoré miesto na Jamajke je najlepšie pre surfovanie?

Odpovede:

1. Hlavným mestom Jamajky je Kingston.
2. Národný park Blue Mountains sa nachádza východne od hlavného mesta Kingston.
3. Najobľúbenejšie jedlo na Jamajke je Jerk Chicken.
4. Rieka Black River sa nachádza v západnej časti ostrova.
5. Prechádzka po rieke Black River trvá približne dve hodiny.
6. Na rieke Black River sa nachádza veľa druhov vtákov, vrátane ibisov a čapov, ako aj sladkovodného krokodíla.
7. Pred cestou na Jamajku by si mal skontrolovať svoje cestovné dokumenty, vakcinovať sa a zabezpečiť si cestovné poistenie. Odporúča sa tiež byť oboznámený s miestnymi zvyklosťami a zákormi.
8. Najlepšie miesto na Jamajke pre surfovanie je v oblasti Boston Bay v severovýchodnej časti ostrova.


Počasie Jamajka Black River


Jamajka je krásnou pacifickou ostrovní zemí s příjemným a slunečným počasím po většinu roku. Jamajka se nachází v Karibiku, vykopávající se do moře a je obklopena bílými plážemi a turistickými atrakcemi.

Zvláště na jihu ostrova, v oblasti Black River, může počasí být na rozdíl od jiných částí Jamajky poněkud odlišné. Fénové proudy, které poskytují Jamajce slunce, ohřívají místní krajinu a způsobují v oblasti Black River suché a pouštní podnebí.

Například během měsíce dubna může být v oblasti Black River průměrná denní teplota kolem 31 ° C a znamená to, že je to jedno z nejteplejších míst na Jamajce. Pokud ale navštívíte Black River v zimních měsících, může být počasí mírnější, kdy teploty dosahují pouze kolem 25-27 ° C.

I když je v oblasti Black River většinu roku slunečno, občas se zde objevují přeháňky, které trvají jen krátkou dobu. Těžké deště obvykle přicházejí v zimě, obvykle v prosinci a lednu. Pokud se chcete vyhnout dešti, nejlepší dobou pro návštěvu Black River je mezi dubnem a květnem, kdy máte nejlepší šanci užít si slunné počasí.

V oblasti Black River jsou také silné větry, které posouvají vlhkost pryč od pevniny, což způsobuje, že místní půda je náchylná k sušení a k okrajům eroze. Při návštěvě oblasti Black River se doporučuje vybavit se vhodnými slunečními brýlemi, plážovým ubrusy a opalovacím krémem se silným faktorem ochrany.

Celkově je počasí v oblasti Black River výjimečně horké a suché, a to zejména během letních měsíců. To však neznamená, že byste zde nemohli najít chlad a pohodlí ve stínu palm a na plážích obklopených modrým mořem. Pokud si chcete vychutnat některé z nejlepších pláží na Jamajce a užít si tropickou atmosféru Black River, neváhejte návštěvu tohoto krásného koutu světa.


Ubytovanie Jamajka Black River


Jamaika Black River je jedným z najkrajších miest na Jamajke, kde môžete nájsť rôzne druhy ubytovania, ktoré vám poskytnú pohodlie a relaxáciu počas vášho pobytu na tejto krásnej krajine. Odkryjeme pre vás niekoľko typov ubytovania, ktoré sa tu nachádzajú.

1. Hotel

Jedným z najbežnejších typov ubytovania v Jamajke Black River sú hotely. Väčšina hotelov ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené moderným nábytkom a poskytujú základné vybavenie ako klimatizácia, TV, WiFi a samozrejme vlastné kúpeľne. Tieto hotely sú zvyčajne prispôsobené potrebám turistov, ktorí hľadajú pohodlné a kvalitné ubytovanie. Medzi najznámejšie hotely v Jamajke Black River patria napríklad Pelican Bar Inn alebo Humble Hues.

2. Apartmány

Jamaika Black River poskytuje aj možnosť ubytovania v apartmánoch, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto apartmány ponúkajú kuchynku, v ktorej si môžete sami pripraviť jedlo a byť nezávislí. Väčšinou sú vo veľkých domoch, kde si môžete užívať súkromie a ticho. Patrí sem napríklad McKay's Tower Apartment alebo Almond Tree Ocean Villas.

3. Pručelie

Pre tých, ktorí hľadajú trochu iné ubytovanie, je tu možnosť vyskúšať pručeliu. Táto možnosť vám umožňuje zostať na lodi s kapitánom a posádkou, ktorí vám poskytnú základné zariadenia ako posteľ a kúpeľňu. Počas vášho pobytu na lodi môžete užívať krásne výhľady na Jamajsku flóru a faunu a určite si vychutnáte túto netradičnú formu ubytovania. Medzi najkvalitnejšie skúsenosti s pručeliou v oblasti patrí Jamajský národný park Black River.

4. Bungalovy

V Jamajke Black River tiež môžete nájsť krásne bungalovy, ktoré sú obľúbené vďaka svojmu karibskému dizajnu a nádhernému prostrediu. Tieto bungalovy sú často umiestnené v krásnych záhradách obklopených palmami a inou tropickou vegetáciou. Väčšina z nich ponúka vlastný bazén a relaxačnú zónu. Medzi najlepšie bungalovy v Jamajke Black River patria Breezes Resort and Spa alebo The Caves.

Všetky typy ubytovania v Jamajke Black River sú vzdialené len pár minút od rieky Black River, ktorá je jedným z hlavných turistických miest v oblasti. V blízkosti je aj množstvo ďalších atrakcií ako sú pláže alebo národné parky. Bez ohľadu na to, ktorá forma ubytovania je pre vás najvhodnejšia, Jamajka Black River vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a určite sa sem budete chcieť vrátiť.


Letenka Jamajka Black River


Letenka na Jamajku do mesta Black River predstavuje možnosť objaviť nádhernú juhozápadnú oblasť ostrova, ktorá ponúka jedinečnú kombináciu turistických atrakcií, kultúrnej a histórickej dedičiny a prírodných krás. Tento malebný prístav je známy svojou afro-karibskou kuchyňou a svojou osobitou rybárskej tradíciou.

Čo sa týka atrakcií, letenka na Jamajku Black River otvára cestu k viacerým nádherným miestam v okolí, vrátane prechádzok po riekach, národných parkov, skalnatých útesov či pláží. Mestom Black River protékajú krokodílie rieky, ktorých údolie je domovom pre množstvo divočiny, ako napríklad dravce, motýle, hady, žabky a iné morské zvieratá.

Rieka je populárnym turistickým miestom a k najznámejším atrakciám patrí plavenie sa na malom lodikách, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť krásy rieky Black River spojené s miestnou faunou a flórou. Pre tých, čo túžia po viac adrenalínu, môžu vyskúšať na rieke rafting alebo surfing.

V okolí Black River sa nachádza viacero národných parkov, ako napríklad YS Falls a Bamboo Avenue, kde sa môžete prechádzať po krásnych záhradách a pozorovať divé zvieratá. Milovníci prírody by nemali vynechať návštevu Negril Lighthouse, ktorá ponúka fantastický výhľad na západ slnka nad Karibským morom.

Okrem prírodných krás sa v meste Black River nachádza aj veľa pamiatok a kultúrnych miest. Na prehliadku sa nemusíte vybrať len do miestneho múzea, ale môžete sa tiež zúčastniť plavby po rieke, ktorá vás zavedie do zaniknutých osád miestnych rybárov a pokladníc múzeí, ktoré zdokumentujú historickú a kultúrnu dedičinu oblasti.

Jedinečným zážitkom je tiež návšteva rybárskych trhov, kde môžete ochutnať špeciality miestnej kuchyne a zakuť si to, čo vás zaujme. V Black River a jeho okolí nájdete aj množstvo reštaurácií, kde môžete ochutnať domáce jedlá a navštíviť miestne bary s kvalitným drinkom.

Letenka na Jamajku Black River ponúka návštevníkom jedinečné a nezabudnuteľné zážitky, či už plavbu po rieke, prehliadku pamätihodností alebo vychutnávanie si miestnych špecialít. Ak hľadáte dovolenku v tropickom klimatickom pásme, s množstvom atrakcií a kultúrnych zážitkov, potom letenka na Jamajku Black River je ideálnou voľbou pre vás.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky