Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Blue Lagoon

Ubytovanie Jamajka Blue Lagoon


Blue Lagoon je nádherné miesto na Jamajke, známe pre svoju exotickú krásu a relaxačnú atmosféru. Tento prírodný úkaz sa nachádza v oblasti Port Antonio, kde sa stretáva sladká rieka s Karibským morom.

Ubytovanie v blízkosti Jamajky Blue Lagoon je skutočne jedinečné. Existuje veľa možností, od luxusných rezortov až po jednoduché chatky priamo na pláži. Niektoré z možností sú:

1. Trident Hotel: Tento luxusný rezort ponúka nádherné izby a apartmány s výhľadom na more. Okrem toho ponúka aj bazény, wellness centrum a reštaurácie s miestnymi a medzinárodnými špecialitami.

2. Goblin Hill Villas: Ak preferujete súkromie a pokoj, Goblin Hill Villas je ideálna voľba. Tieto rustikálne vily ponúkajú panoramatický výhľad na Jamajku Blue Lagoon a sú obklopené tropickou zelenou. Každá vila je vybavená kuchyňou, terasou a bazénom.

3. Kanopi House: Tento malebný pobytový dom ponúka romantické izby, ktoré sú umiestnené v bujnej záhrade. Navyše, Kanopi House má vlastný prístup k Blue Lagoon, takže si môžete užiť nádherný výhľad a kúpanie kedykoľvek sa vám zachce.

4. Geejam Hotel: Ak ste hudobný nadšenec, určite by ste mali zvážiť pobyt v Geejam Hotel. Tento hotel ponúka štýlové izby, ktoré odrážajú hudobnú tému. Okrem toho máte prístup k priestrannému bazénu a vlastnej nahrávacej štúdii, kde sa môžete pokúsiť vytvoriť svoju vlastnú hudbu.

Každé z týchto ubytovacích možností ponúka jedinečný zážitok a prístup k nádhernosti Blue Lagoon. Okrem toho, tu je toľko aktivít, ktoré môžete vyskúšať počas vášho pobytu.

Jednou z najobľúbenejších aktivít je vodný taxi, čo vám umožní preskúmať Blue Lagoon a okolité miesta v meste Port Antonio. Na lodi budete mať príležitosť vidieť úchvatné korálové útesy a rôzne druhy morských rýb.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na potápanie alebo šnorchlovanie a objavovať podvodný svet Jamajky Blue Lagoon. Sú tu aj možnosti na rybolov a pádlovanie po rieke, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho prírody.

Po celodennom objavovaní Jamajky Blue Lagoon sa môžete vrátiť do svojho ubytovania a vychutnať si relaxačné procedúry a masáže. Môžete sa tiež ponoriť do miestnej kuchyne a vychutnať si tradičné jedlá z Karibiku.

Blue Lagoon na Jamajke je skutočne miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Jeho exotická krása a možnosti ubytovania vám poskytnú jedinečný zážitok a oddych na najvyššej úrovni. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť objaviť krásy tohto nádherného miesta.


Dovolenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je ostrovom v Karibiku, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a výnimočným typickým karibským životným štýlom. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie na Jamajke patrí jazerá Blue Lagoon, ktoré je zakorenené v bohatom miestnom folklóre a legende.

Blue Lagoon je jazerom oveľa väčším, ako si väčšina ľudí dokáže predstaviť. V skutočnosti je to pitná voda, ktorá je tak jasne modrá, že pôsobí až nezreálne. Jazero sa nachádza v oblasti Port Antonio, ideálne miesto pre príjemnú dovolenku. Blue Lagoon je presne tým miestom, kde si môžete vychutnať pokoj a relaxáciu v krásnej prírode.

Jedna z najkrajších vecí na Blue Lagoon je prírodné prostredie, v ktorom sa nachádza. Okolo jazera nájdete bujnú zeleň, pôvabné pláže a vysoké, strmé útesy. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve, je možné vyskúšať skákanie z útesov do jazera, čo je nezabudnuteľný zážitok. Tí, ktorí preferujú oddych a relaxáciu, sa môžu vyviezť na malých loďkách alebo kajaku a vychutnať si výhľad na modré jazero.

Jazero má záhadnú a fascinujúcu históriu. Miestna legenda hovorí, že jazero je strážené vodnou bytosťou známou ako "duch jazera". Podľa legendy je jazero spojené s karibským morom a údajne má žiť v jazere veľká vodná bytosť, ktorá ukrýva tajomstvá a poklady.

Pre tých, ktorí si cenia kultúru a históriu, je Blue Lagoon skvelým miestom na navštívenie. Môžete sa dozvedieť o miestnych folklórnych príbehoch a tradíciách, ktoré sú úzko prepojené s jazerom. Miestni obyvatelia sú veľmi hrdí na svoju kultúru a radi ju zdieľajú s turistami.

Dôležité je tiež spomenúť, že Blue Lagoon je miestom, ktoré ponúka mnoho možností pre šnorchlovanie a potápanie. Jazero je domovom mnohých druhov rýb a iných morských živočíchov, ktoré môžete objaviť počas potápania. Ak ste dobrodružný typ, nezabudnite si zobrať potápačskú výstroj a objavovať krásu podmorského sveta!

V neposlednom rade, Blue Lagoon ponúka aj nezabudnuteľné západy slnka. Môžete si oddýchnuť na pobreží jazera, sledovať, ako sa slnko spúšťa za obzor a vychutnávať si romantickú atmosféru jazera.

Dovolenka na Jamajke a návšteva Blue Lagoon je určite skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po dovolenke plnej prírody, kultúry a krásnych zážitkov. Buďte pripravení objaviť tajomstvo jazera a ponoriť sa do jeho fascinujúcej histórie. A nezabudnite si tiež vychutnať pokoj a relaxáciu, ktoré poskytuje toto jedinečné miesto.


Počasie Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon je známa svojou nádhernou prírodou, jasnými modrými vodami a teplým slnečným počasím. Toto krásne miesto nachádzajúce sa v blízkosti Port Antonio ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok a očarí každého svojou jedinečnou atmosférou.

Jednou z najviac fascinujúcich čŕt Blue Lagoon je práve jej jasná modrá farba vody. Jej farba je takmer nereálne krásna, pripomínajúca prítmie neba. To je spôsobené kombináciou minerálov a svetla, pričom slnečné lúče odrážajú z jemného piesku a vytvárajú tak tento jedinečný efekt.

Napriek tomu, že Jamajka je známa svojimi vysokými teplotami, voda v Blue Lagoon je prekvapivo chladná. Je to vďaka hĺbke jazera, ktoré sa pohybuje až do hĺbky 180 metrov. Preto je Blue Lagoon ideálnym miestom na osviežujúce plávanie v horúcich letných mesiacoch.

Okrem toho, Blue Lagoon ponúka aj ďalšie príležitosti na relaxáciu a pobyt v prírode. Okolo jazera sú husté zelené lesy a exotický rastlinný porast, ktoré vytvárajú príjemné chladné prostredie a poskytujú útočisko od slnečných paprskov. Návštevníci sa môžu prechádzať po jazere a obdivovať krásne scény, alebo si dokonca prenajať malé loďky a preskúmať jeho okolité miesta.

Je tu tiež možnosť podniknúť potápanie a objavovať podvodné zázraky Blue Lagoon. Voda je priezračná a plná farebných rybiek a iných morských živočíchov. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť ešte hlbšie, je možné si najať aj potápačské vybavenie a preskúmať miestne korálové útesy, ktoré patria medzi najkrajšie v Karibiku.

Ako sa blíži večer, Blue Lagoon naberie romantickú atmosféru, keď sa slnko skryje za obzorom a stále sa meniace farby neba sa odrážajú v jeho hladine. Je to ideálne miesto pre romantickú večeru alebo iné špeciálne príležitosti. Návštevníci tu majú príležitosť si vychutnať skvelý jedlo v reštaurácii s výhľadom na jazero a vychutnať si romantickú atmosféru tohto miesta.

Jamajka Blue Lagoon je miesto, ktoré je jedinečné svojou krásou a pokojom, ktoré ponúka návštevníkom. Modrá voda a teplé slnečné počasie sú skvelou kombináciou pre dokonalý oddych a zabudnutie na všetky starosti. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete odpútať od každodenného zhonu a zažiť kúsok tropického raja, Blue Lagoon je pre vás tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Blue Lagoon


1. Čo je Jamajka Blue Lagoon?
Jamajka Blue Lagoon je tajomná modrá jaskyňa vo vode plnej minerálov, nachádzajúca sa na juhovýchodnom pobreží Jamajky.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepšie je to navštíviť v rámci sprievodcu alebo organizovaného výletu, ale môžete tam dôjsť aj na vlastnú päsť.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Jamajka Blue Lagoon?
Návštevníci si môžu vychutnať plávanie, potápanie a šnorchlovanie v jaskyni a tiež si môžu prenajať čln a objaviť okolie.

4. Aké je vstupné a otváracie hodiny?
Vstupné je okolo 10 dolárov a otváracie hodiny sú od rána do západu slnka.

5. Aké má Jamajka Blue Lagoon teplotu vody?
Teplota vody sa pohybuje okolo 25°C po celý rok, vďaka čomu je miesto vhodné na návštevu po celý rok.

6. Je bezpečné plávať v Jamajka Blue Lagoon?
Áno, je. Voda je pomerne plytká a jaskyňa je dobre osvetlená a bezpečná pre plávanie.

7. Existuje v Jamajka Blue Lagoon niečo, čo by som mal vedieť pred návštevou?
Je dôležité mať na pamäti, že je to najlepšie navštíviť počas pracovných dní, aby ste si užili svoj čas návštevy a vyhli sa veľkému množstvu turistov.

8. Čo by som si mal zobrať so sebou?
Odporúčame si zobrať so sebou slnečné okuliare, plávacie oblečenie, opaľovací krém a náhradné oblečenie na prípadné prevlékanie.

9. Aké je miesto okolo Jamajka Blue Lagoon?
Miesto je veľmi malebné a plné zelene, ponúka množstvo miestnych obchodov a reštaurácií so skvelou kuchyňou.

10. Je Jamajka Blue Lagoon stále obľúbenou turistickou atrakciou?
Áno, stále je veľmi obľúbená a často navštevovaná najmä kvôli svojej kráse a tajomnému vodnému svetu.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon - Krásy karibského ráje

Jamajka, známa svojimi exotickými plážami, reggae hudbou a fantastickou kuchyňou, ponúka turistom mnoho možností na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky. Jedným z najkrajších a najúchvatnejších miest, ktoré je na tejto karibskej perle určite potrebné navštíviť, je Blue Lagoon.

Blue Lagoon, či Modré jazero, je prírodné jazero nachádzajúce sa v oblasti Port Antonio na severovýchode Jamajky. Preslávila sa predovšetkým vo filme "The Blue Lagoon" z roku 1980, v ktorom hrali Brooke Shields a Christopher Atkins. Odvtedy je toto miesto jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Jamajke.

Jazero je obklopené hustou džungľou, ktorá dotvára atmosféru nezaznamenanú nikde inde. Jeho voda je unikátne modrá a na pohľad úplne krištáľovo čistá. Dôležitým faktorom pre túto nebezpečne modrú farbu je hĺbka jazera, ktorá dosahuje 60 metrov. Čistota vody je taká, že sa povestne hovorí, že je možné vidieť aj do samotného dna jazera.

Okrem krásneho turistického miesta, je Blue Lagoon aj známy svojimi liečebnými účinkami. Považuje sa za jedno z najlepších miest na svete na snorklovanie a potápanie. V jazere žije množstvo rôznorodej fauny a flóry, ktorú je možné obdivovať. Obzvlášť fascinujúce je sledovať množstvo tropických rýb, ktoré sa v jazere preplaviť. Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružné výlety, je tu jedinečná možnosť vyskúšať si cliff diving, teda skákanie z útesov do jazeru. Odvážni turisti si tak môžu vyskúšať adrenalínový zážitok na vlastnej koži.

Okrem zábavy a dobrodružstva si môžete vychutnať aj terapeutické účinky jazera na svoje telo. Hovorí sa, že voda Blue Lagoon má liečivé účinky na pokožku a povzbudzuje krvný obeh. Turisti často využívajú možnosť preplávať po jazere ako súčasť kúpeľných rituálov, ktoré slúžia na omladenie a regeneráciu organizmu.

Blue Lagoon sa nachádza v nádhernom prostredí, obklopenom bohatým zeleným lesom a vysokými skalnatými útesmi. Jeho krása a jedinečnosť robia z tohto miesta skutočný karibský raj. Ak plánujete dovolenku na Jamajke, nevynechajte túto destináciu. Príďte a zažite úžasné dobrodružstvá, relaxujte v dokonalej prírode a preplávajte sa v tajomných vodách Blue Lagoon.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky