Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Devon House

Letenka Jamajka Devon House


Jamajka je jednou z najkrajších a najexotičtějších destinácií na svete. Známa svojou nádhernou prírodou, slnečnými plážami a energickou kultúrou, táto karibská krajina ponúka nekonečné možnosti objavovať a dožiť sa nezabudnuteľných zážitkov. Ak ste plánovali cestu na Jamajku, nesmiete vynechať návštevu historického sídla Devon House, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Kingston.

Devon House je starobylý koloniálny dom, ktorý bol postavený v 19. storočí a dnes je jedným z najvýznamnejších historických pamiatok na Jamajke. Dom je známy svojou unikátnou architektúrou, elegantnými interiéromi a nádhernou záhradou, ktorá ho obklopuje. Má tiež veľký historický význam pre Jamajčanov, pretože ho kedysi vlastnil najbohatší človek na ostrove - George Stiebel, ktorý bol prvým čiernym milionárom v Karibiku.

Návštevníci si môžu prehliadnuť mnoho izieb a sál, kde môžu obdivovať vyrezávané drevené nábytky, umelecké diela a luxusné detaily. Dom je zariadený v štýle 19. storočia a prenáša návštevníkov do doby minulých, kedy sa tu konali večierky a spoločenské podujatia. Jednou z najkrajších miestností je Veľká sála, ktorá bola v minulosti miestom, kde bohatí obyvatelia ostrova hostili svojich hostí.

Okrem prehliadky domu si návštevníci môžu vychutnať aj návštevu zmrzlinárstva Devon House, ktoré je jedným z najslávnejších na Karibiku. Tu si môžu vychutnať množstvo lahodných zmrzlinových pohárov s rôznymi príchuťami a tiež skúsiť tradičné jamajské dezerty. Ochúdzka čokoládovými, kávovými alebo kokosovými pohármi zmrzliny určite poskytne návštevníkom zážitok pre ich chuťové poháriky.

Devon House je tiež známe svojou veľkou záhradou, kde si môžete oddýchnuť na lavičkách a vychutnať si pokoj a kľud. Je to ideálne miesto pre romantickú prechádzku so svojou partnerkou alebo partnerom, ale aj pre rodinný výlet s deťmi.

Ak si plánujete cestu na Jamajku, nehádžte preč túto jedinečnú príležitosť navštíviť Devon House. Budete ohromení jeho krásou, históriou a atmosférou. Je to jedno z najpopulárnejších turistických miest na Jamajke a určite si ho nenechajte ujsť. Prežite si nezabudnuteľnú letenku do Jamajky Devon House a zasiahnite do histórie tejto nádherné krajiny.


Počasie Jamajka Devon House


Devon House je známe miesto Jamajky. Nachádza sa v centre hlavného mesta Kingston, kde sa nachádza historický dom, ktorý pôvodne patril úspešnému podnikateľovi Georgeovi Stehlirovi. Dnes je Devon House slávnym turistickým miestom, ktoré je populárne pre svoje sladkosti, zmrzliny a krásny park.

Keď sa dívame na počasie Jamajka Devon House, najlepší čas na návštevu je medzi decembrom a aprílom, kedy tam vládne suché obdobie s nízkou vlhkosťou a teplotami okolo 27 °C. Toto je ideálny čas na prechádzky po okolí a na ochutnávanie rôznych sladkostí a zmrzliny, ktoré sú dostupné v Devon House.

Na druhej strane, počas leta a jesene (medzi májom a novembrom), môže byť počasie Jamajka Devon House o niečo viac náročné. Toto obdobie je charakteristické vyššou vlhkosťou a zvýšeným rizikom búrok a hurikánov, ktoré môžu spôsobiť problémy pre turistov.

To však neznamená, že by ste sa nemohli návštevy Devon House v týchto mesiacoch užiť. Ak sa rozhodnete v tomto období na návštevu Jamajky, mali by ste sa pripraviť na to, že počasie môže byť menej priaznivé a že by ste mali byť pripravení na rýchle zmeny počasia.

V každom prípade by ste mali mať na pamäti, že počasie Jamajka Devon House je všeobecne teplé a vlhké po celý rok. Ak chcete užiť si najlepšiu návštevu, mali by ste si zvoliť najvhodnejšie obdobie pre vašu návštevu, aby ste sa mohli pozrieť na krásne miesto, ktoré ponúka toto miesto.


Dovolenka Jamajka Devon House


Devon House je jedno z najpopulárnejších turistických miest na Jamajke. Toto historické sídlo sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite hlavného mesta Kingston a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na koloniálnu architektúru a bohatú históriu ostrova.

Devon House bol postavený v roku 1881 a pôvodne slúžil ako dom pre Georgea Stiebla, bohatého jamajského prisťahovalca z Nemecka. Stiebel bol úspešný obchodník s cukrom a urobil z Devon House jedno z najprestížnejších rezidencií na ostrove.

Dnes je Devon House nezabudnuteľným miestom nielen pre svoju históriu, ale aj pre svoje lahodné zmrzliny. V roku 1968 tu otvoril Devon House I Scream, čo sa stalo prvou zmrzlinárňou na Jamajke a dodnes je neustále obľúbenou atrakciou návštevníkov. V ponuke je široká škála chutí a čokoľvek si vyberiete, nebudete sklamaní.

Okrem vychutnávania zmrzliny si môžete prehliadnuť aj krásne záhrady, ktoré sa rozprestierajú okolo sídla. Tam môžete relaxovať, fotografovať alebo si len užívať okolie. Okolie je veľmi dobre udržiavané a ponúka vám únik od rušného mesta.

Ak vás architektúra zaujíma, je tu veľa zaujímavostí, ktoré si môžete pozrieť. Devon House je známy svojimi koloniálnymi štýlovými detailmi a nádhernou jemnou dokonalosťou. Stiebel si dal veľký pozor na každý detail a vyhovel len tomu najlepšiemu.

Pre tých, ktorí majú radi históriu, Devon House ponúka muzeum, ktoré návštevníkom ukáže viac o histórii rodiny Stiebel a ich životnom štýle. Môžete sa dozvedieť o histórii Jamajky, jej bohatstve a náročnom živote rodiny Stiebel.

Ak sa rozhodnete pre návštevu Devon House, nezabudnite tiež navštíviť Poštu Deemah, kde si môžete kúpiť tradičné jamajské suveníry a darčeky pre svojich blízkych. Môžete tu nájsť rôzne ručne vyrobené predmety od miestnych umelcov, ako aj tradičné rukotvoriny a ozdoby.

Návšteva Devon House vám umožní objaviť Jamajku z inej perspektívy. Môžete si vychutnať bohatú históriu tohto miesta, ochutnať najlepšie jamajské zmrzliny a skúmať nádherné architektonické detaily. Je to skutočne jedno z najpôsobivejších miest na Jamajke, ktoré si nesmiete nechať ujsť počas svojej dovolenky.


Ubytovanie Jamajka Devon House


Jamajka je známa svojimi krásnymi plážami, reggae hudbou a jedinečnou kultúrou. Ak sa vydáte na Jamajku na dovolenku, musíte si určite zarezervovať ubytovanie v zrekonštruovanom Devon House.

Devon House, postavený v 19. storočí, bol kedysi domom bohatých kakaových producentov. Dnes je Devon House krásne reštaurovanou mestskou vilou, ktorá je teraz jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na Jamajke.

Ubytovanie v Devon House je luxusné a pohodlné. Každý z izieb má klimatizáciu, sú tam krásne posteľné prádlo a kúpeľne s tekutým mydlom a šampónom. Okrem toho majú izby balkón alebo terasu s výhľadom na krásny záhradu. Ak teda hľadáte ubytovanie v historickej budove s modernou výbavou, Devon House je pre vás ideálne miesto.

Okrem toho, Devon House ponúka aj ďalšie vybavenia ako napríklad bazén, posilňovňu, konferenčné miestnosti a najmä reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné jamajské jedlá. V reštaurácii sa nachádza tiež cukráreň, kde si môžete pochutiť na rôznych druhoch koláčov a zmrzliny.

Okolie Devonskej rezydencie má veľa na ponúkanie. V blízkosti sa nachádzajú mnohé miesta, kde si môžete užiť jamajskú kultúru a životného štýlu. Môžete navštíviť miestne trhy ako Half Way Tree, kde si môžete zakúpiť tradičné jamajské rukodielo a suveníry alebo si užiť jamajskú hudbu a tanec v uliciach.

Celkovo, Devon House je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú luxusné a historické ubytovanie. Ponúka vám príležitosť prežiť nezabudnuteľnú dovolenku a objaviť krásy Jamajky. Ak sa chystáte na Jamajku, nemali by ste vynechať príležitosť bývať v tejto krásnej historickej budove.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Devon House


1. Aké je otváracie hodiny Devon House v Jamajke?
Odpoveď: Devon House je otvorená od pondelka do soboty od 9:30 do 17:30.

2. Aká je vstupná cena do Devon House?
Odpoveď: Vstupné stojí 5 USD pre dospelých a 3 USD pre deti.

3. Kde sa nachádza Devon House v Jamajke?
Odpoveď: Devon House sa nachádza v hlavnom meste Kingston, konkrétne na adrese 26 Hope Road.

4. Je možné prenajať si prevodovku v Devon House?
Odpoveď: Áno, Devon House ponúka prenájom prevodoviek pre tých, ktorí chcú preskúmať historickejšie časti budovy.

5. Aké pamiatky sa nachádzajú v Devon House?
Odpoveď: V Devon House môžete navštíviť Historickej komplex, ktorý zahŕňa Devon House Mansion, Devon House Great House, Devon House Bakery a ďalšie historické budovy.

6. Je v Devon House možné získať obed?
Odpoveď: Áno, v Devon House sa nachádzajú rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a občerstvenie.

7. Môže sa v Devon House uskutočniť svadba alebo iná slávnostná udalosť?
Odpoveď: Áno, Devon House ponúka kompletné služby pre svadby, recepcie a iné slávnostné udalosti.

8. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Devon House v Kingstonu?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Devon House, je taxíkom alebo vlastným autom. Môžete však tiež použiť verejnú dopravu alebo organizovať prepravu cez hotelový servis.

9. Existuje v Devon House možnosť zakúpiť si suveníry?
Odpoveď: Áno, Devon House ponúka rôzne obchody so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť miestne remeselné výrobky a suveníry.

10. Aké atrakcie sa nachádzajú v okolí Devon House?
Odpoveď: V okolí Devon House sa nachádzajú ďalšie atrakcie, ako sú Bob Marley Museum, National Gallery of Jamaica a Hope Botanical Gardens.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky