Objavte lety za najlepšie ceny

Jamajka Green Grotto Caves

Počasie Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka je veľmi známa svojou tropickou klímou, a to znamená, že počasie je často veľmi teplé a vlhké. Väčšina turistov, ktorí navštívili Jamajku, tak urobili kvôli jej krásnym plážam a vodným športom. Avšak, veľa ľudí nevie, že Jamajka má tiež nádherné jaskyne, z ktorých jednou z najkrajších sú Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves sa nachádzajú v oblasti Runaway Bay, približne 30 minút jazdy od hlavného mesta Jamajky, Kingstonu. Tieto jaskyne sa existujú niekoľko tisíc rokov a sú považované za jedny z najväčších a najkrajších jaskýň v Karibiku. Ich krása sa odhaľuje v pestrých farebných odtieňoch, úžasných skalných útvaroch a nezvyčajných kameňoch.

Ideálne podmienky v jaskyniach sú klimatizované, s teplotou okolo 18-20 stupňov Celzia a vlhkosťou okolo 90%. V jaskyni je len o málo chladnejšie ako vonku, takže ak plánujete návštevu, nezabudnite sa obliecť vhodne.

Pretože jaskyne sú prírodným výtvorom, to znamená, že ich stav a vzhľad môžu byť ovplyvnené počasím. Počas suchého obdobia nie je vývoj v jaskyniach taký dramatický ako počas daždivého obdobia. Napriek tomu sú Green Grotto Caves otvorené pre návštevníkov celý rok okolo.

Dôležité je poznamenať, že ak príde dažďový príval, jaskyne sa môžu stať nebezpečnými a uzavrieť sa pre verejnosť v záujme bezpečnosti návštevníkov. V takýchto prípadoch je potrebné sledovať miestnu predpoveď počasia a informácie o jaskyniach, ak plánujete návštevu.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Green Grotto Caves, môžete si byť istí, že uvidíte úchvatné krajinky. Prejdete sa po chodníkoch, kde sa ponárať budete do fascinujúceho sveta jaskýň s jazerom, podzemnými riekami, hladkými stenami a neuveriteľnými jaskynnými tvormi.

Keďže jamajské počasie môže byť niekedy nepredvídateľné, odporúčame zobrať si so sebou fľašu vody, opaľovací krém, a samozrejme, neprejde od nás bez rady odkazovať sa na predpoveď počasia predtým, ako sa vydáte na návštevu Green Grotto Caves. Všetci, ktorí túto krásnu lokalitu navštívili, zvyknú tvrdiť, že sa jedná o skutočný kúsok neba na zemi a my sa k nim pridávame, Odporúčame návštevu, ktorá určite skrášli váš pobyt na Jamajke.


Letenka Jamajka Green Grotto Caves


Ak hľadáte určitú dávku dobrodružstva a zaujímavého zážitku, potom by ste mohli rozhodne zvážiť návštevu Green Grotto Caves na Jamajke.

Letenky na Jamajku sú v súčasnej dobe cenovo dostupné, takže pre turistov z celého sveta tento ostrov nie je veľkou finančnou záťažou. Green Grotto Caves sú jedným z hlavných turistických miest na Jamajke a návšteva tohto miesta sa stala obľúbeným zážitkom už mnohých cestovateľov.

Tieto jaskyne sú unikátnym prírodným úkazom, ktorý vás určite uchváti. Sú situované v oblasti Discovery Bay, kde to kedysi zarástalo tropické prales a tieto jaskyne boli útočiskom pre otrokov skrývajúcich sa pred svojimi páni.

Pri vstupe do jaskýň vás privíta nádherná podzemná rieka, ktorá má približne 1500 metrov a je domovom mnohých druhov fauny. Spolu s navigovaným prehliadkou môžete mať jedinečnú príležitosť vidieť stalaktity a stalagmity rôznych tvarov a veľkostí, ktoré vás prekvapia svojou krásou a jedinečnosťou.

Hikovatelia sa môžu tešiť na vzrušujúce chvíle, keď budú preskúmavať úzke tunely a otvory, ktoré sú rozptýlené po celej jaskyni. V korunách stromov sa môžete pozorovať vtáky až do hĺbky asi 12 metrov. Okrem toho sa môžete tešiť na súbor stropov zo stien a iných kamenných výtvorov.

Navštívenie Green Grotto Caves na Jamajke je určite nezabudnuteľný zážitok, ktorý si uchováte na celý život. Jeho pôsobivá krása a pôsobivé geologické útvary sú nepochybne jedným z najkrajších výtvorov prírody na Jamajke a sú skutočne vzácne. Pretože prehliadka jaskýň trvá približne hodinu, môžete si pokojne vyhrať čas na iných aktivitách v okolí, ako je napríklad plážová časť.

Ak ste milovníkmi dobrodružstva a chcete objaviť niečo jedinečné a nezvyčajné, potom po prílete medzinárodného letiska Montego Bay na Jamajke, nezabudnite navštíviť nezabudnuteľné zážitky a podzemné poklady Green Grotto Caves.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Green Grotto Caves


1. Čo sú Green Grotto Caves v Jamajke?
Green Grotto Caves sú jaskynné systémy nachádzajúce sa na severnej pobrežnej oblasti Jamajky.

2. Ako sa tam dostať?
Green Grotto Caves sa nachádzajú v blízkosti mesta Discovery Bay na severnom pobreží Jamajky. Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo súkromným autom.

3. Koľko stojí vstup do Green Grotto Caves?
Vstupné do Green Grotto Caves pre dospelých je približne 20 USD a pre deti je to 10 USD.

4. Aké je ich otváracie hodiny?
Green Grotto Caves sú otvorené denne od 9:00 do 16:00.

5. Ako dlho trvá prehliadka jaskýň?
Prehliadka Green Grotto Caves trvá približne 1 hodinu.

6. Je vhodné si so sebou vziať svetlo?
Nie, v jaskyniach je dostatočné množstvo osvetlenia, preto si nemusíte so sebou nosiť žiadne dodatočné svetlá.

7. Môže sa tam ísť aj s deťmi?
Áno, deti sú v Green Grotto Caves vítané. Je však potrebné dbať na ich bezpečnosť a pohodlie.

8. Ako by som sa mal oblečť?
Odporúča sa pohodlné oblečenie a obuv, ktorá je vhodná pre prechádzku po nerovných povrchoch a vlhkých miestach.

9. Môžem si so sebou vziať fotoaparát?
Áno, je povolené si so sebou vziať fotoaparát a fotografovať alebo natáčať vo vnútri jaskýň.

10. Aké je počasie v jaskyniach?
V jaskyniach je stabilná teplota okolo 23 °C (73 °F) a relatívna vlhkosť je približne 90%.


Dovolenka Jamajka Green Grotto Caves


Jamajka, kráľovstvo Karibiku, je známa svojimi krásnymi plážami, modrým morom a tropickým podnebím. Avšak, pre tých, ktorí hľadajú niečo viac dovolenku, je tu Green Grotto Caves.

Green Grotto Caves sa nachádzajú v blízkosti mesta Runaway Bay, asi hodinu autom od hlavného mesta Kingston. Tieto jaskyne majú bohatú históriu a kultúru. Boli používané ako úkryt pirátom a ako miesto, kde sa skrývali otroci počas Amerických revolučných vojen.

Dnes sú Green Grotto Caves jedným z najpopulárnejších turistických miest na Jamajke. Vstupenky začínajú od 20 dolárov a sú k dispozícii denne. Návštevníci si môžu objaviť krásu týchto jaskýň, ktoré sú plné fascinujúcich skulptúr a kamenných útvarov. Návštevníci budú môcť vidieť sviečkami osvetlené jaskyne a budú mať možnosť vidieť tunel, ktorý vedie do mora.

Okrem toho, že sú Green Grotto Caves miestom s bohatou históriou, sú aj miestom pre architektonické úkazy. Sú dôležitým miestom pre štúdium krasových a speleologických procesov. Je zaujímavé sledovať rozmanitosť geologických útvarov a líšiť sa s výškou a šírkou jaskýň. Green Grotto Caves pozostávajú z dvoch jaskýň a prechádzka cez ne môže trvať od 45 minút do jednej hodiny.

Navštíviť Green Grotto Caves nie je prechádzka v parku, pretože miesto nie je vybavené pre ľahký prístup na invalidných, alebo malých detí. Preto sa návštevníkom odporúča zobrať si správnu obuv a oblečenie, ktoré sú vhodné pre prechádzanie po jaskyniach.

Ak hľadáte dovolenku, ktorú nezabudnete, Green Grotto Caves je to pravé miesto pre vás. Táto nádherná, ale zároveň temná jaskyňa, je domovom stoviek druhov vtákov, hmyzu a malých netopierov, ktoré inak nikde inde nevidíte. Pretože sú Green Grotto Caves jedným z najpôsobivejších miest na Jamajke, určite by ste nemali vynechať túto skvelú príležitosť.


Ubytovanie Jamajka Green Grotto Caves


Green Grotto Caves je jedným z najzaujímavejších miest na Jamajke, ktoré ponúka nezabudnuteľné zážitky a jedinečné ubytovanie. Tieto jaskyne sa nachádzajú na severe ostrova, iba pár minút od známeho letoviska Ocho Rios.

Green Grotto Caves sú známe svojou krásou a historickým významom. Jaskyne majú viac ako 1 500 metrov prehľadných alebo zatopených sál a úzkych koridorov, ktoré prenikajú podzemím Jamajky. Ich názov je odvodený od zelenej farby, ktorá sa odráža od stien jaskýň, vytvorených rastlinami a machom, ktoré tam rastú.

Tieto jaskyne sú fascinujúcim miestom na preskúmanie pre turistov všetkých vekových kategórií. Výlet ponúka príležitosť objaviť geologické zázraky, ktoré si vyžadovali viac ako 100 000 rokov na svoje vytvorenie. Prechádzka po chodníkoch v jaskyniach vás zavedie do úplne iného sveta, kde sa budete cítiť ako v pravej dobrodružnej knihe.

Jedným z najzaujímavejších bodov je modrá studňa, ktorá je považovaná za posvätnú miestnosť a je jedným z hlavných zdrojov vody pre mnohých miestnych obyvateľov. Jej farba je veľmi dojímavá a dodáva miestu príjemnú atmosféru. Okrem toho tu návštevníci nájdu aj rôzne stalaktity a stalagmity, ktoré sú ukážkou toho, ako dlho a pomaly táto prírodná krása vznikala.

Ak hľadáte jedinečný spôsob, ako sa ponoriť do tajomného sveta Green Grotto Caves, nemusíte hľadať ďaleko. Ubytovanie ponúkané v jaskyniach je nezabudnuteľným zážitkom pre návštevníkov. Môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami ubytovania, vrátane jednoduchých chatek a privátnej vybavenosti s výhľadom priamo na jaskyne.

Ubytovanie v jaskyniach je pohodlné a jedinečné. Jaskyne boli zrekonštruované a prispôsobené pre pohodlie hostí, pričom však zachovali ich autentickú krásu. Budete sa môcť ponožiť do sveta ticha a pokoja, ktorý vytvára unikátnu atmosféru na podzemných cestách. Môžete si vychutnať večeru pri sviečkach a plápolajúcom ohni, ktorý vytvára romantickú atmosféru, ktorá je ideálna pre páry.

Okolie jaskýň je tiež plné prírodných krás a atrakcií. Môžete sa vybrať na prechádzku po okolí a objaviť jamajskú flóru a faunu. Miestna príroda ponúka nádherné pláže, voľný čas a možnosti na šnorchlovanie alebo potápanie.

Ak hľadáte nezvyčajné a jedinečné miesto na Jamajke, Green Grotto Caves sú tou správnou voľbou. Ich prírodná krása a historický význam sú nenahraditeľné. Navštívenie týchto jaskýň a ubytovanie v nich vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a pohľad do sveta, aký ste ešte nezažili. Ak sa rozhodnete navštíviť tieto jaskyne a ubytovať sa v nich, nebude vás ľutovať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky