Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Kanazawa

Počasie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedným z najkrajších miest v Japonsku. Nachádza sa na západnom pobreží Honšúa a je hlavným mestom prefektúry Ishikawa. Mesto je známe svojou bohatou kultúrou a históriou, ako aj svojou nádhernou prírodou. Keď plánujete návštevu Kanazawy, je dôležité mať na pamäti aj miestne počasie.

Kanazawa má oceánske podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Počas celého roka je v Kanazawe vysoká vlhkosť vzduchu, čo vytvára trochu vlhčie prostredie. Zimy sú chladné a suché, s teplotami klesajúcimi približne na -3°C. Aj keď sneh nie je taký častý ako v niektorých iných častiach Japonska, stále môžete očakávať mierne snehové pokrytie. Je dôležité sa dobre obliecť a pripraviť sa na studené počasie, ak navštevujete Kanazawu počas zimy.

Jarné obdobie (marec až máj) je najkrajším časom v Kanazawe. Teploty sa zvyšujú na približne 10°C v marci a dosahujú približne 20°C v máji. Jarné kvety, ako napríklad čerešňový kvet a zlatý kvet, kvitnú a vytvárajú ohromujúce scenérie, ktoré prilákajú mnoho turistov. Toto obdobie je veľmi rušné, pretože Kanazawa je známa svojimi krásnymi záhradami a miestami na prechádzky, ktoré sa stávajú dokonalými miestami pre obdivovanie kvitnúcej prírody.

Letá v Kanazawe sú horúce a vlhké so sezonálnymi dážďami. Teploty môžu stúpať na 30°C a vyššie, a preto je dôležité mať so sebou chladivé oblečenie a dostatok vody na hydratáciu. Aj keď letá môžu byť horúce, môžete si vychutnať návštevu miestnych záhrad a chrámov, ktoré sú často obklopené zelenou prírodou, čo zabezpečuje príjemnú atmosféru.

Jesenné obdobie (september až november) je ďalším obdobím, kedy je Kanazawa nádherná. Teploty sa postupne znižujú po horúcom lete a dosahujú približne 20°C až 10°C. Listnaté stromy menia farby na odtiene červenej, oranžovej a žltej, čo vytvára úžasný scenár. Keďže Kanazawa má množstvo parkov a záhrad, môžete využiť túto príležitosť na prechádzku a vychutnanie si nádherného jesenného počasia.

Celkovo je Kanazawa jedným z najlákavejších miest v Japonsku s rôznymi počasím v rôznych ročných obdobiach. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť, môžete sa tešiť na jedinečnú atmosféru a scenérie, ktoré mesto ponúka. Dôležité je však mať na pamäti aktuálne počasie a prispôsobiť sa oblečením a vybavením na danú sezónu, aby sa vaša návšteva stala skutočne nezabudnuteľnou.


Letenka Japonsko Kanazawa


Letenka Japonsko Kanazawa: Ako sa dostať do kultúrnej nádielky Japonska

Ak hľadáte miesto na svete, ktoré ponúka fascinujúcu kombináciu tradičnej a modernistickej kultúry, Japonsko bude pre vás tou správnou voľbou. Krajina Východného Ázie má veľa ponúknuť, od rozprávkových chrámov a záhrad po futuristické oblasti a stále pokračujúci technologický rozvoj. A ak vás lákajú tieto rôzne tempo a nálady, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu jedného z menej známych miest v krajine, pretože letenka Japonsko Kanazawa vám umožní skúsiť bohatstvo tohto miesta.

Situovaná v centrálnej časti Honshu, najväčšieho ostrova Japonska, mesto Kanazawa je jednou z dôležitých destinácií krajiny pre kultúrne turisty, ktorí hľadajú tradičné japonské zážitky a chcú sa preniknúť do malebnej atmosféry mesta.

Čo robiť v Kanazawe

Ak sa rozhodnete pre letenku Japonsko Kanazawa, môžete si byť istí, že nájdete množstvo vecí, ktoré tu musíte vidieť a zažiť.

Začnite s návštevou Kenroku-en, jednej z najkrajších záhrad v Kanazawe, ktorá bola pôvodne vytvorená pre miestnu aristokraciu. Dnes je to miesto, kde sa môžete prejsť peknými chodníkmi, obdivovať malé jazerá a kaskády, a zažiť kľudnú atmosféru. Ďalšie zaujímavé návštevy sú chrámy a svätynie ako je Kago-zaka a Oyama-jinja, ktoré sa datujú až do šestnásteho storočia.

Pre tých, ktorí sú očarení japonskou keramikou a jej umením, návšteva Múzea keramiky a venovaného Issikimu v Kanazawe, by bola pre nich ideálne miesto. Tam nájdete veľké množstvo krásnych keramických diel, ktoré sú zhotovené vo všetkých tradičných japonských štýloch.

Obyvatelia Kanazawy sú známi pre výrobu kimon a iných tradičných japonských odevov. Preto sa odporúča doplniť vašu návštevu miestom, ako je obchodná štvrť Higashichayagai, kde nájdete množstvo obchodov a malých remeselníkov, ktorí vám radi ukážu starodávnu metódu výroby.

K dispozícii je množstvo pamiatok na návštevu v Kanazawe. Využite letenku Japonsko Kanazawa a plánujte si svoju cestu, aby ste mohli skúsiť tento jedinečný kúsok Japonska.

Ako dostať do Kanazawy

Ak plánujete navštíviť Kanazawa v Japonsku, môžete použiť niekoľko spôsobov na príchod do mesta. Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Kanazawy, je pomocou letiska Kanasawa, ktoré sa nachádza asi 30 minút od centra mesta.

Existuje množstvo medzinárodných letov, ktoré smerujú na letisko Kanasawa, vrátane mnohých ázijských krajín. Môžete si zvoliť let z Tokya alebo Osaky, a tak si prenajať auto alebo použiť rýchlikové spoje, aby ste sa dostali do Kanazawy.

Pre tých, ktorí chcú presunúť medzi miestami na zemi, existuje množstvo pohodlných alternatív. Vlaky a autobusy sú veľmi spoľahlivé a pokrývajú celú Japonsku, vrátane Kanazawy.

Návšteva Kanazawy by zvlášť obohatila váš pohľad na Japonsko. Toto kultúrne centrum na strednej Honshu ponúka množstvo zážitkov a zariadení na preniknutie do miestnej kultúry a života. Nechejte sa prekvapiť japonským gangom a krásou Kanazawy a rezervujte si letenku ešte dnes.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kanazawa


1. Ako sa dostanem do Kanazawy z Tokya?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je letieť z Tokya do letiska v Kanazawe. Existuje tiež vlakové spojenie, ale trvá to dlhšie a býva náročnejšie na organizáciu.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Kanazawe?
Odpoveď: Medzi najznámejšie atrakcie patrí starý hrad Kanazawa, Krásne zahrady Kenrokuen a moderné múzeum 21st Century.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Kanazawy?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je počas jarnej alebo jesennej sezóny, kedy môžete obdivovať kvitnúce čerešne alebo farebné lístie.

4. Čo sú typické jedlá v Kanazawe?
Odpoveď: Kanazawa je známa pre svoje rybárske plody, najmä krewety a sushi z červeného írsku.

5. Aké je počasie v Kanazawe?
Odpoveď: Počasie v Kanazawe závisí od ročného obdobia, ale väčšinou je to mierna a vlhká klíma.

6. Koľko dní by som mal pobudnúť v Kanazawe?
Odpoveď: Záleží od toho, aké atrakcie plánujete obdivovať, ale zhruba tri dni by mohli byť dostatočné na to, aby ste videli to najlepšie z mesta.

7. Aké pamiatky v Kanazawe by som si nemal nechať ujsť?
Odpoveď: Starý hrad Kanazawa a Kenrokuen zahrady sú nevyhnutnou navštívením, tiež sa oplatí zájsť do moderného múzea 21st Century.

8. Mám okrem Kanazawy navštíviť aj nejaké iné miesta v Japonsku?
Odpoveď: V závislosti od toho, koľko času máte, môžete zvážiť návštevu miest ako Tokio, Kjóto alebo Hokkaido.


Ubytovanie Japonsko Kanazawa


Kanazawa je jedným z najkrajších a najzachovalejších historických miest v Japonsku. Nachádza sa na západnom pobreží hlavnej japonskej ostrovnatej krajiny Honšú a je hlavným mestom prefektúry Ishikawa. Mesto je bohaté na kultúru, históriu a krásne prírodné scenérie. Ak plánujete navštíviť Kanazawu, je dôležité vybrať si správne ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavíme niektoré z možností ubytovania v Kanazawe.

1. Tradičné ryokany: Ak hľadáte autentický japonský zážitok, mali by ste sa rozhodnúť pre pobyt v tradičnom japonskom ryokane. Tieto tradičné hotely vám poskytnú možnosť preskúmať starobylosť japonských kultúrnych tradícií, ako sú onsen (teplé pramene), futony (tradičné japonské postele) a kaiseki (tradičná japonská večera). Niekoľko ryokanov v Kanazawe ponúka aj krásny výhľad na záhrady Kenrokuen a Higashi Chayagai, historickú gejšovskú čtvrť.

2. Business hotely: Kanazawa je aj rozvinuté priemyselné mesto s veľkým počtom obchodných cestujúcich. Pre tých, ktorí preferujú moderný a pohodlný štýl ubytovania, sú tu k dispozícii rôzne business hotely. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby so všetkými modernými zariadeniami a obvykle sa nachádzajú v blízkosti hlavných obchodných oblastí a pamiatok.

3. Hotelové reťazce: Ak preferujete známe medzinárodné hotelové reťazce, aj v Kanazawe nájdete niektoré z nich. Tieto hotely ponúkajú vysoký štandard ubytovania s modernými zariadeniami, ako je napríklad bezplatný Wi-Fi, reštaurácie a fitnescentrá. Budete tak mať istotu, že dostanete kvalitný a spoľahlivý servis, ktorý očakávate od medzinárodných hotelových značiek.

Pred rezerváciou hotela v Kanazawe je dôležité mať na pamäti si niektoré faktory. Ak chcete byť blízko hlavných pamiatok, vyberte si hotel v centre mesta. Ak preferujete prírodu, mali by ste sa rozhodnúť pre ubytovanie blízko Kenrokuen alebo v blízkosti japonských záhrad. Ďalším dôležitým faktorom je rozpočet, pretože Kanazawa ponúka rôzne možnosti ubytovania od cenovo dostupných ryokanov po luxusné hotely.

Kanazawa je fascinujúce historické mesto, ktoré vám poskytne bohatý kultúrny zážitok. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, nezabudnite prehliadnúť miestne atrakcie, ako je Kenrokuen (jedna z najkrajších japonských záhrad), Higashi Chayagai (gejšovská čtvrť), samurajská štvrtť Nagamachi a 21. stoletá centrá (moderná obchodná a kultúrna štvrť).


Dovolenka Japonsko Kanazawa


Japonsko je fascinujúcou a exotickou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom bohatý kultúrny a historický odkaz, modernú architektúru a nádhernú prírodu. Jedným z najzaujímavejších a menej známych miest v Japonsku je Kanazawa. Tento článok vám predstaví tento skrytý poklad, ktorý stojí za návštevu.

Kanazawa je hlavné mesto prefektúry Ishikawa v severnom Japonsku a je známe svojou bohatou tradíciou gejš a samurajov. Mesto sa v minulosti vyvinulos na obchodnom krížení, čo viedlo k výstavbe nádherných záhrad, umenia a architektúry. Dnes je Kanazawa jedným z mála japonských miest, kde je ešte možné nájsť autentické umenie a remeslá.

Jednou z hlavných atrakcií Kanazawy je Kenrokuen, ktorý sa považuje za jednu z najkrajších záhrad v Japonsku. Táto záhrada, ktorej názov znamená "zahrada šesť hrád", je známa svojou úzkou spoluprácou s prírodou. Kenrokuen je prekrásnym miestom na prechádzky, obklopenom krasavicami kvetinami, vodopádmi a jazierkami.

Okrem Kenrokuen sa návštevníci môžu vydať do historickej štvrti zvaná Higashi Chaya, ktorá je známa svojimi útulnými čajovňami a tradičnými drevenými domami. Toto miesto je skvelou príležitosťou zažiť autentickú atmosféru starého Japonska, kde gejšy poskytujú zábavu a predvádzajú tradičné umenie.

Pre milovníkov histórie je must-see návšteva Kanazawa Castle a Nagamachi samurajskej štvrti. Na Kanazawa Castle si môžete prehliadnuť rekonštruovanú časť pevnosti, ktorá kedysi slúžila ako rezidencia samurajov. V Nagamachi štvrti môžete navštíviť zachované samurajské domy a vydať sa na prechádzku úzkymi uličkami, kde sa dá ochutnať atmosféra minulosti.

Budovanie Kanazawa je tiež známe svojou bohatou umeleckou scénou a remeselnou tradíciou. Návštevníci môžu navštíviť 21st Century Museum of Contemporary Art, kde majú možnosť obdivovať súčasné umenie z celého sveta. Okolie mesta je tiež domovom pre množstvo remeselníkov a ateliérov, kde si môžete kúpiť tradičné japonské remeslá, ako napríklad keramiku, tkaninu či drevené vyrezávané predmety.

Keďže Kanazawa je menej známym turistickým miestom, môžete sa tešiť na menšie davové scény a autentickejšie skúsenosti. Svojím bohatým kultúrnym dedičstvom a krásnou prírodou je Kanazawa ideálnym miestom pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry Japonska.

Takže, ak hľadáte nové a zaujímavé miesto na dovolenku, rozhodne zvážte návštevu Kanazawy a zistite sami, prečo je toto mesto skrytým pokladom Japonska.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky