Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Kurashiki

Ubytovanie Japonsko Kurashiki


Kurashiki je malebné mesto nachádzajúce sa v južnej časti Japonska, známe svojou zachovanou históriou a tradičným japonským životným štýlom. Pre tých, ktorí plánujú navštíviť toto fascinujúce miesto, je tu mnoho možností ubytovania, ktoré vám poskytnú nezabudnuteľný pobyt.

Jednou z možností je ubytovanie v tradičných japonských ryokanoch. Tieto hotelové komplexy sú postavené v tradičnom japonskom štýle a ponúkajú luxusné izby s tatami matracmi, súčasťou ktorých je aj špeciálna izba na oddych nazývaná tokonoma. Okrem toho ryokany ponúkajú aj teplé minerálne kúpele známe ako onsen, kde sa môžete povzniesť v štýle japonskej kultúry a relaxovať po náročnom dni plnom objavovania. Ryokany v Kurashiki sú často situované v blízkosti tradičných japonských záhrad, čo prispieva k celkovej autentickosti a harmonii pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú moderné ubytovanie, sú v Kurashiki dostupné aj hotely. Tieto hotely sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú komfortné izby s výhľadom na rieku Kurashiki a zvierajú v sebe moderné vybavenie a služby, ako napríklad Wi-Fi pripojenie, posilňovňu a reštaurácie s jedlami á la carte. Hotely sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a jednoduchú dostupnosť k hlavným turistickým atrakciám mesta.

V Kurashiki sa nachádzajú aj menšie penzióny a hostely, ktoré sú cenovo dostupnejšie a vhodné pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť ubytovania. Hostely ponúkajú zdieľané izby s jednoduchým nábytkom a základným vybavením. Väčšina hosteľov je umiestnená v blízkosti hlavných turistických atrakcií, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí plánujú preskúmať mesto pešo.

Aby sme však zaručili svoje ubytovanie v Kurashiki, je dôležité rezervovať si ho vopred. Mesto je stále populárnejšou destináciou medzi turistami, najmä v letných mesiacoch a počas japonských sviatkov, a preto je k dispozícii obmedzené množstvo miest na ubytovanie. Rezervácia vopred vám zabezpečí miesto a zaručí bezproblémový pobyt.

Kurashiki je miesto, ktoré si zaslúži byť navštívené. Jeho zachovalá história a tradičný životný štýl robia z neho jedinečnú destináciu v Japonsku. S rôznymi možnosťami ubytovania, od tradičných ryokanov až po moderné hotely a cenovo dostupné penzióny a hostely, stane sa váš pobyt v Kurashiki nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kurashiki


Najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku a Kurashiki:

1. Kde sa nachádza Kurashiki v Japonsku?
Kurashiki je mesto v prefektúre Okayama, na západnom pobreží ostrova Honšú.

2. Aké atrakcie a pamiatky sa nachádzajú v Kurashiki?
V Kurashiki sú populárne atrakcie ako Bikan Historical Quarter s historickou architektúrou, starým mostom a múzeom Momotarō, ako aj Korakuen Garden, ktorá je jedným z troch najkrajších záhrad v Japonsku.

3. Ako sa dostanem do Kurashiki?
Do Kurashiki sa môžete dostať vlakom zo stanice Okayama, ktorá je spojená so zvyškom Japonska. Taktiež je možné použiť autobus alebo automobil.

4. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kurashiki?
Najlepšie obdobie na návštevu Kurashiki je na jar (marec až máj) a na jeseň (september až november), keď sú teploty príjemné a kvitnú sakury alebo listy stromov menia farby.

5. Aké sú tradičné jedlá v Kurashiki a kde ich môžem ochutnať?
V Kurashiki môžete ochutnať tradičné japonské jedlá, ako sú sushi, ramen, tempura a okonomiyaki. Dobrou voľbou je navštíviť miestne reštaurácie a jedálničky v historickom štvrti Bikan.

6. Je v Kurashiki možné nakupovať?
Áno, v Kurashiki sa nachádzajú obchody a trhy, kde si môžete kúpiť darčeky, tradičné remeslá alebo oblečenie. Najpopulárnejšie nákupné miesto je jarmok Kurashiki Ivy Square, kde nájdete obchody so suvenírmi a dielňami.

7. Kde sa môžem ubytovať v Kurashiki?
V Kurashiki je niekoľko hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov. Mnohé z nich sa nachádzajú v blízkosti historického štvrť Bikan a zabezpečujú pohodlné a moderné izby.

8. Aké aktivity a akcie sa konajú v Kurashiki?
V Kurashiki sa konajú rôzne podujatia a akcie počas celého roka, vrátane tradičných festivalov ako Kurashiki Awa Odori tanec alebo Kurashiki Ivy Square Winter Illumination. Okrem toho sa môžete zúčastniť aj umeleckých a remeselných dielní.

9. Je v Kurashiki povolené fotografovať?
Áno, vo väčšine verejných priestorov je povolené fotografovanie. Napriek tomu sa môžu v niektorých múzeách alebo historických budovách uplatňovať obmedzenia.

10. Aké iné miesta v Japonsku by som mal navštíviť okrem Kurashiki?
Ak máte dostatok času, môžete navštíviť aj ďalšie známe japonské destinácie, ako sú Tokio, Kjóto, Nara, Hirošima alebo Ósaka. Každé z týchto miest ponúka jedinečnú kultúru, atrakcie a pamiatky.


Dovolenka Japonsko Kurashiki


Dovolenka v Japonsku sa môže stať jednou z najneobyčajnejších dovoleniek, ktoré kedy zažijete. Japonsko je známe svojou modernou technológiou, vysokým životným štandardom a výnimočnou kultúrou, ktorú je potrebné spoznať na vlastnej koži. Ak si chcete užiť japonského šarmu, práve Kurashiki môže byť tou správnou destináciou.

Kurashiki je menšie japonské mesto nachádzajúce sa v prefektúre Okayama na ostrove Honšú. Je to mesto s bohatou históriou, ktorá je viditeľná na každom kroku v starom meste, kde sa nachádzajú mnohé historické miesta a monumenty. Kurashiki je obľúbenou turistickou destináciou pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s tradičnou japonskou kultúrou.

Prechádzka starým mestom Kurashiki je nádherná, pretože je tu množstvo krásnych úzkych uličiek s domami, ktoré dodávajú mestu svoj nezameniteľný japonský štýl. Staré budovy boli zrekonštruované a predstavujú teraz múzeá, galérie, butiky, reštaurácie a kaviarne. V centre mesta sa nachádza prekrásny záhradný park zvaný Ivano park, ktorý má viac ako 300 rokov histórie.

V Kurashiki by ste si nemali nechať ujsť ani obdivovanie Bikan Historical Quarter - zachovanú časť mesta, ktorá sa nachádza pri brehu rieky Kurashiki-gawa. Sú to najstaršie zachované domy, ktoré sú väčšinou z dreva a mnohé z nich sú staré aj vyše dvesto rokov.

Mesto ponúka aj iné zaujímavé aktivity zahrňujúce tradičné japonské umenie. Napríklad, môžete si užiť tradičné divadlo Bunraku, či zahrát si diaľkový lukostrelce - tradičnú japonskú hru.

Mesto má bohatú históriu aj v oblasti umeleckého priemyslu a preto nie je prekvapením, že Kurashiki má niekoľko múzeí a galérií. Kurashiki City Art Museum ponúka zaujímavé expozície a prekrásne diela umenia.

Kurashiki je miestom, kde si môžete skutočne užiť japonskú gastronómiu. Známa zmrzlina z korytnačích vajec - zvaná "Horikawa" je veľmi chutná a populárna v tomto meste. Kurashiki je známe aj svojou produkciou saké, vyskúšajte si teda okrem jedál aj miestne víno.

Nepriame lety z Európy do Japonska sú dostupnejšie a cenovo prijateľnejšie ako kedykoľvek predtým. Aj preto by sa Kurashiki malo stať vašou ďalšou cestou. Tajomné a krásne mesto s historickým odkazom a nezameniteľným japonským štýlom má čo ponúknuť. Navštívte Kurashiki a zažite jedinečnú dovolenku v Japonsku.


Počasie Japonsko Kurashiki


Japonsko je krajina plná kontrastov, fascinujúca svojou históriou, kultúrou a prírodou. Kurashiki je mesto v prefektúre Okayama, ktoré zaujíma veľmi pekné položenie na brehu rieky Takahashi. Práve toto počasie Japonsko Kurashiki ovplyvňuje.

Kurashiki je známe svojou zachovanou históriou. Malé kamenné mosty, malebné uličky s tradičnými japonskými domami, prekrásne záhrady a zámkové múzeum. Mesto je však zaujímavé aj svojou polohou. Kurashiki sa nachádza mimo hlavného toku cyklón, ktorý sa počas leta nachádza v Japonsku, preto je tam počas letného obdobia nižšia frekvencia dažďov. Priemerná letná teplota sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia, s relatívne vysokou vlhkosťou okolo 80%. Zimné obdobie v Kurashiki je chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 12 stupňov Celzia.

Japonsko Kurashiki ponúka aj množstvo prírodných krás, ktoré sú výzvou pre turistov z celého sveta. Národný park Seto Inland Sea, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Japonska, je krajinou ryžových polí, záhrad a kľukatých ciest ukrytých medzi zelenými kopčekmi. Vďaka svojim brehom obklopeným útesmi a ostrovami, je toto miesto neodolateľné pre turistov a milovníkov prírody.

Kurashiki sa vyznačuje monzúnovým podnebím. V letnom období môže byť veľmi horúco a vlhko, naopak v zime môže byť chladno a suché. Územie Japonska zasahuje do celého spektra rôznych klimatických zón, v závislosti od nadmorskej výšky a vzdialenosti od mora. Zatiaľ čo mnohé oblasti na severe sú pokryté snehom a sú bohaté na zimy, mnohé časti juhu ponúkajú nádherné letné počasie a skvelé pláže.

Vďaka tomu, aká krásna krajinu sa táto oblasť Japonska nachádza a aké má fascinujúce mesta, Kurashiki patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta na návštevu. V období od mája do júla je tam ideálne počasie bez dažďov, čo ho robí dokonalým miestom na prechádzky ultra-malebnými ulicami. Celoročne je to však skvelé miesto na návštevu. Určite by ste nemali ignorovať túto nádhernú oblasť, ak plánujete návštevu Japonska.


Letenka Japonsko Kurashiki


V súčasnosti, keď ešte stále nie sme úplne slobodní v pohybe, človek si obzvlášť uvedomuje, ako cenná je sloboda objavovať nové krajiny a kultúry. Japonsko sa zaradilo medzi tie krajiny, ktoré sú obľúbené medzi turistami z celého sveta. Ak hľadáte niečo menej známe, ale pritom rovnako čarovné ako Tokio alebo Kjóto, potom by ste mohli zvážiť návštevu mesta Kurashiki.

Kurashiki je malé mesto na juhovýchode Japonska, ktoré sa nachádza v prefektúre Okayama. Jeho centrum je plné zachovalých budov z obdobia Edo, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž kanála, ktorý prechádza mestom. Domy sú prevažne biele alebo svetlé odtiene a na veľa miestach sú pokryté tradičnými krovami zívajúcimi podobnosťou s červíkom.

Kurashiki je ideálnym miestom na prechádzky po uliciach plných tradičných obchodov, galérií a múzeí. V centre mesta sa nachádza aj muzeum Bikan, ktoré úspešne zobrazuje život v Japonsku v 19. storočí. Turisti sa tiež radi vyberajú na prechádzku v parku Tsurugatayama, ktorý ponúka nádherné výhľady na celé mesto.

Čo sa týka dopravy, na letenku do Japonska do mesta Okayama, ktoré je najbližším letiskom k Kurashiki, si môžete nájsť veľký výber letov od rôznych letovísk z celého sveta. Cena letenky sa zväčša pohybuje okolo 500 – 1000 eur, v závislosti na sezóne a dĺžke letu. Po príchode na letisko v Okayame sa môžete dostať do centra mesta pohodlne vlakom alebo autobusom, ktoré premávajú pomerne často.

V Kurashiki sa môžete ubytovať v mnohých tradičných domoch – ryokanov, ktoré sú rozmístene po celej oblasti. Tieto domy vám poskytnú jedinečnú skúsenosť a umožnia vám cítiť sa ako oprávnený obyvateľ mesta.

Aj keď na prvé počutie Kurashiki nemusí byť priťahujúce, pre tých, ktorí hľadajú oázou pokoja a kultúry v porovnaní so zvyčajnými turistickými atrakciami Japonska, môže byť toto miesto skutočne lákavé. Tento skromný kúsok krajiny si totiž zachoval svoju jedinečnú atmosféru. Preto si nenechajte ujsť príležitosť preskúmať toto nevšedné miesto počas svojej nasledujúcej cesty.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky