Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Miyajima

Dovolenka Japonsko Miyajima


Japonsko je jednou z najprestížnejších turistických destinácií na svete. Zeme vychádzajúceho slnka je známa svojimi úchvatnými chrámami, majestátnymi horami a typickou ázijskou kuchyňou. Medzi najkrajšie miesta Japonska patrí ostrov Miyajima v prefektúre Hiroshima.

Ostrov Miyajima na západnom pobreží Japonska, sa nachádza asi 20 km juhozápadne od Hirošimy. Ostrov je opevnen koncentraciou obdivovateľov z celeho sveta. Stal sa populárnym turistickým miestom pre jeho úchvatnú prírodu, znamenitostí a historických pamiatok.

Za jednu z najikonickejších pamiatok sa považuje Bramová Brána Itsukushima. Táto brána je postavená do mora na náplavke, ktorú pri prílivoch zatápa voda, preto sa nazýva „plávajúca brána“. V okolí brány sa nachádza množstvo svätých miest a jedinečných chrámov, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva Japonska. Ak plánujete dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Turistický ruch rozvíjajú množstvo reštaurácií, obchodov a hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a relaxačné služby. Okrem krásneho prírodného prostredia a pamiatok, Miyajima ponúka aj možnosti pre rôzne aktivity, ako sú turistika, plávanie, surfovanie a rybolov.

Okrem svojho kultúrneho a prírodného bohatstva, Miyajima má aj jedinečnú zmes moderných a tradičných hodnôt. Poznávanie Japonska získaním pohľadu na život domácich, ich zvyky a tradície je nevyhnutné pre porozumenie japonskej kultúry.

Celkovo sa dá povedať, že Miyajima je jedným z najkrajších miest, ktoré Japonsko ponúka. Krása ostrova pritiahne a ozvláštni dovolenky milovníkov prirodzene krásnych a kultúrnych skvostov. Pre všetkých, ktorí sú ochotní prežiť výnimočné zážitky, je Miyajima tou správnou voľbou.


Počasie Japonsko Miyajima


Japonsko je známe svojou bohatou kultúrou, krásnymi pamiatkami a nádhernou prírodou. Jednou z fascinujúcich lokalít v Japonsku je Miyajima - malý ostrov nachádzajúci sa v zálive Hiroshima. Tento ostrov, známy aj ako ostrov svätyne, si získal obrovskú popularitu medzi turistami zo všetkých kútov sveta.

Jedným z najzaujímavejších faktorov týkajúcich sa ostrova Miyajima je jeho nepredvídateľné a kontrastné počasie. Kvôli jeho polohe v zálive Hiroshima je Miyajima ovplyvnený morem a susediacimi poho-riami, čo spôsobuje rýchle zmeny počasia.

Jedným z najkrajších období na návštevu Miyajimy je na jar, keď kvitnú čerešňové stromy. V tomto období ostrov ožíva v úplne iných farbách. Vďaka príjemnej a miernej klíme môžete vychutnať prechádzky po ostrove, obdivovať krásne čerešnové kvety a zažiť atmosféru japonskej kultúry a tradícií. Letná sezóna v Miyajime sa vyznačuje horúcimi teplotami a vysokou vlhkosťou. Toto obdobie je vďaka blízkosti mora skvelé na rôzne vodné aktivity, ako sú plávanie, potápanie alebo šnorchlovanie.

Jeseň prichádza so sebou iným druhom krásy. Keď sa lístie mení na červené, oranžové a žlté odtiene, ostrov sa mení na farebnú paletu. Návštevníci majú možnosť obdivovať krásu prírody počas prechádzok a turistických trás na Miyajime.

Zima na Miyajime môže byť studená s priemer-nými teplotami okolo 5 °C. Aj keď je to najmenej navštevované obdobie, niektorí turisti sem prichádzajú, aby si vychutnali túto špeciálnu atmosféru. Počas zimných mesiacov sa konajú rôzne festivity a oslavy, najmä na konci roka. Ostrov Miyajima je známy tiež svojím slávnym odumierajúcim moriakom ("Itsukushima Shrine"), ktorý sa týmto obdobím stáva omnoho krajší.

Pri návšteve Miyajimy si treba byť vedomí, že počasie je veľmi nepredvídateľné a môže veľmi rýchlo sa zmeniť. Kvôli blízkosti mora, môžu sa tu rýchlo vytvárať hmloviny a dažde. Miestni ľudia odporúčajú mať vždy so sebou deštník alebo náhradné oblečenie, aby ste sa mohli rýchlo prispôsobiť zmenenej situácii.

Celkovo je Miyajima naozaj jedinečný ostrov s nesmiernym turistickým potenciálom. Jeho krása a zmenlivé počasie dodáva čarovný prízvuk každej návšteve. Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť odlišné kultúrne a prírodné zážitky, potom by ste mali rozhodne zaradiť Miyajimu do svojho zoznamu must-see destinácií pri návšteve Japonska.


Letenka Japonsko Miyajima


Japonsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo krás a zaujímavostí. Medzi jedno z najobľúbenejších miest na turistických mapách patrí ostrov Miyajima. Tento malý útočišťový ostrov, ktorý sa nachádza v japonskom meste Hirošima, je známy svojou nádhernou prírodou a historickými pamiatkami. Ak plánujete cestu do Japonska, letenka na Miyajimu by vám nemala uniknúť.

Začnime s prírodou ostrova Miyajima. Jeho najvýraznejšou ikonou je svetoznámy prístavný posvätný bránou Torii, ktorá vytvára úchvatný vzhľad, keď sa nachádza v mori počas prílivu. Torii je symbolom Miyajimy a prichádza k životu vo večerných hodinách, keď je osvetlená.

Po prechode bránou Torii budete uvítaní krásnymi lesmi a miernymi kopčekmi, ktoré ponúkajú množstvo turistických trás. Môžete si vychutnať prechádzku po pokojných plážach až po strmé kopce, kde vás odmenia úchvatnými výhľadmi na ostrov a okolité more.

Ďalšou zaujímavosťou ostrova je horu Misen, ktorá je považovaná za posvätnú a je najvyšším vrcholom v okolí. K výstupu na vrchol ponúka rôzne turistické trasy, ktoré vás prevedú okolo starobylých chrámov, svätýň a budistických oltárov. Ak sa rozhodnete absolvovať túto výstup, budete odmenení ohromujúcim výhľadom na celej Miyajime a Hirošima.

Okrem prírodných krás ponúka ostrov Miyajima aj množstvo historických pamiatok. Najznámejšou pamiatkou je Itsukushima-jinja, svätostánok z 6. storočia, ktorý je zapísaný ako svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Tento svätostánok je známy pre svoju architektúru vedenú v japonskom štýle a je postavený na drevených stĺpoch, ktoré dávajú dojem, akoby plával na vode. Počas odlivu môžete prejsť až k prístavnej bráne Torii a obdivovať jeho impozantnú struktúru.

Pri návšteve Miyajimy nezabudnite ochutnať aj místne špeciality, z ktorých najznámejšou je japonský dezert zvaný Momiji manjū. Tieto malé koláčiky majú tvar listov javora a sú plnené rôznymi náplňami ako napríklad červenou fazuľou alebo zeleným čajom.

Ak teraz váhate, či si zakúpiť letenku na Miyajimu, odpoveď je jednoznačná - áno! Spoľahnite sa, že tento ostrov vám ponúkne zážitky, ktoré budete mať na pamäti navždy. Od nádherných prírodných scenérií, cez historické pamiatky až po jedinečnú kultúru a gastronómiu, Miyajima je miestom, ktoré stojí za to vidieť a zažiť. Nečakajte a vydajte sa na tento ostrov plný tajomstva a krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Miyajima


Najčastejšie otázky o Miyajime v Japonsku a odpovede:

1. Ako sa dostanem na Miyajimu?
- Najlepší spôsob ako sa dostať na Miyajimu je cesta vlakom do Hirošimy a potom trajektom z prístavu Miyajimaguchi.

2. Koľko stojí trajekt na Miyajimu?
- Cesta trajektom stojí približne 180 jenov (asi 2 doláre).

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Miyajimu?
- Najlepší čas na návštevu Miyajimu je na skoré ráno alebo neskoré popoludnie, aby ste sa vyhli davom turistov.

4. Čo je v Miyajime najznámejšie?
- Najznámejšou atrakciou v Miyajime je svätynia Itsukushima, ktorá je považovaná za národný poklad Japonska.

5. Aké aktivity je možné robiť na Miyajime okrem návštevy svätynie?
- Okrem návštevy svätynie je možné na Miyajime vychutnať prírodu, navštíviť múzeá, kúpiť suveníry a ochutnať tradičnú japonskú kuchyňu.

6. Koľko času potrebujem na prehliadku Miyajimu?
- Prehliadka Miyajimu zvyčajne trvá 2 až 4 hodiny, v závislosti od toho, koľko času chcete stráviť v jednotlivých atrakciách.

7. Je možné zostať na Miyajime cez noc?
- Áno, je možné zostať na Miyajime cez noc. V blízkosti svätynie a prístavu sa nachádzajú rôzne hotely a ubytovne.

8. Kde sa nachádzajú najlepšie miesta na fotenie Miyajimy?
- Najlepšie miesta na fotenie Miyajimy sú pri pláži pri svätyni a pri horách v okolí. Od radu fotografov je často odporúčané ísť pri prílivoch, aby ste mali krásne odrazené zrkadlové efekty na fotkách.

9. Je potrebné zaplatiť vstupné na Miyajimu?
- Nie je potrebné platiť vstupné na Miyajimu, ale svätyniam svätého ostrova je možné dobrovoľne prispieť.

10. Koľko času potrebujem na cestu vlakom z Hirošimy do Miyajimaguchi?
- Cesta vlakom z Hirošimy do Miyajimaguchi trvá približne 30 minút.


Ubytovanie Japonsko Miyajima


Japonsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami a Miyajima patrí určite k jednej z najkrajších. Tento malý ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Hirošimy, je považovaný za jedno z najposvätnejších miest v krajine a je plný kultúrnych a historických pamiatok. Ak sa chystáte na Miyajimu, podrobnejšie si predstavíme, aké možnosti vám ponúka ubytovanie.

Miyajima je turistickým miestom, vďaka čomu tu nájdete mnoho hotelov a hostlov v rôznej cenovej kategórii. Veľa z nich ponúka ubytovanie priamo na pobreží, čo umocní váš zážitok z návštevy ostrova. Oplatí sa zvážiť aj tradičné japonské ubytovanie v ryokanoch, ktoré sú tu veľmi obľúbené.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, určite vás zaujme hotel Iwaso. Tento hotel sa môže pochváliť krásnou záhradou a prekrásnym výhľadom na úsek morského pobrežia. V Iwaso sa taktiež nachádza kúpeľný komplex a veľtrh miestnych remesiel, ktorý prechádza v pravidelných intervaloch a prináša do hotela zaujímavú atmosféru.

Pre tých, ktorí uprednostňujú lacnejšie možnosti, je možné ubytovať sa v hosteli K's House Hiroshima Miyajima. Nachádza sa v blízkosti prístavu a ponúka cenovo dostupné izby a spoločné priestory. Hostel je zameraný na cestovateľov, ktorí hľadajú spôsob, ako užiť si čo najviac z Miyajimy, bez toho, aby utrácali príliš veľa peňazí.

Najväčšou výhodou ubytovania na Miyajime je, že sa dostanete k mnohým turistickým atrakciám v priebehu niekoľkých minút pešej chôdze. Okrem toho je tu veľa reštaurácií a obchodov, ktoré ponúkajú tradičné miestne jedlá a suveníry. Ak hľadáte pokojné a zaujímavé miesto na dovolenku v Japonsku, Miyajima je určite vhodná voľba.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky