Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Okinawa

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Okinawa


1. Aké je hlavné mesto Okinawy?
Hlavné mesto Okinawy je Naha.

2. Aké je počasie v Okinawe?
Okinawa má subtropické podnebie, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas leta a miernymi zimami.

3. Potrebujem víza na návštevu Okinawy?
Ak je váš pobyt kratší ako 90 dní, väčšina občanov z krajín s bezvízovým stykom nemusí mať víza.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Okinawy?
Najlepší čas na návštevu Okinawy je na jar a jeseň, keď sú teploty mierne a zrážky sú nižšie.

5. Čo je hlavná atrakcia v Okinawe?
Jednou z hlavných atrakcií Okinawy je Churaumi Aquarium, ktoré je domovom mnohých druhov morských živočíchov vrátane veľkých žralokov.

6. Akú tradičnú jedlo by som mal vyskúšať v Okinawe?
Jedným z tradičných jedál Okinawy je "rafute", ktorý je vyrobený z dlho varaného veprového mäsa, sójovej omáčky a iných korenín.

7. Ako sa dostanem z letiska na Okinawu?
Z letiska Naha, najväčšieho letiska v Okinawe, si môžete prenajať auto, využiť verejnú dopravu alebo taxík, aby ste sa dostali do svojho cieľa.

8. Aké sú hlavné pláže v Okinawe?
Niektoré z najznámejších pláží v Okinawe sú Manza Beach, Sunset Beach a Emerald Beach.

9. Aké tradičné remeslá sú známe v Okinawe?
Tradičné remeslá známe v Okinawe zahŕňajú výrobu keramiky, rybárskeho náradia a textilu.

10. Ako sa nazýva tradičné odevy v Okinawe?
Tradičné odevy v Okinawe sa nazývajú "kimono" a sú známe svojimi jasnými farbami a výšivkami.


Ubytovanie Japonsko Okinawa


Okinawa - Rajský ostrov s bohatou kultúrou a krásnou prírodou

Okinawa, japonský ostrov v Tichom oceáne, je miestom, kde sa stretávajú tradícia a pokrok. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva ponúka Okinawa aj nádherné pláže, modré lagúny a zelené kopce, ktoré sú ideálnym miestom na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.

Jedným z najdôležitejších aspektov cestovania je ubytovanie. V Okinawe nájdete širokú škálu možností, ktoré uspokoja každého cestovateľa. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, tradičnými japonskými ryokanmi alebo modernými apartmánmi.

Ak hľadáte luxus a pohodlie, potom je pre vás najlepšou voľbou pobyt v niektorom z mnohých 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely majú širokú ponuku služieb vrátane bazénov, kúpeľov, reštaurácií a wellnes zón. Okrem toho ponúkajú aj miestne jedlá a výborný personál, ktorý sa postará o vaše pohodlie počas celej dovolenky.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický japonský zážitok, sú ryokany perfektnou voľbou. V týchto tradičných japonských hostincovách si môžete vychutnať pobyt v jednoduchých izbách so slamou na podlahe a dreveným nábytkom. Mnohé ryokany ponúkajú aj vlastný kúpeľ, kde si môžete vychutnať relaxačnú japonskú kúpeľnú procedúru. Chuť tradičných japonských jedál si môžete vychutnať v reštauráciách v ryokane, kde sa podávajú čerstvé miestne špeciality.

Pre tých, ktorí preferujú trochu väčšiu nezávislosť a slobodu, existuje veľa možností ubytovania v moderných apartmánoch. Tieto apartmány sú často vybavené kuchyňou, čo vám umožňuje si pripraviť vlastné jedlá. Okrem toho majú aj prístup na internet a wellness zóny, čo poteší hlavne tých, ktorí pracujú na diaľku.

Okrem ubytovania ponúka Okinawa aj množstvo aktivít a zážitkov. Môžete navštíviť miestne chrámy a svätynie, kde sa konajú tradičné ceremoniály a oslavy. Môžete si tiež prenajať skúter a prejsť sa po ostrove, aby ste obdivovali nádherné pláže a úchvatnú prírodu. Ak máte radi vodné športy, Okinawa je tiež známa svojimi vynikajúcimi podmienkami na potápanie a šnorchlovanie.

Ubytovanie v Okinawe je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v jednom z najkrajších kúskov Japonska. S bohatou kultúrou, krásnou prírodou a rôznymi možnosťami ubytovania, tu nájdete všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, tradičný ryokan alebo moderný apartmán, váš pobyt v Okinawe bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Japonsko Okinawa


Japonsko Okinawa: Ostrov slnka, piesku a jemnej kultúry

Dovolenka na exotickom ostrove Okinawa, nachádzajúcom sa na juhovýchode Japonska, je skutočným zážitkom pre všetky zmysly. Svojím tropickým podnebím, nádhernými plážami s jemným pieskom a pestrým kultúrnym dedičstvom pritiahne Okinawa turistov z celého sveta.

Aké je povrchové rozloženie ostrova Okinawa?

Okinawa je najväčší ostrov Rjúkjúskych ostrovov a rozkladá sa na ploche viac ako 2200 km². Jeho jedinečná geografia sa skladá z nádherných pláží, horských hrebeňov a exotických džunglí. Je to tiež jediné miesto v Japonsku, kde nájdete korálové útesy, ideálne na potápanie.

Ako vyzerá tam hlbšia kultúra?

Okinawa má bohatú históriu so silnými koreňmi v Číne a juhovýchodnej Ázii. Jeho tradičná kultúra je vo veľkej miere ovplyvnená čínskou, taiwanskou a inými ázijskými štýlmi. Najznámejšou tradíciou je umenie karate, ktoré ako jedno z najstarších bojových umení pochádza práve z Okinawy. Množstvo chrámov a svätých miest po celej oblasti poskytuje unikátny pohľad na starodávne japonské náboženstvo.

Čo si môžete vychutnať na pláži?

Pláže v Okinawe sú známe svojou azúrovou vodou a jemným pieskom. Sú ideálne na opaľovanie, prechádzky po pobreží a rôzne vodné športy. Snorchlovanie a potápanie sú populárnymi aktivitami, ktoré vám umožnia preskúmať podvodný svet a jeho bohaté korálové útesy. Nájdete tu aj množstvo plážových reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať čerstvý rybolov.

Aké miesta môžete navštíviť na Okinawe?

Ak sa rozhodnete pre dovolenku na Okinawe, určite by ste mali navštíviť hlavné mesto Naha. Má bohatú históriu a dokonalé miesto na začiatok objavovania ostrova. Zaujímavosťou je Naha Giona Festival, ktorý sa koná v máji a prináša tradičné tance a hudbu.

Nezabudnite tiež navštíviť šintoistický chrám Sefa-Utaki, ktorý je považovaný za najposvätejšie miesto na Okinawe. Má úchvatné výhľady na okolitú krajinu a ponúka príležitosť vnoriť sa do duchovného života miestnych obyvateľov.

V západnej časti ostrova nájdete známe Morské akvárium Okinawa Churaumi, jedno z najväčších akvárií na svete. Je domovom množstva druhov morských živočíchov, vrátane žralokov, delfínov a mnohých exotických rýb.

Sprievodca gastronomickou scénou Okinawy

Nechýbajú ani lahôdky pre gurmánov na Okinawe. Miestne jedlo je známe svojou jedinečnou kombináciou japonskej a čínskej kuchyne. Ryby a morské plody sú jednými z najčastejších ingrediencií. Nezabudnite ochutnať tvarohové spôsoby prípravy mäsa na Ohawanie (grilované jedlo) a tradičný tvarohový dezert nazvaný Sata Andagi.

Dovolenka na Okinawe je jedinečným zážitkom, ktorý ponúka niečo pre každého - od nádherných pláží, cez historické pamiatky až po skvelé jedlá. Príďte ochutnať to najlepšie, čo tento japonský ostrov má ponúknuť a vychutnajte si jedinečnú kombináciu kultúry a prírody.


Počasie Japonsko Okinawa


Japonsko Okinawa je známe svojim tropickým podnebím a nádhernými plážami. Toto krásne ostrovné územie leží na juhu Japonska a tvorí súčasť takzvanej Rjúkjúsko-otonohana reťaze ostrovov. Okinawa sa nachádza v Tichom oceáne a je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta vďaka svojmu jedinečnému počasiu.

Okinawa sa teší na mierne teploty po celý rok. V lete sa teploty pohybujú okolo 30 ° C, čo je ideálne na plážové aktivity a vodné dobrodružstvá. Voda v oceáne je teplá a pohodlná, čím vás láka na kúpanie a potápanie v jej jasných vodách. Nie je prekvapujúce, že veľa ľudí prichádza na Okinawu skutočne len kvôli jej nádherným plážam a teplému moru.

Okinawa je však známa aj svojimi občasnými zrážkami, najmä počas sezóny tajfunov. Medzi júlom a októbrom môže Okinawa zažiť silné tajfuny, ktoré prinášajú silný vietor a prudké zrážky. Toto obdobie je potenciálne horúčkovejšie, ale aj riskantnejšie z hľadiska počasia. Je preto dôležité, aby návštevníci, ktorí plánujú navštíviť Okinawu počas tejto doby, sledovali miestne správy a informácie o počasí, aby sa vyhli prípadným problémom spojeným s tajfunmi.

V noci dokážu byť teploty v Okinawe chladnejšie, najmä v mesiacoch január a február, keď môže teplota klesnúť na 10 ° C. Tiež nájdete obdobie daždivých dní, kedy môže byť počasie zamračené a daždivé. Príroda však v tomto období kvitne a ostrov získava zelený, živý vzhľad.

Okinawa ponúka turistom širokú škálu aktívnych a outdoorových aktivít, ktoré môžu ľudia podnikať počas celej doby. Okrem kúpania a opaľovania sa môžete vyskúšať potápanie, surfovanie, šnorchlovanie a mnoho ďalších vodných športov. Okinawa je tiež známa svojimi historickými a kultúrnymi pamiatkami, ktoré navštevujúci môžu objaviť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Okinawu, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie. Vyberte si pohodlné a ľahké oblečenie, ktoré vám umožní pohybovať sa a zbaviť sa horúčavy. Nezabudnite tiež na opaľovací krém, klobúk a slnečné okuliare, aby ste si ochránili pokožku pred silnými slnečnými lúčmi.

Okinawa je skutočným rajom pre milovníkov slnka a pláže. S jej tropickým počasím, jasnou vodou a pestrými aktivitami je to perfektné miesto pre dovolenku. Napriek občasným tajfunom je Okinawa výnimočnou destináciou, ktorú si nenechajte ujsť pri plánovaní svojej nasledujúcej cesty do Japonska.


Letenka Japonsko Okinawa


Letenky do Japonska môžu byť niekedy drahé, ale v prípade leteniek do Okinawy, sa môžete tešiť na prekvapenie pri kúpe svojho lístka. Okinawa, ktorá sa nachádza na krajnom juhu Japonska, je oáza krásy a vplyvov z celého Ázijského kontinentu.

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa do Okinawy dostanete z Tokia a iných miest Japonska. Najprednejšou možnosťou je samozrejme letecký prepravca - a tu môžete nájsť celkom výhodné letenky. Medzi najsťaženejšie miesta patrí Okinawa Naha, hlavné mesto Okinawy.

Aj keď letenky do Okinawy môžu byť lacné, mali by ste vziať do úvahy aj ďalšie faktory týkajúce sa vašej výletu. Vzdušná doprava do Okinawy môže byť jednoduchšia nákladovo aj časovo, najmä ak prichádzate z mesta, ktoré je vzdialené niekoľko hodín cestovania. V prípade, že máte záujem spoznať viac Japonska, je pre vás pravdepodobne lepšie zvoliť si cestu vlakom alebo autobusom.

Okinawa v sebe ukrýva veľa krajiny, ktorú môžete preskúmať. Nachádza sa tu niekoľko rajských pláží a korálových útesov, ktoré sú dokonalým miestom na oddych a relax. Pre tých, ktorí by si chceli vyskúšať akčnejší štýl výletu, tu môžu skúsiť rôzne vodné športy ako sú windsurfing, kajakarenie, potápanie, a skúšať wakeboarding.

V Okinawe sú dostupné aj turistické trasy, kde máte možnosť spoznať miestne kultúrne a historické pamiatky. Okinawa je bohatá na kultúrne dedičstvo, vrátane tradičnej hudby a tancov. Mestá Naha a Shuri majú veľa historických miest a centier, kde sa môžete oboznámiť s okinawskou kultúrou.

V Okinawe môžete skúsiť aj ich tradičné jedlá, ako sú pleskavice zúmočené vajca, ibu štavnaté soja mlieko, a zamami čerstvú morskú stravu, ktorú si môžete vychutnať počas letu alebo aj na pláži.

Vzhľadom na si Ohňová sezóna, prichádzajú turisti na Okinawu celý rok. Letenky sa často predávajú rýchlo, preto je odporúčané kupovať letenky skôr. Tak neváhajte a objavte všetky tajomstvá Okinawy!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky