Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Sendai

Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Sendai


Aké je hlavné mesto Japonska?
Tokio.

Aké je druhé najväčšie mesto Japonska?
Jokohama.

Kde sa nachádza mesto Sendai?
Na severe ostrova Honšú.

Aké je počasie v Sendai?
V Sendai je mierny oceánsky podnebí, s vlhkosťou a miernymi teplotami.

Aké je hlavné miesto prefektúry Sendai?
Sendai.

Prečo je Sendai známe?
Sendai je známe ako politické, hospodárske, kultúrne a vzdelávacie centrum regiónu Tohoku.

Ako sa môžem dostať do Sendai z Tokia?
Je možné cestovať do Sendai vlakom alebo autobusom z hlavného nádražia v Tokiu.

Aké sú najznámejšie atrakcie v Sendai?
Najznámejšie atrakcie v Sendai sú napríklad zámok Sendai, japonská národná záhrada a zóna obchodov Eatery.

Aké je miesto Sendai známe v japonskej histórii?
Sendai bolo mocenským centrom klánov Date a Date Masamune, slávneho samuraja.

Ako dlho trvá cesta z Tokia do Sendai?
Cesta z Tokia do Sendai vlakom trvá približne 90 minút.

Aké sú tradičné jedlá v Sendai?
Tradičné jedlá v Sendai zahŕňajú zemiakové knedle, kajamači, osuši a obľúbené miestne alkoholické nápoje – cošu a měnanoši.


Počasie Japonsko Sendai


Japonsko Sendai je jedným z najväčších mestečiek v oblasti Tohoku v Japonsku. Toto mesto známe aj pod názvom "Mesto v striede alebo mesto s tisíckami stromov", pretože je obklopené prírodou a na jeseň tu môžete nájsť krásne farby kvitnúcich stromov. Počasie v tomto meste je ovplyvnené jeho polohou na východnom pobreží a blízkosťou k Panenskému Pacifiku.

Letné obdobie v Sendai môže byť veľmi horúce a vlhké s teplotami vyššími ako 30 °Celzia. V júli a auguste sa v tomto meste často stretávajú silné búrky a tajfúny, ktoré môžu spôsobiť záplavy a pády stromov. Aj keď sa búrky a tajfúny snažia predpovedať a varovať ľudí, stále je dôležité držať sa informácií, ktoré sú určené na tejto tému.

Jesenné obdobie v Sendai je veľmi príjemné, keďže ochladzujúce teploty sú v rozmedzí od 10 do 20 °Celzia. Na jar tu panuje jemné počasie, kedy sa teploty ustáli na približne 10 °Celzia. S neustále sa meniacim počasím môžeme byť svedkami zmeny farieb nad hlavami s prichádzajúcimi ročnými obdobiami.

Zimné obdobie v Sendai je známe častým snežením, keď teploty klesajú pod bod mrazu. Chladné počasie môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné, ale výhodou je, že na mnohých miestach mesta prebieha točenie pohárov po horúcom sleme, čo umožňuje ľuďom ochutnať miestne pochutiny a zahriať sa počas zimných mesiacov.

V Sendai sa môžete tešiť z mnohých cudzojazyčných predpovedí počasia na webovej stránke Japan Meteorological Agency, ktorá ponúka správy a predpovede počasia na všetky ročné obdobia. Jeho stránky sú locizované v angličtine a ďalších jazykoch, čo umožňuje zhrnutie súčasných informácií o počasí pre návštevníkov z celého sveta.

Sumarizujúc to, počasie v Sendai sa môže líšiť v závislosti na ročnom období. Štandardné teploty v letných mesiacoch sú veľmi vysoké a vlhké, kým jesenné a jarnej obdobie sú považované za ľahké a tepelné. Zimné obdobie môže byť chladné s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu, ale ponúka mnoho miest na zahriatie a skúsenosti, ktoré sú unikátne pre tento región.


Ubytovanie Japonsko Sendai


Sendai je jedno z najväčších miest v Japonsku a populárna destinácia pre turistov. Nachádza sa na severe krajiny a je hlavným mestom prefektúry Miyagi. Mesto ponúka rôzne ubytovacie možnosti, vrátane luxusných hotelov, tradičných japonských ryokanov a cenovo dostupných hostelov.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých známych medzinárodných hotelov, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Tieto hotely ponúkajú moderné a pohodlné izby s vybavením najvyššej kvality. Niektoré z nich majú aj wellness centrá a bazény, kde si môžete odpočinúť po dni strávenom objavovaním okolia.

Ak preferujete skúsenosť s tradičným japonským štýlom, môžete si vybrať z rôznych ryokanov v Sendai. Ryokany sú tradičné japonské hotely s tatami matracmi a futónmi namiesto postelí. Tieto ubytovania vám poskytnú autentický pohľad na japonskú kultúru a tradície. Hostia si môžu vychutnať japonskú čajovňu, termálne pramene a tradičné jedlá servírované priamo v ryokane.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú v Sendai dostupné aj cenovo dostupné možnosti ubytovania. Hostely a penzióny ponúkajú jednoduché, ale čisté izby s možnosťou zdieľania spoločných priestorov so ostatnými hostmi. Tieto ubytovania sú ideálne pre tých, ktorí nechcú minúť veľa peňazí na ubytovanie a zároveň sa radi stretávajú s inými cestovateľmi.

Okrem rôznych typov ubytovania je Sendai aj ideálnym východiskovým bodom na objavovanie okolia. V blízkosti mesta sa nachádza niekoľko nádherných prírodných lokalít, vrátane známej japonskej hory Aso. Cestovatelia môžu využiť Sendai ako základňu a požiadať o organizačnú pomoc v cestovnej kancelárii alebo hotely, ktoré často ponúkajú balíčky a výlety do okolitých oblastí.

Ubytovanie v Sendai je veľmi pohodlné a jednoduché. Mesto ponúka širokú škálu možností pre každého cestovateľa, bez ohľadu na ich rozpočet alebo preferencie. Je to skvelá destinácia pre tých, ktorí chcú spoznávať japonskú kultúru, prírodu a zároveň si užiť pohodlie a komfort ubytovania.


Dovolenka Japonsko Sendai


Dovolenka v Japonsku Sendai: objavte krásy tohto kultúrneho a histórického mesta

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť krásy japonského životného štýlu, potom vám navrhujeme navštíviť mesto Sendai na severe Japonska. Sendai, hlavné mesto regiónu Tohoku, je jedným z najkrajších a najzáživnejších miest na severe krajiny. Ponúka bohatú kultúru a históriu, nádherné priestory na prechádzky, jedinečné gastronomické zážitky a ďalšie atrakcie.

História a kultúra mesta Sendai

Sendai, známe aj ako Miesto múdrosti, je mesto s bohatou históriou a kultúrou. Jeho zakladateľom bol v 17. storočí slávny feudálny pán Masamune Date, ktorý dal postaviť Zámok Sendai a začal rozvíjať mesto. Jeho vplyv je stále prítomný v celej Sendai, od jeho sochy na námestí Sendai Aoba, po múzeá a chrámy, ktoré sú v jeho mene postavené.

Medzi hlavné kultúrne atrakcie v meste patrí množstvo chrámov a svätyň. Každý z nich má svoju jedinečnú históriu a architektúru, ktoré vám priblížia dávnu históriu Japonska. Medzi najznámejšie patria chrám Sendaijo Gohonzon, chrám Osaki Hachiman a svätyňa Aoba.

Priemysel a zábava v meste Sendai

Sendai je tiež významným priemyselným centrom, ktoré zahŕňa potravinársky priemysel, petrochemický priemysel a strojársky priemysel. Pre tento region je typické pestovanie rýže, syrov a ovocia.

Keď ste zvyknutí na mesto, mali by ste navštíviť ulicu Ichibancho, ktorá je obľúbenou destináciou nákupných fanúšikov a miesto, kde sa organizujú rôzne festivaly a podujatia. V centre mesta sú aj rôzne parky, ako napríklad Sendai Gyoen alebo Nishi-Koen, ktoré sú ideálnymi miestami na prechádzky, pikniky a relaxáciu.

Okrem toho je mesto Sendai známe aj ako nočné mesto, kde môžete zažiť skvelé zábavné aktivity a výber jedál v malých hospôdkach. Tradičné gastronomické zážitky môžete zažiť v jednej z mnohých Izakaya vo večerných hodinách.

Tipy a odporúčania pre vás

Ak ste ešte nezaujali rôzne kultúrne a zábavné atrakcie mesta Sendai, potom čítajte naše tipy a odporúčania, aby ste zažili to najlepšie:

1. OBJAVTE MENO MÚDROSTI - Hlavná atrakcia mesta Sendai je socha Masamune Date, ktorá je umiestnená v centre Námestia Sendai Aoba.

2. NÁVŠTEVUJTE CHRÁMY A SVÄTYNE - Navštívte chrám Sendaijo Gohonzon, chrám Osaki Hachiman alebo svätyňu Aoba.

3. KULTÚRNA NÁVŠTEVA SENDAI MEDZINÁRODNÉHO FILMOVÉHO FESTIVALU - Každoročne sa koná tento festival a je pre vás skvelou príležitosťou na spoznanie japonskej kinematografie.

4. VYHRAJTE FESTIVAL TANABATA MATSURI - Hlavne sa koná v júli a je to jedno z najväčších festivalov v Sendai.

5. NAVŠTEVUJTE SENDAI GYŌZA FESTIVAL - Jestvuje inštrukčný deň za rok, kedy ponúka nemalé vývarne.

Vidíte, návšteva mesta Sendai nielenže vám ponúkne pohromadnom krásy a zábavu, ale tiež predstavuje možnosť spoznať kultúru a históriu Japonska z pohodlia jedného miesta. Tak neváhajte a plánujte si svoju dovolenku do tohto úžasného mesta!


Letenka Japonsko Sendai


Japonsko je za mnohých z tých, ktorí ťažia z cestovania, synonymom pre futuristickú metropolu Tokio alebo kultúrne bohatstvo mesta Kyóto. No pokiaľ sa vydáte kamkoľvek v tejto krajine, rozhodne sa nebudete nudiť. V tomto článku sa však budeme venovať konkrétnemu miestu, a to Sendai. Toto mesto na severe Japonska môže byť niekomu ešte neznáme, no stojí za to ho spoznať.

Ak hľadáte miesto, kde si budete môcť užiť pokoj a pritom sa odreagovať od šialeného mestského ruchu, Sendai je skvelou voľbou. Nachádza sa asi tri hodiny jazdy vlakom severovýchodne od Tokia. Toto mesto má tiež jednu z najpríjemnejších klímy v Japonsku, v horúcich letných dňoch tu panuje menej tepla a vlhka než v Tokiu.

Sendai je veľké mesto s mnohými atrakciami, ktoré stojí za to vidieť, vrátane Katedrály Sendai alebo zaujímavého múzea histórie mesta. Okolie Sendai ponúka nádherné scenérie a mora plného rýby, ktoré sú obľúbené zo strany miestneho obyvateľstva.

Jednou z hlavných atrakcií Sendai je však jeho jedinečná gastronómia. Mesto je známe svojimi vynikajúcimi reštauráciami a obchodmi so suvenírmi, ktoré predávajú kulinárske špeciality, ako sú shirasu don (miska rýže s malými rybičkami), zelienkové tempura alebo oyster no motoyaki (grilované ústredne súčiastky ústredník).

Ak hľadáte možnosti ubytovania, môžete vybrať medzi rôznymi možnosťami. Medzi nimi sú hotelové izby a tradíciou ryokany. Ryokany sú tradičné japonské hotely, ktoré slúžia ako miesto pre oddych a relaxáciu pre miestnych Japoncov. Ceny za ubytovanie sú rôzne a záleží to len na vašich požiadavkách.

Ak sa chystáte navštíviť Japonsko a hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť, zažiť miestnu kultúru a chuť japonskej gastronómie, obzvlášť ak máte záujem o historické pamiatky, Sendai by mal byť na vašom zozname. Letenky na tuto destináciu nie sú príliš drahé a svoj dych a peniaze určite nájdete na tomto mieste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky