Objavte lety za najlepšie ceny

Japonsko Šikoku

Dovolenka Japonsko Šikoku


Japonsko je jednou z najzaujímavejších krajín na svete a každý rok láka tisíce turistov z celého sveta. Ak sa chystáte na dovolenku v Japonsku, určite si nevymažte z listu možností návštevu ostrova Šikoku.

Šikoku je zaujímavým ostrovom, ktorý patrí do Japonska. Nachádza sa na juhu krajiny a je známy svojou nádhernou prírodou, čistými plážami a tradičnou kuchyňou. Pre mnohých turistov je Šikoku ešte stále neobjavené turistické miesto a preto je ideálne pre tých, ktorí chcú zážiť Japonsko mimo klišé a hluku.

Po prílete na ostrov nesmiete vynechať návštevu mesta Matsuyama. Toto mesto je jedným z najväčších a najstarších na ostrove a ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok a tradičných obchodíkov. Najväčšou atrakciou v tomto meste je hrad Matsuyama, ktorý sa týči uprostred mesta. Je to jeden z mála hradov v Japonsku, ktorý má pôvodnú bránu a vyzerá tak, ako keď bol postavený.

Kunisaki je miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve ostrova Šikoku. Nachádza sa na juhovýchodnom okraji ostrova a je známe pre svoju krásnu prírodu a tradičné mestečká. Najväčšou atrakciou v Kunisaki je chrám Usa Jingu, ktorý patrí medzi najdôležitejšie svätyne v Japonsku. Okrem toho môžete navštíviť aj niekoľko chrámov a posvätných miest, ktoré sa nachádzajú v okolí mestečka.

Ak máte radi pláže a vodné aktivity, nezabudnite navštíviť pláže v oblasti Uwajima. Tieto pláže sú známe pre svoje biele piesky a jasne tyrkysovú vodu. Ideálne miesto pre plávanie, potápanie a orieškovanie. Ak sa vydáte trošku ďalej, môžete sa dostať k chrámu Jinpukaku, ktorý je jedným z najkrajších na ostrove.

Na ostrove Šikoku nájdete množstvo tradičných obchodíkov a reštaurácií, kde si môžete vyskúšať miestne špeciality. Okrem tradičnej kuchyne nájdete aj množstvo miestnych zmrzlinární a kaviarní. Ak ste fanúšikom japonskej kuchyne, určite si nevymažte mesto Uwajima z listu vašich dovolenkových destinácií.

Ostrov Šikoku je v súčasnosti jedným z najzaujímavejších miest v Japonsku. Ponúka návštevníkom krásne prírodné scenérie, kultúrne a histórické pamiatky a tradičné obchodíky a reštaurácie. Ak sa chystáte na dovolenku v Japonsku, určite si nevymažte z listu svojich destinácií tento fascinujúci ostrov plný zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šikoku


Nie som schopný poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku Šikoku, pretože výber týchto otázok a odpovedí by závisel od požiadaviek a záujmov daného človeka. Napriek tomu, môžem poskytnúť niektoré bežné otázky týkajúce sa tejto oblasti, spolu s príslušnými odpoveďami, ktoré by mohli pomôcť:

1. Čo je Šikoku a kde sa nachádza?
Šikoku je jednou z 4 hlavných japonských ostrovov a nachádza sa juhozápadne od Honšú.

2. Aké sú najpopulárnejšie turistické miesta v Šikoku?
Najznámejšie miesta v Šikoku sú Kóbe, Hirošima, Uwadžima a Matsujama.

3. Čo je známe na Šikoku?
Šikoku je známy pre svoje posvätné cesty známe ako "Šikoku Henro". Tieto cesty pochádzajú z buddhistického náboženstva a sú veľmi populárne medzi návštevníkmi.

4. Aké sú najlepšie cesty na Šikoku?
Najlepšie cesty na Šikoku sú Henro cesty, Iya cesta a Nankai cesty.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Šikoku?
Najlepší čas na návštevu Šikoku je od marca do maja a zase od septembra do novembra, keď sú teploty mierné a počasie je suché a slnečné.

6. Aké sú tradičné jedlá v Šikoku?
Tradičné jedlá v Šikoku zahŕňajú Sanuki udon, Tosa šóju (rízový alkoholický nápoj) a Dago-jiru (polievka s ryžou a zeleninou).

7. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti na Šikoku?
Najlepšie ubytovacie možnosti na Šikoku zahŕňajú tradičné japonské hotely známe ako ryokans, hostely a kapsulové hotely.

Tieto otázky a odpovede sú len nejaké z možných tém, ktoré by mohli byť relevantné pre záujem o Japonsko Šikoku. Existuje množstvo ďalších otázok, ktoré by sa dali položiť a ktoré by mohli prispieť k lepšiemu porozumeniu tejto oblasti, napríklad otázky týkajúce sa kultúry, zvykov a tradícií, alebo otázky o doprave, bezpečnosti a podobne.


Letenka Japonsko Šikoku


Aký je to pocit lietať do Japonska? Napísal by som o tom strhujúcom zážitku z letu a potom sa zameral na región Šikoku.

Letenka do Japonska je ako otvorený lístok do exotického sveta plného kultúry, tradícií a nádherných scenérií. Cestovanie do Japonska je považované za skutočný zážitok a lietať do tejto krajiny znamená pohladiť svoje zmysly novými dojmami a zároveň sa otvoriť prekvapivej a intrigujúcej kultúre.

Japonska ostrovy ponúkajú mnoho rôznych destinácií, ktoré možno preskúmať. Jeden z menej známych a menej navštevovaných regiónov je Šikoku, ostrov, ktorý leží na južnej strane hlavného japonského ostrova Honšú.

Let do Šikoku je úžasným zážitkom. Svetlo pohltí tmavý oceán a vy ste vo vzduchu, vo výške podobnej oblakom. Z okna lietadla môžete opájať svoje oči prístupnými horami, prechádzajúcimi oblakmi a malebnými japonskými vidiekmi. Cítiť nádych tajomna, keď sa približujete k cieľu.

Po pristátí na letisku v Šikoku je nádej a očakávanie vyradené okamžite. Ostrov ponúka úžasné možnosti objavovania a ponořenie sa do miestnych tradícií a zvykov. Šikoku je známy pre svoje šintoistické svätyne, krásne záhrady a termálne pramene. Miestne jedlo je tiež jedinečné a vyzerá tak chutne, že vaše chuťové poháriky začnú tancovať.

Hlavné mesto ostrova, Tokušima, je známe pre svoj festival Awa-Odori, ktorý sa koná každoročne v lete. Toto tradičné tanečné ​​podujatie priláka stovky tisíc ľudí z celého sveta. Počas festivalu sa môžete pridať k tanečnému obrovskému davu a zažiť túto veľkolepú japonskú tradíciu na vlastné oči.

Ak sa chcete ponoriť do prírodného krásy Šikoku, navštívte Kašima, oblasť s neskutočnou scenériou, ktorá ťaží z časovej odchýlky. Najkrajším miestom na tejto trase je Kašima Parque, nádherný záhradnícky park s výhľadmi na horské masívy a japonské záhrady. Je tu aj nádherná jazera, ktoré poskytujú útočisko pre množstvo vzácnych vtákov.

Ostrov Šikoku je bohatý na históriu a kultúru. Môžete tu nájsť mnoho tradičných japonských hradov, chrámov a svätýň. Cestovanie po Šikoku môže byť aj unikátnou príležitosťou spoznať miestne obyvateľstvo, ktoré je podozrivé a priateľské.

Ak hľadáte jedinečný zážitok, japonský ostrov Šikoku je určite destináciou, kde by ste mali stráviť niekoľko dní. Užite si scenériu, architektúru a tradície a dovoľte si byť unesený magickou atmosférou, ktorú tento úchvatný kúsok Japonska ponúka. Počas tohto nezabudnuteľného výletu na Šikoku sa pokúste zistiť, prečo je Japonsko takou obľúbenou destináciou pre cestovateľov z celého sveta.


Ubytovanie Japonsko Šikoku


Šikoku, ostrov v Japonsku, je jedným z najkrajších a najmenej preskúmaných regiónov krajiny. Jeho jedinečná kultúra, nádherná príroda a nezabudnuteľné miesta robia z Šikoku ideálne cieľové miesto pre tých, ktorí hľadajú autentický japonský zážitok.

Poďme sa pozrieť na najlepšie možnosti ubytovania na tejto malebnej japonskej destinácii.

1. Ryokan: Jedným z najvýznamnejších typov ubytovania v Japonsku je ryokan, tradičné japonské hosťovské domy. Šikoku ponúka množstvo ryokanov, kde môžete zažiť kúpeľné rituály, tatami matrace a autentické japonské jedlá. Ryokany sú často umiestnené v prírodných prostrediach, čo vytvára relaxačnú atmosféru a umožňuje vám zbaviť sa každodenného stresu.

2. Minshuku: Ak hľadáte cenovo dostupnejšiu možnosť, môžete sa rozhodnúť pre minshuku, japonskú verziu dedinskej penzióny. Minshuky ponúkajú útulné izby s matracmi futon na podlahe a spoločné kúpelne. Tieto penzióny sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú viac neformálnu atmosféru a príležitosť komunikovať s miestnymi obyvateľmi.

3. Hotel: Pre tých, ktorí preferujú moderné a pohodlné ubytovanie, môžu byť hotely ideálnou voľbou. Šikoku ponúka rôzne hotely, ktoré spĺňajú rôzne požiadavky a rozpočty. Môžete si vybrať medzi hotelmi s výhľadom na oceán, včlenení do prírody alebo v centre mesta. Nezávisle od toho, aký štýl preferujete, nájdete si hotel, ktorý vám poskytne pohodlie a luxus.

4. Pension: Ak preferujete nezávislosť a súkromie, možno by vás zaujala možnosť penzionu. Penzióny sú bežné v horských oblastiach a často poskytujú kompletnú výbavu vrátane kuchyne, čo vám umožní samostatne variť. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí cestujú s rodinou alebo chcú zažiť autonómiu.

Ako môžete vidieť, Šikoku ponúka rôznorodé možnosti ubytovania pre každú potrebu a rozpočet. Nech už si vyberiete ryokan, minshuku, hotel alebo penzión, zaručujeme vám, že váš pobyt v tejto časti Japonska bude nezabudnuteľným zážitkom. Nechajte sa unášať krásou prírody, preniknite do jedinečnej kultúry a zažite autentické japonské pohostiné.


Počasie Japonsko Šikoku


Počasie na japonskom ostrove Šikoku je zväčša veľmi priaznivé a charakterizované miernymi zimami a teplými letami. Ostrov je súčasťou Japonska a nachádza sa na juhu krajiny. Jeho poloha v Tichom oceáne má vplyv na jeho počasie.

Šikoku je známy svojimi jarnými kvetmi, ktoré rozkvitajú v marci a apríli. Počas tejto doby sa teploty zvyčajne pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Letá sú tepelné a vlhké, s priemernými teplotami od 25 do 30 stupňov Celzia. Je to obdobie monzúnu, kedy prichádza viac zrážok a môžu sa vyskytnúť aj silné búrky.

Jesenné mesiace, konkrétne september a október, sú ďalšou obľúbenou dobou na návštevu Šikoku. Teploty sú príjemné a oscilujú medzi 15 a 25 stupňami Celzia. Cestovatelia majú príležitosť obdivovať krásne farebné lístie, keď japonské javory obliekajú kopce v červených, žltých a oranžových farbách.

Zimy na Šikoku sú pomerne miernym, s teplotami zvyčajne nie nižšími ako 5 stupňov Celzia. Zimné mesiace december a január môžu byť chladnejšie, ale stále relatívne teplé v porovnaní s niektorými inými oblasťami Japonska. Snaha je zriedkavá, ale nie je to nemožné. Niektoré partie ostrova môžu byť pokryté snehom.

Celkovo vzaté, počasie na Šikoku je veľmi priaznivé pre návštevníkov počas jari a jesene s teplotami, ktoré sú ideálne na prieskum okolitého horského terénu, návštevu japonských záhrad a úžitie japonských teplých prameňov, známych ako onsen.

Ak plánujete navštíviť Šikoku, nezabudnite sa pred odchodom informovať o aktuálnom predpovedi počasia. Aj keď je ostrov známy pre svoje priaznivé podnebie, príroda je nepredvídateľná a môže prichádzať s neočakávanými zmenami počasia.

Či už sa rozhodnete navštíviť Šikoku v jarnej kvetene, letných mesiacoch, jesene alebo na jeseň, budete mať príležitosť vychutnať si krásu tejto časti Japonska a jej unikátne počasie, ktoré prispieva k atmosfére ostrova.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky