Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Mrtvé more

Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Mrtvé more


1. Aké je povrchové napätie vody v Mŕtvom mori?
- Povrchové napätie vody v Mŕtvom mori je vysoké v dôsledku vysokého obsahu soli.

2. Je prípustné kúpať sa v Mŕtvom mori?
- Áno, kúpanie v Mŕtvom mori je možné a je to obľúbená turistická atrakcia. Voda v Mŕtvom mori neumožňuje potopenie, čo robí kúpanie zábavným.

3. Je Mŕtve more skutočne mŕtve?
- Mŕtve more nie je skutočne mŕtve, hoci je to najsoľnatejšie jazero na svete. Mnoho mikroorganizmov a rastlín prežíva v jeho slanej vode.

4. Je potrebné použiť opaľovací krém pri kúpaní v Mŕtvom mori?
- Áno, pri kúpaní v Mŕtvom mori je stále potrebné používať opaľovací krém. UVA a UVB lúče stále prenikajú cez vodu.

5. Aké sú zdravotné výhody kúpania v Mŕtvom mori?
- Kúpanie v Mŕtvom mori môže pomôcť pri kožných ochoreniach, bolestiach kĺbov a prietokových problémoch, vďaka svojmu vysokému obsahu minerálov a solí.

6. Je možné plávať v Mŕtvom mori s kontaktnými šošovkami?
- Nie, nie je to bezpečné. Kontaktné šošovky môžu byť poškodené slanou vodou a pôsobiť nepríjemne na oči.

7. Aký je ideálny čas na návštevu Mŕtveho mora?
- Ideálny čas na návštevu Mŕtveho mora je na jar a jeseň, keď je chladnejšie počasie a menej turistov.

8. Aká je maximálna hĺbka Mŕtveho mora?
- Maximálna hĺbka Mŕtveho mora je asi 304 metrov.

9. Je možné plaviť sa na Mŕtvom mori?
- Áno, ale len v obmedzenom rozsahu. Plavidlá sú limitované kvôli veľkému obsahu soli v mori.

10. Aký je rozdiel medzi Mŕtvym morom a Akabským zálivom?
- Akabský záliv a Mŕtve more sú dva rôzne vodné útvary, aj keď sa nachádzajú v Jordánsku. Mŕtve more je jazero s vysokým obsahom soli, zatiaľ čo Akabský záliv je súčasťou Rudého mora a má obyčajnú slanosť vody.


Ubytovanie Jordánsko Mrtvé more


Jordánsko je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Medzi jedno z najpopulárnejších miest, ktoré si turisti radi prezrú, patrí aj Mŕtve more. Aby ste mali pri prehliadke tejto oblasti dostatok času a energie, je dôležité zvoliť si správne ubytovanie.

Jordánsko Mŕtve more ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré sa prispôsobujú potrebám a rozpočtu turistov. Ak plánujete luxusnú dovolenku, môžete si vybrať z viacerých luxusných hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Mŕtveho mora.

Tieto hotely ponúkajú všetko, čo si môžete priať. Majú prostorné a elegantné izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, televíziou a minibarom. K dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Okrem toho majú hotely vlastné bazény, wellness centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Ak preferujete lacnejšiu možnosť ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre malé rodinné hotely alebo penzióny. Tieto ubytovania nemusia mať rovnaké vybavenie ako špičkové hotely, ale stále vám ponúkajú pohodlné izby a v prípade penziónov môžete zažiť skutočnú jordánsku pohostinnosť.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v stane alebo v kempingu. Táto voľba je vhodná pre tých, ktorí hľadajú avantúru a chcú zažiť jedinečný zážitok priamo v prírode. V stanoch a kempoch nájdete jednoduché zariadenia a spoločné sprchy, ale budete mať príležitosť spoznať iných cestovateľov a vychutnať si krásy Mŕtveho mora z prvej ruky.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Mŕtve more je magické miesto, ktoré vám ponúkne unikátnu skúsenosť. Toto slané jazero je známe svojimi liečivými účinkami a je ideálne na oddych a relaxáciu. Môžete si v ňom vyskúšať plávanie bez toho, aby ste sa potopili, vďaka vysokému obsahu soli, ktorý udržuje telo na povrchu vody. Okrem toho si môžete vyskúšať liečebné bahno, ktoré má blahodárne účinky na pokožku.

Neváhajte a zarezervujte si ubytovanie v bližšej budúcnosti a zažite krásy Jordánska a Mŕtveho mora. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, rodinný penzión alebo kempingový pobyt, budete mať príležitosť zažiť jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Jordánsko Mrtvé more


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Jedným z najzaujímavejších a unikátnych miest v Jordánsku je Mŕtve more. Okrem svojej slávy ako najnižšieho miesta na Zemi je Mŕtve more tiež známe svojimi jedinečnými klimatickými podmienkami.

Mŕtve more sa nachádza v národnom parku v Jordánskom údolí, medzi Izraelom a Jordánskom. Je to soľný jazero, ktoré sa nachádza vo výške 430 metrov pod úrovňou mora. Je to najnižšie položená úroveň na Zemi a vďaka tejto polohe a svojmu jedinečnému prostrediu poskytuje návštevníkom jedinečný zážitok.

Jednou z najzaujímavejších vecí o Mŕtvom mori je jeho extrémne slaná voda. Obsahuje tak vysoké množstvo minerálov a solí, že je nemožné utopiť sa v ňom. To je dôvod, prečo sa mu hovorí Mŕtve more. Voda je taká hustá a ťažká, že sa pri pohybe v nej dostávate na povrch a nestáva sa, že sa človek potopí.

Okrem svojej unikátnej vody má Mŕtve more aj mimoriadne silné slnečné žiarenie. Vďaka tomuto slnku je príjemné a teplé počasie počas väčšiny roka. Teploty sa pohybujú od 20 °C v zime až po 40 °C v lete. Táto tropická klíma robí Mŕtve more ideálnym miestom pre tých, ktorí si želajú stráviť príjemnú dovolenku a užiť si slnečné lúče.

Jednou z hlavných atrakcií Mŕtveho mora je jeho liečivý účinok na kožné ochorenia. Minerály a soli v jeho vode majú blahodarný vplyv na pokožku, a preto je to miesto, kde ľudia z rôznych kútov sveta hľadajú úľavu od ekzémov, psoriázy a iných problémov s kožou. Turisti prichádzajú ošetrovať sa bahnom, ktoré je tiež plné minerálov, a čerpajú zdravotné výhody z prírodných liečivých vlastností Mŕtveho mora.

Okrem toho, že je Mŕtve more známe svojou liečivou vodou, je aj dôležitým miestom pre turistiku a rekreáciu. Mnohí navštevujúci sa počas leta kúpu v jeho vode, čo je skvelý spôsob, ako sa ochladiť a zároveň si užiť všetky koristi z liečivých minerálov, ktoré obsahuje. Taktiež sa môžete len tak vázať vo vode a sledovať svoje telo zovňajšku plavajúce na povrchu.

Mŕtve more je jedinečné miesto s fascinujúcimi klimatickými podmienkami. Teplé slnečné lúče, slaná voda a liečivé minerály robia z tejto oblasti skutočne jedinečné miesto, ktoré stojí za návštevu. Ak ste fanúšikom krásnej prírody a zdravia, neváhajte a vyberte sa do Jordánska, aby ste si užili prírodnú a terapeutickú krásu Mŕtveho mora.


Letenka Jordánsko Mrtvé more


Ak hľadáte dokonalú dovolenku, kde sa môžete okúpať v najslanejšom jazere na svete, skúsiť morské bahno alebo navštíviť kultúrne pamiatky, Jordánsko je tou správnou voľbou. Letenka do Jordánska a návšteva Mŕtveho mora je niečo, čo by mali zažiť všetci cestovatelia a milovníci dobrodružstva.

Mŕtve more leží na hranici Izraela a Jordánska a vysoký obsah soli v tomto jazere zaisťuje, že sa v ňom nemôžu rozmnožiť žiadne organizmy. Kvôli tomuto vysokému obsahu soli je voda v jazere tiež veľmi slaná, čo poskytuje benefity pre zdravie a liečbu kožných ochorení.

V Mŕtvom mori sa môžete kúpať a obkolesený zelenými kopci a horami si užiť niektoré z najkrajších scenérií, aké ste kedy videli. Okrem kúpania v tomto zázračnom jazere sa môžete zúčastniť aj na rôznych aktivitách, ako napríklad na jazde na konskom, povoze alebo kajaku.

Jordánsko je tiež známe svojimi krásnymi historickými miestami, ako napríklad Petru. Toto krásne mesto situované v púšti je známe svojimi skalnými útvarmi a vynikajúcou architektúrou. Pre milovníkov histórie a kultúry je Petrá povinnosťou.

Okrem Petry si v Jordánsku môžete pozrieť aj Kráľovský palác v Ammáne, kde môžete vidieť krásnu zmes bizarných architektonických štýlov. Jordánsko má tiež viacero archeologických lokalít, ako napríklad Jerash a Madaba.

Cesty v Jordánsku sú dobre udržiavané a takmer všetky hlavné miesta sú dostupné autobusmi alebo taxíkmi. Cenovo je Jordánsko pomerne prístupné, takže väčšina turistov si môže dovoliť túto destináciu. Letenka do Jordánska nie je drahá, a tak sa môžete tešiť na dovolenku na jednom z najkrajších miest na svete.

Vzhľadom na krásy, ktoré Jordánsko ponúka, doporučujeme ju návštevu v najteplejšom období roka, ideálne v lete. Vybrať sa na dovolenku do Jordánska sa určite oplatí a bude to zážitok, ktorý nezabudnete. Pustite sa do dobrodružstva, ktoré vás čaká v tomto rozmanitom a jedinečnom kraji.


Dovolenka Jordánsko Mrtvé more


Ak hľadáte neobyčajnú dovolenku, nezabudnite si zvoliť Jordánsko a jeho slávne Mŕtve more. Toto jedinečné miesto ponúka okrem krásneho prírodného scenéru aj množstvo zážitkov a výhod pre turistov.

Jordánsko, krajina v Blízkom východe, je domovom jedného z najzaujímavejších prírodných divov sveta - Mŕtveho mora. Toto slané jazero leží na najnižšom bodu Zeme a jeho slaná voda má vyše 9,6-násobnú slaninu v porovnaní s oceánom. To zaručuje prirodzené plávanie na hladine bez žiadneho záťaženia a tiež liečivé účinky na pokožku a dýchacie cesty.

Samozrejme, jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia navštevujú Jordánsko a Mŕtve more, je terapia so špecifickou vodou. Voda v Mŕtvom mori je bohatá na minerály, ako napríklad horčík, draslík a vápnik, ktoré majú priaznivé účinky na pokožku. Vďaka nim sa Mŕtve more stalo aj svetovým centrom wellness a kozmetických procedúr. Turisti si tu môžu vychutnať relaxačné kúpele so solou a bahnom, ktoré pomáhajú zlepšovať stav pokožky, napraviť kožné poruchy a vyhladzovať jemné vrásky. Zároveň sa môžete prechádzať po pláži so slaným pieskom, ktorý vytvára príjemnú masáž pre vaše nohy.

Okrem terapeutickej vody a kúpeľov si môžete v Mŕtvom mori užiť aj rôzne aktivity a výlety. Pre záujemcov o históriu a kultúru je tu známa pevnosť Masada, ktorá sa tyčí na vrchole hory a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Táto pevnosť je UNESCO pamiatkou a je to jedno z najdôležitejších miest histórie židovského národa. Môžete tiež navštíviť miesto krstu Ježiša Krista v Jordánskom riečnom údolí a objaviť starobylé kamenné mestečko Petra, ktoré je tiež UNESCO pamiatkou a je známe pre svoje skalné vyrezávané budovy.

Ak vás baví príroda a dobrodružstvo, môžete sa vydať na trek cez jordánske púšte a bujnú oázou v oblasti Wadi Rum. Táto oblasť je úchvatná so svojimi piesočnatými dunami, skalnatými stenami a tmavým nočným nebom plným hviezd. Môžete sa tiež vydať na jazdu na slonoch a skúsiť sa potápať v koralových útesoch Červeného mora.

Pre tých, ktorí sú gurmánmi a chcú ochutnať miestne jedlá, je Jordánsko tiež ideálnym miestom. Tu si môžete vychutnať tradičné jedlá ako hummus, falafel, mätový čaj a mnoho ďalších chutných jedál s arabským vplyvom.

Ak sa chystáte na dovolenku a chcete zažiť niečo iné, vydajte sa na Jordánsko a navštívte Mŕtve more. Toto jedinečné miesto vás nadchne nielen svojou krásou, ale aj prírodnými liečivými účinkami a rôznymi aktivitami, ktoré si budete môcť vychutnať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky