Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je známe svojimi dešertmi, ale má aj svoje zelené oblasti, ktoré sú domovom pre mnoho druhov divokej fauny. Jednou z týchto oblastí je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie v jordánskej poušti. Nachádza sa asi 100 kilometrov južne od hlavného mesta Ammánu a zahŕňa 22 kilometrov štvorcových. Bolo založené v roku 1975 s cieľom zachovať ohrozené druhy zvierat v Jorde.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je celkom extrémne. Letá sú veľmi horúce s teplotami vysokými až 40 stupňov Celzia. Zimy sú studené a občas dochádza k sneženiu. Priemerné ročné zrážky sú iba okolo 100 milimetrov. Tieto extrémne podmienky robia z tejto oblasti ideálne miesto pre divoké zvieratá, ktoré sa musia prispôsobiť, aby prežili.

V Shaumari Wildlife Reserve žije mnoho druhov divokých zvierat, vrátane gaziel, orikov, psíkov rysích, hien škriekavých a kožušníkov. Najväčšou atrakciou však sú arabské orly, ktoré sú kriticky ohrozeným druhom. V Shaumari bola založená rezervácia orlov, aby sa zachovali a zvýšila sa ich populácia. Rezervácia sústreďuje pozornosť na nebezpečenstvá, ktorým tieto orly v prírode čelia, vrátane lovu, straty prírodného prostredia a nezákonných aktivít.

Pre návštevníkov Shaumari Wildlife Reserve ponúka turistické trate, kde môžu vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Turistické trasy sa stretávajú aj s tradičnými beduínskymi dedinami a ponúkajú možnosť spoznať miestnu kultúru a zvyky. Existujú aj možnosti kempovania a nocovania pod otvoreným nebom, ak sa chcete priblížiť k prírode ešte viac.

V Shaumari Wildlife Reserve môžete zažiť malý kúsok divočiny v arabskom svete a zároveň zabezpečiť zachovanie a ochranu ohrozených druhov. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň byť súčasťou udržateľného turizmu, Shaumari Wildlife Reserve je ideálne miesto na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Čo je Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je rezervácia vo Jordánsku, ktorá sa nachádza asi 100 kilometrov východne od Ammánu a zahrnuje približne 22 kilometrov štvorcových.

2. Aké druhy zvierat môžem v Shaumari Wildlife Reserve vidieť?
Rezervácia má bohatú faunu, vrátane gazel, arabských onagrov, kočkovitých šeliem, pštrosí, orli, sokolov a mnoho ďalších druhov rýb a vtákov.

3. Je povolené táboriť v Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nie je povolené táboriť v Shaumari Wildlife Reserve. Existujú však rôzne možnosti ubytovania v oblasti, vrátane kempov a hotelov.

4. Je potrebné si rezervovať vopred vstup do Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nie je potrebné si vopred rezervovať vstup do Shaumari Wildlife Reserve, ale odporúča sa to, aby ste sa uistili, že budete mať miesto, keď prídete.

5. Aké sú otváracie hodiny Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je otvorená pre návštevníkov denne od 8:00 do 16:00 hod.

6. Aké sú vstupné poplatky do Shaumari Wildlife Reserve?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od krajiny, z ktorej ste a zvyčajne sa platia pri vstupe do rezervácie.

7. Je potrebné počítať s vedenými túrami v Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nevyžaduje sa vedená túra, ale existujú prehliadky, ktoré sa môžu organizovať na mieste. Zamestnanci rezervy sú tiež ochotní pomôcť vám so získaním informácií o rezervácii.

8. Je v Shaumari Wildlife Reserve povolené fotenie?
Áno, fotografovanie je povolené, ale zákaznícov sa žiada, aby dodržiavali základné normy správania sa a narušovali zvieratá na minimum.

9. Je v Shaumari Wildlife Reserve povolené krmenie zvierat?
Nie, krmenie zvierat v rezervácii je striktne zakázané, aby sa predišlo poškodeniu alebo ochoreniam zvierat.

10. Ako sa dostanem do Shaumari Wildlife Reserve?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, je najať si miestneho sprievodcu alebo využiť služby cestovnej kancelárie, ktorá bude mať znalosti o oblasti a pomôže vám plánovať vašu cestu. Rezervačnými službami sú k dispozícii aj miestne taxíky a autobusy.


Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je jedinečné a malebné miesto v Jordánsku, ktoré ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok v prírode. Okrem nádherných krajín môžete tu nájsť aj komfortné ubytovanie, ktoré Vám poskytne pohodlný odpočinok po dni strávenom objavovaním divokého života.

Reserva sa nachádza približne 40 kilometrov od hlavného mesta Ammánu a zaujíma rozlohu viac ako 22 000 hektárov. Je domovom pre mnoho ohrozených druhov zvierat vrátane arabského orla a gazievy.

Ubytovanie v tomto rezerváte je odľahlé a harmonizuje s okolitou prírodou. Môžete si vybrať medzi tradične zakresanými stajňami, kde majú ľudia možnosť zažiť autentický pocit života nomáda. Tieto stajne sú zriedkavo dostupné a predstavujú jedinečnú skúsenosť, ktorú by si nemali nechať ujsť.

Okrem toho môžete si vybrať aj moderné a komfortné stanovenie táboru, kde máte k dispozícii všetky moderné zariadenia, ako je klimatizácia a privátne kúpeľne. Tieto prenosné stanové domy sú ideálnym riešením pre návštevníkov, ktorí preferujú pohodlie a súkromie.

Počas Vášho pobytu si budete môcť vychutnať aj tradičné jordánske jedlá, ktoré sú pripravované z čerstvých miestnych surovín. Jedlo je vždy servírované s priateľskou a pohostinnou atmosférou, aby ste sa cítili ako doma.

Shaumari Wildlife Reserve je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a obdivovateľov divokých zvierat. Máte tu možnosť vidieť gazely, orly, levhartov a ďalšie vzácne a ohrozené druhy, ktoré boli zachránené z okolia. Taktiež sa tu nachádzajú aj prochádzky na koňoch a kanoe, ktoré umožňujú návštevníkom objaviť krásy rezervy z inej perspektívy.

Ak si praje viac dobrodružstva, mžete si zvoliť aj nočnú jazdu po rezervácii, kde budete mať možnosť sledovať nočný život zvierat a počuť ich zvuky v prírodnom prostredí. Táto skúsenosť je nezabudnuteľná a poskytuje jedinečný pohľad na jordánsky život.

Shaumari Wildlife Reserve je prírodný raj, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu pôvabného ubytovania a výjimečnej prírody. Ak plánujete návštevu Jordánska, nezabudnite sa zastaviť v tejto rezervácii, kde strávite čas v kontakte s prírodou a zažijete nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku je jednou z najdôležitejších letných destinácií pre milovníkov prírody a divokých zvierat. Tento rezervát, nachádzajúci sa približne 22 kilometrov východne od jordánskeho mesta Azraq, je domovom množstvu ohrozených druhov, ktoré tu nájdeme vo voľnej prírode.

Rezervát bol založený v roku 1975 v reakcii na rýchlo ubúdajúci počet divých zvierat v Jordánsku, najmä arabskej púštnej antilopy, ktorá bola často lovom a strácala svoje prirodzené prostredie kvôli rozširovaniu obývateľnej pôdy. S cieľom chrániť tieto živočíšne druhy, bola vytvorená rezervácia, ktorá ponúka zvieratám bezpečie a príležitosť pre ich rozmnožovanie.

Jedným z najvýznamnejších a najrezistentnejších druhov v rezervácii je práve arabská púštnej antilopa, známa locally ako Oryx antelope. Tento elegantný a nádherne sfarbený druh bol v minulosti takmer vyhubený kvôli nekontrolovanej honbe a strate prostredia. V rezervácii bolo však úspešné vybudovať chovné stanice pre túto antilopu, čo umožnilo jej početné a stabilné rozmnožovanie. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve jedným z najväčších chovateľských centier tohto druhu na celom svete.

Okrem arabskej púštnej antilopy môžeme v rezervácii nájsť aj iné ohrozené druhy, ako napríklad arabského onagra, strieborného lišiaka a somálskeho geparda. Súčasťou rezervácie je aj bohatá ornitológia, kde hrdlohrdeliak somálsky, ibis kriticky ohrozený či hubenecký astrild nájdu svoj domov.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka návštevníkom neopakovateľnú príležitosť nazrieť do jedinečného a cenného ekosystému. Rezervát je otvorený pre verejnosť a ponúka rôzne možnosti prehliadok a výletov, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť kontakt s týmito pôvodnými druhmi. Existuje možnosť safari venčiť sa terénom v sprievode skúseného sprievodcu alebo ísť na jazdenie na koni po rezervácii.

Okrem pozorovania divokých zvierat ponúka rezervácia aj možnosti ubytovania vo forme tradičného Beduínskeho stanu, kde si môžete vychutnať pohľad na hviezdnate oblohu a pocit skutočnej blízkosti k prírode. Existujú tiež možnosti kempovania a táborovania pre tých, ktorí sa chcú v plnej miere ponožiť do divokosti rezervácie.

Celkovo Shaumari Wildlife Reserve predstavuje jedinečné miesto, kde môžete zažiť a objaviť kúsok divokej prírody priamo v Jordánsku. Toto miesto je dôkazom úspešných ochranných opatrení a snahy o záchranu ohrozených druhov v Arabskom svete. Preto je toto miesto, ktoré stojí za to navštíviť a objaviť jeho jedinečnú krásu.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krajina, ktorá sa stala populárnym turistickým cieľom pre svoje krásne prírodné scenérie, kultúrne pamiatky a púšťové oblasti. Jedným z miest, ktoré by mohli zaujímať milovníkov prírody, je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie nachádzajúce sa na východnom pobreží Jordánskej kráľovskej cesty, zhruba 110 kilometrov od mesta Amman. Toto miesto založila Jordánska kráľovská spoločnosť pre ochranu prírody a životného prostredia v roku 1975. Cieľom bolo ochrániť a obnoviť zanikajúce druhy zvierat v Jordánsku a zároveň umožniť turistom pozorovať život zvierat v prirodzenom prostredí.

Na tomto chránenom území žijú vzácne druhy zvierat, vrátane arabských oryxov, gaziel a antilop. Shaumari Wildlife Reserve je tiež domovom pre druhý najväčší počet surikátov v Jordánsku, ktorí sa stanú hviezdou vašej návštevy. Môžete pozorovať, ako hrajú a komunikujú spolu, ďalej uvidíte hadov, žaby, ještěry, žaby, orly a sokoly.

Je tu niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, napríklad pomocou organizovaných výletov alebo taxi služby z blízkeho mesta, Amman. Vstupné do územia je spojené s neveľkou poplatkou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Shaumari Wildlife Reserve, môžete sa pobytu ubytovať v blízkom meste Azraq, ktoré je známe svojimi tradičnými modrými domami. Tu si môžete pozrieť aj ruiny z rímskej doby.

Jordánsko môže byť úchvatné miesto pre turistov, ktorí hľadajú niečo netradičné a inaké od iných miest v strednej časti sveta. Shaumari Wildlife Reserve vám ponúka možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zároveň podporiť ich ochranu. Navštívenie tohto územia bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky