Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Shawbak Castle

Letenka Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je fascinujúca krajina s veľkou históriou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Táto krajina je plná úžasných miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je hrad Shawbak, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny.

Shawbak Castle, známy aj pod názvom hrad Montreal, bol postavený kráľom Balianom z Jeruzalema v 12. storočí. Tento hrad bol postavený ako obranná pevnosť a bol dôležitým miestom pre ochranu celého regiónu pred napádaním sultánov z blízkeho Východu. Dnes je Shawbak Castle jedným z najzachovalejších hradov v Jordánsku a je dôležitou turistickou atrakciou.

Návšteva hradu Shawbak je skvelý spôsob, ako si uvedomiť históriu tohto úžasného miesta. Pri prechádzke po chodníkoch hradu budete mať možnosť vidieť starobylé stavby, ako sú kamenné múry a staroveké brány, ktoré ukazujú bohatstvo a pevnosť tohto miesta. S výhľadom na okolitý región a pohľadom na hrad Petra, Shawbak Castle ponúka nezabudnuteľný zážitok pre turistov v Jordánsku.

Táto historická atrakcia je otvorená pre verejnosť počas celého roka a môže byť ľahko dosiahnuteľná z hlavného mesta Amman alebo z mesta Petra. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Shawbak Castle, je využitie letenky do Jordánska a následne si prenajať auto alebo si zaplatiť výlet s miestnym sprievodcom.

Letenka do Jordánska môže byť o niečo drahšia ako iné krajiny, ale stojí za to, keď si uvedomíte všetky krásy, ktoré vás tu čakajú. Jordánsko je fascinujúca krajina s mnohými histórickými a kultúrnymi skvostami, ktoré fascinujú turistov z celého sveta. Ak ste obdivovateľom histórie a chcete sa pustiť do dobrodružstva, neváhajte a plánujte návštevu Jordánska a Shawbak Castle.


Ubytovanie Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, známy tiež ako Krak des Chevaliers, je hrad v Jordánsku, ktorý sa nachádza na juhozápade krajiny, približne 30 km juhozápadne od mesta Dana. Hrad bol postavený počas obdobia križiackych výprav v 12. storočí a patril k sieti obranných hradov rozmiestnených na ceste medzi Jeruzalemom a Akré.

Dnes je Shawbak Castle poprednou atrakciou pre turistov v Jordánsku. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti hradu, máte na výber z viacerých možností.

Prvou možnosťou je kempovanie. Priamo pod hradom sa nachádza táborisko s názvom Al-Rashedin, kde si turisti môžu prenajať stan a stráviť noc pod otvoreným nebom. Táborisko ponúka aj základné stravovanie a pitnú vodu. Kempovanie je cenovo dostupnou možnosťou pre turistov, ktorí hľadajú rekreáciu na čerstvom vzduchu a zároveň chcú byť čo najbližšie k Shawbak Castle.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v susednom meste Dana. Dana sa nachádza približne 30 km od hradu a ponúka rôzne druhy ubytovania, od hotela po ubytovanie v tradičných jordánskych domoch so stravou hostiteľov. V Dana si môžete užiť príjemnú atmosféru historického mesta a zároveň byť dostatočne blízko k Shawbak Castle.

Najluxusnejšou možnosťou ubytovania v tejto oblasti je hotel Feynan Ecolodge. Nachádza sa asi 25 km severne od hradu Shawbak a je to ekologický hotel, ktorý ponúka jedinečný zážitok s ohľadom na udržateľnosť. Hotel ponúka jednoduché, ale komfortné izby a zohľadňuje miestnu kultúru a životné prostredie.

Shawbak Castle je jedným z najkrajších hradov v Jordánsku a ubytovanie v jeho blízkosti ponúka turistom príležitosť relaxovať v prírodnom prostredí, získavať poznatky o histórii krajiny a užívať si pohľad na spektakulárny výhľad na okolitú krajinu. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť ubytovania, mali by ste si užiť jedinečný pobyt v Jordánsku obohatený o návštevu tejto pamiatky.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shawbak Castle


1. Ako sa dostanem na Shawbak Castle v Jordánsku?
- Shawbak Castle sa nachádza vo vzdialenosti približne 120 km južne od hlavného mesta Ammán. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je vlastným autom, taxíkom alebo organizovanou prehliadkou.

2. Aké je vstupné do Shawbak Castle?
- Vstupné do Shawbak Castle je zvyčajne 1 jordánsky dinár pre občanov Jordánska a 2 jordánske dináre pre zahraničných návštevníkov. Tieto ceny sa však môžu meniť, takže odporúčame si overiť aktuálne informácie.

3. Ako dlho trvá prehliadka Shawbak Castle?
- Prehliadka zvyčajne trvá približne 1-2 hodiny. Hrad je pomerne malý a mnoho jeho častí je stále v pôvodnom stave, čo umožňuje návštevníkom stráviť relatívne krátky čas na prehliadku.

4. Aké sú hlavné atrakcie Shawbak Castle?
- Niektoré z hlavných atrakcií Shawbak Castle zahŕňajú dobre zachované hradné múry, vojenské výhľady na okolitú krajinu a pôsobivú architektúru. Návštevníci si môžu tiež prezrieť niektoré archeologické vykopávky a starobylé falošné skalné brány.

5. Je možné vo vnútri hradu fotografovať?
- Áno, návštevníci majú povolené fotografovať vo vnútri Shawbak Castle. Je však dôležité dodržiavať pravidlá a obmedzenia, ktoré môžu byť vydané správcami hradu.

6. Sú na Shawbak Castle k dispozícii sprievodcovia?
- Áno, na Shawbak Castle je možné najať si miestneho sprievodcu, ktorý vás bude sprevádzať po hradnej oblasti a poskytne vám podrobné informácie o histórii a význame tohto miesta.

7. Existujú nejaké obmedzenia alebo pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať pri návšteve Shawbak Castle?
- Pri návšteve Shawbak Castle je dôležité dodržiavať určité pravidlá, ako napríklad nesliepať alebo nerozvádzať smeť v hradnej oblasti. Tiež je dôležité rešpektovať archeologické vykopávky a zachovať hradné múry a artefakty v ich pôvodnom stave.


Dovolenka Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je fascinujúcou krajinou so svojou bohatou históriou a krásnou prírodou. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je hrad Shawbak Castle, ktorý je ideálnym miestom na dovolenku pre milovníkov histórie a dobrodružstva.

Shawbak Castle sa nachádza vo vzdialenom horskom regióne na juhu Jordánska. Jeho pôvod sa datuje do 12. storočia, keď bol postavený ako pevnosť križiakov na ochranu obchodných ciest. Hrad je vybudovaný na výraznom vápencovom kopci, čo mu dodáva impozantný a majestátny vzhľad.

Prechádzka po hradnom komplexe vám umožní pootvoriť brány histórie. Hrad bol svedkom niekoľkých dôležitých udalostí a prechádzka po jeho múroch vám pripomenie slávne chvíle minulosti. Okrem toho je tu aj možnosť navštíviť múzeum v priestoroch hradu, kde nájdete množstvo vzácnych artefaktov a históriou ovplyvnené exponáty.

Najzaujímavejšou časťou návštevy hradu Shawbak Castle je výhľad, ktorý ponúka na okolitú krajinu. Z vrchu hradu môžete sledovať nekonečné hory a údolia, a obdivovať nádhernú jordánsku prírodu. Tento výhľad je nezabudnuteľný a každý fotomilovník si príde na svoje.

Okrem návštevy samotného hradu je v okolí Shawbak Castle množstvo ďalších aktivít a atrakcií, ktoré vás udržia počas celej dovolenky zaneprázdnených. Môžete navštíviť okolité tradičné jordánske dedinky a spoznať pôvodnú jordánsku kultúru. Tu môžete ochutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si tradíciou ovplyvnené remeselné výrobky.

Pre milovníkov prírody je v okolí hradu veľa možností na turistiku a túry. Môžete sa vydať na prechádzku do okolitých kaňonov a sledovať vodopády a jaskyne. Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v blízkosti hradu je kaňon Dana, ktorý je domovom mnohých druhov flóry a fauny.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám ponúkne nielen krásne prírodné scenérie, ale aj zaujímavé historické zážitky, potom je Jordánsko a hrad Shawbak Castle ideálnou destináciou pre vás. Tu sa môžete ponoriť do histórie, objavovať prírodu a spoznať pôvodnú jordánsku kultúru. Vaša dovolenka bude nezabudnuteľným zážitkom plným dobrodružstiev a objavovania.


Počasie Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je pôvabná krajina s množstvom kultúrnej histórie. Jordánsko je známe aj svojimi dvorcami a hradmi, ktoré sú v súčasnosti národnými pamiatkami. Jedným z najznámejších zámkov je Shawbak Castle.

Shawbak Castle sa nachádza v južnom Jordánsku, približne 30 km na východ od mesta Petra. Bol postavený na úpätí Južnej Jordánie na konci 12. storočia řádom križiakov, ktorí hľadali útočisko pred moslimskými nájazdami. Dnes je to jedna z najkrajších pamiatok Jordánska, s úchvatnými pohľadmi na okolitú krajinu.

Jordánsko je suchá a horúca krajina, s extrémnymi teplotami, ktoré sa môžu pohybovať niekde od -5 °C v zime do 45 °C v lete. V Sharwak Castle sú podobné teploty, čo znamená, že leto je obdobie s veľmi vysokými teplotami, čo z neho robí horúce a prašné miesto. Teploty sa môžu pohybovať niekde okolo 40-45 °C, čo je skutočne horúce, ale v noci sa toto teplo znižuje o niekoľko stupňov.

Väčšina návštevníkov by preto mala zvážiť návštevu v zime (december-januar), ktorá má mierny a prijateľný pocitový teploty v čase od 10 do 20 °C. Ak sa rozhodnete navštíviť Sharwak Castle v lete, odporúča sa návšteva v ranných hodinách alebo neskôr večer, aby ste sa vyhli horúcemu slnku.

Počas leta môžu byť v oblasti Shawbak Castle vysoké teploty a suchý vzduch, čo môže mať vplyv na zdravie niektorých ľudí. Je dôležité mať stále so sebou dostatok vody na hydratáciu a udržiavať sa v tieni, aby sa predišlo úpalom a vysokým teplotám.

Jordánsko je úchvatná krajina s množstvom historických pamiatok. V Sharwak Castle sa môžete cítiť ako križiak z 12. storočia, prechádzať sa pozbieraním kamenných schodoch a obdivovať kúzlo prírody okolo vás. Ak máte v pláne navštíviť Sharwak Castle, odporúčam zvážiť dobu návštevy a zvlášť sa pripraviť na vhodné oblečenie a hydratáciu, aby ste si mohli skutočne užiť svoju návštevu tohto krásneho miesta.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky