Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Shobak

Dovolenka Jordánsko Shobak


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka mnoho skvostov, o ktorých sa väčšina ľudí ani nezdá. Jedným z týchto skvostov je aj malé mestečko Shobak, ktoré sa nachádza na juhu krajiny. Shobak je jedným z najstarších osídlených miest v Jordánsku a ponúka návštevníkom jedinečnú skúsenosť.

Prvým dojmom pri príchode do Shobaku je impozantný hrad, ktorý je hlavnou atrakciou mesta. Hrad Shobak, tiež známy ako Krak de Montreal, bol postavený vo 12. storočí v križiackej ére a slúžil ako pevnosť a útočisko pre rytierov Templárskeho rádu. Dnes je zaradený medzi UNESCO svetové dedičstvá a ponúka návštevníkom pohľad do minulosti. Prechádzka po hradnom areáli je ako cesta do minulosti, sú tu mnohé rozvaliny a kamenné múry, ktoré sú stále dobre zachovalé.

Okrem hradu má Shobak aj ďalšie poklady, ktoré stojí za to preskúmať. V blízkosti hradu sa nachádza stará mešita, ktorá je dokonalým príkladom islamskej architektúry. Je tu tiež kalvínsky kostol, ktorý je významnou súčasťou histórie mesta. Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je Shobak obklopený krásnou krajinou, ktorá ponúka mnoho možností na túry a prechádzky.

Jednou z najznámejších atrakcií v blízkosti Shobaku je Petrá, jedno z divov sveta. Môžete si naplánovať jednodňový výlet do tejto starobylej skalnej oblasti a objaviť úžasné ruiny a kamenné obydlia vytesané do skál. Je to skutočne ohromujúce miesto, ktoré vás vtiahne do histórie.

Po dni plnom poznávania môžete ochutnať miestne jedlo v jednej z reštaurácií v Shobaku. Jordánska kuchyňa je bohatá na chuť a aromy a miestne špeciality vám určite zaručia jedinečný zážitok. Môžete si vyskúšať tradičné jedlá, ako napríklad mansaf (jedlo z kozieho mäsa s ryžou) alebo hummus (cícerový krém), a dopriať si exotické čaje a zákusky.

Jordánsko je jedinečnou krajnou so svojimi púštnymi pokladmi a históriou. Shobak je skutočným skvostom v tejto krajine, kde môžete vstúpiť do minulosti a objaviť krásu minulých čias. Ak plánujete dovolenku v Jordánsku, nevynechajte návštevu tohto malebného mestečka. Určite nebudete sklamaní!


Počasie Jordánsko Shobak


V Jordánsku sa počasie líši podľa ročného obdobia a lokalít. Shobak, ktoré sa nachádza v južnej časti Jordánska, má pomerne suché podnebie s horúcimi letami a chladnými zimami.

Letá v Shobaku sú veľmi horúce a teploty sa môžu vystúpiť až na 40 stupňov Celsius. Mnohí ľudia si vyberajú turistické atrakcie, ako je hrad Shobak, kvôli jeho polohy na kopci, kde môžu vychutnať príjemné vetry a výhľad na okolitú krajinu. No aj napriek tomu, počas teplých letných dní, je dôležité si s sebou niesť dostatočné množstvo vody, aby sa predišlo dehydratácii.

Zimy v Shobaku sú mierne teplejšie ako noci a teploty sa môžu pohybovať od 5 do 20 stupňov Celsius. Aj keď zimy v Shobaku nie sú extrémne chladné, oblasti obklopené hôrami môžu byť viac zasnežené a zimy môžu byť z času na čas vetšie.

V jarných a jesenných mesiacoch je počasie ideálne na cestovanie a poznávanie krajiny, keďže teploty sú príjemné a počasie je relatívne suché.

Celkovo, keďže Shobak má pomerne suché podnebie, návštevníci by mali rátať s tým, že budú potrebovať dostatok vody a chrániť sa proti slnečnému žiareniu. Však aj tak je návšteva tohto historického hradu v Shobaku jedinečným zážitkom a stojí to za to sa sem vydať.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shobak


Najčastejšie otázky a odpovede o Jordánsku a mieste Shobak sú:

1. Aké je geografické umiestnenie Jordánska?
Jordánsko sa nachádza v Strednom východe a hraničí s Izraelom, Saudskou Arábiou, Irakom, Sýriou a Palestínskou územnou.

2. Kde sa nachádza Shobak?
Shobak, známy aj ako Shoubak alebo Montreal, je pevnosť umiestnená v južnom Jordánsku, asi 30 km juhozápadne od mesta Ma'an.

3. Aké je historické a kultúrne význam Shobak?
Shobak je historická pevnosť, postavená v 12. storočí kráľom križiackych rytierov, aby chránila kráľovstvo Jeruzalem pred moslimskými silami. Je to dôležitý kultúrny a historický pamiatkový objekt v Jordánsku.

4. Ako sa dostanem do Shobak z hlavného mesta Amman?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Shobak z Ammanu, je cestou autom. Trasa vedie cez diaľnicu Al-Azraq. Cesta trvá približne 2,5 hodiny.

5. Koľko stojí vstup do Shobaku?
Vstupné do Shobaku je zvyčajne 3 jordánske dináry pre miestnych a 5 jordánskych dinárov pre turistov. Ceny sa môžu líšiť a môžu byť vplyvom sezóny a zľav pre deti a študentov.

6. Aké sú hlavné atrakcie v Shobaku?
Hlavnou atrakciou v Shobaku je histórická pevnosť, ktorá ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu. Turisti si môžu prehliadnuť tunele, múry a iné architektonické prvky pevnosti.

7. Kde sa môžem ubytovať v blízkosti Shobaku?
V blízkosti Shobaku sa nachádzajú niektoré hotely a súkromné ubytovacie možnosti, kde môžete zostať počas svojej návštevy. Mesto Ma'an, ktoré je blízko, ponúka tiež viac možností ubytovania.

8. Aké ďalšie pamiatky môžem navštíviť v Jordánsku?
V Jordánsku je množstvo úžasných pamiatok, vrátane starovekého mesta Petra, Wadi Rum, Mŕtveho mora, Ammánu, Jerashu a mnohých ďalších.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Jordánsku a mieste Shobak. Pred návštevou je vždy dobré vyhľadať aktuálne informácie a odporúčania od miestnych turistických informačných centier.


Letenka Jordánsko Shobak


Jordánsko je nádhernou krajínou s množstvom histórie a kultúry. Medzi jej zaujímavosti určite patrí aj pevnosť Shobak, ktorá sa nachádza približne 30 kilometrov severne od mesta Petra. Ak plánujete návštevu tejto atrakcie, je dôležité vedieť, ako si zabezpečiť letenku do Jordánska.

Jordánsko je dostupné z mnohých krajín sveta, vrátane Európy, Ázie a Ameriky. V prípade, že žijete v Európe, najlepšou možnosťou je nájsť priame lety do jordánskej metropoly Ammánu. Z veľkých európskych letísk ako Paris-Charles de Gaulle, Londýn-Heathrow alebo Frankfurt na Mohane, sa budete môcť dostať do Jordánska v priebehu štyroch až šiestich hodín.

Ak hľadáte najlepšie ceny leteniek na let Jordánsko – Shobak, odporúčame využiť služby online cestovných kancelárií, ako napr. Skyscanner, Kayak alebo Expedia. Využitím týchto služieb získate prehľad o cenách leteniek od rôznych leteckých spoločností a máte možnosť zvoliť najvýhodnejšiu možnosť.

Ak sa rozhodnete pre let do Ammánu, existuje niekoľko možností, ako sa dostať do pevnosti Shobak. Najlepšou voľbou je prenajať si auto a odtiaľ sa vydať na cestu smerom na juh. Cestou si môžete užiť fantastické scenérie a uvidíte aj množstvo ďalších zaujímavostí, akými sú tisícročné mestečká, hory a dedinky.

Pevnosť Shobak bola postavená v stredoveku, a tak sa stala veľkou turistickou atrakciou Jordánska. Nachádza sa v krásnej horskej oblasti a pre turistov ponúka prehliadky a možnosť nadchnúť sa krásou miesta.

V oblasti okolo pevnosti sa nachádza množstvo turistických atrakcií, ako napr. jaskynné miestnosti, oblúky a hradby. Návšteva Shobaku určite stojí za to a môže byť výbornou príležitosťou na to, aby ste si na vlastnej koži zažili históriu a kultúru Jordánska.

Využite možnosti, ktoré vám Jordánsko ponúka a navštívte krásnu pevnosť Shobak. A nezabudnite si nájsť najlepšie letenky na váš let do tejto mystickej krajiny.


Ubytovanie Jordánsko Shobak


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou pokladov, ako sú starobylé ruiny, nekonečné pouště a úchvatné prírodné scenérie. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Jordánsku patrí mesto Petra a mŕtvym morom. Mnoho turistov však často prehliada menej známe, ale rovnako zaujímavé miesta. Jedným z takýchto miest je hrad Shobak.

Shobak je stredoveký hrad, ktorý sa nachádza v južnej časti Jordánska, približne 190 km od hlavného mesta Ammán. Je postavený na vrchu kopca a dominuje okolitej krajine. Tento hrad bol postavený v roku 1115 počas vlády Križiackych kráľov v Blízkom východe. Neskôr prešiel do rúk rôznych arabských dynastií až do začiatku 20. storočia.

Shobak je známy svojou neskutočnou architektúrou a silou, ktorú vyžaruje. Jeho opevnené múry boli raz považované za nezraniteľné, vďaka čomu sa stal významným vojenským centrom. Dnes sú mnohé časti hradu stále zachované a môžete si ich prehliadnuť. Prechádzka po hradnom komplexe vám umožní cítiť atmosféru minulosti a vychutnávať si nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Okrem svojej historickej hodnoty je Shobak aj prírodným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Okolitá krajina je plná skalnatých útesov, rozsiahlych púští a malebných údolí. V blízkosti hradu sa nachádza aj rezervácia Dana, ktorá je domovom mnohých endemických druhov rastlín a vtákov. Turisti majú možnosť si vychutnať jazdu na kony v púšti alebo podnikať túry a objavovať úžasné scenérie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Shobak, nezabudnite si zobrať dostatok vody a ochranný krém, pretože počas letných mesiacov môže byť horúco. Tiež je odporúčané obliecť si pohodlné turistické oblečenie a dobre si premyslieť obuv, pretože niektoré časti hradu môžu byť strmé a kamenité.

Vstup na hrad Shobak je povolený počas celého roka, s otváracími hodinami od rána do večera. Môžete si vybrať, či navštívite hrad samostatne alebo si najať miestneho sprievodcu, ktorý vám poskytne viac informácií o histórii a význame tohto pôsobivého miesta.

Hrad Shobak je skutočnou ukážkou bohatstva kultúry a histórie Jordánska. Jeho návšteva vám umožní časovo sa vrátiť späť a objavovať skryté poklady, ktoré táto fascinujúca krajina ponúka. Do konca svojej dovolenky v Jordánsku nezabudnite zahrnúť aj Shobak, aby ste zažili všetky stránky tejto úžasnej krajiny.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky