Objavte lety za najlepšie ceny

Jordánsko Wadi Rum Desert Castles

Letenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Ak sa chystáte na dovolenku do tejto krajiny, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu dvoch významných miest - púšte Wadi Rum a hradov v poušti.

Výlety do Jordánska sa stali v posledných rokoch veľmi populárnymi a mnoho turistov uprednostňuje letenky, aby sa mohlo rýchlo a pohodlne dostať do tejto krajiny. Letenky na Jordánsko sú často dostupné za veľmi prijateľné ceny a mnoho leteckých spoločností ponúka priame spojenie so základňou Ammánu.

Jedným z najatraktívnejších miest, ktoré si pri návšteve Jordánska nenechajte ujsť, je púšť Wadi Rum. Nachádza sa južne od hlavného mesta Ammánu a je známa svojou krásnou krajinou, ktorá vám vezme dych. Wadi Rum je známa aj ako "dolina mesiacov" a získala si svoje meno vďaka svojmu jedinečnému skalnatému povrchu. Púšť je veľmi rozmanitá a turisti tu môžu stráviť niekoľko dní vystupovaním na hory, objavovaním skalných útvarov a cestovaním na beduínskych kameňoch.

Jedným z najväčších lákadiel púšte Wadi Rum je jej kultúra a ľudia. Títo miestni obyvatelia, známi ako Beduíni, sú tradičnými obyvateľmi púšte a ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na miestnu kultúru. Môžete si prenajať beduínske stany a stráviť noc pod hviezdami, počúvajúc príbehy a tradičnú hudbu miestnych obyvateľov. Nebudete mať problém nájsť letenky na Jordánsko, ktoré vám umožnia zažiť túto úžasnú kultúru púšte Wadi Rum.

Po návšteve púšte Wadi Rum odporúčame pokračovať svojím dobrodružstvom a vydajte sa na výlet do hradov v poušti. Táto oblasť je rovnako fascinujúca a ponúka špeciálny pohľad na históriu Jordánska. V strede púšte sa nachádzajú zrúcaniny niekoľkých hradov a pevností, ktoré boli postavené v období dynastie Omajjádov. Tieto hradby sú jedinečné svojim architektonickým štýlom a návštevníci si môžu prezrieť ich zaujímavú históriu a archeologický výskum.

Pri návšteve hradov v poušti je odporúčané najať si miestneho sprievodcu, ktorý vám môže poskytnúť podrobné informácie o histórii a kultúre tohto miesta. Toto dobrodružstvo bude trvať niekoľko dní, a tak je zakaždým dobré mať na pamäti výber leteniek na Jordánsko, ktorý vám umožní flexibilitu v čase a pláne.

Jordánsko je krajina s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Letenky na Jordánsko vám umožnia rýchle a pohodlné cestovanie do tejto fascinujúcej krajiny. Váš výlet by mal zahŕňať návštevu púšte Wadi Rum a hradov v poušti, aby ste zažili všetko, čo Jordánsko má ponúknuť. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo sami, Jordánsko vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky a pamiatky na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


1. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať z Jordánska do Wadi Rum a naopak?
- Najbežnejšie spôsoby sú autobus, taxi alebo organizované túry.

2. Kde sa nachádza Wadi Rum v Jordánsku?
- Wadi Rum sa nachádza západne od jordánskeho mesta Akaba.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Wadi Rum?
- Najlepšie obdobie na návštevu Wadi Rum je v zimnom a jarnom období, keď sú teploty príjemné.

4. Koľko dni by som mal venovať prehliadke Wadi Rum?
- Väčšina návštevníkov ráno strávi jednodňovou túrou, ale ideálny čas na objavenie všetkých krás Wadi Rum je dva až tri dni.

5. Aké aktivity môžem robiť v Wadi Rum?
- V Wadi Rum si môžete užiť jazdu na velblode, prieskumnú jazdu v terénnom automobile, turistiku, lezenie a pozorovanie hviezd.

6. Kam môžem ubytovať v Wadi Rum?
- V Wadi Rum sa nachádza niekoľko táborisk a spálne, kde si môžete rezervovať pobyt.

7. Ako sa dostať z Wadi Rum do jordánskych púštnych hradov?
- Najlepšou možnosťou je cestovať autom alebo taxíkom z Wadi Rum do hlavného mesta Ammán, kde sa nachádzajú púštne hrady.

8. Koľko času potrebujem na prehliadku jordánskych púštnych hradov?
- Prehliadka púštnych hradov môže trvať jeden alebo dva dni, v závislosti od toho, koľko hradov chcete navštíviť.

9. Aké sú najznámejšie púštne hrady v Jordánsku?
- Najznámejšie púštne hrady v Jordánsku sú Qasr Al-Azraq, Qasr Amra a Qasr Kharana.

10. Aké sú ďalšie obľúbené turistické atrakcie v tejto oblasti Jordánska?
- Okrem Wadi Rum a púštnych hradov sú populárne aj Petra a Mŕtve more.


Ubytovanie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie a kultúry. A pre tých, ktorí túžia zažiť pravú arabskú atmosféru, ubytovanie v Jordan Desert Castles a Wadi Rum je určite neodolateľnou voľbou.

Jordánsko je domovom viacero zaujímavých miest, ako sú pouštne hrady a Wadi Rum - krajina piesku a skalných útesov. Tieto miesta ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a jedinečnú atmosféru, ktorá vás pohltí hneď po príchode.

Jordánske pouštné hrady sú záznamom bohatej histórie regiónu. Tieto hradby a pevnosti sú spojené s obdobím Omajjovskej dynastie, ktorá vládla v 7. a 8. storočí. Môžete navštíviť historické miesta, ako sú Qasr Amra, Qasr Al Kharana a Qusayr Amra, ktoré patria medzi najznámejšie zábery púštnej architektúry.

Qasr Amra je jedným z najimpozantnejších z týchto hradov. Tento UNESCO-vyznaný pamiatkový komplex je známy predovšetkým svojimi freskami, ktoré v interiéri zdobia steny. Fresky zachytávajú tanečníkov, hudobníkov, lovca, ženy v kúpeliach a mnoho ďalších zaujímavých scén. Tento hrad je zároveň jedným z najlepšie zachovaných príkladov umenia a architektúry v celom arabskom svete.

Qasr Al Kharana je ďalším významným väčším hradom, ktorý pochádza z 7. storočia. Tento wadi rum Desert Castle je najznámejší svojou unikátnou architektúrou a dizajnom. Jeho zdobené steny a symetrická forma okúzľujú každého návštevníka. Tento hrad bol vyradený z arabského hradného interiéru, ale dodnes sa používa ako obľúbená destinácia pre turistov.

A keď už hovoríme o turistických atrakciách, jednou z najviac fascinujúcich miest v Jordánsku je bezpochyby Wadi Rum. Táto rozsiahla púšť vďaka svojim rozmanitým geologickým útvarom a jej pôsobivej kráse sa stala neodmysliteľnou súčasťou mnohých hollywoodskych filmov. Wadi Rum je rajom pre fanúšikov dobrodružstva a dobrodružných športov, ako je horolezectvo, jazda na kameľoch a jazda na púštnych motorových vozidlách.

Keď prídete do Wadi Rum, nevynechajte možnosť stráviť noc v beduínsky navrhnutých táboroch. Tieto táborné odpočívadlá vytvárajú autentickú atmosféru miestnych Beduínu a umožňujú vám zažiť pohostinnosť a príbytok tohto miestneho kmene. Hodina slávneho jordánskeho slnka, nahliadanie do nočnej oblohy plnej hviezd a miestne jedlá a tanec sako zastřešuje nezabudnuteľnú skúsenosť.

Ubytovanie v Jordan Desert Castles a Wadi Rum určite prinesie jedinečnú skúsenosť, ktorú iné destinácie nemajú. Či už ste milovník histórie, dobrodruh alebo prostredníctvom týchto miest chcete preskúmať krásu jordánskej krajiny, tieto miesta neuraziteľné energiou a unikátnymi zážitkami vás nenechajú chladnými. Vydejte sa na cestu a prehĺbte sa do Jordánska, aby ste objavili jeho arabský pôvab a kúzlo.


Počasie Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je krajina ležiacia v juhovýchodnej časti Blízkeho východu s rozmanitým počasím, ktorého tóny sa odvíjajú od ročného obdobia a miesta, kde sa človek nachádza.

Wadi Rum je skalnatá krajina v južnom Jordánsku, známa svojou spektakulárnou scenériou a históriou. V zime býva tu často jasno a teploty sa pohybujú okolo 10-20 stupňov Celzia. V lete je tu horúco a suchá krajina sa zmení na peklo s teplotami presahujúcimi 40 stupňov.

V oblasti Jordánskych púští, na úpätí hor, sa nachádzajú zaujímavé a krásne hrady. Súčasťou tohto systému sú pevnosti, paláce, mestečká, ktoré si môžete navštíviť. Klima v tejto oblasti je rovnaké ako v otrasoch Jordánska, avšak vzhľadom na svoju nadmorskú výšku sa teploty môžu líšiť.

V lete, keď je teplota najvyššia, odporúčame vám, aby ste sa vybrali na cestu skoro ráno alebo neskoro popoludní, pretože vysoké teploty môžu byť veľmi desivé a nebezpečné. Pozrite si najlepšie pracovné oblečenie, ktoré je špeciálne navrhnuté pre púštnu krajinu, ako aj lekárničku na prípadné popáleniny, ťažkosti s trávením a podobne.

Ak máte v úmysle navštíviť Jordánsko v zime, ktorá sa považuje za miernu, odporúčame vám vybaviť sa s teplym oblečením, keďže teploty sa môžu pohybovať od 5 do 20 stupňov.

V konečnom dôsledku, Jordánsko ponúka rozmanité podnebie a počasie, a vy si musíte vybrať, ktorý čas a časový rozvrh vám najviac vyhovuje. Bez ohľadu na tom, aké je počasie, Jordánsko vám určite poskytne neopakovateľné zážitky a jedinečnú chuť Blízkeho východu.


Dovolenka Jordánsko Wadi Rum Desert Castles


Jordánsko je fascinujúcou destináciou, ktorá ponúka bohatú históriu, exotickú kultúru a úchvatné scenérie. Medzi najobľúbenejšie atrakcie tejto krajiny patria Wadi Rum a Desert Castles. Ak plánujete dovolenku, navštíviť tieto miesta by určite malo byť na zozname vašich priorít.

Wadi Rum, tiež známe ako "Dolina Mesiacov", je púšť v južnej časti Jordánska. Je to jedno z najkrajších miest na svete a je významnou súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Táto rozľahlá púšť sa vyznačuje impozantnými piesčitými údoliami, skalnými formáciami a červenými piesočnatými dunami. Miesto pripomína povrch Marsu a aj preto slúžilo ako mieste natáčania mnohých sci-fi filmov, vrátane slávneho Lawrence z Arábie.

Precestovať Wadi Rum môžete miestnymi beduínskymi sprievodcami. Tieto sprievodcovia vám ukážu najkrajšie miesta v púšti a opíšu vám históriu a kultúru beduínskeho života. Okrem toho vás pozvú do svojich stanov, kde si vychutnáte tradičný čaj a pokúsite sa o jazdu na kamilach. Nočný pobyt v beduínskom tábore je tiež nezabudnuteľným zážitkom. Môžete sa pozerať na jasné hviezdy a vychutnávať si tradičné beduínske jedlo. Wadi Rum je skutočným rajom pre dobrodruhov a milovníkov prírody.

Desert Castles sú zaujímavé historické pevnosti a paláce, ktoré sa nachádzajú na východnej strane Jordánska. Tieto budovy majú veľkú historickú hodnotu, keďže boli postavené v období od 7. do 8. storočia. Odrážajú bohatú históriu a arabskú architektúru. Medzi najznámejšie Desert Castles patria Qasr Amra, Qasr Kharana a Qasr Azraq.

Qasr Amra je najznámejšie Desert Castle a je zároveň súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Tento pevnosť bol v minulosti využívaná ako lovecký zámečok a hojnosť jeho fresiek robí z neho výnimočné miesto. Tieto malebné maľby zobrazujú rôzne obrázky, ako napríklad lovecké scény, zvieratá a krajinky. Qasr Kharana je ďalší pomerne dobre zachovaný zámok, ktorý v minulosti slúžil ako karavanský stan. Qasr Azraq je majestátny kamenný zámok nachádzajúci sa pri vstupnej bráne do púšte.

Ak sa rozhodnete navštíviť tieto fascinujúce miesta, odporúčam si zobrať so sebou pohodlné oblečenie, kvôli počasiu. Desert Castles je najlepšie navštíviť v ranných hodinách alebo v večerných hodinách, keď je teplota mierna. Wadi Rum je však najkrajší po západe slnka, keď sú krajiny pokryté červeným odtieňom a hviezdy sa objavujú na oblohe.

Celkovo povedané, dovolenka v Jordánsku ponúka jedinečný mix histórie, kultúry a prírody. Wadi Rum a Desert Castles sú skutočné klenoty tejto krajiny. Ak ste dobrodruh, ktorý sa nebojí objavovať nové miesta a zažívať nové zážitky, určite by ste nemali vynechať túto časť sveta. Vaša dovolenka v Jordánsku bude splnená pamätnými zážitkami a nezaplatiteľnými históriou a kultúrou, ktorú budete mať možnosť spoznať.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky