Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Namaqualand (kvitnúce polia)

Dovolenka Juhoafrická republika Namaqualand (kvitnúce polia)


Namaqualand, časť Juhoafrickej republiky, sa stáva každý rok atrakciou pre státisíce turistov z celého sveta. Dôvod? Niečo, o čom ste nikdy nepočuli... kvitnúce polia.

Toto miesto je zaujímavé najmä pre svoju podnebnú diverzitu. Počas zimy, od júna do augusta, tadiaľ prechádza studený atlantický prúd a teplota klesá na 5°C (41°F) v noci. Počas leta sa teplota zvyšuje na 29°C (84°F) a oblasť získava pôdu plodnú pre mnohé rastliny.

Vďaka tomuto podnebiu, Namaqualand sa stáva miestom, kde sa môžete stretnúť s krásnymi kvetmi a cievkami. V čase kvitnutia, prevažne v septembri, sa polia rozjasnia farebnými kvetmi až po obzor. V strednej a južnej časti Namaqualand sa nachádza najväčšie množstvo kvitnúcich rastlín.

Spojte svoju dovolenku s cestou, kto by nechcel vidieť kvitnúce polia v Namaqualande? Môžete vybrať z mnohých miest pre pobyt a prispôsobiť svoju dovolenku svojim potrebám a presnej dispozícii. Môžete sa ubytovať v kempe alebo sa obklopiť luxusom v hoteli. V okolí sa nachádza množstvo pamiatok, z ktorých najdôležitejšia je banské mesto Springbok.

Je tu dostatok miest na fotenie, takže si určite nezabudnite priniesť svoj fotoaparát, a nenechajte si ujsť táto nezabudnuteľnú príležitosť vidieť nádherné kvetinové polia v Juhoafrickej republike. Nechajte sa okúzliť krásou a pestrosťou západného pobrežia Juhoafrickej republiky a navštívte Namaqualand!


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Namaqualand (kvitnúce polia)


1. Kedy kvitnú polia v Namaqualand?
- Kvitnutie polí v Namaqualand sa zvyčajne začína v auguste a trvá do septembra.

2. Kde sa nachádza Namaqualand?
- Namaqualand je región v Juhoafrickej republike, ktorý sa nachádza na severe krajiny.

3. Aké rastliny kvitnú v Namaqualande?
- V Namaqualande kvitnú najmä rôzne druhy trvaliek, najmä rôzne druhy asterov a gerber.

4. Aké je najlepšie miesto na pozorovanie kvitnúcich polí?
- V Namaqualande je množstvo miest, ktoré sú dobré na pozorovanie kvitnúcich polí. Medzi najobľúbenejšie patrí Kamieskroon, Springbok a Garies.

5. Dá sa v Namaqualande ubytovať?
- Áno, v Namaqualande sú rôzne možnosti ubytovania, od kempov, cez hotely a penzióny až po súkromné chaty a bungalovy.

6. Je Namaqualand bezpečné miesto na návštevu?
- Celkovo je Namaqualand bezpečný región, no ako všade inde aj tu treba dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia pri cestovaní, ako napríklad nenechávať veci v aute či nechodiť sami v noci po neznámych miestach.

7. Aké sú ďalšie turistické atrakcie v Namaqualande?
- Okrem pozorovania kvitnúcich polí je v Namaqualande množstvo ďalších turistických atrakcií, ako sú napríklad Goegap prírodný park, Richtersveld Transfrontier National Park alebo Namaqua National Park.


Počasie Juhoafrická republika Namaqualand (kvitnúce polia)


Juhoafrická republika je známa svojím nádherným a pestrým prírodným bohatstvom a jedným z jej najvýznamnejších prírodných divov je Namaqualand. Toto územie, nachádzajúce sa na západnom pobreží Juhoafrickej republiky, je známe svojimi kvitnúcimi poliami, ktoré každý rok pritiahnu tisíce turistov z celého sveta.

Namaqualand je oblasťou, kde sa stretávajú dve rozdielne klímy - chladná atlantická oceánska klíma a teplá suchá klíma. Táto kombinácia spolu s unikátnymi horninovými útvarmi a pôdou vytvára ideálne podmienky pre rast a kvitnutie rozmanitých rastlín.

Klinát v Namaquale závisí od obdobia roka. V zime, ktorá trvá od mája do júla, teploty sú chladné a zrážky sú obmedzené. Niekedy sa dokonca vyskytujú mrazy. Počas tejto doby väčšina rastlín odpočíva a čaká na teplejšie mesiace.

Jarné mesiace, ktoré nasledujú, sú pre Namaqualand najdôležitejšie. Od augusta do septembra začínajú kvitnúť niektoré z najkrajších kvetov na svete. Pestrej farebnosti kvetinového koberca vytvára kombinácia rôznych druhov kvetov, vrátane asterov, gladiolov, ľalieok, gerberov a mnohých ďalších. Tieto kvitnúce polia sú skutočne ohromujúce a pôsobia na svojich návštevníkov neskutočne dojmom.

Počas jarného obdobia v Namaquale je teplota teplejšia a je povolené viac zrážok. Tieto kvetinové polia atrahujú nielen turistov, ale tiež mnoho bielych nosorožcov a ľudí z miestnej oblasti, ktorí chodia obdivovať túto prírodnú divinu.

Ako sa sezóna kvitnutia v Namaquale blíži ku svojmu koncu, väčšina kvetov postupne odkvitá, aby odovzdala miesto rastu semien a pripravila sa na ďalší rok. Celý tento proces trvá len niekoľko týždňov, takže návštevníci musia byť rýchli, aby stretli túto prírodnú udalosť v celej svojej sláve.

Kvitnutie v Namaquale prináša nie len krásu do oblasti, ale aj významný hospodársky prínos. Mnoho turistov prichádza z rôznych kútov sveta, aby si užilo toto živé spektákulum a miestna ekonomika sa týmto spôsobom oživuje.

Namaqualand a jeho kvitnúce polia sú jednými z najväčších prírodných pokladov Juhoafrickej republiky. Tento kúzelný zážitok je jedným z najkrajších a najfarbivejších na svete. Ak plánujete návštevu Juhoafrickej republiky, zvážte si návštevu Namaqualandu počas jarného obdobia a poddeľte sa o úžasný zážitok kvitnutia, ktorý si budete pamätať na celý život.


Ubytovanie Juhoafrická republika Namaqualand (kvitnúce polia)


Juhoafrická republika je známa svojou rôznorodosťou prírodných krás, kde Namaqualand s kvitnúcimi poliami predstavuje určite jednu z najneobvyklejších. Bolo by ťažké stretnúť krajinu, ktorá by bola taká protichodná, keďže v suchom polopúštnom prostredí sa objavujú najkrajšie kvetinové pole. Svojou jedinečnosťou prilákali turistov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Juhoafrickú republiku a chcete zažiť niečo úplne nové, potom by ste si mali zvoliť Namaqualand, ktorý je miestom, kde sa kvitnúce polia nachádzajú. Nachádza sa v provincii Northern Cape a pozostáva z nekonečných pahorkatín a hôr so vzácnym krasom. Kvitnúce polia Namaqualand sú obvykle koncom augusta až začiatkom septembra a je to v podstate jevište, ktoré je pre tento región charakteristické vďaka rozmanitosti farebných odtieňov kvetov. Tento spektakulárny fenomén sa deje len raz ročne a preto láka tisíce turistov, ktorí chcú zažiť záznamovú atmosféru.

Existuje veľa miest, kde si môžete prenajať ubytovanie v Namaqualand. Väčšina z nich je zameraná na prírodné prostredie a zachovanie pokojnej a pokoľajúcej atmosféry. Pre tých, ktorí sú skôr dobrodružné nátury, sa ponúka tábor pod hviezdami na kopcoch, kde si môžete prenajať stan. Ak potrebujete viac pohodlia, je k dispozícii mnoho luxusných hotelov a bed and breakfast.

Prírodné krásy Namaqualand ponúkajú množstvo aktivít pre turistov, ako je prechádzka po miestnych národných parkoch či účasť na výlete do malých miest v okolí. Prechádzka po kvitnúcich poliach je však jednou z hlavných atrakcií Namaqualandu. Počas tohto zážitku si môžete vychutnať fascinujúce scenérie a ponoriť sa do ojedinelého a unikátneho sveta. A je to skvelý spôsob, ako si dopriať poľavu od zhone a chaosu mesta.

Kvitnúce polia Namaqualand sú určite jednou z nádherných prírodných krás Juhoafrickej republiky, ktoré sú určené pre každého cestovateľa. Či už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo tábor pod hviezdami, táto krajina vás nebude sklamaná. Ak hľadáte niečo nové a nezvyčajné pre svoje dovolenky, potom sa vyberte do Namaqualandu a zažite niečo jedinečného.


Letenka Juhoafrická republika Namaqualand (kvitnúce polia)


Juhoafrická republika patrí medzi najobľúbenejšie krajiny pre cestovanie a jeden z najobdivovanejších regiónov je Namaqualand s kvitnúcimi polami. Tento úžasný prírodný fenomén sa vyskytuje len pár týždňov v roku, takže ak chcete byť svedkom tohto zázraku, treba si zabezpečiť letenku v správnom čase.

Kedy navštíviť?

Najlepší čas na návštevu kvitnúcich polí v Namaqualand je medzi júlom a októbrom, keď sa tu koncentruje najväčšie množstvo kvetov. V tomto období sa môže človek tesať po rozsiahlych pastvinách a náhliť sa z jedného farebného oázy do druhého. Ak si chcete byť istí, že nezmeškáte najlepšie kvitnutie, odporúčame sledovať počasie a oficiálne stránky severozápadnej provincie Juhoafrickej republiky.

Ako sa tam dostať?

Najbližším letiskom je Kapštad, na ktoré premávajú lety z celého sveta. Z Kapštadu sa potom musíte presťahovať na severozápad do provincie Namaqualand. Najlepšia možnosť je ísť autom, takže si skontrolujte auto požičovne v Kapstadte a vydajte sa na cestu cez Namaqualand. Pokiaľ si ale chcete ušetriť čas a nechcete sa s prípravou cesty stresovať, môžete kúpiť letenku z Kapstadu do Port Nolloth, Vredendal, Springbok alebo Upington.

Čo robiť?

Kvitnúce polia sú samy o sebe skvelým zážitkom, ale región Namaqualand má pre turistov oveľa viac atrakcií. Prechádzky po púštnych oblasťach, návšteva starobylej Riemvasmyt, ktorá ponúka vzácny pohľad do života miestnych Khoikhoi, alebo výlety na vidiek do Stadsaal jaskýň a Goegap Nature Reserve, to sú všetko zážitky, ktoré nemožno prehliadnuť. Ak ste veľký obdivovateľ kvetov, rozhodne sa presvedčíte o tom, prečo sa toto miesto označuje ako "raj kvetov".

Bez ohľadu na to, koľko času strávite v Namaqualand, každá chvíľa bude hodná spomienky. Vzdialenosť a cesta si vyžadujú trochu viac plánovania, ale odmena, ktorú budete mať, stojí za to. Takže pohodlné oblečenie, dobrú kameru, a, samozrejme, letenku do Namaqualand!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky