Objavte lety za najlepšie ceny

Juhoafrická republika Robben Island

Ubytovanie Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island - ostrov s bohatou históriou a jedinečným ubytovaním v Juhoafrickej republike

Juhoafrická republika je známa svojou ohromujúcou prírodou a farebnou kultúrou, ale jednou z najfascinujúcejších atrakcií krajiny je ostrov Robben Island. Nachádza sa v Atlantickom oceáne asi 9 km južne od mesta Cape Town a je známy predovšetkým svojou historickou a politickou významnosťou. Ostrov bol v minulosti domovom pre mnohých politických väzňov, medzi ktorými bol aj prezident Nelson Mandela.

Ale čo je najzaujímavejšie, na Robben Island je možné stráviť noc v jedinečnom ubytovaní, ktoré ponúka ostrov. Táto skúsenosť umožňuje návštevníkom priblížiť sa k histórii ostrova a nasýtiť sa jeho neopakovateľnou atmosférou.

Hlavnou atrakciou ubytovania na Robben Island je väzenský komplex, ktorý bol predtým domovom pre politických väzňov. Dostupné sú izby rôznych veľkostí a typov, ktoré sú vybavené tak, aby vytvorili autentický výzor a atmosféru. Tieto izby sú jednoducho zariadené s minimom luxusu, ale zároveň s pohodlným a historicky intenzívnym duchom.

Počas pobytu na ostrove majú návštevníci možnosť pozrieť si múzeum, ktoré sa nachádza v bývalom väzenskom bloku. Múzeum poskytuje hlbší pohľad do života väzňov a kultúry ostrova. Môžete vidieť ich miestnosti, kde žili, miesta, kde pracovali a dokonca aj miesta, kde sa stretávali s Nelsonom Mandelom a inými významnými postavami boja proti apartheidu.

Okrem histórie a kultúry je Robben Island aj prírodnou rezerváciou so značným bohatstvom rôznych druhov rastlín a živočíchov. Môžete sa vydať na prehliadku ostrova a objavovať jeho nedotknutú prírodu, pozorovať tučniaky a iné druhy vtákov, rovnako ako aj prečuľujúce sa veľrýby v okolí.

Obzvlášť ohromujúcim momentom pobytu na Robben Island je západ slnka so scenériou na mesto Cape Town a svetielok, ktorý vrhá most Victoria & Alfred Waterfront na vodu. Tento moment je doslova dych berúci a nezabudnuteľný.

Ubytovanie na Robben Island je obmedzené, preto sa odporúča rezervovať vopred, aby ste si zabezpečili túto jedinečnú skúsenosť. Cena je v podstate veľmi prijateľná a zahŕňa vstup do múzea, prehliadku ostrova, ubytovanie a večeru.

Strávenie noci na Robben Island je nielen skvelou príležitosťou zažiť autentickú históriu Juhoafrickej republiky, ale aj šancou obdivovať krásy prírody a užívať si relaxačnú atmosféru ostrova. Tento zážitok nepochybne poskytne nezabudnuteľný zážitok, ktorý zažijete iba na Robben Island.


Dovolenka Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika patrí medzi najatraktívnejšie turistické destinácie v Afrike a ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si určite zaslúžia vašu pozornosť. Jedným z nich je aj Robben Island, ktorý mnohí na prvý pohľad spoja s najsilnejším symbolom apartheidu. Poďme sa však pozrieť na toto miesto bližšie.

Robben Island je malý ostrov v Atlantickom oceáne, ktorý sa nachádza približne 12 kilometrov od Cape Townu. Na ostrove sa nachádzala väzenská kolónia, ktorá slúžila ako najznámejšie väzenie apartheidu. Do väzenia boli umiestňovaní politickí väzni, ako napríklad Nelson Mandela, ktorý tam strávil 18 rokov svojho života.

Dnes je Robben Island vyhľadávanou turistickou atrakciou. Na ostrov sa môžete dostať výletným člnom z Cape Townu a v rámci prehliadky sa môžete presunúť po ostrove v autobuse. Najväčšou atrakciou je bezpochyby prechádzka po väzenskej kolónii a návšteva cele Nelsona Mandelu, ktorá je zachovaná v pôvodnom stave.

Okrem prehliadky ostrova je možné sa zúčastniť aj interaktívnych prezentácií, ktoré vám približujú históriu apartheidu a zápas proti tejto nedemokratickej forme vládnutia. V rámci prezentácií sa dozviete viac o politických väzňoch, ktorí na ostrove strávili roky svojho života a ktorí bojovali za slobodu svojho národa.

V neposlednom rade sa na ostrove nachádza aj návštevné centrum, v ktorom si môžete zakúpiť suveníry a knihy o historickej téme Juhoafrickej republiky. Zároveň tu nájdete aj kaviareň, v ktorej sa môžete osviežiť po prehliadke ostrova.

Robben Island môže byť pôsobivým a dojímavým zážitkom a nielen pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu Juhoafrickej republiky. Pre mnohých turistov je toto miesto prvým krokom k tomu, aby sa lepšie pochopili problémy apartheidu a úlohu, ktorú táto téma zohráva v dnešnom svete. Ak sa plánujete vycestovať do Juhoafrickej republiky, nevynechajte prehliadku tohto miesta. Určite sa nebudete nudiť!


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Robben Island


1. Čo je Robben Island?
- Robben Island je ostrov v Atlantickom oceáne, ktorý sa nachádza asi 12 kilometrov južne od Kapského Mesta v Juhoafrickej republike.

2. Prečo je Robben Island známy?
- Robben Island je známy tým, že na ostrove bol v minulosti väzenský tábor, do ktorého boli z väčšej časti väznení protiapartheidoví aktivisti, vrátane Nelsona Mandelu.

3. Kedy bol väzenský tábor založený na Robben Islande?
- Tábor bol založený v roku 1961.

4. Ako sa dostať na Robben Island?
- Na ostrov sa dá dostať len trajektom, ktorý vypláva z Kapského Mesta.

5. Koľko času treba stráviť na Robben Islande?
- Navštíviť väzenský tábor a ostrov zvyčajne trvá tri až štyri hodiny.

6. Koľko ľudí bolo väznených na Robben Islande?
- Od roku 1961 do roku 1991 bolo väznených na ostrove viac ako 3 000 ľudí.

7. Na aké účely sa Robben Island v súčasnosti využíva?
- Dnes je Robben Island národným pamiatkovým miestom a turistickou atrakciou.

8. Čo sa dá vidieť na Robben Islande?
- Turisti môžu navštíviť múzeum väzenského tábora a vidieť väzenské cely, kde boli väznení Nelson Mandela a mnohí iní.

9. Je možné na Robben Islande aj prenocovať?
- Áno, je možné využiť ubytovanie v bývalých zariadeniach väzňov, ktoré sa dnes využívajú ako ubytovacie priestory pre turistov.

10. Je na Robben Islande možné robiť fotografie?
- Áno, fotografovanie je povolené iba v určených oblastiach a so súhlasom miestnych autorít.


Počasie Juhoafrická republika Robben Island


Juhoafrická republika je známa svojím rôznorodým a premenlivým počasím. Jedným z miest, kde môžeme vidieť toto počasie v plnej sile, je Robben Island.

Robben Island, nachádzajúci sa približne 9 km od mesta Cape Town, je historický ostrov, ktorý sa stal svetoznámym počas apartheidu. Bol miestom, kde boli väznení politickí väzni vrátane Nelsona Mandelu. Okrem svojej histórie je Robben Island tiež známy svojím jedinečným a často nepredvídateľným počasím.

Najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim počasie na Robben Island je jeho poloha v Indickom oceáne. Táto poloha znamená, že ostrov často zažíva vplyvy studenej Bengálskej prúdu a žiarenia z Intertropického konvergenčného pásu - oblasti s konštantnou zmenou atmosférického tlaku a intenzívneho slnečného žiarenia.

Vďaka tomuto kombinovanému vplyvu je počasie na Robben Island pomerne nepredvídateľné. Môže dochádzať k prudkým zmenám teploty, víchriciam a náhlym zmätkom. V lete, ktoré prebieha od decembra do marca, sú teploty najčastejšie medzi 25 °C a 30 °C, ale môžu sa objaviť aj vrcholy nad 35 °C. V zime, od júna do augusta, sa teplota pohybuje medzi 18 °C a 20 °C, ale chladné vlny môžu teplotu znížiť na 10 °C.

Okrem teploty je dôležitým faktorom aj vietor. Robben Island je vystavený silnému a často prudkému vetru, ktorý sa často mieša so slnkom a morskou vodou. Vetrom sa dosahuje priemerná rýchlosť okolo 30 km/h, ale môže dosiahnuť i 60 km/h alebo viac. Vietor je zvyčajne prítomný na ostrove počas celej sezóny, ale jeho intenzita sa môže meniť.

Vzhľadom na tieto faktory je potrebné, aby návštevníci Robben Island mali vhodné oblečenie a ochranné prostriedky, ako napríklad opaľovací krém, očné okuliare a pokrývku hlavy. V závislosti od počasia a ročného obdobia je tiež dôležité si zabezpečiť dostatočné množstvo vody a ochutnať miestne potraviny.

Robben Island ponúka nielen nádherné výhľady a príležitosť objaviť históriu Juhoafrickej republiky, ale aj jedinečné zážitky z počasia. Je to miesto, kde sa slnko, vietor a more stretávajú v jedinečnej harmonii a prekvapujú každého, kto navštívi tento ostrov.


Letenka Juhoafrická republika Robben Island


Robben Island, známa tiež ako Robben Eiland, je ostrov v Juhoafrickej republike, položený približne 11 kilometrov od Cape Townu. Ostrov je známy svojou dlhou a bohatou históriou, ktorá zahŕňa obdobie ako vojenská pevnosť, väznica a symbol boja za slobodu.

Robben Island získala uznávanie predovšetkým vďaka svojmu využitiu ako väznica pre politických väzňov. Počas apartheidu, ktorý bol v Juhoafrickej republike v platnosti od roku 1948 do roku 1994, bola väčšina politických väzňov, ktorí sa postavili proti systému rasovej segregácie, väznená práve na tomto ostrove. Medzi najznámejších väzňov patril Nelson Mandela, ktorý tu strávil 18 zo svojich 27 rokov väzenia.

Dnes je Robben Island populárnou turistickou atrakciou, ktorú môžete navštíviť po ceste z Cape Townu. Na ostrov sa môžete dostať vyhlášenou trajektovou službou, ktorá preváža turistov z prístavného mesta na Robben Island. Cesta na ostrov trvá približne 30 - 45 minút a ponúka nádherný výhľad na Atlantický oceán a krajinu Cape Townu.

Po príchode na ostrov vás sprievodca zavedie na prehliadku väzenských cel, a poskytne vám zaujímavý pohľad na život väzňov počas ich pobytu na Robben Island. Môžete vidieť väzenské bloky, pracovné priestory, ako aj miesta, kde väzni vykonávali práce ako na farme alebo v kamenolome.

Návšteva Robben Island je mimoriadne dojímavým zážitkom, pretože dáva možnosť nahliadnuť do temných čias juhoafrickej histórie a prežiť tú odrhovať, ktorú preskúmal Nelson Mandela a ostatní väzni. Výlet vám umožní pochopiť, akým spôsobom si cielený boj za slobodu vytiahol cenu pre týchto hrdinov.

Robben Island je nielen symbolem utrpenia a boja za slobodu, ale tiež symbolom nádeje a nesmiernou dôležitosťou v boji proti apartheidu. Navštívenie ostrova je skutočným dobrodružstvom do minulosti a zároveň ponúka našim očiam úprimný obraz toho, čo sa stal v tých temných časoch.

Ak plánujete navštíviť Cape Town, určite nevynechajte možnosť vidieť Robben Island. Navštívenie tohto historického miesta vám umožní prežívať emócie a pochopiť dôležitosť oslobodzovacieho hnutia Juhoafrickej republiky. Zistite viac o histórii a kultúre Juhoafrickej republiky tým, že navštívite tento nezabudnuteľný ostrov.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky