Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Kirirom National Park

Dovolenka Kambodža Kirirom National Park


Kambodža nie je typickou dovolenkovou destináciou, ktorá by sa nachádzala na zozname najobľúbenejších miest na svete. Napriek tomu však skrýva niekoľko skvostov, ktoré by vás mohli prekvapiť. Jedným z nich je Kirirom National Park, ktorý sa nachádza v juhovýchodnej časti krajiny.

Kirirom National Park je jedným z najkrajších prírodných území v Kambodži. Nachádza sa približne 120 km západne od hlavného mesta Phnom Penh. Park je pomenovaný po hrebeniach hôr, ktoré mu dominujú. Tieto hrebeňové vrchy sú pokryté hustými lesmi a ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť preplneným a komerčným turistickým atrakciám, je Kirirom National Park ideálnym miestom pre oddych a súkromie. Park ponúka možnosti prekrásnych prechádzok po prírode, ktoré vám umožnia objavovať jeho unikátne faunu a flóru. Budete mať príležitosť vidieť vzácne druhy vtákov, motýľov a iných živočíchov, ktorí tu majú svoje prírodné domovy.

Okrem prechádzok po prírode môžete v parku Kirirom vyskúšať aj rôzne dobrodružné aktivity. Jednou z nich je jazda na horskom bicykli, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou dobrodružstva v tomto nádhernom parku. Miestne cesty a chodníky ponúkajú rôzne možnosti pre jazdu na bicykli, takže sa určite nudiť nebudete.

Ak ste na dovolenke a chcete sa oddýchnuť od každodenného zhonu, Kirirom National Park je ideálnym miestom pre tento účel. Môžete si vybrať z rôznych malých hotelov a komplexov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti parku a ponúkajú pohodlné ubytovanie. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sa nachádzajú v nádherných horských prostrediach, takže budete mať úžasné výhľady priamo z vašej izby.

Dobývanie dreva a nelegálne rybárske praktiky v minulosti vážne poškodili prírodnú krásu Kirirom National Parku. Napriek tomu sa však park snaží obnoviť a chrániť svoje ekosystémy. Ich úsilie je viditeľné v čistom vzduchu, čistých potokoch a hojnosti rastlín a zvierat v parku. Aby sa zabezpečilo, že park zostane zachovaný pre budúce generácie, je tu prísna regulácia návštevnosti a turistických aktivít.

Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v nezvyčajnej destinácii, Kirirom National Park v Kambodži môže byť presne tým, čo potrebujete. Svojou nádhernou prírodou, pokojným prostredím a rôznymi možnosťami pre dobrodružstvo vás tento park osloví. Akonáhle si vystúpite na vrchol hory a obklopíte sa nedotknutou prírodou, budete vedieť, že ste našli malý klenot v srdci Kambodže.


Počasie Kambodža Kirirom National Park


Kambodža je krajinou, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou a históriou. Ale okrem toho, je tiež domovom pre množstvo nádherných prírodných úkazov a parkov. Jedným z najznámejších parkov v Kambodži je Kirirom National Park, ktorý je obľúbený nielen pre svoju krásnu krajinu, ale aj pre svoje pozoruhodné počasie.

Situovaný v provincii Kampong Speu, Kirirom National Park sa nachádza asi 120 kilometrov na juhovýchod od hlavného mesta Phnom Penh. Park je obklopený zelenými kopčekmi, hustými džungľami a malebnými vodopádmi, čo vytvára nádherné scenérie pre návštevníkov. Okrem svojho scenického bohatstva, Kirirom National Park je tiež známy pre svoje príjemné a vyvážené počasie.

Počasie v Kirirom National Park je typické pre tropickú oblasť s horúcimi a vlhkými teplotami počas väčšej časti roka. Letné obdobie, ktoré väčšinou trvá od apríla do októbra, prináša teploty okolo 30 stupňov Celzia a vysokú vlhkosť. Toto obdobie je charakterizované silnými dažďami a mnohokrát dochádza k prehánkam a bouľavkám. Aj keď tieto poveternostné podmienky môžu zabraňovať niektorým aktivitám v parku, často si turisti vychutnávajú túto atmosféru a prechádzajú sa pod príjemným tepaním dažďovej vody.

Počas prechodného obdobia, ktoré nastupuje po letnej horúčave, teploty začínajú klesať, čo privádza do parku chladnejší a osviežujúci vietor. Inspiratívny prechod zo sezóny dažďov do chladnejšieho obdobia priláka množstvo turistov, ktorí túžia zažiť túto zmienku v atmosfére Kirirom National Parku.

Najpríjemnejšie počasie sa v parku často dostáva v zimnom období, od decembra do marca. V tomto období sú teploty mierne a pohodlné, priemerne dosahujú približne 25 stupňov. Je to ideálne obdobie na prieskum parku a jeho okolia. Turisti majú možnosť prechádzať sa po turistických chodníkoch, obdivovať kvitnúce kvety a spoznávať pestrosť fauny a flóry Kirirom National Parku.

Kirirom National Park je miestom, kde si návštevníci môžu vychutnať krásu prírody a okolitého prostredia, bez ohľadu na ročné obdobie. Dôležité je však brať ohľad na počasie a prírodné podmienky. Ak plánujete návštevu tohto parku, odporúča sa sledovať predpovede počasia a vziať so sebou správnu výbavu vrátane rýchlo suchých odevov, ochrany pred dažďom a požadovaných trekingových doplnkov.

Kirirom National Park je skvelým miestom pre všetkých milovníkov prírody, ktorí hľadajú únik od rušného mestského života. Jeho rôznorodosť a malebné prostredie robí z parku jedinečné miesto pre zážitky, akými sa nemožno nechať presvedčiť. A s jeho priaznivým počasím, je to iste miesto, kde človek môže dýchať čistý vzduch a byť v kontakte s prírodou.


Letenka Kambodža Kirirom National Park


Návšteva Kambodže je pre mnohých cestovateľov neuveriteľným dobrodružstvom. Táto juhovýchodná ázijská krajina sa vyznačuje bohatou kultúrou, odľahlými plážami a nádhernými prírodnými rezerváciami. Jedným z najnáročnejších a tajuplnejších miest v Kambodži je Kirirom National Park.

Kirirom National Park sa nachádza približne 120 kilometrov od hlavného mesta Phnom Penh a je skutočným skvostom pre milovníkov prírody. Park bol založený v roku 1993 s cieľom chrániť vzácne druhy rastlín a zvierat, ktoré tu nájdeme. Rozkladá sa na rozlohe takmer 35 000 hektárov a je domovom mnohých ohrozených živočíšnych druhov, ako sú tigre, medvede a gibóni.

Jednou z najznámejších atrakcií parku je vodopád Chambok, ktorý je obklopený pralesmi a čímsi, čo vyzerá ako scenéria z tradičného kambodžského filmu. Návštevníci majú možnosť vychutnať si kúpanie v horských potokoch alebo sa vydať na prechádzku po jednej z mnohých turistických trás, ktoré vedú parkom.

Kirirom National Park ponúka aj ubytovanie v jednoduchých chatkách a stanoch, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť pravú divočinu. Môžete sa však ubytovať aj v niektorom z miestnych hotely, ktoré sú prístupnejšie a ponúkajú komfort a pohodlie.

Pre tých, ktorí milujú adrenalinové zážitky, park ponúka aj možnosti horskej cyklistiky a zipliningu. Cestovatelia sa môžu vyšplhať na vrchol hory Kirirom, kde majú možnosť ochutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu a na miestne horské vrcholy.

Kirirom National Park neponúka len úžasné prírodné krásy, ale aj bohatú kultúrnu dedičinu. V parku sa nachádzajú niektoré z najstarších chrámov a pagód v Kambodži, ktoré si môžete navštíviť a preskúmať ich históriu a architektúru.

Ak plánujete návštevu Kambodže, nezabudnite zahrnúť Kirirom National Park do svojho itinerára. Je to jedinečné miesto, kde sa môžete pohybovať v prírode a objavovať skvosty tejto krajiny. Odľahlosť a menej preplnené oblasti vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky a momenty pokoja a relaxu v jednej z najkrajších prírodných oblastí Kambodže.


Ubytovanie Kambodža Kirirom National Park


Ak hľadáte exotické a malebné miesto na dovolenku, Kambodža by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Nachádza sa tu niekoľko úchvatných národných parkov, ktoré ponúkajú jedinečné prírodné scenérie a bohatú faunu a flóru. Jedným z najznámejších a najkrajších národných parkov je Kirirom National Park.

Kirirom National Park sa nachádza vo vnútrozemí Kambodže, zhruba 130 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Phnompenh. Park je jedinečný svojou výnimočnou rôznorodosťou prírodných biotopov, ako sú horské púšte, tropické dažďové lesy a malebné vodopády.

Jednou z najväčších atrakcií tohto parku je jeho nádherné ubytovanie. Máte tu niekoľko možností, od striedmeho a ekologicky udržateľného kempoviska až po luxusné hotely.

Pre tých, ktorí sa chcú ponořiť do prírody a zažiť autentický zážitok z kempovania, je tu kempovisko Kirirom Hillside. Ponúka širokú škálu stanov a chatiek, ktoré sú vybavené pohodlnými matracmi, sprchami so studenou vodou a toaletami. V kempovisku je tiež k dispozícii reštaurácia, kde si môžete vychutnať denné menu s čerstvými miestnymi pochúťkami.

Pre tých, ktorí preferujú viac pohodlia a luxusu, je tu Kirirom Pine Resort. Nachádza sa v úplnom srdci národného parku a ponúka úžasné výhľady na okolitú prírodu. Tento rezort poskytuje štýlové a moderne zariadené izby s vlastným balkónom alebo terasou. K dispozícii je bazén, reštaurácia, ktorá servíruje medzinárodné a kambodžské jedlá, a multifunkčné priestory pre stretnutia alebo oslavy.

Ak ste dobrodružnejší typ, môžete si prenajať aj chatku vo vnútri parku, kde budete mať dokonalý výhľad na horský ráz krajiny. Tieto chatky poskytujú možnosť stráviť noc uprostred prírody a prebudiť sa s nádherným východom slnka.

Okrem ubytovania ponúka Kirirom National Park aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete tu ísť na turistiku, jazdu na horskom bicykli, rybárčenie, pikniky pri vodopádoch a pozorovanie vtákov. Park je tiež domovom mnohých divokých zvierat, ako sú tigre, medvede a mnohé druhy vtákov.

Návšteva Kirirom National Park je určite zážitkom, ktorý si budete pamätať. Jeho nádherná príroda a úchvatné scenérie vás očaria a poskytnú vám možnosť úniku z každodenného zhonu. Nech už rozhodnete zostať v jednom z kempovísk, rezortov alebo chatiek, oboznámte sa s miestnymi zákazmi a odporúčaniami, aby ste mohli v plnej miere vychutnať tento jedinečný národný park.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Kirirom National Park


Otázka: Čo je Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: Kambodža Kirirom National Park je prírodná oblasť v Kambodži, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Phnom Penh.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od toho, či sa jedná o návštevníkov z Kambodže alebo zahraničných návštevníkov.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť v Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: V parku môžete robiť turistiku, objavovať prírodu, obdivovať scenérie, sledovať vtáky a zvieratá v ich prirodzenom prostredí alebo sa kúpať v vodopádoch.

Otázka: Mám si priniesť vlastnú stravu a vodu do parku?
Odpoveď: Áno, je to lepšie, aby ste si priniesli vlastnú stravu a pitnú vodu, pretože v parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody.

Otázka: Koľko trvá cesta z Phnom Penhu do Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: Cesta by mala trvať asi 1,5 až 2 hodiny.

Otázka: Mám sa báť divých zvierat v parku?
Odpoveď: Nie, park sa stará o svoje zvieratá, a tak ľudia zvyčajne nezažívajú konflikty so zvieratami. Avšak, treba byť obozretný a rešpektovať prírodu.

Otázka: Je možné prenocovať v parku?
Odpoveď: Áno, existujú ubytovacie možnosti v parku, ktoré musíte rezervovať vopred.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku je od decembra do marca, keď je sucho a teploty sú príjemné.

Otázka: Môžu ma turističné sprievodcovia prevádzať v parku?
Odpoveď: Áno, existujú turistické sprievodcovia, ktorí sú k dispozícii na prehliadku parku, no ich služby si musíte zabezpečiť vopred.

Otázka: Aké sú pravidlá parku?
Odpoveď: Návštevníci parku musia rešpektovať prírodu, netrhať rastliny, nezabíjať zvieratá a nič v parku nevynášať. Musia sa tiež riadiť pokynmi turistických sprievodcov a izbových pravidiel v ubytovacích zariadeniach.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky