Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Phnom Bakheng

Ubytovanie Kambodža Phnom Bakheng


F-ÚVOD:

V oblasti južnej Ázie sa nachádza krásna krajina Kambodža, ktorá je domovom mnohých nádherných kultúrnych a historických skvostov. Medzi tieto skvosty patrí aj "Phnom Bakheng", úchvatný chrám, zosobňujúci bohatstvo a krásu kambodžskej architektúry. Ak sa chystáte navštíviť Kambodžu, nemali by ste si nechať ujsť túto nádhernú pamiatku. A samozrejme, hoci je Phnom Bakheng hlavne historickou atrakciou, návštevníkom ponúka aj skvelé možnosti ubytovania.

I-PAMÄŤ:

Phnom Bakheng je postavený na vrchu Bakheng v blízkosti známeho chrámu Angkor Wat v provincii Siem Reap. Stavba chrámu sa datuje do 9. až 10. storočia v období Angkor, kedy bola oblasť hlavným sídlom kambodžskej ríše. Je známy svojím impozantným a vznešeným dizajnom, ktorý kombinuje kambodžskych a hinduistických elementov. Prechádzka na vrchol chrámu ponúka nádherný výhľad na úžasnú krajinku okolitej džungle a na nádherné západy slnka, ktoré sú tu večer očarujúce. Mnoho ľudí, ktorí navštívia Phnom Bakheng, si vychutnáva nielen jeho historický význam, ale aj jeho prírodné krásy.

II-UBYTovanie:

Keďže Phnom Bakheng je veľmi populárnou turistickou atrakciou, v okolí tejto pamiatky nájdete mnoho možností na ubytovanie pre rôzne rozpočty a preferencie. Od luxusných hotelov a rezortov až po cenovo dostupné hostely a penzióny, Siem Reap má veľa možností pre každého návštevníka.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých kvalitných hotelov, ktoré ponúkajú komfort a výhodnú polohu vo vzťahu ku chrámu Phnom Bakheng. Tieto hotely sa zvyčajne nachádzajú v tichej a pokojnej lokalite, kde si môžete vychutnať relaxáciu po náročnom dni plnom objavovania kultúry a histórie.

Ak preferujete niečo viac cenovo dostupné, Siem Reap ponúka aj mnoho cenovo dostupných možností ubytovania, ako sú hostely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú často priestranné a čisté a poskytujú pohodlie a pohostinnosť pre každého návštevníka. Mnohé z týchto hostárn sú tiež dobre umiestnené v blízkosti kultúrnych atrakcií, takže si môžete užiť všetky poklady, ktoré Siem Reap má ponúknuť.

III-ZÁVER:

Phnom Bakheng je jednou z tých destinácií, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve Kambodže. Jeho majestátna krása a historický význam vytvárajú neuveriteľné a nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Ak hľadáte ubytovanie, Siem Reap ponúka široký výber luxusných hotelov a cenovo dostupných hostí, čo zabezpečuje pohodlie a pohostinnosť počas vášho pobytu. Takže neváhajte a objavte krásy Phnom Bakheng a Kambodže a nechajte sa uniesť historickými a kultúrnymi zážitkami.


Letenka Kambodža Phnom Bakheng


Phnom Bakheng: Vstupenka do minulosti Kambodže

Kambodža, táto neopísateľne krásna krajina v juhovýchodnej Ázii, ponúka množstvo fascinujúcich historických miest a pamiatok. Jedným z týchto miest je aj Phnom Bakheng - vôbec prvý chrámový komplex z kameňa postavený v Kambodži. Ak sa chystáte navštíviť túto krajinu, určite by ste nemali prehliadnuť túto unikátnu pamiatku.

Phnom Bakheng leží na vrchole kopca Phnom Bakheng v blízkosti Siem Reap, známeho turistického centra Kambodže. Tento chrámový komplex bol postavený v 9. storočí za vlády kráľa Jaya­avarmana II., ktorý bol zakladateľom Angkorského kráľovstva. Ide teda o miesto s hlbokými historickými koreňmi, ktoré ponúka návštevníkom vzácny pohľad do minulosti.

Cesta k Phnom Bakhengu sama o sebe je už zážitkom. Návštevníci musia šliapať po strmých a úzkych schodoch, pričom na vrchole kopca ich čaká nádherný výhľad na okolitú krajinu. Je to ideálne miesto, aby ste si odfotili východ slnka alebo západ slnka, pretože panoráma z vrcholu je preprosto ohromujúca.

Samotné ruiny chrámu Phnom Bakheng sú tiež nádherné. Chrám je postavený v tradičnom khmerskom štýle a je obklopený malebnými záhradami a väčším počtom menších budov. Na vrchole hlavnej veže sa môžete dokonca pokochať nádherným výhľadom na Angkor Wat, ďalší slávny chrámový komplex Kambodže.

Phnom Bakheng je príťažlivým miestom pre fotografických nadšencov, ale aj pre milovníkov histórie a kultúry. Môžete tu stráviť hodiny skúmaním každého zákutia chrámového komplexu a odhalením jeho tajomstiev. Lokálne sprievodcovia vám radi poskytnú viac informácií o histórii a význame tohto miesta.

Ak sa chystáte navštíviť Kambodžu, rozhodne nevynechajte možnosť cestovať do Phnom Bakhengu. Stačí si zabezpečiť letenku do Siem Reap, kde sa nachádza blízko Siem Reapu. Nie je to len miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť, ale ponúka aj príležitosť na zážitok, ktorý vás zavedie do minulosti a ukáže vám jedinečnú krásu kambodžskej kultúry a architektúry.

Zostaňte však ostražití, pretože Phnom Bakheng je obľúbenou návštevnou atrakciou a môže byť občas preplnený turistami. Je preto vhodné plánovať svoju návštevu skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli večeru návštevníkov a mali túto malebnú pamiatku pre seba.

V každom prípade, vstupenka do minulosti Kambodže, Phnom Bakheng, je jednou z tých pamiatok, ktoré zanechávajú nezmazateľný dojem. Ak sa rozhodnete navštíviť túto úžasnú krajinu, nezabudnite do svojho zoznamu atrakcií zaradiť aj túto perlu kambodžskej histórie.


Dovolenka Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín v juhovýchodnej Ázii. Svojimi bohatými históriou a nádhernými prírodnými scenériami privádza návštevníkov z celého sveta. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kambodži je Phnom Bakheng, ktorý je známy predovšetkým svojou nádhernou chrámovou stavbou a úchvatnými výhľadmi na slávnu Angkor Wat.

Phnom Bakheng sa nachádza v blízkosti mesta Siem Reap, ktoré je vstupnou bránou do Angkorského archeologického parku, svetového dedičstva UNESCO. Tento chrámový komplex je považovaný za najväčšie náboženské stredisko sveta a je domovom niekoľkých nádherných hinduistických a buddhistických chrámov. Phnom Bakheng je považovaný za jeden z najstarších a najvýznamnejších chrámov v celom komplexe.

Cesta na vrchol Phnom Bakhengu je dobrodružstvom samým osebe. Po príchode k základni chrámu, návštevníci zvyčajne musia prejsť niekoľkoma strmými schodmi, aby sa dostali na vrchol. Avšak, vynaložené úsilie stojí za to, keď prídete k majestátnemu chrámovému komplexu na vrchole. Budete ohromení jeho štruktúrami a architektúrou, ktorá zdôrazňuje staroveké kambodžské umenie a remeslá. Najznámejšou časťou chrámu je veža so sedemstupňovou pyramidou, ktorá pripomína hierarchiu bohov hinduizmu.

Okrem svojej architektonickej krásy je Phnom Bakheng najnavštevovanejšie kvôli svojmu výhľadu na západ slnka. Mnoho turistov sa zhromažďuje na vrchole chrámu, aby si vychutnalo úchvatné výhľady na slávnu Angkor Wat za zobrazovania slnka. Zapadajúce slnko osvetľuje obrazovú scénu chrámu, vytvárajúc jedinečnú atmosféru a nezabudnuteľný zážitok.

Návšteva Phnom Bakhengu však vyžaduje dôkladnú prípravu. Kvôli svojej popularite a obmedzenému prístupu na vrchol je lepšie prísť skôr ráno alebo popoludní, aby ste sa vyhli davom turistov. Zároveň je dôležité mať so sebou dostatok vody a ochranný krém pred slnkom, pretože dokonca aj počas návštevy v skorých ranných hodinách môže byť veľmi teplo.

Phnom Bakheng je jedným z najkrajších a najfascinujúcejších miest, ktoré si môžete vychutnať počas vašej dovolenky v Kambodži. Jeho krása a históriu vám umožní preniknúť do bohatých kultúrnych zákutí tejto krajiny. Nezáleží na tom, či ste milovník histórie, architektúry alebo jednoducho len túžite po úchvatnom pohľade na západ slnka, Phnom Bakheng vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Kambodža Phnom Bakheng


Kambodža je krajina s teplým tropickým podnebím, ktoré dominuje počas celého roka. Čím bližšie k pobrežiu, tým väčšia je úroveň vlhkosti. V Phnom Bakhenge, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí, sa počasie líši v závislosti od ročného obdobia.

V období sucha od decembra do apríla, teploty sa pohybujú okolo 30°C. Vlhkosť vzduchu však počas tohto obdobia klesá na približne 50%, čo robí tento čas roka najvhodnejším pre návštevu Phnom Bakhengu. Toto obdobie je charakteristické jasnou oblohou, ktorá umožňuje návštevníkom užívať si krásy okolitej prírody a nachádzať sa na otvorenom priestranstve bez toho, aby boli vystavení príliš veľkému riziku zo strany neznesiteľného tepla.

Naopak, v období dažďov, ktoré prechádza od mája do novembra, teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 až 30°C. Vlhkosť sa zvyšuje na približne 90%, zvyčajne so silnými monzúnovými dažďami. Návštevníci v tejto sezóne by mali byť pripravení na občasné prerušenie plánovaných aktivít počas dňa, no zároveň sa im otvárajú nové možnosti pre objavovanie Phnom Bakhengu napríklad počas neskorých popoludní a večerov.

Bez ohľadu na ročné obdobie, odporúčame návštevníkom Phnom Bakhengu, aby mali po ruke vhodné ochranné pomôcky, ako sú slnečné okuliare, klobúky alebo kepy, hydratačné nápoje a jedenie bohaté na minerály, no najmä, aby si užívali krásy a jedinečnú atmosféru tohto nádherného miesta v Kambodži.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Phnom Bakheng


Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Phnom Bakheng?
Odpoveď: V súčasnosti (rok 2021) je vstupné do Phnom Bakheng vo všeobecnosti zdarma.

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Zvyčajne sa turisti do Phnom Bakheng dostávajú taxíkom, tuk-tukom alebo motorkou z blízkeho Siem Reapu. Cesta z mesta trvá zvyčajne najviac 20 minút.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Phnom Bakheng?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Phnom Bakheng je neskoro poobede v čase západu slnka, keď môžete vidieť nádherný západ slnka.

Otázka: Je potrebné si prehliadku Phnom Bakheng vopred zarezervovať?
Odpoveď: Nie, nie je potrebné si prehliadku Phnom Bakheng vopred zarezervovať. Avšak vzhľadom na priamu blízkosť Angkor Wat sa môže stať, že v čase obchádzky Angkor Wat sa pred Phnom Bakheng vytvorí fronta, v ktorej je potrebné čakať.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Phnom Bakheng?
Odpoveď: Phnom Bakheng je otvorený denne od 5:00 hod. do 17:30 hod.

Otázka: Aké sú zaujímavosti v Phnom Bakheng?
Odpoveď: Phnom Bakheng predstavuje jednu z najstarších chrámových stavieb v Kambodži a tiež miesto s nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Taktiež tu môžete nájsť množstvo krásnych soch a rytín z 9. až 13. storočia.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky