Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Royal Palace

Počasie Kambodža Royal Palace


Kambodža je veľmi zaujímavou krajina s bohatou históriou a krásnou prírodou. K jedným z najväčších turistických atrakcií patrí Royal Palace, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Phnom Penh. V tomto článku sa však nebudeme zaoberať architektúrou alebo históriou paláca, ale skôr počasím, ktoré prevláda v tejto oblasti.

Kambodža má tropické podnebie, s vyššími teplotami a vlhkosťou počas celej roka. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 až 35°C, s vysokou mierou vlhkosti. Najteplejšie mesiace sú apríl a máj, kedy teploty môžu dosiahnuť až 40°C. Najchladnejšie mesiace sú december a január, kedy teploty klesajú na 20 až 25°C. Priemerná teplota v Phnom Pene je však celkom stabilná počas celého roka a vo všeobecnosti je vysoká.

Okrem teplôt je Kambodža známa aj svojimi monzúnovými dažďami. Monzúnová obdobie sa začína vo východnej časti krajiny v máji a júni a postupne sa presúva na západ. V Phnom Pene sa monzúnové dažde začínajú v júli a trvajú do novembra. Počas monzúnu sa môže stať, že cez deň bude slnečné počasie a príjemné teploty, ale v noci sa ochladí a môžu sa vyskytnúť krátke, ale silné dažde.

Ak sa chystáte do Phnom Penu a navštíviť Royal Palace, najlepším obdobím je zimné obdobie, teda od decembra do februára. Teploty sú príjemné a vlhkosť nižšia. Avšak, ak radi cestujete počas leta a nevadí vám vlhkosť ani krátke dažde, môžete navštíviť tento krásny palác aj počas monzúnového obdobia.

Celkovo vzaté, Kambodža je krajina s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Svoje výlety je najlepšie plánovať na základe aktuálneho počasia, ktoré môže byť ovplyvnené monzúnom. Avšak, Phnom Penh a Royal Palace sú výborne navštíviteľné aj počas celého roka. Jedine, čo by mohlo niekomu prekážať, sú letné teploty, ktoré môžu byť dosť vysoké a pre niektorých aj ťažko znášateľné. Ale ak máte radi teplo, určite si v Kambodži prídete na svoje.


Ubytovanie Kambodža Royal Palace


Krása a význam kráľovského paláca v Kambodži

Kambodža je krajina známa svojou bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a ohromujúcou architektúrou. A jedným z najikonickejších symbolov krajiny je Kongresový palác, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Phnom Penh.

Kráľovský palác je symbolom krásy, prestíže a histórie monarchie v Kambodži. Okrem toho, že je to domov súčasného kráľa Norodoma Sihamoniho, slúži aj ako oficiálna rezidencia kráľa. Palác bol postavený v roku 1866 kráľom Norodomom a odvtedy slúžil ako symbol politického a náboženského významu v krajine.

Kráľovský palác je obklopený nádhernými záhradami, ktoré mu dodávajú pôvab a krehkosť. Palác je známy svojou unikátnou architektúrou, ktorá je kombináciou tradičných kambodžských prvkov a francúzskeho koloniálneho štýlu. Hlavná budova, známa ako Preah Thineang Preah Keo Morokat alebo Slnečná veža, je najviac fascinujúcou časťou paláca. V tejto budove sa nachádza nádherná zlatá socha Budhu vyzdobená diamantmi, ktorá je považovaná za národný poklad Kambodže.

Okrem toho, palác má aj ďalšie dôležité budovy vrátane Preah Tineang Tevea Vinicchay, ktorá slúži ako oficiálna kráľovská konferenčná miestnosť, Preah Tineang Veang Chaktomuk, ktorá hostí dôležité štátne ceremónie, a niekoľko komplexov, ktoré slúžia ako rezidencia členov kráľovskej rodiny a iných vysokopostavených členov spoločnosti.

V paláci je aj múzeum Kráľovského paláca, kde návštevníci môžu objaviť bohatú históriu a kultúru kambodžskej monarchie. Múzeum obsahuje obrazy, sochy, nábytok a iné artefakty, ktoré svedčia o sláve a veľkosti kráľovskej rodiny.

Kráľovský palác tiež slúži ako dôležité miesto na usporadúvanie oficiálnych udalostí a festivalov. Každoročne sa tu konajú slávnostné ceremoniály na počesť kráľa a iných významných udalostí v krajine. Napríklad, tradičný festival Vesak, ktorý slávi narodenie, osvietenie a parinirvánu Budhu, je oslavovaný v paláci s veľkou pompou a slávou.

Navštíviť Kambodžu a vidieť krásu a význam Kráľovského paláca je jedinečný zážitok. Je to miesto, kde sa presahujú minulosť a súčasnosť krajiny, a kde môžete zažiť bohatú históriu a kultúru Kambodže v jednom mieste. Každý, kto navštívi tento prekrásny palác, bude ohromený jeho gráciou, krásou a významom v kontexte kambodžskej spoločnosti.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Royal Palace


1. Kedy je otvorený Kambodža Royal Palace?
- Kambodža Royal Palace je otvorený denne, vrátane víkendov, od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 17:00.

2. Aká je vstupná cena do Kambodža Royal Palace?
- Vstupné do Kambodža Royal Palace je $10 pre dospelých a $5 pre deti.

3. Je potrebné sa obliecť do určitého oblečenia, aby sme mohli navštíviť Kambodža Royal Palace?
- Áno, návštevníci by mali byť oblečení primerane, teda nebyť v krátkych nohaviciach alebo v plavkách a zároveň by mali mať zakryté ramená.

4. Môžeme si zobrať fotoaparát a fotiť v Kambodža Royal Palace?
- Áno, fotoaparáty sú povolené, avšak fotografovanie vo vnútri chrámov alebo miestností sú zakázané.

5. Má Kambodža Royal Palace oficiálneho sprievodcu?
- Áno, oficiálneho sprievodcu je možné zohnať pri vstupe do paláca.

6. Koľko trvá prehliadka paláca?
- Prehliadka Kambodža Royal Palace trvá zvyčajne asi hodinu, avšak návštevníci si môžu rozhodnúť, koľko času by radi v paláci strávili.

7. Sú v paláci k dispozícii jedálne možnosti pre návštevníkov?
- Nie, v paláci sú k dispozícii iba stánky so suvenírmi, nápojmi a občerstvením.

8. Môžeme sa dostať do Kambodža Royal Palace hromadnou dopravou?
- Áno, je možné použiť hromadnú dopravu, ako sú bežné autobusy alebo tuk tuky.

9. Koľko je v Kambodža Royal Palace chrámov?
- V paláci sa nachádza viacero chrámov a budov, avšak presné číslo závisí od toho, ako sa počítajú.

10. Ktoré kultúrne podujatia sa v Kambodža Royal Palace organizujú?
- Kambodža Royal Palace organizuje rôzne kultúrne podujatia počas celého roka, vrátane osláv narodenín kráľa či Kráľovského festivalu.


Letenka Kambodža Royal Palace


Ak patríte medzi tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a rôzne kultúry, určite by ste mali zvážiť návštevu Kambodže a jej kráľovského paláca. Kambodža, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, je charakteristická svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernými pamiatkami. Kráľovský palác, v ktorom od roku 1860 sídli kráľovská rodina Kambodže, patrí k najnavštevovanejším turistickým atrakciám.

Pre návštevu kráľovského paláca potrebujete letenku do hlavného mesta Kambodže, Phnom Penu, ktorého letisko sa nachádza len pár kilometrov od paláca. Letenky na letisko v Phnom Pene môžete nájsť na mnohých leteckých portáloch a cesty tam z mnohých krajín zvyknú trvať niekoľko hodín. Po príchode na letisko môžete použiť taxi alebo iný druh verejnej dopravy, aby ste sa dostali k palácu.

Kráľovský palác je obklopený vodnými kanálmi a rozprestiera sa na ploche 174 870 metrov štvorcových. Vytvára tak veľkolepú a okázalú atmosféru, ktorá môže ohromiť každého návštevníka. Palác pozostáva z mnohých budov, z ktorých niektoré sú prístupné verejnosti. V takýchto budovách môžete vidieť nádherné umenie a architektonické diela, ktoré patria k najkrajším na svete.

Pri návšteve kráľovského paláca by ste mali byť oblečení slušne a pokorne. Vo väčšine krajinách v Kambodži sa na turistov pozerajú s úctou a očakávajú, že sa budú správať kultúrne a slušne. To znamená, že by ste sa mali obliecť do košele, nohavíc alebo sukne, ktoré sú minimálne po kolená.

Na záver, ak sa chystáte navštíviť Kambodžu a jej kráľovský palác, určite si zalaďte vašu letenku a naplánujte si cestu. Kráľovský palác je nádherný kus dejín a kultúry Kambodže, ktorý si môžete vychutnať a užiť si ho. Prepánať návštevu tohto krásneho miesta určite neoľutujete a zapíšete si ho do vašej pamäti na veľmi dlhú dobu.


Dovolenka Kambodža Royal Palace


Kráľovský palác v Kambodži - jedinečné miesto pre dovolenku

Ak hľadáte exotickú dovolenku, ktorá kombinuje históriu, kultúru a krásu, potom je Kambodža práve to pravé miesto. Kambodža je krajinou bohatou na úžasné pamiatky a jednou z najnádhernších je Kráľovský palác.

Kráľovský palác sa nachádza v hlavnom meste Kambodže, Phnom Penh, a je ikonou miesta. Je to rezidencia kambodžského kráľa a úradné sídlo. Palác je postavený v khmerskom štýle a jeho architektonická krása je neodolateľná.

Pri vstupe na palác, vás fascinujú nádherné zlaté hradby, ktoré okolo neho obklopujú. Raz vo vnútri, budete nadšení nádhernými záhradami a okrasnými rastlinami. Vrúcne prijatie nájdete na Nádvorí Élephant, kde je veľká socha bieleho slona. Táto socha je symbolom Kráľovského palácu a je považovaná za ochrancu krajiny.

Kráľovský palác je domovom mnohých nádherných budov vrátane Preah Tineang Tevea Vinichhay - kráľovská sieň, kde sa uskutočňovali korunovácie a dôležité štátne udalosti. V paláci sa nachádzajú tiež rôzne chrámy, ako napríklad chrám Slnečných hodín, kde sa uchovávajú relikvie Buddha.

Návštevníci majú tiež možnosť obdivovať rozprávkovú Kráľovskú záhradu, ktorá je plná kvetov, stromov a rybníkov. Táto záhrada poskytuje útočisko od rušného mesta a je skvelým miestom na oddych a relaxáciu.

Akékoľvek návštevy Kráľovského paláca musia dodržiavať istý kód oblečenia a etiketu. Ženy by mali nosiť dlhé nohavice alebo sukne, ktoré siahajú za kolená a zakrývajú ramená, zatiaľ čo muži sa majú obliecť v dlhých nohaviciach a košeli s dlhým rukávom. Tento kód oblečenia je dôležitý, pretože palác je miestom úcty a úcty voči monarchovej kultúre.

Návšteva Kráľovského paláca je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Ochutnávka krásy a histórie Kambodže v jednom mieste vás doslova očarí. Ak sa rozhodnete navštíviť Kambodžu, nezabudnite zaradiť Kráľovský palác na svoj zoznam must-see pamiatok. Vrúcne vás privíta s úžasnými architektonickými šperkami a odpovie na všetky vaše otázky o kultúre a histórii krajiny.

Kambodža a jej Kráľovský palác sú naozaj jedinečnými miestami. Ak chcete objaviť krásu týchto miest, neváhajte sa vydať na exotickú dovolenku a prežiť nezabudnuteľné zážitky. Kambodža vám ponúka zaujímavé histórie, úchvatné architektonické diela, a najdôležitejšie - jedinečnú príležitosť objaviť ich všetky.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky