Objavte lety za najlepšie ceny

Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


1. Aké víza potrebujem na vstup do Kambodže?
Odpoveď: Pre väčšinu krajín platí vízová povinnosť. K najjednoduchším spôsobom patrí elektronická žiadosť o vízum (e-visa) alebo klasické vízum priamo na hraničnom priechode.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Siem Reapu a chrámov Angkor?
Odpoveď: Najlepšia doba návštevy Siem Reapu a chrámov Angkor je v období od novembra do marca, keď je suché obdobie a teplota je príjemná.

3. Koľko stojí lístok do chrámov Angkor?
Odpoveď: Lístok do chrámov Angkor stojí 37 USD za 1 deň, 62 USD za 3 dni a 72 USD za 7 dní.

4. Potrebujem si zakúpiť turistickú kartu, aby som sa mohol prepravovať po Siem Reapu a chrámov Angkor?
Odpoveď: Turistická karta nie je potrebná. Ak nechcete chodiť pešo, môžete si prenajať tuk-tuk, motorku alebo bicykel.

5. Kde sa nachádza najlepší výhľad na západ slnka v Siem Reapu?
Odpoveď: Najlepšími miestami na pozorovanie západu slnka sú chrámy Angkor Wat, Phnom Bakheng a Pre Rup.

6. Aké doplnkové aktivity by som mal zahrnúť do svojho plánu návštevy Siem Reapu?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí plavba po rieke Tonle Sap, návšteva krokodílovej ​​farmy, tradičné tanečné predstavenia či jazda na kravách.

7. Ako sa najlepšie dostať z letiska do hotela v Siem Reapu?
Odpoveď: Niektoré hotely poskytujú odvoz zo letiska, inak si môžete objednať taxi alebo tuk-tuk priamo na letisku.

8. Môžem si nájsť lacné ubytovanie v Siem Reapu?
Odpoveď: Áno, v Siem Reapu sa dá nájsť ubytovanie pre každý rozpočet. Hlavnou turistickou zónou je oblasť okolo ulice Pub Street.

9. Je Siem Reap bezpečné miesto?
Odpoveď: Siem Reap je celkovo bezpečné miesto, no treba byť opatrný na krádeže a podvody. Odporúča sa nosenie vysokých hodnotových predmetov a peňaženky v bezpečnostných pásoch.

10. Aké sú miestne zvyky a etiketa v Kambodži?
Odpoveď: V Kambodži sa očakáva zdravenie s úsmevom a sklánaním hlavy. Pri návšteve chrámov sa odporúča primeraný oblek a sakura. Je dôležité vynadbať rešpekt svätým miestam a Buddhistickým vyznaním.


Dovolenka Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Kambodža Siem Reap je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest k návšteve. Nachádza sa tu starobylé mesto Angkor, ktorého chrámy sú zahrnuté na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prezradíme vám však všetko, čo potrebujete vedieť o dovolenke v Kambodži Siem Reap.

1. Kedy ísť?

Najlepší čas na návštevu Kambodže a Siem Reapu je v období od decembra do marca. V tomto období sú priemerné teploty medzi 25 a 30 stupňov Celzia a veľa slnka. V lete môžu byť teploty veľmi vysoké a vlhkosť dosť ťažká.

2. Ako sa tam dostať?

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať do Siem Reapu. Najjednoduchší spôsob je priletieť do letiska Siem Reap a odtiaľ si objednať dopravu do hotela alebo ubytovania. Iným spôsobom môže byť cesta z Bangkoku autobusom alebo taxíkom. Cesta môže trvať aj niekoľko hodín, ale počas cesty sa môžete pozrieť na nádhernú krajiny.

3. Kde sa ubytovať?

Kambodža Siem Reap má mnoho rôznych možností ubytovania pre všetky typy cestovateľov. Od cenovo dostupných hostelov až po luxusné hotely. Je dôležité si však zvoliť miesto, aby ste sa mohli pohodlne premiestňovať do Angkoru a do centra Siem Reapu.

4. Čím sa živiť?

Kambodža je známa pre svoju vynikajúcu kuchyňu a ponúka mnoho rôznych chutí a variácií jedál. Môžete sa pokúsiť o klasickú kambodžskú kuchyňu s ich zaujímavými zeleninovými a rybacími jedlami alebo zvoliť medzinárodné jedlá. Mnohé hotely a reštaurácie ponúkajú západné jedlá, ako aj miestne jedlá.

5. Čo navštíviť?

Jedným z dôvodov, prečo cestovať do Kambodže Siem Reap, je nepochybne návšteva chrámov Angkor. Tieto starobylé chrámy boli postavené medzi 9. a 15. storočím a niektoré z nich sú staré až 900 rokov. Jedným z najkrajších je chrám Angkor Wat, ktorý je obrovský a impozantný. Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie chrámy ako Angkor Thom, Ta Prohm a mnoho ďalších. Ak sa nechcete obmedzovať len na chrámy, môžete navštíviť aj mestské trhy a vyskúšať si street food alebo si zájsť do múzea.

Kambodža Siem Reap je nádherné miesto na návštevu pre kultúrne a historické pamiatky, ale aj pre oddych a relax. Vyberte si svoje ubytovanie, vyskúšajte miestnu kuchyňu a objavujte krásy Angkoru a jeho chrámov.


Letenka Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Kambodža je fascinujúcou a exotickou krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorá ponúka nádherné pláže, bohaté dejiny a kultúru. Jedným z najobľúbenejších miest na návštevu je Siem Reap, ktorý je domovom majestátnych chrámov Angkor.

Aby ste sa dostali do tohto úžasného miesta, je najlepšie vyraziť na letenku do Kambodže. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka priame lety do Phnom Penhu, hlavného mesta Kambodže, alebo do Siem Reap. Práve letenka do Siem Reap je výhodná pre tých, ktorí majú záujem hlavne o chrámy Angkor.

Po prílete do Siem Reap si okamžite všimnete príjemnú a teplú atmosféru. Tu vás čakajú nezabudnuteľné zážitky a niekoľko dní strávených objavovaním krásy chrámov z 9. až 14. storočia.

Po zakúpení letenky na chrámy Angkor budete mať prístup k niektorým z najzaujímavejších a najnádhernejších svetových pamiatok. Komplex chrámov Angkor je výsostne dôležitý nielen pre Kambodžu, ale aj pre celý svet. Súčasťou tejto pamiatky je napríklad slávny chrám Angkor Wat, ktorý je jedným z najväčších a najdôležitejších hinduistických a buddhistických chrámov na svete.

Počas návštevy chrámov si určite vezmite dostatočný čas, aby ste si všimli všetky detaily, kamene kvôli ktorým sú chrámy takisto nezabudnuteľné. Počas vašich prehliadok si vypočujte príbehy a legendy o tomto mieste od miestnych sprievodcov, ktorí majú hlbokú znalosť histórie Chrámov a Kambodže.

Okrem chrámov je Siem Reap tiež perfektnou východiskovou destináciou pre výlety do okolitých obcí a prírodných rezervácií. Môžete navštíviť niekoľko trhových miest, kde sa môžete zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a ich kultúrou, ochutnať tradičnú kambodžskú kuchyňu a získať jedinečné suveníry.

Ak ste dobrodružný typ, môžete sa vydať na túry na bicykloch alebo na kajaku po rieke. Tieto aktivity vám umožnia objavovať okolie Siem Reap a zároveň užívať si mladú prírodu.

Po celodennom objavovaní môžete relaxovať v jednom z mnohých luxusných rezortov v Siem Reap. Tu si môžete dopriať kúpeľ v bazéne, oddýchnuť si v spa a vychutnať si vynikajúcu miestnu kuchyňu.

Všetky tieto úžasné zážitky sú prístupné po zakúpení letenky do Kambodže Siem Reap. Nechajte sa preniesť do iného sveta, v ktorom budete mať možnosť zažiť čarovný a zázračný svet chrámov Angkor, plný histórie a kultúry.


Počasie Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Kambodža je krajinou tropického podnebia, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Siem Reap, známy ako vstupná brána k chrámom Angkor, má podobné klimatické podmienky ako zvyšok krajiny.

Obdobie sucha v Siem Reape sa začína v novembri a trvá až do apríla, s maximálnou teplotou okolo 35 ° C. Oblasti sú suché a menej zelené, ale to tiež znamená menej zrážok a ideálne podmienky pre návštevy chrámov Angkor. V tomto období môže byť večer chladnejšie, takže si prineste aj dlhé rukávy a nohavice na ochranu pred moskytami.

Obdobie dažďov v Siem Reape trvá od mája do októbra, s vysokou vlhkosťou a priemernými teplotami okolo 31 ° C. Toto obdobie prináša pravidelné prívaly dažďov, ale tiež vytvára zelenú a plodnú krajinu. V tomto období by sa mali návštevníci pripraviť na nepravidelné prehánky, ale chrámy Angkor sú tiež nádherné za každého počasia.

Ak plánujete návštevu Siem Reap počas leta, odporúčame si zobrať s sebou dáždnik alebo plášť a striedavo lehké a dlhé oblečenie. Navyše by ste mali byť pripravení na zväčšenie počtu moskytov v oblasti, pretože dažďové obdobie je pre ne obzvlášť priaznivé.

Zhrnutie: Siem Reap sa nachádza v oblasti tropického podnebia, s vysokými teplotami a vlhkosťou po celý rok. Obdobie sucha je v zime (november - apríl), s ideálnymi podmienkami pre návštevu chrámov Angkor. Obdobie dažďov je v lete (máj - október), ktoré prináša pravidelné dažde a plodné prostredie pre rastliny, ale aj významne zvyšuje počet moskytov. Kompromisom môže byť návšteva v jarných alebo jesenných mesiacoch, kedy sa vlhkosť zníži a teploty sú príjemnejšie.


Ubytovanie Kambodža Siem Reap (vrátane chrámov Angkor)


Siem Reap je malé mesto v Kambodže, ktoré sa nachádza na severe krajiny. Jeho najväčšou atrakciou sú chrámy Angkor, ktoré sú zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, potrebujete dobré ubytovanie a Siem Reap ponúka rôzne možnosti pre turistov.

Prvým tipom pre ubytovanie v Siem Reap je oblasť okolo chrámov Angkor. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí sa chcú usadiť na mieste, kde majú rýchly a ľahký prístup k všetkým chrámom. Existujú rôzne hotely a rezorty v tejto oblasti. Okrem toho, môžete si prenajať aj bicykel alebo skúter a prejsť sa po celom okolí chrámov.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie sú hotely, ktoré sa nachádzajú blízko centra mesta. Tieto hotely sú obvykle lacnejšie ako tie v okolí chrámov Angkor. Existujú rôzne typy ubytovania, od jednoduchých hosteľov až po luxusné hotely a resorty.

Ak hľadáte niečo viac rovnako ako Siem Reap budget ubytovanie, existuje tiež veľa možností v okolí mesta. Môžete si nájsť lacnejšie chatky alebo bungalovy v rovnakom štýle ako tradičné kambodžské obydlia. Tieto ubytovania sú obvykle jednoduché, ale čisté a pohodlné.

Pri hľadaní ubytovania v Siem Reap si môžete vybrať z rôznych cien. Môžete nájsť niečo pre každý rozpočet, od lacných hosteľov až po luxusné hotely. Ak plánujete zostať v chrámovi Angkor počas celej cesty, odporúčame si vybrať ubytovanie v okolí, kde majú turisti rýchly a ľahký prístup ku všetkým atrakciám.

V Siem Reap nechýba ani skvelá kuchyňa. Miesta, kde si môžete vychutnať miestne jedlo, často sú prístupné priamo na mieste v mnohých hosteľoch a hoteloch. Okrem toho, mnoho reštaurácií poskytuje aj kurzy kuchyne, aby si turisti mohli vychutnať miestne pokrmy aj v domácom prostredí.

V Siem Reap sú zahrnuté chrámy Angkor, ktoré sú významnou časťou dejín Kambodže. Ak plánujete navštíviť toto miesto, Siem Reap určite ponúka veľa možností pre turistov. S rôznymi možnosťami ubytovania a tradičnými kambodžskými jedlami sa budete môcť vychutnať skvelý pobyt a zážitok na dovolenke.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky