Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Banff National Park

Počasie Kanada Banff National Park


Banff National Park sa nachádza v kanadskej provincii Alberta a je jedným z najkrajších národných parkov na svete. Tento národný park je známy svojou ohromujúcou prírodou, majestátnymi horami, krásnymi jazerami a rozmanitým divokým životom. Avšak, jedným z najvýraznejších aspektov prírody Banff National Parku je jeho počasie, ktoré sa výrazne líši počas jednotlivých ročných období.

V lete, Banff National Park ponúka ideálne podmienky pre turistov, ktorí majú radi teplé a slnečné počasie. Priemerné teploty v júli a auguste sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia, sú však dni, kedy teploty môžu dosahovať aj 30 stupňov. Tieto teplé letné dni vytvárajú ideálne podmienky pre rôzne outdoorové aktivity, ako napríklad turistiku, horské bicyklovanie, kajakárenie a rybolov. V lete sa otvárajú aj mnohé turistické atrakcie v parku, ktoré prilákajú tisícky návštevníkov.

Jeseň v Banff National Parku je krásna a farebná. Listnaté stromy menia svoje farby na odtiene žltej, oranžovej a červenej, čo vytvára úchvatné scenérie. Teploty v septembri a októbri sa začínajú chladiť, pričom v niektorých dňoch môže byť aj mierne mrazivé ráno. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 až 15 stupňov Celzia. Jeseň je obdobím, kedy turisti môžu zažiť pokojné a tiché prostredie parku a vychutnať si jesenné farby pri prechádzkach po turistických chodníkoch.

Zima v Banff National Parku je znamená veľké množstvo snehu a chladné teploty. Priemerné teploty sa pohybujú medzi -5 a -15 stupňami Celzia, pričom môžu dosiahnuť aj -30 stupňov. Tieto extrémne teploty spôsobujú, že národný park sa mení na zimný raj. Turisti majú možnosť si vychutnať zimné športy ako napríklad lyžovanie, snowboarding a skialpinizmus. Banff National Park ponúka tiež možnosť jazdy na husacích saních a prechádzok vo vigvamoch počas večerov s ohňom. Toto obdobie je však známe aj náhlymi snežnými búrkami, ktoré môžu občas spôsobiť problémy cestujúcim.

Na jar sa teploty v Banff National Parku opäť zvyšujú, no prvý mesiace môžu byť stále chladné. Priemerné teploty v marci a apríli sa pohybujú okolo 5 až 10 stupňov Celzia. Po zime, kedy sa park prebúdza zo spánku, začínajú kvitnúť kvety a zmena scenérie je znovu zreteľná. Jar je ideálnym obdobím na sledovanie divokého života, ktoré sa vracia do parku, ako sú medvede, jelení a vtáky.

Banff National Park v Kanade ponúka návštevníkom okrem jeho nádhernej prírody aj rôzne podnebie počas jednotlivých ročných období. Každé obdobie má svoje jedinečné výhody a ponúka jedinečný zážitok pre turistov. Nech už navštívite tento národný park v lete, jeseni, zime alebo na jar, určite sa nebudete nudiť a bude to nezabudnuteľná skúsenosť.


Dovolenka Kanada Banff National Park


Kanada je krajina nádherných prírodných scenérií a fascinujúcej divočiny. Medzi jej najkrajšie miesta patrí určite Banff National Park, ktorý je považovaný za skutočný raj pre milovníkov prírody. Tento národný park sa nachádza v srdci kanadskej provincie Alberta a predstavuje najstarší národný park v Kanade.

Banff National Park je domovom niektorých z najúchvatnejších horských krajín na svete. Svojimi mohutnými horami, divokými riekami a jazermi, a jemnou divokou zverou ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na objavovanie a dobrodružstvá. Fascinujúce horské vrcholky, ako je napríklad ikonický Mount Rundle či vrchol Cascade, sa vypínajú nad malebnými dolinami a jazerami, ktoré sa tiahnu kilometrami okolo parku.

Jednou z najznámejších atrakcií Banff National Park je bezpochyby jeho prírodné jazerá. Jazero Louise s modrou farbou vody, ktorá sa odráža od snehových štítov hor, je nádhernou kulísou pre prechádzky, plavby na člnej lodičke či kanoe, a možnosťou na ladenie si životných baterií. Jazero Moraine je ďalším prírodným skvostom, ktorý ponúka jedinečný pohľad na tajomnú zelenú vodu a hory v pozadí.

Milovníci turistiky a pohybu v prírode si prídu na svoje v Banff National Park. Siete značených turistických trás vedú do všetkých kútov parku a umožňujú objavovať jeho najúchvatnejšie miesta. Jednou z najobľúbenejších trás vedie do údolia 13 hor. Táto trasa je obklopená strmými skalami a vystúpením na jej vrchol ponúka fascinujúci pohľad na celé údolie.

Bobrovec, grizzly medveď či horský baran sú niektoré z druhov, ktoré môžete stretnúť počas vašej návštevy Banff National Park. Niektorí z nich sú však plachí a ťažko sa ich dá nájsť, takže nezabudnite na zdravý odstup a rešpekt voči divokým zvieratám.

Kanada Banff National Park je miestom, kde je doslova na každom kroku neopakovateľná scenéria a míľové výhľady, ktoré očaria každého návštevníka. Je to miesto, ktoré vás vezme blízko k prírode a ponúka nekonečné možnosti na dobrodružstvá. Ak plánujete dovolenku v Kanade a máte radi prírodu a hory, Banff National Park je určite miesto, na ktoré by ste nemali zabudnúť.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Banff National Park


1) Ako sa dostanem do Banff National Park?

Banff National Park sa nachádza v albertských Kaskadových horách v Kanade. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom na letisko v Calgary a potom autom alebo autobusom do mesta Banff.

2) Kedy je najlepší čas navštíviť Banff National Park?

Najlepší čas na návštevu Banff National Park je v lete, keď je najmenej zimných obmedzení na činnosti a viditeľnosť je tiež najlepšia. Avšak, návšteva v zime ponúka skvelé možnosti na lyžovanie v jednom z mnohých stredísk v okolí.

3) Aké aktivity môžem robiť v Banff National Park?

V Banff National Park nájdete veľa aktivít vrátane turistiky, cyklistiky, kajakovania, rybolovu, lyžiarskych aktivít, geotermálne kúpele a mnoho ďalších.

4) Kedy môžem vidieť zver v Banff National Park?

Zver sa nachádza v Banff National Park po celý rok, avšak najlepší čas na ich pozorovanie je v jarnej a jesennej sezóne, keď sa presúvajú vo vyšších nadmorských výškach a na jeseň, keď hľadajú miesta na zimu.

5) Potrebujem povolenie na pobyt v Banff National Park?

Áno, návštevníci potrebujú povolenie na parkovanie, kempovanie a na pobyt v národnom parku. Povolenie si môžete získať on-line alebo v návštevníckom centre v centre mesta Banff.

6) Kde sa v Banff National Park nachádza najlepšie miesto na západ slnka?

Horseshoe Bend a Moraine Lake sú obľúbenými miestami na západ slnka v Banff National Park. Obe miesta sú bohaté na krásne scenérie a spektakulárne západy slnka.

7) Aké sú najlepšie túry, ktoré by som mal vyskúšať v Banff National Park?

Niektoré z najlepších túr vrátane Lake Agnes Tea House, Plain of Six Glaciers, Johnston Canyon a Sentinel Pass. Všetky tieto túry ponúkajú nezabudnuteľné výhľady na prírodné krásy v okolí Banff National Park.


Ubytovanie Kanada Banff National Park


Banff National Park je jedným z najkrajších parkov v Kanade a od roku 1885 je zároveň prvým národným parkom v krajine. Park sa nachádza v srdci pohoria Skalnaté hory a ponúka návštevníkom nádherné scenérie, ktoré by ste inde len ťažko našli. Ak sa rozhodnete navštíviť Banff National Park, určite sa musíte zastaviť v meste Banff, ktoré je centrom parku a ponúka návštevníkom množstvo možností na ubytovanie.

V Banff máte skutočne na výber. Toto mesto je totiž dostupné pre každého, nech už chcete utratiť len minimum peňazí, alebo máte radi luxusné hotely. V meste Banff nájdete obrovskú ponuku ubytovania, od malých rodinných penziónov až po veľké hotely. Cena za ubytovanie sa pohybuje od 50 do niekoľkých stoviek dolárov.

Ak máte radi luxus, môžete si dopriať ubytovanie v kvalitnom hoteli, ako je napríklad prestížny Banff Springs Hotel či hotel Rimrock. Tieto hotely ponúkajú luxusné izby, elegantné reštaurácie a množstvo zariadení pre vaše pohodlie, medzi ktoré patria spa, detské ihriská a obrovské vnútorné bazény.

Ak však máte obmedzený rozpočet, nájdete množstvo cenovo dostupného ubytovania. Môžete sa ubytovať v hosteli alebo väčšom apartmáne, ktoré si môžete zdieľať so zvyškom cestovnej skupiny. Ak máte radi prírodu, môžete zvoliť ubytovanie v kempe, kde si postavíte stan, alebo si prenajmete karavan. V tomto prípade si však musíte uvedomiť, že nebudete mať k dispozícii vybavenie luxusných hotelov.

V prípade, že máte radi bazény či sauny a nechcete utratiť príliš veľa peňazí, doporučujeme si zvoliť ubytovanie v penzióne. Zvyčajne majú tieto objekty menší počet izieb a často aj bazén alebo saunu. Ceny ubytovania v penziónoch sa pohybujú niekde medzi cenou hotela a cenou hostela.

V každom prípade rozhodnutie o vašom ubytovaní závisí na vašich preferenciách a na tom, koľko peňazí máte k dispozícii. Ak sa rozhodnete pre ubytovanie v meste Banff, nezabudnite si predtým zohnať ubytovanie, hlavne ak cestujete v letnej sezóne alebo v dňoch pred Veľkou nocou. Banff National Park je totiž nádherným miestom a preto ho navštevuje množstvo turistov z celého sveta. Môže sa stať, že vás pre značný nápor turistov čakajú vyššie ceny ubytovania a nižšia dostupnosť ponúkaných služieb. Ideálne tak je zabezpečiť si svoje ubytovanie vopred a užívať si krásy Banff National Park.

V Banff National Park nájdete množstvo možností na ubytovanie – od nepatrne vyšších cen po relatívne cenovo dostupné možnosti. Ak chcete zažiť ten najlepší zážitok z tohto krásneho miesta, určite by ste mali zvoliť ubytovanie, ktoré vám splní všetky vaše predsavzatia a bude zodpovedať vašim finančným možnostiam.


Letenka Kanada Banff National Park


Banff National Park v Kanade je raj pre turistov a cestovateľov z celého sveta. Tento park vznikol prvýkrát v roku 1885 a je prvým národným parkom v Kanade.

Banff National Park sa nachádza v srdci pohoria Rocky Mountains a ponúka turistom jedinečnú príležitosť stroskotať sa v nádhernej prírode a obdivovať krásne výhľady a scenérie. Park ponúka turistom množstvo aktivít, napríklad turistiku, lyžovanie, rybolov, kajakárske a kanoe zážitky. V zime je park obľúbeným miestom pre lyžovanie, pretože ponúka množstvo sídlisk a príjemné počasie.

Jednou z hlavných atrakcií Banff National Parku je jeho príroda. Turisti tu nájdu krásne jazerá, rieky, potoky a nádherné lesy. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí jazero Moraine, ktoré je jedným z najfotografickejších miest v Kanade a jazero Louise, ktoré je krásne celoročne. Svoje miesto tu nájdu aj poľovníci a rybári, pretože park ponúka bohatú faunu a ďalšie prírodné krásy.

Ak ste fanúšikom turistiky, Banff National Park ponúka množstvo nádherných trailov. Napríklad náročná túra na vrch Mount Temple, ktorý je vysoký 3 544 metrov alebo jednoduchá prechádzka po jazeru Johnston. Tu môžete obdivovať nádherné výhľady na Rocky Mountains a vychutnať si krásu Banff National Parku.

Keď už následne víkendový pobyt v Banff National Park plánujete, zvážte preto kúpu letenky a let do Kanady, konkrétne do mesta Calgary. Z Calgary jazdia autobusy priamo do národného parku, kde sa dostanete do svojej destinácie.

Ak ste dovolenkárik, ktorý sa chce ponoriť do nádherného sveta prírody a užiť si trocha adrenalínu a dobrodružstva, Banff National Park v Kanade je presne pre vás! Pozrite si ponuky lacných leteniek a ponorte sa do tejto krásnej časti sveta, kde sa vám dostane nezabudnuteľných zážitkov a krásnych fotografií.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky