Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Icefields Parkway

Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Icefields Parkway


Najčastejšie otázky týkajúce sa Icefields Parkway v Kanade a ich odpovede môžu byť:

1. Aké je Icefields Parkway?
Icefields Parkway je úchvatná turistická trasa v kanadských horách medzi mestečkom Jasper a jazerom Louise v Národnom parku Banff. Prechádza cez nádherné povojnové prostredie s množstvom prírodných krás, vrátane ľadovcov, vodopádov a jazier.

2. Koľko kilometrov má Icefields Parkway?
Celkovo je to asi 232 kilometrov, čo zahŕňa aj nejaké vedľajšie cesty a odpočívadlá.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Icefields Parkway?
Najlepší čas na návštevu Icefields Parkway je o letných mesiacoch od júna do septembra, keď je trasa otvorená a počasie je priaznivé na vychutnávanie sa krás prírody.

4. Sú na Icefields Parkway systémy ubytovania?
Na Icefields Parkway sú dostupné rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov a kempingov. Je však odporúčané rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny, kvôli obmedzenému množstvu miest.

5. Je povolené tákať psa na Icefields Parkway?
Áno, je povolené mať so sebou psa na Icefields Parkway, ale musí byť na vodítku a dodržiavať všetky pravidlá v Národnom parku.

6. Aké sú niektoré turistické atrakcie na Icefields Parkway?
Niektoré z hlavných turistických atrakcií na Icefields Parkway zahŕňajú Athabasca ľadovec, jazero Peyto, návštevu Columbia Icefield a prírodné jazerá ako jazero Louise a jazero Moraine.

7. Je potrebné platiť za vstup do Národných parkov pri návšteve Icefields Parkway?
Áno, je potrebné platiť poplatok za vstup do Národných parkov Banff a Jasper pri ceste po Icefields Parkway. Cena lístka sa líši podľa veku a platnosti lístka.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základnú informáciu o Icefields Parkway v Kanade, aby ste sa mohli pripraviť a naplánovať si svoju návštevu tejto úchvatnej prírodnej trasy.


Počasie Kanada Icefields Parkway


Jedným z najkrajších a najfascinujúcejších miest na Zemi je Icefields Parkway v Kanade. Táto scenická cesta sa nachádza v národných parkoch Banff a Jasper a je považovaná za jednu z najlepších cestných trás na svete.

Počas celého roka ponúka Icefields Parkway návštevníkom neuveriteľné výhľady na majestátne horské vrcholy a ľadovce. Avšak, počasie tu môže byť veľmi nevyspytateľné a zmenlivé.

V letných mesiacoch je kanadský Icefields Parkway prepadnutý turistami z celého sveta, pretože ponúka perfektné podmienky na turistiku, kempovanie a poznávanie prírody. Počas týchto mesiacov je počasie často jasné, slnečné a teplé, s teplotami dosahujúcimi až 25°C. Ideálne podmienky pre skvelé fotografie a prechádzky po turistických chodníkoch s nádhernými výhľadmi.

Avšak, aj keď je leto najobľúbenejším obdobím na návštevu Icefields Parkway, počasie môže byť nečakané. Dážďové prehánky, búrky a rýchle zmeny teplôt tu nie sú neobvyklé. Preto by návštevníci mali byť pripravení na rôzne podmienky a mať so sebou oblečenie na vrstvenie.

Jesenné mesiace, konkrétne september a október, prinášajú s sebou ohromujúce farby listov a pôsobivé scenérie. Teploty sa však pohybujú od 5°C do 15°C a mohlo by dôjsť aj k prvým snehovým vločkám. Očakávajte, že počasie bude chladnejšie a vetrenejšie. Napriek tomu môžete zažiť slnečné dni, čo robí túto dobu skvelým obdobím na cestovanie po tejto trase.

Zima je čas, keď Icefields Parkway pripomína skutočnú zimnú rozprávku. Snehovo pokryté hory a ľadovce vytvárajú úžasné scenérie. Teploty v zime sa ale pohybujú od -10°C do -20°C a sneženie je bežné takmer každý deň. Upozorňuje sa, že cesta môže byť zatvorená kvôli snehovým víchricám a silným vetrom. Preto je dôležité byť dobre vybavený a najmä mať vhodné zimné pneumatiky na vozidle.

Návšteva Icefields Parkway sa stáva nezabudnuteľným zážitkom, ale je dôležité byť pripravený na rôzne počasie. Nezáleží na ročnom období, každý návštevník môže zažiť krásu kanadských prírodných zázrakov a ich rozmanitého počasia.


Letenka Kanada Icefields Parkway


Kanada je známa svojou nádhernou prírodou a jednou z jej najobľúbenejších turistických destinácií je Icefields Parkway. Táto úchvatná cesta sa nachádza v Rocky Mountains a spája národné parky Banff a Jasper. Je to jedna z najkrajších ciest na svete a ponúka návštevníkom neuveriteľné pohľady na kanadské hory, ledovce a jazerá.

Icefields Parkway je dlhá približne 232 kilometrov a je považovaná za jedno z najlepších miest na svete na vychutnanie scenérie a prírodného bohatstva Kanady. Cesta začína v mestečku Lake Louise v národnom parku Banff a končí sa v meste Jasper. Počas celej cesty sa návštevníci môžu tešiť na nádherné výhľady na hory, husté borovicové lesy, ľadovce a čisté horské jazerá.

Jedna z najväčších atrakcií Icefields Parkway je prechod cez mohutný Columbia Icefield. Tento ľadovec je najväčším ľady na Južnej pologuli mimo Antarktídy a Grónska. Turisti tu majú možnosť vidieť túto majestátnu prírodnú tvorbu zo blízka a dokonca si môžu objednať prechádzku po ľadovci so sprievodcom.

V ceste sa tiež nachádza niekoľko malebných horských jazier, z ktorých najznámejšie sú Lake Louise a Moraine Lake. Jazerá majú azúrovú farbu vody, ktorá je vytvorená zo zvýšenej koncentrácie ľadovej múčky, ktorú z jazier vyplavujú okolité ledovce. Tieto jazerá sú skutočne nádherné a poskytujú jedinečnú scenériu pre fotografov a milovníkov prírody.

Icefields Parkway je domovom pre rozmanitú faunu, a preto môžete často vidieť divé zvieratá ako losy, medvede, kozy a ovce, ktoré sa v prírode pohybujú vo svojom prirodzenom prostredí. Pri ceste sú tiež rôzne vyhliadky a turistické chodníky, kde si návštevníci môžu vychutnať krásu týchto miest počas prechádzky.

Okrem prírodných krás ponúka Icefields Parkway aj možnosti na outdoorové aktivity. Návštevníci sa môžu venovať turistike, cyklistike, rybolovu a dokonca aj kajaku a kanoe. Mnoho turistických spoločností tiež ponúka zájazdy a výlety, ktoré vás prevedú týmito úžasnými miestami s príručným sprievodcom.

Vzhľadom na malý počet obyvateľov v tejto oblasti je Icefields Parkway obzvlášť atraktívna pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú ticho a pokoj prírody. Môžete si tu oddýchnuť od ruchu a rušenia veľkých mestských oblastí a len si vychutnať jedinečné prostredie.

Ak plánujete návštevu Kanady a máte radi prírodu, cesta Icefields Parkway by nemala chýbať vo vašom itinerári. Táto úchvatná cesta poskytuje neskutočné výhľady na kanadské hory, ledovce a jazerá, a je skutočnou kráľovnou medzi turistickými atrakciami v tejto oblasti. Pripravte si fotoaparát, oblečte si pohodlné topánky a vydajte sa na cestu, ktorá vám poskytne jedinečný zážitok zo skutočnej kanadskej prírody.


Ubytovanie Kanada Icefields Parkway


Kanada je krajina, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou. Patrí medzi ne aj Icefields Parkway, ktorá prechádza najkrajšími miestami kanadských Skalnatých hôr medzi Lake Louise a Jasper v Alberte. Táto cesta je dĺžky 232 kilometrov a ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na blízke hory, zasnežené štíty, ľadové polia a lesy.

Pri ceste Icefields Parkway si návštevníci môžu vybrať z mnohých miest na prespanie. Medzi nimi sú aj základne, ktoré ponúkajú nielen ubytovanie, ale aj občerstvenie a ďalšie zariadenia pre návštevníkov. Dostupné sú tiež kempingové miesta.

Ubytovanie na Icefields Parkway je určené pre všetky typy návštevníkov. Hostia si môžu vybrať z rôznych možností, či už ide o hotelové izby, luxusné apartmány alebo rustikálne chaty. Tieto miesta ponúkajú vynikajúce zariadenia a služby, aby sa hostia cítili pohodlne počas svojho pobytu.

Medzi najlepšie ubytovania na Icefields Parkway patria Mountaineer Lodge a The Fairmont Jasper Park Lodge. Mountaineer Lodge je ideálne umiestnený v blízkosti mnohých turistických atrakcií, zatiaľ čo The Fairmont Jasper Park Lodge ponúka výhľady na krásne okolité hory. Oba hotely ponúkajú luxusné izby a iné zariadenia pre návštevníkov.

Ako sme už spomínali, na Icefields Parkway nie sú dostupné len hotely, ale aj kempingové miesta. Väčšina z nich ponúka zariadenia pre kemping, ako sú sprchy, toalety a umývadlá. Niektoré z nich ponúkajú aj elektrické pripojenie a pitnú vodu.

V každom prípade je ubytovanie na Icefields Parkway niečo, čo si návštevníci nemôžu nechať ujsť počas svojej návštevy Kanady. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si návštevníci vyberú, určite si užijú nádherné výhľady na Skalisté hory a pamätní to čas strávený v krásnej kanadskej prírode.


Dovolenka Kanada Icefields Parkway


V dnešnej dobe cestovania po svete je Kanada jednou z najobľúbenejších destinácií medzi cestovateľmi. A jedno z najkrajších miest, ktoré táto krajina ponúka, je určite trasa Icefields Parkway.

Icefields Parkway je úžasná 230 kilometrová cesta, ktorá spája jazero Louise a Jasper v kanadskom národnom parku Banff a Jasper. Táto cesta predstavuje jedno z najnádherných scenérií na svete s krásnymi výhľadmi na kanadské Kordillery a rôzne ľadovce, jazera a hory.

Cesta Icefields Parkway ponúka nekonečné množstvo príležitostí na objavovanie a dobrodružstvo. Počas jazdy budete mať možnosť vidieť majestátne ľadovce, vrátane slávneho ľadovca Columbia, ktorý je jedným z najväčších ľadovcov v Severnej Amerike. Mimo iného, budete môcť tiež vidieť jazerá také ako Peyto, Bow a Athabasca, ktoré patria medzi najkrajšie v celom Kanade.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku, je tu mnoho možností na túry a výlety v blízkosti trasy Icefields Parkway. Môžete sa vydať na túru do Sedielka Wilcox, ktorá vám poskytne úžasný výhľad na okolité vrcholky hôr a ľadovce. Alebo môžete skúsiť túru na vrcholok hory Parker Ridge s úchvatným výhľadom na ľadovec Saskatchewan.

Okrem prírody a turistických aktivít ponúka Icefields Parkway aj množstvo možností na zastavenie sa a oddych. Môžete navštíviť Icefields Centre, ktoré je vytvorené uprostred ľadovcov a ponúka veľa informácií o miestnom prostredí a prírode. Ak máte chuť na obed alebo dobrú kávu, môžete sa zastaviť v niektorom z reštaurácií či kaviarní v blízkosti trasy.

Ak plánujete navštíviť Kanadu, nezabudnite zahrnúť trasu Icefields Parkway do svojho itinerára. Je to skutočne jedna z najkrajších ciest na svete a ponúka vám nezabudnuteľné zážitky a scenérie. Spojenie prírody, hôr a ľadovcov robí z tejto cesty jedno z najkrajších miest na svete.

Tešíme sa na vašu návštevu v Kanade a výlet po trase Icefields Parkway vám stane nezabudnuteľným zážitkom!


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky