Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Niagara Falls

Dovolenka Kanada Niagara Falls


Niagara Falls je jedným z najkrajších a najobľúbenejších turistických miest v Kanade. Tieto nádherné, obrovské vodopády sú obklopené krásnou prírodou, ktorá vás uchváti a spôsobí, že sa budete cítiť ako v raji.

Ak sa plánujete vybrať na dovolenku do Kanady, určite zvážte aj návštevu Niagara Falls. Okrem samotných vodopádov môžete zároveň navštíviť množstvo ďalších atrakcií vo vnútri i mimo samotného parku, ktoré vám umožnia preskúmať toto fascinujúce miesto úplne odhladom.

Jedným z najlepších spôsobov ako preskúmať Niagara Falls je plaviť sa loďou až pod samotné vodopády. Táto nezabudnuteľná jazda bude určite jedným z vrcholov vašej cesty.

Ak sa rozhodnete objaviť park pešo, môžete si užiť prechádzky pozdĺž rieky, navštíviť múzey o histórii vodopádov, alebo vyskúšať adrenalinové atrakcie ako napr. zoskok z mosta.

Nezabudnite tiež navštíviť miesta ako sú Botanické záhrady v Niagara Falls a Rezervácia Horní Minnesota alebo kaňon Dufferin Island. V každom prípade sa máte na čo tešiť.

Ak chcete zostávať v blízkosti vodopádov, máte niekoľko možností ubytovania, ktoré sú v rámci krátkej prechádzky do parku, ako aj ponúkajú krásny výhľad na vodopády.

Kanada Niagara Falls je skvelým miestom pre tých, ktorí chcú zažiť nádhernú prírodu a nezabudnuteľné zážitky. Vzhľadom k bohatej histórii a množstvu aktivít, ktore sú k dispozícii pre turistov, je to miesto, ktoré v živote nezabudnete a určite sa sem ešte radi vrátite.


Počasie Kanada Niagara Falls


Kanada je známa svojou nádhernou prírodou a jednou z najznámejších turistických atrakcií v krajine sú Niagara Falls. Tieto impozantné vodopády sa nachádzajú na hranici medzi Kanadou a USA a každoročne ich navštívia tisícky turistov.

Počasie v Kanade, vrátane oblasti Niagara Falls, je veľmi rozmanité a závisí od ročného obdobia. Počas letných mesiacov, ktoré sú od júna do augusta, je teplota v oblasti v priemere okolo 25 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú tiež najteplejšie a najrušnejšie pre turistov, pretože počas tejto doby sú večerné svetelné show na vodopádoch a rôzne rekreácie na rieke Niagara.

Jesenné mesiace, konkrétne september a október, prinášajú do oblasti Niagara Falls krásne farebné lístie, ktoré láka turistov z celého sveta. Teploty sú v tomto období príjemné a pohybuje sa okolo 10 - 20 stupňov Celzia.

Zima v Kanade je známa svojimi extrémnymi mrazmi a snežením, a to nevyhnutne ovplyvňuje aj oblasť Niagara Falls. Teploty sa pohybujú od -5 do -10 stupňov Celzia a v niektorých prípadoch dokonca klesnú ešte nižšie. Zimné mesiace sú ideálne pre tých, ktorí majú radi zimné športy, ako napríklad korčuľovanie na ľade alebo lyžovanie.

Jar sa v oblasti Niagara Falls prejavuje na konci marca a pokračuje až do mája. Po mrazivej zime sa teploty postupne začínajú zvyšovať a priemerné teploty sú okolo 10 - 15 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež známe ako „ťažobná sezóna“, pretože tok rieky Niagara sa obnovuje, čo vytvára obrovskú penu na vodopádoch.

Ak plánujete návštevu Niagara Falls, je dôležité si všimnúť, že počasie môže byť veľmi premenné. Preto je dobré mať so sebou oblečenie, ktoré sa prispôsobí rôznym teplotám a poveternostným podmienkam. Bez ohľadu na ročné obdobie však návšteva Niagara Falls je nezabudnuteľným zážitkom a príležitosťou vidieť jedny z najkrajších vodopádov na svete.


Letenka Kanada Niagara Falls


Niagara Falls - Esencia kanadského kúzla a prírodného divu

Kanada je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka nekonečné množstvo turistických atrakcií a krásnych miest na objavovanie. Jednou z najznámejších ikon tejto krajiny je nepochybne Niagarské vodopády. Táto úžasná prírodná atrakcia sa nachádza na hraniciach medzi Kanadou a Spojenými štátmi a patrí medzi najnavštevovanejšie miesta na svete. Preto, ak sa chystáte navštíviť Kanadu, letenka na Niagarské vodopády by mala byť vašou prioritou.

Keďže Niagarské vodopády sa nachádzajú na hraniciach medzi Kanadou a Spojenými štátmi, môžete vybrať z niekoľkých letísk, ktoré sú v blízkosti tohto úchvatného miesta. Najlepšou voľbou je však let do kanadského mesta Toronto, ktoré je od vodopádov vzdialené približne 128 kilometrov. Letenku do Toronta si môžete rezervovať už niekoľko mesiacov vopred, aby ste mali dostatok času na plánovanie vášho výletu a objavovanie tohto kúzelného regiónu Kanady.

Po prílete do Toronta sa môžete rozhodnúť, či chcete zostať v meste a vziať si z nieho autobusový výlet na Niagarské vodopády, alebo si požičať auto a ísť fakúltne sami. Cesta z Toronta do Niagara Falls trvá približne hodinu a pol a ponúka malebné výhľady na kanadskú krajinu. A keď sa dostanete na miesto, budete odmenení úžasným pohľadom na Niagarské vodopády.

Niagarské vodopády sú nielen obrovským zdrojom vody, ale aj impozantným hudobným a vizuálnym zážitkom. Každý rok milióny turistov z celého sveta sa snažia zachytiť tento ohromujúci prírodný jav na fotoaparátoch alebo v tíchom obdivovaní. Hlavnou atrakciou sú tri vodopády: Horseshoe Falls, American Falls a Bridal Veil Falls. Horseshoe Falls, ktorý je najväčší z nich, je v podstate tým najimpresívnejším a dominuje pohľadu z kanadskej strany.

Ak si s sebou vezmete oblečenie, ktoré vám vydrží aj v prípade, že sa budete nachádzať blízko vodopádov, môžete si vziať plavby na člne koniec vodopádov a byť svedkom autentického adrenalínového zážitku. Tieto plavby vás prevedú blízko vrcholu vodopádov a umožnia vám cítiť silu vody a voda strieka vám do tváre. Je to jednotka zážitkov, ktoré nezabudnete.

Okrem samotných vodopádov je okolie plné ďalších aktivít a atrakcií, ktoré si môžete vychutnať. Medzi nimi je známe Hornblower Cruises, ktoré vás prevedie pozdĺž vodopádov a ponúkne jedinečné výhľady. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po promenáde Clifton Hill, ktorá je plná obchodov s suvenírmi, reštauráciami a zábavnými parkami. Taktiež nezabudnite navštíviť Skylon Tower, z ktorého si môžete vychutnať panoramatický výhľad na celé okolie vodopádu.

Niagarské vodopády sú bezpochyby jednou z najkrajších prírodných atrakcií vo svete a cesta do Kanady, aby ste ich videli, sa určite oplatí. Letenku na tento úžasný kúzelný svet si môžete rezervovať už teraz a zažiť jedinečný zážitok, ktorý vás privedie tak blízko k prírode, že budete v úžase. Ponorte sa do vodyšum, poďte na dobrodružnú plavbu člnom a obdivujte vodopády a ich okolitú krásu. Letenka na Kanadu a ich ohromujúce Niagarské vodopády je cestou k veľkému dobrodružstvu a príležitosti zažiť jedinečné okamihy v neopísateľnej prírodnej scenérii.


Ubytovanie Kanada Niagara Falls


Kanada Niagara Falls sa nachádza v kanadskej provincii Ontário a je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Severnej Amerike. V blízkosti mohutného vodopádu nájdu turisti množstvo možností ubytovania.

Jednou z najpopulárnejších možností sú hotely s výhľadom na vodopády. V meste Niagara Falls sa nájde množstvo hotelov, ktoré sú vhodné aj pre náročnejších návštevníkov. Niektoré z nich sú zamerané na romantiku a ponúkajú nezabudnuteľné zážitky ako je vírivka s výhľadom na vodopád alebo romantická večera pri sviečkach.

Okrem hotelov sú návštevníkom k dispozícii aj penzióny, apartmány či apartmánové hotely. Sú to skvelé možnosti pre tých, ktorí by radi mali viac súkromia a nechcú platiť za luksusné vybavenie hotelov.

Ak hľadáte ubytovanie v obklopení prírody, v meste Niagara Falls sa nachádzajú množstvo kempov a chatiek. Pre milovníkov prírody sú kempingy skvelou možnosťou, ktorá umožní prežívať nezabudnuteľné zážitky a zároveň ušetriť nejaké tie peniaze.

V posledných rokoch sa stala obľúbenou možnosťou aj ubytovanie cez Airbnb, kde si môžete nájsť vhodnú izbu alebo byt za prijateľnú cenu a zážiť nielen krásy mesta, ale aj jeho kultúru.

Niagara Falls je obrovský a ponúka množstvo možností ubytovania. Či už hľadáte luxus alebo skromný typ ubytovania, určite si nájdete to svoje a na tento nezabudnuteľný zážitok nezabudnete!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Niagara Falls


Q: Čo je Niagara Falls?
A: Niagara Falls sú vodopády na rieke Niagara, ktorá spája jazero Erie a jazero Ontario a tvorí hranicu medzi Kanadou a Spojenými štátmi.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Je možné sa tam dostať autom, autobusom, vlakom alebo letom do najbližšieho letiska v Buffale v štáte New York.

Q: Kde je najlepšie miesto na pozorovanie vodopádov?
A: Najlepšie miesto na pozorovanie vodopádov na kanadskej strane je z promenády Hornblower Niagara, ktorá je vzdialená asi 10 minút peši od turistickej časti Clifton Hill.

Q: Môžem sa plaviť pod vodopádmi?
A: Áno, je možné sa plaviť pod vodopádmi na lodi Hornblower Niagara.

Q: Aké aktivity môžem robiť v okolí Niagarských vodopádov?
A: Okolie Niagarských vodopádov ponúka množstvo aktivít, vrátane návštevy múzeí, parkov, kempovania, zábavných parkov, ziplinov a víťazného oblúka.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Niagarských vodopádov?
A: Najlepší čas na návštevu Niagarských vodopádov je v lete, od júna do augusta, keď sú dni dlhšie a počasie je príjemnejšie. Avšak v zimnom období sú vodopády uvázané a vytvárajú krasové ľadové formácie, takže je to tiež populárny čas na návštevu.

Q: Potrebujem vízum na návštevu Kanady?
A: To záleží od krajiny pôvodu. Väčšina krajín má možnosť navštíviť Kanadu bez víza, ale niektoré krajiny vyžadujú vízum alebo elektronickú autorizáciu cestovania (eTA). Pred cestou by ste mali zistiť, aký typ dokumentov je potrebný.

Q: Aké sú miestne jedlá a nápoje?
A: Kanada ponúka množstvo miestnych jedál a nápojov, vrátane syra poutine, mapi z sirupu javoru, smažených slaných rýb a írskych káv. Okolie Niagarských vodopádov je známe aj svojimi vinicami, takže mnoho navštíveníkuk si radi vychutnávajú miestne vína a cidre.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky