Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Prince Edward Island

Ubytovanie Kanada Prince Edward Island


Kanada je krajina plná krásnych destinácií a miest, ktoré stoja za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj Prince Edward Island, malý ostrov, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Tento ostrov je známy svojou krásnou prírodou, bujnozelenými krajinami a klamnými plážami. Kvôli svojej veľkosti a odľahlému umiestneniu nejde o veľmi známu destináciu, ale práve to mu dodáva jeho osobitý čaro.

Aby ste si užili všetky tieto krásy, je samozrejme potrebné mať ubytovanie. Na Prince Edward Island nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Ak hľadáte luxusné ubytovanie s výhľadom na more a všetky moderné vybavenie, nájdete ich tu viacero. Mnohé hotely a rezorty ponúkajú komfortné izby, bazény, wellness centrá a iné zariadenia, ktoré vám umožnia prežiť relaxačnú a pohodlnú dovolenku.

Pre tých, ktorí preferujú viac kúzla miestnych oblastí, možno viac zaujímavá možnosť je ubytovanie v tradičných hostinoch a bed&breakfasts. Tieto príjemné a útulné ubytká často ponúkajú jedinečnú atmosféru a priateľský personál, ktorý vám poskytne všetky informácie a odporučenia, ktoré potrebujete počas vášho pobytu na ostrove.

Ak preferujete viac nezávislosť a slobodu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v apartmánoch alebo chatách, ktoré sú k dispozícii na prenájom. Tieto samostatné jednotky vám poskytnú dostatok priestoru a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí chcú mať svoje vlastné súkromie. Veľa z týchto apartmánov a chatov sa nachádza v blízkosti pláže alebo v príjemnej vidieckej oblasti, čo z nich robí skvelú voľbu, ak sa chcete vyhnúť ruchu mesta a úplne sa pohltiť do prírody.

V neposlednom rade, pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu možnosť, je k dispozícii aj táborovanie. Na Prince Edward Island nájdete niekoľko táborísk, ktoré poskytujú základné zariadenia a budete môcť prespať pod hviezdami. Túto možnosť najviac ocenia milovníci prírody a dobrodružstiev, pretože táborovanie ponúka jedinečný zážitok v kontakte s prírodou.

Kráľovský ostrov je bezpochyby fascinujúca destinácia, ktorá má čo ponúknuť. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať spôsob, ako sa pohodlne ubytovať a naplno vychutnať vašu dovolenku na tomto jedinečnom mieste.


Dovolenka Kanada Prince Edward Island


Kanada je známa svojou úchvatnou prírodou a malebnými ostrovmi. Jedným z týchto ostrovov je aj Prince Edward Island, ktorý je ideálnym miestom pre letnú dovolenku.

Prince Edward Island, tiež známy ako PEI, sa nachádza na východnom pobreží Kanady v Atlantickom oceáne. Ostrov je s veľkosťou približne 5 660 kilometrov štvorcových perfektnou kombináciou prekrásnych pláží, útulných malých dediniek a zeleného vidieka.

Jednou z najpopulárnejších aktivít na PEI je návšteva pláží. Ostrov je obklopený množstvom piesočnatých pláží s jemným bielym pieskom a azúrovou vodou. Najznámejšou plážou je Cavendish Beach, ktorá sa stala slávnou vďaka populárnej literárnej postavičke Anny z Zeleného domu. Pláže sú ideálnym miestom pre prechádzky, opaľovanie alebo jazdu na koni.

Okrem pláží je PEI tiež známy svojimi útulnými dedinkami. Charlottetown, hlavné mesto ostrova, je typickým príkladom týchto malebných miest s farebnými domami a úzkymi uličkami. Navštíviť tu môžete historické budovy, múzeá a pestrofarebné záhrady. Okrem toho je tu aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať pochúťky pripravené z čerstvých morských plodov.

Pre tých, čo preferujú prírodu a pokoj, PEI ponúka množstvo zelenej krajiny. Vidiek ostrova je plný polí so zemiakmi a zeleninou a je ideálny pre prechádzky a cykloturistiku. Okolo ostrova sa nachádza niekoľko čarovných mysí, ako napríklad East Point Lighthouse, ktoré ponúkajú ohromujúce výhľady na okolitý oceán.

Pre milovníkov golfov je PEI skutočným rajom. Ostrov je domovom viac ako 25 golfových ihrísk, ktoré ponúkajú kombináciu scenérie a náročnosti pre všetkých hráčov.

Ak si chcete vychutnať dovolenku plnú prírody, kultúry a krásnych pláží, mali by ste zvážiť Kanadu a konkrétne Prince Edward Island. Tento malebný ostrov vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a nádhernou prírodou.


Letenka Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island (PEI), ležiaca na východnom pobreží Kanady, je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré si zaslúži byť na zozname každého cestovateľa. Letenky do tejto malebnej provincie sú jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí túžia objaviť neskutočnú krásu a autentickú kultúru Kanady.

S cestovnou letenkou do PEI zažijete neuveriteľné dobrodružstvo už od momentu, keď vystúpite z lietadla. Letisko Charlottetown, hlavné mesto provincie, je prvým krokom do dych berúcej scenérie a pohostinnosti, ktorá je charakteristická pre PEI. Toto malebné letisko ponúka pohodlie a bezpečnosť pre cestujúcich, vďaka čomu je prílet do PEI jednoduchý a pohodlný.

Po prílete na letisko Charlottetown máte možnosť objaviť poklady PEI. Prvou zastávkou by mala byť návšteva mesta Charlottetown, kde sa stretávajú minulosť a prítomnosť. Toto historické mesto je miestom narodenia Kanady a je domovom vysokej koncentrácie umeleckých galérií, kaviarní, reštaurácií a butikov. Tu si môžete vychutnať farmárske trhy, kde sa predávajú čerstvé miestne produkty a remeslá.

Ďalším neodolateľným miestom na PEI je národný park Prince Edward Island. Tentoraz si budete musieť požičať auto a preskúmať to najlepšie, čo príroda ponúka. Park je domovom úchvatných pláží, skalistých útesov a okúzľujúcich výhľadov. Jeden z najznámejších miest v parku je záhrada s kvetmi Anne Shirley, inšpirovaná slávnym románom Anne of Green Gables.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne zážitky, je PEI rajom pre jazdu na bicykli. Sítou cyklotrás, ktoré sa rozprestierajú po celej provincii, si môžete užiť čarovnú krajinu, zachytiť pokojné vesnice a objaviť tajomné pláže. PEI sa pýši jedným z najvyspelejších systémov cyklotrás v Kanade.

Nenechajte si ujsť tiež prekrásne dediny, ako je Victoria-by-the-Sea a North Rustico, ktoré ponúkajú autentickú atmosféru a zážitok z rybárskeho života. Tu môžete ochutnať čerstvé morské plody a obdivovať koloritné rybárske chaty.

Letenka do PEI je vstupenkou do sveta pokojnej a malebné krásy, ktorá vás unesie od reality. Prečistí sa vám myseľ pri prechádzke na dlhých plážach, obdivujúc pokojnú scenériu. Blahoželáme vám k rozhodnutiu objaviť tento skrytý klenot Kanady!


Počasie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je jedným z krásnych ostrovov, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne v Kanade. Je to malý, ale nádherný ostrov, ktorý sú návštevníci s nádhernou scenériou pri pobreží, ktorá pozostáva z oblakov modrých a tyrkysových farieb. Krajina najväčšieho ostrova, ktorý sa nachádza v Atlantickom oceáne, je zameraná na turizmus, ľudia tu veľmi radi navštevujú, hlavne pre svoje krásne pláže, čo je skvelý spôsob, ako relaxovať a užiť si letného počasia.

Kanada Prince Edward Island má celkovo mierne a vlhké podnebie, čo pridáva komfort a príjemnosť turistickým aktivitám celoročne. V lete sú teploty pomerne vysoké a extrémne teploty sa tu netýkajú. Teploty sa pohybujú okolo 18 až 20 stupňov Celzia, ale môžu byť aj vyššie. Tieto teploty nám umožnia vychutnať si prekrásne udalosti a tradičné festivaly, ktoré sa tu konajú.

Jeseň na Prince Edward Island je krásne farebná a romantická. V týchto mesiacoch sa začnú teploty postupne znižovať, ale stále sú často potešujúce a teplota sa zvyčajne pohybuje okolo 10 až 13 stupňov Celzia. V súčinnosti s tým sa na ostrovoch objaví aj dážď, ktorý po dvoch až troch týždňoch ustúpi. Počasie nie je stabilné a môže sa často meniť (pekné dni sú v intervale po niekoľkých dňoch očakávať však dážď).

V zime je počasie na ostrove celkovo chladné a vlhké, čo je dané tým, že sa nachádzajú na severnom polhuli. Teploty v týchto mesiacoch klesajú až pod bod mrazu a môžu sa pohybovať okolo -7 až 0 stupňov Celzia. Ostrov na zimu často zasype sneh, čo pridáva krajine na kráse a zimnému šarmu. Teploty sú však dosť chladné pre niektorých ľudí, a preto menej turistov sa rozhoduje práve na zimné obdobie navštíviť Prince Edward Island.

Na jar sa teploty začínajú zvyšovať. Prvé kvety a zelené stromy začínajú kvitnúť a obnova prírody sa dostáva do plného prúdu. Teploty sa pohybujú okolo 6 až 10 stupňov Celzia, s tým, že príroda sa rozkvitne a zaujímavé turistické akcie ponúkajú fantastické príležitosti pre milovníkov vonkajšieho života.

Na záver je treba poznamenať, že ak navštívite Kanadu Prince Edward Island, môžete sa tešiť na veľmi príjemné počasie po celý rok, v závislosti od vašich preferencií. Ostrov ponúka množstvo turistických aktivít, ktoré dodajú vašej dovolenke na Kráľovnom ostrove ďalší kúsok zážitku, ktorý vám bude určite dlhodobo zostávať v spomínkach.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Prince Edward Island


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Kanade a ostrove Prince Edward:

Otázka: Kde sa nachádza Prince Edward Island?
Odpoveď: Prince Edward Island je ostrov, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Je súčasťou provincie Prince Edward Island.

Otázka: Aké je hlavné mesto Prince Edward Island?
Odpoveď: Hlavným mestom ostrova Prince Edward Island je Charlottetown.

Otázka: Aké je počasie na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Počasie na Prince Edward Island je zvyčajne mierné a oceánske. V lete sa teploty pohybujú medzi 20 °C a 30 °C, zatiaľ čo v zime klesajú pod bod mrazu.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie na ostrove Prince Edward Island patria národný historický park Green Gables, kde sa nachádza dom, ktorý slúžil ako inšpirácia pre knihu Anne of Green Gables, a tiež nádherné pláže, ako napríklad Cavendish Beach.

Otázka: Čo je typické pre kanadskú kuchyňu na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Na ostrove Prince Edward Island je veľmi populárna rustikálna a prímorská kuchyňa. Typické jedlá zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú humre, ústrednice, mušle a chobotnice, a tiež klasické jedlá, ako je humrová rolka a klobása s mashom (bravčovým pyré).

Otázka: Je potrebné mať víza pre cestu do Kanady a na ostrov Prince Edward Island?
Odpoveď: Cestovatelia z niektorých krajín potrebujú víza na vstup do Kanady vrátane Prince Edward Island. Odporúča sa overiť si platné vízové požiadavky pred cestou.

Tieto otázky a odpovede slúžia ako všeobecné informácie a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétnej situácie a informácií.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky