Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Thousand Islands

Dovolenka Kanada Thousand Islands


Kanada ponúka množstvo úchvatných miest na dovolenku a jedným z nich sú Thousand Islands alebo Tisíc ostrovov. Táto oblasť sa nachádza vo východnej časti provincie Ontario a je známa svojou nádhernou prírodou a množstvom malých ostrovov v jazere Ontario a rieke svätého Vavrinca.

Thousand Islands je raj pre milovníkov prírody a vodného športu. Svoje meno získala kvôli množstvu malých ostrovov, Ktorých je skutočne viac ako tisíc. Mnohé z týchto ostrovov sú neobydlené a ponúkajú čistú prírodu a úžasné výhľady. Okrem toho, mnohé z ostrovov sú súkromné a vlastní ich majitelia, ktorí sa sem pravidelne vracajú, aby si užili krásu tohto jedinečného miesta.

Jedným z najznámejších miest na Thousand Islands je Bolt Castle. Tento pôvodne súkromný zámok bol postavený začiatkom 20. storočia ako letná rezidencia paraheleňového magnáta. Dnes je zámok otvorený verejnosti a návštevníci si tu môžu prezrieť luxusné interiéry, záhrady a vychutnať si nádherný výhľad na okolité ostrovy.

Okrem toho, mnohí návštevníci si vychutnávajú výlety loďou po rieke svätého Vavrinca a jazere Ontario. Existuje množstvo spoločností, ktoré organizujú prehliadky a výlety, počas ktorých sa dozviete zaujímavosti o histórii oblasti a uvidíte najkrajšie místa, ktoré Thousand Islands ponúka. Niektoré prehliadky zahŕňajú aj zastávku na niektorom z ostrovov, kde môžete vystúpiť z lode a preskúmať ho pešo.

Pre milovníkov vodných športov je Thousand Islands tiež ideálnym miestom na kajakovanie, jachting alebo vodnoštátnu turistiku. Máte tu možnosť prenajať si kajak alebo jachtu a preskúmať krásne vody a okolité ostrovy podľa vlastného uváženia. Mnohé z ostrovov majú aj pobrežné pláže, kde si môžete vychutnať jazdu na vodnom športe alebo jednoducho sa zrelaxovať a opaľovať.

Pre tých, ktorí si radi užívajú golfové ihrisko, Thousand Islands má aj viacero golfových ihrísk. Tieto ihriská sú obklopené nádhernou prírodou a spríjemnia vaše hráčske skúsenosti.

Thousand Islands je miestom, kde môžete spojiť prírodu, históriu a dobrodružstvo. S množstvom ostrovov a vodných ciest na objavovanie si môžete vytvoriť svoju vlastnú dovolenku presne podľa svojich predstáv. Či už sa rozhodnete pre prehliadku lodiou, vodný šport alebo len relax na pláži, Tisíc ostrovov v Kanade vám určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Kanada Thousand Islands


Thousand Islands, nachádzajúce sa v kanadskom Ontariu, sú známe svojou nádhernou prírodnou krajinou, exotickými ostrovmi a šetrínskou záchrannou stanicou pre vtáky. Počasie v tejto oblasti je obvykle miernym a príjemným, s dramatickými sezónnymi zmenami.

Letné mesiace, od júna do augusta, sú v Thousand Islands obzvlášť príjemné, s priemernými teplotami okolo 25°C. Tieto mesiace sú ideálne pre relaxáciu na pláži alebo pre objavovanie ostrovov pomocou lode. Teplota vody sa pohybuje od 19°C do 23°C, čo je ideálne na plávanie, potápanie alebo vodné športy.

Jeseň prináša Thousand Islands úchvatné farebné zmeny listov stromov a je to obdobie, kedy turisti môžu vychutnať krásu tohto miesta. Teploty v septembri a októbri klesajú na priemerné hodnoty okolo 15°C a v novembri a decembri na približne 6°C. Dážď je v jesenných mesiacoch častý, takže je vhodné mať so sebou nepremokavú obuv a oblečenie.

Zima v Thousand Islands je chladná a snehová. Priemerné teploty v januári a februári sa pohybujú okolo -5°C. Sneženie je časté a môže poskytnúť skvelé podmienky pre zimné športy, ako sú lyžovanie, sánkovanie a chodenie na snežniciach. Turisti by však mali byť pripravení na mrazivé počasie a obliekať sa vrstvovo.

Jar je obdobím, keď Thousand Islands začína ožívať. Teploty sa zvyšujú na priemerné hodnoty okolo 10°C v marci a apríli a na približne 15°C v máji. Tieto mesiace sú ideálne pre pešie túry, cyklistiku a divoké kvety, ktoré sa objavujú počas tohto obdobia.

Prírodné prostredie Thousand Islands prináša aj určité klimatické vplyvy, vrátane zrážok. Ročné zrážky v tejto oblasti sa pohybujú okolo 900 mm a najvyššie množstvá zrážok sa zaznamenávajú v letných mesiacoch. Turisti by mali mať so sebou vhodnú obuv a oblečenie, ktoré odolávajú zrážkam.

Vďaka svojej nádhere a priaznivému počasiu sú Thousand Islands obľúbeným miestom pre turistov počas celého roka. Bez ohľadu na obdobie, budete mať príležitosť zažiť krásu a jedinečnosť tejto oblasti a jej počasie vám nezabráni v celoročnom objavovaní týchto exotických ostrovov.


Ubytovanie Kanada Thousand Islands


Kanada Thousand Islands je jedným z najkrajších miest v Kanade, ktoré ročne láka množstvo turistov. Tento rozsiahly región, ktorý sa nachádza medzi Ontario a New Yorkom, predstavuje skutočný raj pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie, odpočinok, prírodu a relax.

V Kanade Thousand Islands nájdete množstvo ubytovacích možností, a to v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, kempingovými miestami, romantickými bed and breakfast, ale aj lacnými hostelmi.

Ak patríte medzi milovníkov luxusu, určite si nenechajte ujsť návštevu The Gananoque Inn & Spa, ktorá sa nachádza priamo v centre mesta Gananoque. Tento luxusný hotel ideálne kombinuje historický charakter s moderným luxusom a ponúka všetky možné vybavenia vrátane klimatizácie, TV, minibaru a bezplatného Wi-Fi pripojenia k internetu.

Pre tých, ktorí hľadajú kempingové možnosti, Thousand Islands majú tiež veľa kempov, ktoré sú umiestnené v malebnom prostredí priamo na brehu rieky St. Lawrence. Medzi najobľúbenejšie patria Ivy Lea Campground, který poskytuje vynikajúce vybavenie vrátane pláže, káviarní, obchodov a miesta na grilovanie.

Romantické bed and breakfast je ideálnym miestom pre páry, ktorí chcú stráviť romantický víkend v krásnom prostredí Thousand Islands. V tejto oblasti nájdete množstvo takýchto ubytovaní, ktoré sú v nádherných historických budovách so starým svetovým charakterom, ktoré ihned ponúkajú pohodlie a luxus.

Samozrejme, pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, nechýbajú ani možnosti v podobe hostalov, ktoré sú často cenovo dostupné a stále ponúkajú vynikajúce vybavenie, ako napríklad bezplatné Wi-Fi, klimatizácie a spoločné kuchynky.

Celkovo, Thousand Islands je miestom, ktoré ročne priláka veľa turistov z celého sveta a ponúka množstvo ubytovacích možností pre rôzne typy návštevníkov. Či už si vyberiete luxusný hotel, kempingové miesto alebo lacný hostel, určite prídete na vaše. Stačí si len vybrať a užiť si prírodnú krásu tohto nádherného miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Thousand Islands


1. Kam sa v Kanade nachádzajú Thousand Islands?

Thousand Islands sa nachádzajú v južnej časti provincie Ontario, pri hranici s americkým štátom New York.

2. Koľko ostrovov tvorí skupinu Thousand Islands?

Thousand Islands tvorí viac ako 1800 malých a veľkých ostrovov, rozložených na ploche 80 kilometrov².

3. Aké aktivity je možné robiť v Thousand Islands?

V Thousand Islands je množstvo možností na aktivity ako sú plavby loďou, rybolov, turistika, cykloturistika alebo golf. Pre tých, ktorí hľadajú relax, sú k dispozícii nádherné pláže a množstvo reštaurácií a obchodov.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Thousand Islands?

Najlepší čas na návštevu Thousand Islands je v lete, keď sú teploty príjemné a množstvo aktivít a podujatí je na vrchole.

5. Ako sa dostať do Thousand Islands?

Najlepšou možnosťou je cesta automobile alebo autobusom cez Toronto alebo Montreal. Alternatívou je let do letiska v Ottawe, kde si môžete požičať auto a pokračovať do Thousand Islands.

6. Aké je ubytovanie v Thousand Islands?

V Thousand Islands nájdete množstvo ubytovacích možností ako sú hotely, motely, bed and breakfasts, kempy a chaty.

7. Aké sú kulinárske špeciality v Thousand Islands?

V tejto oblasti sú populárne jedlá z čerstvých rýb a morských plodov, ako aj kanadskej kuchyne ako sú poutine a čokoládové zákusky Nanaimo.

8. Potrebujem vízum na návštevu Thousand Islands?

Ak plánujete návštevu Thousand Islands ako slovenský občan, potrebujete prekročiť kanadskú hranicu platným pasom a získať elektronický cestovný povolenie (eTA).

9. Aké sú hlavné atrakcie v Thousand Islands?

Medzi najväčšie atrakcie v Thousand Islands patrí zámok Boldt, Zámok Singer, priesmyk St. Lawrence, Fort Henry a muzeum umenia v Gananoque.

10. Koľko dní by som mal ponechať na návštevu Thousand Islands?

Pri návšteve Thousand Islands odporúčame stráviť minimálne 2-3 dni, aby ste mohli vychutnať všetky atrakcie a aktivity v tejto nádhernej oblasti.


Letenka Kanada Thousand Islands


Kanada je krajinou s nádhernou prírodou a množstvom miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je aj Thousand Islands, ktoré návštevníkom ponúkajú neopakovateľné zážitky. A aby sme sa sem mohli rýchlo a pohodlne dostať, existuje možnosť letenky Kanada Thousand Islands.

Thousand Islands tvoria skupina viac ako 1800 malých ostrovov a skalistých útesov v rieke Sankt Lawrenc, ktorá tvorí hranicu medzi Kanadou a USA. Tento čarovný svet zelených ostrovov a krištáľovo čistej vody poskytuje dokonalú scenériu pre kajakovanie, plachtenie, rybolov, jazdu na lodi či pre prechádzky po nádherných tratiach. Tí, ktorí majú radi históriu, môžu navštíviť napríklad zámok Boldt Castle, či mnohé ďalšie historické pamiatky.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Thousand Islands je samozrejme letecky. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky z rôznych miest Kanady do najbližšieho letiska v oblasti - Kingston. Letence môžete zakúpiť priamo na stránkach leteckej spoločnosti alebo u cestovnej kancelárie. Trvá to približne 2 hodiny od Toronta a 3 hodiny z Montrealu.

Ak sa chystáte na návštevu Thousand Islands, určite si naplánujte dostatok času na to, aby ste si užili všetko, čo táto nádherná lokalita ponúka. Ideálnym spôsobom, ako stráviť niekoľko dní v tejto oblasti, je prenájom lode alebo kajaku, ktorý umožní návštevníkom preskúmať množstvo ostrovov a vychutnávať si prírodnú krásu, ktorú Thousand Islands ponúkajú.

V každom prípade, letenka Kanada Thousand Islands je rýchly a bezpečný spôsob, ako sa dostať do tejto nádherné časti Kanady. Vaša cesta sa tak začne hneď od začiatku s pohodlným a efektívnym spôsobom prepravy, ktorý necháva dostatok času na to, aby ste si užili všetky zážitky, ktoré Thousand Islands ponúkajú.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky