Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral

Ubytovanie Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Zipaquirá Salt Cathedral je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších turistických atrakcií v Kolumbii. Nachádza sa vo meste Zipaquirá, približne 40 kilometrov severne od hlavného mesta Bogota. Táto katedrála je jedinečná, pretože je postavená v bývalej solnej bani, ktorá sa využívala už od čias Inkov.

Prvýkrát bola katedrála otvorená pre verejnosť v roku 1954. Avšak pre nadmerným opotrebovaním, musela byť v roku 1990 pre bezpečnostné dôvody dočasne zatvorená. Po rekonštrukcii bola obnovená v roku 1995 a odvtedy priláka tisíce návštevníkov z celého sveta.

Katedrála je postavená v hlbokých podzemných chodbách, ktoré slúžili ako banské tunely pre ťažbu soli. Tieto chodby sú docielené do forme kaplniek a katedrál, kde môžu návštevníci obdivovať umenie soľných soch a oltárov. Architektúra katedrály je ohromujúca, so širokými priestormi, vysokými stropmi a vyrezávanými soľnými stenami, ktoré vytvárajú úchvatné svetelné efekty.

Okrem hlavnej katedrály, je tu aj podzemná krížová cesta, ktorá reprezentuje posledné dni Ježiša Krista a jeho ukrižovanie. Táto časť katedrály je veľmi dôležitá pre návštevníkov s náboženským záujmom.

Katedrála je tak populárna, že sa v nej dokonca konajú svadobné obrady a dôležité náboženské obrady. Miestni obyvatelia sa na tomto mieste stretávajú aj počas Veľkej noci a Vianoc, aby oslávili tieto sviatky v úplnej tichosti a oddanosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Zipaquirá Salt Cathedral, je dobré poznať niektoré praktické informácie. Predovšetkým je dôležité mať na pamäti, že je to sväté miesto pre mnohých ľudí, takže sa od vás očakáva primerané správanie a úctu. Vstupné lístky si môžete rezervovať online vopred, pretože vstup je obmedzený a často je veľký záujem o návštevu.

Okrem toho, nezabudnite si vziať s sebou pohodlnú obuv, pretože sa budete prechádzať po nepravidelnom povrchu, a tiež si pripravte nejaké teplé oblečenie, pretože v podzemnom prostredí je oveľa chladnejšie ako vonku.

Zipaquirá Salt Cathedral ponúka jedinečný zážitok a možnosť preskúmať fascinujúcu históriu a kultúru Kolumbie. Je to miesto, kde sa mieša náboženskosť, umenie a prírodná krása, čo ho robí jedným z najzaujímavejších a najkrajších miest v krajine. Nech už ste nábožensky založený alebo nie, návšteva tejto katedrály vám určite zanechá nezabudnuteľné dojmy.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Q: What is the Zipaquirá Salt Cathedral?
A: The Zipaquirá Salt Cathedral is an underground Catholic church built in a salt mine in Zipaquirá, Colombia.

Q: How old is the Salt Cathedral?
A: The original Salt Cathedral was built in 1954, but after it experienced structural problems, a new Salt Cathedral was built in 1995.

Q: How deep is the Salt Cathedral?
A: The Salt Cathedral is about 180 meters (590 feet) deep.

Q: How much does it cost to visit the Salt Cathedral?
A: As of 2021, the entrance fee for adults is 60,000 COP (about $16 USD) and for children it is 50,000 COP (about $14 USD).

Q: Can you take photos inside the Salt Cathedral?
A: Yes, visitors are allowed to take photos inside the Salt Cathedral.

Q: Is the Salt Cathedral accessible for people with disabilities?
A: There are elevators and ramps to make the Salt Cathedral accessible for people with disabilities.

Q: How long does it take to visit the Salt Cathedral?
A: The tour of the Salt Cathedral takes about 1 hour and 30 minutes.

Q: What other attractions are there in Zipaquirá?
A: Other attractions in Zipaquirá include the Salt Park, the Luis A. Calvo Museum, and the Main Square.

Q: Is it safe to visit the Salt Cathedral and Zipaquirá?
A: Yes, the Salt Cathedral and Zipaquirá are considered safe for tourists. However, it is always important to take general safety precautions when traveling.

Q: Are there any restrictions on what you can bring inside the Salt Cathedral?
A: Yes, visitors are not allowed to bring food, drinks, or pets inside the Salt Cathedral. Large bags or backpacks must be checked at the entrance.


Letenka Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Cieľom mnohých cestovateľov je objavovať krásy sveta a medzi nimi sa určite nachádza aj Kolumbia so svojou nádhernou kultúrou a prírodou. Ak sa chystáte na cestu do Kolumbie, určite by ste nemali vynechať návštevu Zipaquirá a katedrály soľi.

Zipaquirá sa nachádza približne 50 kilometrov od kolumbijskej metropoly Bogoty. Mesto je známe svojou katedrálou zo soli, ktorá sa dostala na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tento miestny skvost sústreďuje pozornosť návštevníkov z celého sveta, a to nielen pre svoju unikátnosť, ale aj pre svoje duchovné a historické hodnoty.

Katedrála soľi je skutočne fascinujúci zážitok a asi najväčší dôvod, prečo by ste sa mali dostať do Zipaquirá. Solná katedrála je postavená v podzemí a zasahuje do hĺbky až 180 metrov. Okrem toho, že je tento kostol jedinečný svojou architektúrou, zdobením a kultúrnym významom, je aj dôkazom histórie, pretože bola postavená v miestnostiach, ktoré sa v minulosti používali na ťažbu soli.

Prešli sme sa po soli pešo i na lodičke, obdivovali sme klenutý strop a videli sme skalné útvary, ktoré sa vytvorili na stenách. Väčšina soli si zachováva svoju prírodnú štruktúru a zaujímavosťou je, že steny sú krehké a vtáčiky do soli vyletujú a sedia tam ako symbol trvácnosti.

Okrem katedrály soľi, Zipaquirá ponúka aj množstvo iných miest na návštevu. Môžete si pozrieť množstvo múzeí, ktoré sú venované histórii regiónu a sú stvorené tak, aby sa návštevníkom ponúkli jedinečné zážitky. Nemal by byť problém nájsť aj dobrú kuchyňu s miestnymi špecialitami.

Odporúčame vám, aby ste si však najmä vychutnávali krásy mesta Zipaquirá a jej okolia. Pre svoje jedinečné prírodné krásy, kultúrne bohatstvo a historické významy si Kolumbia zaslúži ďalšiu šancu a Zipaquirá a katedrála soľi sú nepochybnými must-see miestami!


Počasie Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Zipaquirá Salt Cathedral je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kolumbii. Nachádza sa vo meste Zipaquirá, ktoré sa nachádza približne 49 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Bogota. Táto unikátna katedrála sa nachádza v hlbokých podzemných dierach starých solných baní a je známa svojou impozantnou architektúrou a nádhernými sochami.

Je viac ako päťsto rokov odvtedy, čo sa v tomto regióne začala ťažiť soľ. Baníci zaznamenávali časté náboženské zázraky a stať sa sa to miesto kultovu pre modlitby. V roku 1954 bola pôvodná katedrála postavená hlavná loď, ale vzhľadom k obavám o bezpečnosť bola neskôr opustená a v súčasnosti slúži ako múzeum.

Nová katedrála bola otvorená pre verejnosť v roku 1995 a je dosť neuveriteľná. So svojimi vysokými stropmi, rozľahlými priestormi a úžasnými sochami je skutočným zázrakom architektúry. Interiér je osvetlený farebnými svetlami, ktoré vytvárajú neobyčajné atmosféru. Mnohé sochy a obrazy sú zhotovené z soli, čo z neho robí jedinečné miesto pre návštevu.

Okrem svojej architektúry je Zipaquirá Salt Cathedral tiež známa svojim počasím. Kolumbia má tropické podnebie s miernymi teplotami po celý rok. V Zipaquirá je však kvôli svojej vyššej nadmorskej výške vzduch chladnejší a vlhkejší. Priemerné ročné teploty sa pohybujú od 12 °C do 18 °C. Môže byť tiež dosť veterno, preto si skontrolujte počasie pred návštevou, aby ste si mohli správne oblečenie.

Zipaquirá a jeho okolie majú dážďovú sezónu od apríla do novembra, takže sa pripravte na možné dážde a bahnité cesty. Na druhej strane, v decembri až marc sa teploty zvyšujú a môže byť slnečno a suché počasie.

Ak sa chystáte navštíviť Zipaquirá Salt Cathedral, odporúča sa zobrať si teplejšie oblečenie a náhradné tienisté oblečenie v prípade horúceho počasia. Nezabudnite tiež na pohodlné topánky, pretože budete musieť prejsť niekoľkými schodiskami a chodbami.

Zipaquirá Salt Cathedral je skutočne jedinečná pamiatka na návštevu v Kolumbii. Nielenže ponúka nádhernú architektúru a umelecké diela, ale aj fascinujúce počasie. Nech už ste nábožensky založený alebo len zvedavý turista, táto katedrála určite stojí za návštevu.


Dovolenka Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Kolumbia je krásna a rozmanitá krajina, ktorá ponúka rôzne atrakcie pre turistov z celého sveta. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu je Zipaquirá Salt Cathedral, ktorá sa nachádza približne 50 kilometrov severne od Bogotá.

Zipaquirá Salt Cathedral, ako už názov napovedá, je katedrála postavená v bani soľi. Tento zaujímavý a netradičný architektonický skvost bol postavený na mieste pôvodnej bane soľi v roku 1995 a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Je to miesto, na ktorom sa stretávajú história, kultúra a náboženstvo.

Katedrála sa rozprestiera na viacerých úrovniach, tvoriac tak nezvyčajný a neopakovateľný priestor. Zaujímavosťou je, že tu môžete nájsť pekné kruhové sklenené vchody, ktoré vedú návštevníkov cez soľnú stenu do kostola. Tieto dvere slúžili ako výstup a výstup pre banských robotníkov. Návštevníci tak môžu vidieť stopy po banke a zároveň vychutnať jedinečnú katedrálu.

Katedrála je rozdelená na tri sekcie, z ktorých každá sa zameriava na určité témy. Prvá sekcia sa sústreďuje na históriu baníctva v Kolumbii. Pozriete si predmety používané na ťažbu a kúpele banských robotníkov. Druhá sekcia je zameraná na náboženstvo. Môžete sa pozrieť na rôzne sochy, fresky a obrazy, ktoré sú spojené s kresťanskými sviatkami a zvykosťami. Tretia sekcia ponúka priestor pre umelcov, ktorí môžu využiť jedinečnú akustiku katedrály na koncerty a rôzne kultúrne podujatia.

I keď Zipaquirá Salt Cathedral nie je veľmi stará, v súčasnosti sa stala jednou z najznámejších atrakcií v Kolumbii pre turistov. Jej neopakovateľná architektúra a jedinečné prostredie, bude určite stáť za návštevu.

Ak plánujete dovolenku v Kolumbii, neváhajte si naplánovať exkurziu do Zipaquirá Salt Cathedral. Toto miesto vás ohúri svojou krásou a históriou. Užite si nezvyčajnú atmosféru v bani soľi a zároveň sa dotknite kultúry a histórie Kolumbie. Je to skúsenosť, ktorú nikdy nezabudnete.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky