Objavte lety za najlepšie ceny

Kostarika Tortuga Island

Dovolenka Kostarika Tortuga Island


Kostarika je známa svojimi úchvatnými plážami a Tortuga Island nie je výnimkou. Táto drobná, ale nádherná ostrovná destinácia ukrytá v Pacifickom oceáne ponúka cestovateľom jedinečnú príležitosť zažiť nádherné pláže s modrou a čistou vodou, ktorá je prepchatá koralovými útesmi a farebnými morskými živočíchmi.

Tortuga Island je jedným z najobľúbenejších miest na Kostarike a ročne privíta tisíce turistov. Ostrov leží asi 12 kilometrov južne od Puntarenasu, čo je jedno z hlavných miest na západnom pobreží Kostariky. Hoci je to len krátka 45-minútová jazda loďou z Puntarenasu, určite sa to oplatí.

Tortuga Island je najlepšie miesto pre tých, ktorí hľadajú tzv. tropickú dovolenku. Pláže sú poriadne opaľovisko a je tu dostatok miesta pre rozloženie osušiek a opaľovacích krémov. Vodné aktivity ako potápanie a košúľacie plávanie sú neprehliadnuteľné na tejto úžasnej dovolenke. Samozrejme, existujú aj ďalšie druhy športov, ktoré si môžete vyskúšať, napríklad paddleboarding, kajaking, vodné lyžovanie a windsurfing.

Ďalšou jedinečnou zážitkom je prehliadka koralových ríš, ktoré sa nachádzajú okolo ostrova. Ak máte šťastie, pravdepodobne zistíte, že sú sem schopné prísť aj delfíny a korytnačky. Ak ste fanúšikmi potápania, môžete si objednať miestneho sprievodcu, ktorý vás zavedie na najlepšie miesta pre potápanie.

Ak sa rozhodnete zostať cez noc, budete môcť vychutnať neuveriteľne krásne západy slnka a obdivovať hviezdy v noci. Vo väčšine prípadov je tu len jeden hotel, ktorý ponúka ubytovanie. Pokiaľ sa vám to ešte nepodarí rezervovať dopredu, existuje aj možnosť prenájmu chaty.

Tortuga Island je skutočne klenotom Kostariky, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Je to dokonalé miesto na oddych a zároveň si užívať krásy tropického sveta. Prídite a spoznajte Tortuga tak, ako sa patrí.


Ubytovanie Kostarika Tortuga Island


Tortuga Island: Ostrov snov v Kostarike

Ak hľadáte miesto, ktoré vám poskytne jedinečný zážitok a ponúkne perfektnú kombináciu pokojného odpočinku a dobrodružstva, určite by ste sa mali pozrieť na Tortuga Island. Tento ostrov sa nachádza na severnom pobreží Kostariky a je zároveň národným parkom. Jeho prírodná krása a nezvyčajná divokosť ho robia ideálnym miestom pre milovníkov pláží a prírodnej fauny.

Výlet na Tortuga Island je jedným z najobľúbenejších prímorských výletov v Kostarike. Množstvo turistov sa sem každoročne hrnie, aby si užili jeho tyrkysové pláže, biele piesky a neuveriteľne čisté vody. Prístav Puntarenas je miestom, odkiaľ môžete vyraziť na túto parížskú plážovú destináciu (vzdialenosť 2 hodiny trajektom).

Tortuga Island ponúka niečo pre každého. Pre tých, ktorí túžia po odpočinku, tu nájdete množstvo tichých pláží s len pár ľuďmi na kilometri pobrežia. Stačí len vybrať si svoje miesto, roztiahnuť osušku a oddávať sa slnečnému žiareniu. Tí, ktorí sú zvedaví na podmorský život, môžu si vychutnať potápanie alebo šnorchlovanie v jednom z najbohatších morských ekosystémov sveta. Okrem farebných korálových útesov môžete do vody zazrieť aj množstvo rýb, morských živočíchov a dokonca aj žralokov.

Ak máte radi adrenalinové dobrodružstvo, Tortuga Island je pre vás tiež ideálnym miestom. Nemusíte sa obmedzovať len na slnenie sa na pláži, ale môžete sa zapojiť do rôznych vodných športov. Ponúka sa tu svieže vodné lyžovanie, jazdenie na banáne, vodné lyžovanie a mnoho ďalších možností.

Pre tých, ktorí sú fanúšikmi fauny, Tortuga Island sľubuje aj unikátne stretávky s morskými živočíchmi. Požičajte si kajak a po rieke Cuitabá sa vydajte na rozpoznávanie krokodiľov, opíc a iných zvierat, ktoré tu žijú v prírodnom prostredí. Priateľské delfíny sa často objavujú v okolí ostrova a spravia si radosť každého, kto ich zbadá. A nič nemôže byť bližšie k prirodzenému dobrodružstvu, než sledovať žraloky v ich prirodzenom prostredí.

Ak sa rozhodnete zostať na Tortuga Island na viac ako jeden deň, môžete sa tešiť na širokú škálu ubytovania. Od luxusných rezortov s nádherným výhľadom na more a bazénmi až po jednoduché bungalovy, ktoré sa zmestia do každého rozpočtu. Nič vám nebude chýbať, pokiaľ sa rozhodnete zostať na ostrove, pretože tu je dostatok občerstvenia a reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé ryby a plody mora.

Tortuga Island je jedno z tých miest, kde sa stratíte v kráse prírody a zapomeniete na všetky starosti. Je to miesto snov, kde sa stretávajú pokoj a dobrodružstvo, čo z neho robí perfektnú destináciu pre všetkých cestovateľov. Takže, ak hľadáte niečo iné a exotické, neváhajte navštíviť Tortuga Island. To je miesto, kde sa vaše sny môžu stať skutočnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Tortuga Island


1. Ako sa dostanem na Ostrov Tortuga v Kostarike?
- Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať na Ostrov Tortuga v Kostarike. Najbežnejšou možnosťou je loďou z prístavu v Puntarenase. Existujú aj organizované výlety z hlavného mesta San José.

2. Ako dlho trvá plavba na Ostrov Tortuga?
- Plavba na Ostrov Tortuga trvá približne 1,5 až 2 hodiny.

3. Koľko stojí preprava na Ostrov Tortuga?
- Ceny prepravy na Ostrov Tortuga sa môžu líšiť v závislosti od poskytovateľa služieb a sezóny. Priemerná cena sa pohybuje okolo 100-150 USD.

4. Čo by som mal mať so sebou na výlet na Ostrov Tortuga?
- Na výlet na Ostrov Tortuga by ste si mali vziať opaľovací krém, klobúk, plavky, ručník, vodeodolné topánky, ľahký oblek a niekoľko obalov vody.

5. Je možné na Ostrove Tortuga stráviť noc?
- Na Ostrove Tortuga nie sú k dispozícii ubytovacie možnosti a nocovanie na ostrove nie je povolené. Väčšina výletov sa uskutočňuje ako jednodenný výlet.

6. Aké aktivity a atrakcie sú na Ostrove Tortuga?
- Ostrov Tortuga je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré ponúkajú možnosti plávania, šnorchlovania a potápania. Na ostrove sa tiež organizujú vodné športy, ako sú kajakovanie a paddleboarding.

7. Aké druhy potravín sú k dispozícii na Ostrove Tortuga?
- Na Ostrove Tortuga je možné zakúpiť obed alebo občerstvenie. K dispozícii je veľa reštaurácií a jednotlivé výlety často zahŕňajú občerstvenie alebo plnú stravu.

8. Existujú niektoré obmedzenia alebo pravidlá na Ostrove Tortuga?
- Na Ostrove Tortuga platia zákazy lovu a poškodzovania živočíchov a rastlín. Návštevníci by mali dodržiavať pravidlá ochrany životného prostredia a nechať ostrov taký, aký ho našli.

9. Aké sú možnosti ubytovania a stravovania v okolí Ostrova Tortuga?
- V okolí Ostrova Tortuga sa nachádza niekoľko hotelov a rekreačných stredísk, ktoré ponúkajú ubytovanie a stravovanie turistom. Poblíž sa nachádzajú aj reštaurácie a bary.


Letenka Kostarika Tortuga Island


Cestovanie je jednou z najzábavnejších činností, ktoré si môžete v živote vyskúšať. Ak ste však ešte nikdy necestovali na Kostariku a nevideli ste Tortuga Island, tak robíte obrovskú chybu. Pretože neexistuje nič krásne ako prežiť pár dní na tejto tropickej destinácii.

Tortuga Island sa nachádza asi 20 kilometrov juhozápadne od mesta Puntarenas, na juhozápadnom pobreží Kostariky, v Tichom oceáne. Je to malý ostrov s bielymi piesočnatými plážami, ktorý je obklopený čímsi neobvyklým – jasnou tyrkysovou vodou.

Ak hľadáte niečo, čo vám umožní prežiť dovolenku v znamení relaxu, plávania a opaľovania sa na pláži, Tortuga Island je tou správnou voľbou. Pláže sú čisté a tiché, s dostatkom miesta na odpočinok a niekoľkými obchodíkmi s darčekovými predmetmi a stánkami s občerstvením.

Okrem chodu po pláži a užívania si počasia, ale existuje aj mnoho ďalších aktivít, ktoré môžete robiť na Tortuga Island. Môžete sa zapojiť do vodných športov, ako sú napríklad šnorchlovanie alebo potápanie. Ak máte radi rybolov, môžete sa pokúsiť chytiť niektoré z najobľúbenejších druhov rýb, ktoré sú v týchto vodách hojné.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať na Tortuga Island, je využiť letenky. Kostarika sa môže na prvý pohľad zdať ďaleká, ale existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú letenky za veľmi dostupné ceny. Je to rýchly spôsob, ako sa dostať na miesto, ktoré si nemôžete dovoliť nevidieť.

Tortuga Island je v skutočnosti zdokumentovaná v cestovateľských sprievodcoch ako "jeden z najkrajších ostrovov vo svete". A ak ho navštívite, budete súhlasiť s touto recenziou. Takže ak hľadáte malú zabudnutú časť sveta, kde sa môžete zrelaxovať od každodenného zhonu, Tortuga Island bude vašou najlepšou voľbou. A nezabudnite si vziať fotoaparát, pretože chvíle, ktoré tam zažijete, budú určite stáť za zaznamenanie.


Počasie Kostarika Tortuga Island


Kostarika je známa svojou nádhernou prírodou a bohatými ekosystémami, ktoré prinášajú perfektné podmienky pre pestovanie rôznych druhov živočíchov a prekvapivé počasie. Jedným z najčarnejších a fascinujúcich miest v Kostarike je ostrov Tortuga, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne. Ostrov je známy svojimi bledou piesčitou plážou, tyrkysovými vodami a úžasným biologickým diverzitou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tortuga Island, mali by ste mať na pamäti, že ostrov má tropické podnebie s výraznými ročnými obdobiami. Hoci sa môže zdať, že Kostarika má iba dve ročné obdobia - suché a daždivé, v skutočnosti sa toto zjednodušenie nedá presne použiť na každú zemepisnú oblasť.

Tortuga Island patrí do severovýchodnej časti Kostariky a práve tu prevláda horúce a vlhké tropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C počas dňa a v noci zvyčajne neklesajú pod 20 °C. Teda, nezabudnite si so sebou zobrať ľahkú a vzdušnú oblečenie, ktoré vám pomôže zvládnuť horúce a vlhké podnebie.

Suché obdobie na Tortuga Island trvá od decembra do apríla a je známe ako "letná sezóna". Počas tohto obdobia sa zvyčajne vyskytuje minimálne množstvo zrážok a pláže a vody sú jasné a teplé. Toto je ideálna doba na plávanie, šnorchlovanie a potápanie v tyrkysovom oceáne. Ak ste milovníkom záhradníctva, je to tiež najlepší čas na návštevu kultivačných farmách a vychutnať si rôznorodosť exotického ovocia a kvetov.

Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od mája do novembra a je známe ako "dažďová sezóna". Početné zrážky v tomto období prispievajú k bujnej vegetácii a rozkvitajúcej prírode ostrova. Môžete očakávať pravidelné popoludňajšie búrky, ktoré často trvajú len krátku dobu. Aj keď dažď môže znamenať obmedzené aktivity v exteriéri, môžete stále vychutnávať relaxáciu na pláži, hľadanie morských korytnačiek alebo vychutnať si vybrané vodné športy.

Pretože počasie je vždy nepredvídateľné, je najlepšie sledovať aktuálne správy o počasí pred návštevou Tortuga Island. Ak sa na ostrov plánuje pobrežná alebo vodná aktivita, je vhodné zistiť predpoveď počasia a aktualizácie o prílivoch a odlivoch.

Tortuga Island je rozhodne jednou z najkrajších destinácií v Kostarike. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť počas suchého alebo daždivého obdobia, budete určite ohromení jeho nádhernou scenériou a bohatým ekosystémom. Nech je počasie akékoľvek, tento ostrov vám ponúkne jedinečné zážitky a vzrušenie v prírode Kostariky.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky