Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Baracoa

Počasie Kuba Baracoa


Kuba, ako najväčší ostrov v Karibiku, ponúka mnoho rôznych klimatických zón. Baracoa, najstaršie mesto na Kubá, sa nachádza na východnom pobreží krajiny v provincii Guantanamo a má svoje vlastné, charakteristické klimatické podnebie.

Baracoa má celoročne vlhké tropické podnebie. Prší tu viac ako 200 dní v roku, pričom obdobie od mája do októbra je najzrážkovejšie. V týchto mesiacoch môžu byť silné búrky a hurikány, ktoré môžu spôsobiť záplavy a spôsobiť škody. Najvyššie denné teploty sa vyskytujú v lete, od júna do septembra, keď môžu dosiahnuť približne 32 °C. Zimné mesiace sú trochu chladnejšie, ale stále príjemné – temperatura sa pohybuje medzi 24 °C a 26 °C.

Miesto Baracoa je zaujímavé pre svoju rôznorodosť krajiny. Okolie je veľmi zelené a prekrásne, s množstvom palmových hájov a kakaových plantáží. Práve tu sa nachádza unikátny regionálny druh kakaa. V blízkosti Baracoa tiež nájdete pohorie El Yunque, ktoré vytvára účinok ochladenia. Vďaka tomu podnebie Baracoa nie je také horúce, ako by sa mohlo zdať.

Návštevníci mesta mali v minulosti problémy s prístupom kvôli neúplnému cestovnému systému, avšak teraz je tam niekoľko ciest a terén je oveľa lepší. Baracoa je ešte stále dosť opustená destinácia, takže môžete očakávať ticho, ale aj nedostatok niektorých turistických služieb, ktoré môžete nájsť v iných miestach na Kube.

Celkovo je počasie v Baracoa celkom nevyspytateľné, ale aj tak toto mesto láka návštevníkov z celého sveta kvôli svojej kráse a jedinečnosti. Ak plánujete cestu na Kube, rozmýšľajte o návšteve Baracoa, ale plánujte svoje cesty tak, aby ste sa vyhli tropickým búrkam a hurikánom.


Dovolenka Kuba Baracoa


Kuba je známa svojou bohatou históriou, krásnou prírodou a vynikajúcou kultúrou. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, mali by ste zvážiť návštevu mesta Baracoa, ktoré sa nachádza na východnom pobreží ostrova. Baracoa je jedným z najstarších miest na Kube a jeho exotická atmosféra, krásne pláže a jedinečná kuchyňa ju robia ideálnym miestom na relaxáciu a oddych.

Jednou z najväčších atrakcií Baracoa je jeho nádherná príroda. Mesto je obklopené zelenými horami a národnými parkmi, kde môžete objavovať nadčasovú flóru a faunu. Medzi najznámejšie miesta, ktoré by ste nemali vynechať, patrí Národný park Alejandro de Humboldt, ktorý je zahrnutý do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tento národný park je domovom nespočetných druhov rastlín a zvierat, vrátane viac ako 100 endemických druhov.

Ďalšou výnimočnou atrakciou Baracoa sú jeho pláže. Najznámejšia pláž v okolí je Playa Maguana, ktorá je obľúbená medzi domácimi aj zahraničnými turistami. Pláž je pokrytá jemným pieskom a obklopená kokosovými palmami, čím vytvára scenériu ako z pohľadnice. Je ideálna na opaľovanie, plávanie a relaxáciu pri oceáne.

Okrem prírodných krás ponúka Baracoa aj bohatú kultúru a históriu. Mesto je známe svojou hudbou, tancami a umeleckými dielami, ktoré odrážajú kubánsky štýl a tradíciu. Nezabudnite si vychutnať miestne gastronomické špeciality, ako je kubánske kakaové maslo či banánový chlieb. Miestne reštaurácie ponúkajú autentickú kubánsku kuchyňu, kde môžete ochutnať tradičné jedlá vyrobené z miestnych surovín.

Ak ste pre adrenalínové aktivity, môžete si v Baracoa vychutnať rôzne outdoorové aktivity. Medzi najpopulárnejšie patria turistika, jazda na kajaku, rybolov a potápanie. Okolité hory ponúkajú mnoho možností na turistiku a prechádzky, kde si môžete vychutnať úchvatné výhľady a objavovať skryté vodopády.

Dovolenka v Baracoa vám poskytne unikátnu príležitosť objaviť skutočnú Kubu, ďaleko od ruchu veľkých turistických destinácií. Môžete si vychutnať pokojné chvíle na pláži, spoznať bohatú kultúru a históriu a preskúmať krásy kubánskej prírody.

Ak túžite po dovolenke, ktorá kombinuje krásu, dobrodružstvo a autentickú kultúru, potom je Baracoa na Kube tou správnou voľbou pre vás. Nech už sa zaujímate o prírodu, pláže, kultúru alebo dobrodružstvo, Baracoa má niečo pre každého. Navštívte toto pokladné miesto a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Kube.


Letenka Kuba Baracoa


Kuba je krajina plná jedinečných zážitkov a nádherných památek. Pokud toužíte po exotické dovolené, rozhodně neváhejte a vydejte se do města Baracoa. Toto město se nachází na východě Kuby, jež je nejvýchodnějším bodem Kuby a tedy i celého ostrova. Navštívit tuto část země určitě stojí za to a nezapomenutelným zážitkem bude i letenka do Baracoa.

Baracoa bývá označována jako „hlavní město kubánského turismu“, ačkoli zdaleka nejde o rušný průmyslový centr jako například Havana. Objevíte zde klidné uličky a mnoho kulturních památek, z nichž některé jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Kuba je země plná kontrastů a Baracoa to dokazuje dokonale.

Do Baracoa se dostanete přes některé z větších kubánských měst, ale stojí za to to na ostrově zůstat déle a procestovat všechny krásy, které tento ostrov nabízí. Například si můžete užít delší setkání s kulturou a tradicemi těchto míst a to hned na začátku pobytu. V Havaně najdete mnoho kulturních památek, restaurací a barů, ale také ulice s živou hudbou a tancem. Navštívit také můžete i další města, jako jsou Trinidad, Santiago de Cuba nebo Cienfuegos.

Návštěva Baracoa sama o sobě je již skvělým zážitkem a v případě, že jste již nějakou dobu mobilním uživatelem Xiaomi, budete moci využít speciální akci od oblíbené značky. Xiaomi nabídku spojil s celkovým dojmem z Kuby a tak můžete ve vybraných obchodech zakoupit letenku do Baracoa včetně smartphonu Redmi Note 9S. Tento smartphone vám umožní využívat všechny přednosti chytrého telefonu v plné parádě. Pokud se tedy rozhodnete pro nákup smartphonu a letenky, můžete se těšit na skvělou dovolenou.

Baracoa vás překvapí svou východiskovou polohou pro výlety na horské vrcholky, při nichž obdivujete nejen nádherné přírodní krásy a vodopády, ale také se dostanete do centra kubánské kuchyně. Místní ryby a krevety jsou oblíbené i u návštěvníků a Baracoa je místem, kde najdete to nejlepší z kimchi, guava džemů a dalších pokrmů z těch nejlepších ingrediencí.

Letenka do Baracoa vám umožní objevit město plné kontrastů, ale také nádhernou přírodu. Předal hory se dostanete k severnímu pobřeží, kde pláže řadí Kuba mezi nejlepší na světě. Mnohé z nich jsou úplně pusté a neopakovatelným zážitkem je procházka po bílém písku a nekonečný oceán i při západu slunce. Kuba je skvělým místem pro dovolenou, která nabízí spoustu zážitků, a tím baracoa jistě nevyjímaje. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v exotickém prostředí, objevte krásnou přírodu a poznávejte jinou kulturu.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Baracoa


1. Kde sa nachádza Baracoa na Kube?
Baracoa sa nachádza na východnom pobreží Kuby, v provincii Guantánamo.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Baracoa?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Baracoa, sú letecky z hlavného mesta Havana alebo s autobusovou dopravou z iných kubánskych miest, ako je Santiago de Cuba.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Baracoa?
Hlavné turistické atrakcie v Baracoa zahŕňajú Národný park Alejandro de Humboldt, historické centrum mesta, nádherné pláže a útesy, ako aj čokoládové plantáže a výrobu čokolády.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Baracoa?
V Baracoa sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, od hotelov po súkromné domy. Môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

5. Aké sú typické jedlá v Baracoa?
Baracoa je známa svojou jedinečnou kuchyňou, vrátane ryžových jedál, morských plodov, banánových pokrmov a tradičného jedla "cucurucho", ktoré je pálené na palmových listoch.

6. Aké sú najlepšie pláže v Baracoa?
Medzi najlepšie pláže v Baracoa patrí pláž Playa Maguana, pláž Playa Nibujón a pláž Playa Blanca.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Baracoa?
Najlepším časom na návštevu Baracoa je v období od decembra do apríla, keď je suchšie obdobie a teploty sú príjemné.

8. Aké je počasie v Baracoa?
Počasie v Baracoa je subtropické s vysokou vlhkosťou. Teploty sú teplé počas celého roka, s priemerom okolo 25-30 °C.

9. Aké iné miesta na východnom pobreží Kuby sú stojí za návštevu?
Na východnom pobreží Kuby sú stojí za návštevu miesta ako Santiago de Cuba, Holguín a Gibara, ktoré ponúkajú bohatú kultúru a históriu.

10. Ako získať miestne informácie a tour v Baracoa?
Najlepším spôsobom je kontaktovať miestne cestovné kancelárie, hotely alebo turistické informačné centrá, ktoré vám poskytnú informácie o možnostiach získania miestnych informácií a zorganizovania turistických výletov.


Ubytovanie Kuba Baracoa


Kuba je známa svojou bohatou kultúrou, dramatickou prírodou a nádherným pobrežím. Medzi najkrajšie kubánske destinácie patrí aj mesto Baracoa, ktoré sa nachádza na východnom pobreží ostrova. Okúzľujúce mesto ponúka nielen jedinečnú atmosféru, ale aj rôznorodé možnosti ubytovania pre návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Baracoa, môžete si vybrať medzi rôznymi druhmi ubytovania. Mestská časť Baracoa ponúka hotely rôznych tried a typov, od luxusných resortov až po menšie rodinné hotely. Tieto hotely väčšinou disponujú vlastnou reštauráciou, bazénom a ďalšími vybaveniami, ktoré zabezpečia pohodlný pobyt.

Avšak pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie zážitky a chcú spoznať kubánsku kultúru zblízka, existuje možnosť ubytovať sa v súkromných domoch, známych ako "casas particulares". Tieto domy sú prevádzkované miestnymi obyvateľmi a ponúkajú izby pre návštevníkov. Ubytovanie v "casas particulares" je výbornou príležitosťou na spoznanie miestneho spôsobu života a stretnutie s pravou kubánskou pohostinnosťou.

Typické "casas particulares" v Baracoi majú často tradičnú kubánsku architektúru so vzdušnými dvormi a farebnými fasádami. Tieto ubytovania často ponúkajú základné vybavenie, ako sú postele, kúpeľňa a občerstvenie. Niektoré casas particulares majú aj vlastnú kuchyňu, kde môžete ochutnať tradičné kubánske jedlá pripravené domácou kuchárkou.

Ubytovanie v "casas particulares" je nielen zážitkom pre cestovateľov, ale aj príležitosťou na podporu miestnej ekonomiky. Peniaze, ktoré zaplatíte za ubytovanie v súkromných domoch, idú priamo do rúk miestnych obyvateľov, čo pomáha podporovať ich živobytie.

Vyhodou ubytovania v Baracoi je aj jeho poloha. Mesto sa nachádza v blízkosti nádherných pláží a národného parku Alejandro de Humboldt, ktorý je zároveň zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Návštevníci môžu využiť túto príležitosť na objavovanie krásnej prírody a rôznych aktívnych aktivít, ako je turistika, potápanie alebo rybolov.

Baracoa je jedným z tých miest na Kube, ktoré očarí svojou jedinečnou atmosférou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Nech sa rozhodnete pre hotel alebo "casa particular", určite sa vám bude páčiť vaše ubytovanie v tomto malebnom kubánskom meste. Nezáleží na tom, či ste turista hľadajúci pohodlie alebo cestovateľ túžiaci po dobrodružstve - Baracoa ponúka ubytovanie pre každého.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky