Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt

Letenka Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Park Nacional Alejandro de Humboldt je jedným z najkrajších a najzaujímavejších národných parkov na Kube. Nachádza sa na severovýchode Kuby, necelých 20 kilometrov od mesta Baracoa, a je pomenovaný po slávnom nemeckom prírodovedcovi a objaviteľovi Alexandrovi von Humboldto viac ako 6000 druhov rastlín a živočíchov, z ktorých mnohé sú endemické a riedke.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park, je najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, využiť letenky na Kubu. Existuje niekoľko medzinárodných letísk na Kube, vrátane Havanu, Varadera, Holguínu alebo Santiaga de Cuba, odkiaľ môžete pokračovať na východ do Baracoa.

Po prílete na letisko v Baracoa sa môžete dostať do národného parku rôznymi spôsobmi vrátane taxíka, autobusu alebo dokonca pešo. V samotnom parku sú k dispozícii aj turistické trasy s vedenými túrami.

Park Nacional Alejandro de Humboldt je jedným z najlepších miest na Kube na objavovanie prírodného bohatstva ostrova. Svojou rozlohou približne 700 čtverečných kilometrov ponúka nádherné horské oblasti, mokradlá, rieky a ríčky, ktoré vytvárajú skutočne jedinečný ekosystém.

Tí, ktorí si obľúbili turistiku, si môžu vychutnať rôzne túry a chôdze v parku, ktoré vedú okolo spektakulárneho vodopádu, hustých pralesov a pôsobivých hôr. Pôda je taká bohatá na minerály, že niektoré časti parku pripomínajú pravý džungľový raj.

Okrem toho, park je domovom mnohých prekrásnych a ohrozených druhov rastlín a zvierat vrátane slávnych kubánskych kolibríkov, ktoré patria k najmenším vtákom na svete. Potulka sa týmto parkom je jedinečným zážitkom pre každého milovníka prírody.

Keď navštívite Parque Nacional Alejandro de Humboldt, nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát a ďalekohľad, aby ste si mohli vychutnať a zaznamenať úžasné scenérie a divoké živočíchy, ktoré sa v parku nachádzajú.

V rámci parku sa nachádza aj Alegria de Pío, ktorá je jedným z najstarších a najtradičnejších kubánskych kmeňov. Môžete navštíviť ich dedinu a spoznať kultúru a tradície miestneho obyvateľstva. Určite je to skvelý spôsob, ako doplniť svoju návštevu parku.

Ak ste ochotní venovať viac času prezkúmaniu Kuby a jej prírodných divov, neváhajte si naplánovať letenku na Kubu a navštíviť Park Nacional Alejandro de Humboldt. Je to skutočný skvost a jedno z miest, ktoré by ste na Kube nemali vynechať.


Počasie Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je krásna ostrovná krajina, ktorá ponúka svojim návštevníkom niekoľko nádherných národných parkov. Jedným z najkrajších a najživších parkov je aj Parque Nacional Alejandro de Humboldt, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kuby.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt leží v pohorí Sierra Maestra a zahrnuje rozsiahlu tropickú džungľu s bohatou diverzitou rastlín a zvierat. Tento park má jednu z najvyšších úrovní biodiverzity na svete a patrí medzi najcennejšie zdroje prírodných zdrojov na Kube. Preto je táto oblasť preslávená svojimi unikátnymi endemitmi, ako sú napríklad kvety alebo živočíchy.

Ale neustále sa meniace počasie môže zaviazať návštevníkom Parku Nacional Alejandro de Humboldt, aby si svoje plány prestavali. Počasie na východnom pobreží Kuby sa líši a je silne závislé od ročného obdobia. Takže čo môžete očakávať, ak navštívite tento park? Tu sú niektoré z kritických informácii o počasí v parku.

Zimné obdobie na Kubu trvá od novembra do apríla. V tomto období by ste mali počítať s teplotami okolo 25 ° C. Tieto teploty sú len mierne chladnejšie, ako je bežné počasie na Kubé počas letných mesiacov. Nočné teploty sa pohybujú okolo 15 ° C, takže si vezmite dobre izolačné oblečenie, aby ste sa cítili pohodlne.

Počas letného obdobia na Kubu, ktoré sa bežne nazýva mokré obdobie, sa vyskytujú silné dažde a hurikány. Letné obdobie trvá od mája do októbra. Ale aj keď sa do parku môžete vydať počas leta, býva to riskantné v období hurikánov. Ak sa teda chystáte navštíviť park v tomto období, mali by ste byť opatrní a venovať veľa pozornosti informáciám o počasí.

Ak sa chystáte navštíviť Park Nacional Alejandro de Humboldt, mali by ste sa rozhodnúť pre návštevu v zimnom období, aby ste sa mohli tešiť z krásnych výhľadov a obdivovať faunu a flóru parku. K dispozícii sú tiež prehliadky so sprievodcom, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať park a jeho obyvateľov.

Kuba má mnoho zaujímavých destinácií, ale Parque Nacional Alejandro de Humboldt je určite jedným z najkrajších národných parkov na svete. Aby ste si mohli užiť svoju návštevu, nezabudnite sa pripraviť aj na neočakávané situácie, ktoré môžu prísť s neustále meniacim sa počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


1. Kde sa nachádza Parque Nacional Alejandro de Humboldt?
Parque Nacional Alejandro de Humboldt sa nachádza na Kube, v provincii Guantánamo a Holguín.

2. Aké je ideálne obdobie na návštevu parku?
Najlepšie obdobie na návštevu parku je medzi decembrom a aprílom, keď je suchšie obdobie.

3. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je spoplatnený a cena sa líši v závislosti od typu návštevy. Pre turistov je cena vstupu približne 10 CUC.

4. Aké aktivity a atrakcie park ponúka?
Park ponúka rôzne turistické trasy a výlety, počas ktorých môžete objavovať bohatú faunu a flóru, ako aj malebné vodopády a jaskyne.

5. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu?
Nie je povinné si rezervovať vstupenky dopredu, ale je odporúčané, keďže park môže byť občas dosť rušný.

6. Môžem si v parku kempovať?
V parku nie je povolené stanovanie a kempovanie, ale je možné si vybaviť ubytovanie v blízkom okolí.

7. Je park vhodný pre rodiny s deťmi?
Áno, park je vhodný pre rodiny s deťmi, ale treba si uvedomiť, že niektoré trasy môžu byť náročnejšie.

8. Aké druhy zvierat môžem v parku vidieť?
V parku môžete vidieť rôzne druhy zvierat, vrátane ohrozenej kuby mestského (Cuban Solenodon), rezavého pochtoníka a hromového stolbovníka.

9. Aké sú pravidlá týkajúce sa fotografovania v parku?
V parku je povolené fotografovanie, ale treba dodržiavať pravidlá ochrany prírody a dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov a rangerov.

10. Aké sú možnosti stravovania v parku?
V parku nie sú žiadne reštaurácie, ale s sebou si môžete priniesť jedlo a piknikovať na vyhradených miestach.

11. Môžem si v parku plávať?
V parku nie je povolené vodné športy a plávanie, pretože niektoré miesta môžu byť nebezpečné kvôli prúdom a vodopádom.


Ubytovanie Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je známa svojou bohatou kultúrou, krásnou prírodou a exotickým životným štýlom. Medzi najväčšie poklady tohto nádherného ostrova patrí národný park Alejandro de Humboldt, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kuby vo vysokej oblasti Nipe-Sagua-Baracoa. Tento park, pomenovaný po slávnom nemeckom prírodovedcovi Alexandrovi von Humboldtovi, je dôležitým miestom pre ochranu biodiverzity a je dokonale vybavený ubytovaním pre návštevníkov.

Parque Nacional Alejandro de Humboldt je vskutku jedinečným prírodným útočiskom, kde sa stretávajú dve významné ekoregióny - kvetnatý Karibský a Pacifikánsky. Tento súbor divokej prírody a jedinečná topografia vytvárajú ideálne miesto pre rast mnohých rastlín a zvierat, ktoré sa inak nachádzajú iba v tomto kúsku sveta. Medzi najznámejšie živočíšne druhy v parku patrí kubánsky krokodíl, kokosový netopier alebo žiakan kráľovský.

Keďže tento park je dôležitým bodom záujmu pre turistov a ochranu prírody, boli v ňom vybudované rôzne ubytovacie možnosti, ktoré poskytujú návštevníkom pohodlie a komfort. Medzi najobľúbenejšie sú historické hostely, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva Kuby. Tieto budovy, ktoré sú staré viac ako 100 rokov, boli zrekonštruované a adaptované, aby poskytovali moderné ubytovanie s prvkami autenticity.

V historických hosteľoch nájdete presne to, čo by ste očakávali - pohodlné izby s klimatizáciou a televízorom, s vlastnou kúpeľňou a sprchou. Zariadenie je starostlivo zvolené tak, aby bolo v súlade s tradičnou kubánskou kultúrou a históriou. Návštevníci majú možnosť zažiť atmosféru minulých čias a dozvedieť sa viac o histórii ostrova a jeho miestnej kultúre.

Okrem historických hostí si môžete vybrať aj medzi inými typmi ubytovania, ako sú napríklad bungalovy alebo kempovanie. Bungalovy sú moderné a komfortné chatky, ktoré vám poskytnú súkromie a sú zaradené do scenérie parku. Sú postavené z prírodných materiálov a priam pozývajú turistov, aby si užili kubánsku prírodu v úplnej malebnosti. Kempovanie je skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú dobrodružstvo, prirodu a zážitky pod holým nebom. V parku sú vyhradené vybavené táboriská, kde si môžete rozložiť stan a prežiť noc v objatí prírody.

Návštevníci ubytovaní v parku majú navyše prístup k rôznym atrakciám a aktivitám. Môžete si vychutnávať prechádzky po turistických chodníkoch, pozorovať miestnu faunu a flóru, alebo sa vydať na dobrodružnú jazdu na kanoe po riekach parku. Existuje tiež možnosť organizovať výlet do blízkeho mesta Baracoa, ktoré je známe svojou kultúrou a gastronómiou. Tu si môžete ochutnať typické kubánske jedlá a vychutnávať si miestnu hudbu a tanec.

Ubytovanie v Parque Nacional Alejandro de Humboldt je nenahraditeľným zážitkom pre turistov, ktorí túžia objavovať krásu prírody a zároveň uchvátiť miestnu kultúru. Spojenie histórie, komfortu a prírody v tomto nádhernom parku je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka. Ak sa rozhodnete navštíviť Kubu, nezabudnite zahrnúť Parque Nacional Alejandro de Humboldt do svojho zoznamu miest, ktoré musíte vidieť.


Dovolenka Kuba Parque Nacional Alejandro de Humboldt


Kuba je známa svojou nádhernou prírodou a pestrou faunou a flórou. Jedným z najohromujúcejších miest na Kub-e pre milovníkov prírody a dobrodruhov je národný park Alejandro de Humboldt. Tento park sa nachádza v provinciách Holguín a Guantánamo na východe ostrova a bol pomenovaný po slávnom nemcom Alexandrovi von Humboldto-vi, ktorý bol prírodovedcom a objaviteľom.

Park sa rozprestiera na rozlohe viac ako 700 kilometrov štvorcových a je považovaný za jeden z najkrajších a najbohatších ekosystémov na svete. Patrí dokonca medzi miesta zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho bohatá príroda a biodiverzita ho radia medzi najdôležitejšie ekologické oblasti na Kube.

Národný park Alejandro de Humboldt je známy svojimi exotickými rastlinami, endemitmi a vzácnymi druhmi živočíchov. Jedným z najprestížnejších druhov je kokosový palmový strom Guano (Coccothrinax spp.), ktorý je známy svojou vzrastlosťou a estetickou hodnotou. V park-u sa tiež nachádza viac ako 1500 druhov rastlín, z ktorých viac než 900 je endemických pre Kubu a Karibik.

Fauna parku je rovnako impresívna. V tomto území žije viac ako 150 druhov vtákov, 16 endemických plazov, 35 druhov sladkovodných rýb a 18 druhov obojživelníkov. Medzi najvýznamnejšie zástupcov patria kubánsky hmyz a plazete, ako napríklad kokosová žaba (Peltophryne pelto), kubánsky machi (Oreophrynella nigra) a kubánska guana (Cuban boa).

Pre milovníkov adrenalinových aktivít a dobrodružstva je park Alejandro de Humboldt ideálnym miestom na prechádzky a trekking. S rozmanitým terénom a malebnými panoramatami je možné podnikať túry rôznej obtiažnosti. Medzi najznámejšie trasy patrí výstup na vrchol Pico Humboldt, ktorý ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Park ponúka aj možnosti kúpania v krásnych útesoch a prírodných bazénoch, ako je napríklad rieka Duaba. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne horské dedinky a spoznať autentickú kubánsku kultúru a životný štýl.

Ak plánujete dovolenku na Kubu, národný park Alejandro de Humboldt by mal byť na vašom zozname miest, ktoré musíte navštíviť. Jeho bohatá biodiverzita, malebné výhľady a dobrodružné aktivity vytvárajú jedinečný zážitok pre každého návštevníka. Nech už ste prírodovedec, dobrodruh alebo len obyčajný turista, tento park vás určite očarí svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky