Objavte lety za najlepšie ceny

Maďarsko Pécs

Počasie Maďarsko Pécs


Maďarsko, konkrétne mesto Pécs, sa môže pochváliť pestrým a zaujímavým počasím počas celého roka. Jeho poloha v južnej časti krajiny vytvára ideálne podmienky pre rôznorodý klimatický charakter.

Pécs leží v makroregióne Transdanubia, v blízkosti českých a chorvátskych hraníc. Mesto má kontinentálne podnebie s mírnymi a teplými letami a studenými zimami. Prekvapujúco, Pécs má aj pozdĺžsku veternú nestálosť, ktorá môže ovplyvniť miestne podnebie.

Letá v Pécsi sa vyznačujú vysokými teplotami a nízkou vlhkosťou vzduchu. Priemerné maximálne teploty sa pohybujú okolo 27 °C, ale môžu sa vyšplhať až na 35 °C. Nočné teploty sa držia okolo 15 °C, čo vytvára príjemné a tepelné letné noci. Počas tejto doby je tiež vysoká pravdepodobnosť krátkodobých letných búrok.

Jesenné mesiace v Pécsi prinášajú pokles teplôt. Priemerné maximálne hodnoty teplôt dosahujú približne 20 °C a nočné teploty prepádavajú až k 10 °C. Tieto mesiace sú známe pre svoje pekné a bohaté farby listov stromov, ktoré vytvárajú nádherné scenérie. Jesenné obdobie je tiež známe svojou mírnou dažďovosťou a nižšou vlhkosťou.

Pécsi zimy sú chladné až drsné. Priemerné maximálne teploty sa pohybujú okolo 5 °C a nočné teploty klesajú pod bod mrazu. Sneženie je zriedkavé, ale keďže je mesto obklopené kopcom, môže byť snehová pokrývka niekedy dosť výrazná. Zimné mesiace sú tiež známe pre svoje mrazivé až veterné podnebie, takže teplo oblečenie v tejto časti roka je nevyhnutnosťou.

Jar v Pécsi je obdobím prebúdzania sa prírody a teplšieho počasia. Priemerné maximálne teploty sa postupne zvyšujú na 15 °C a nočné teploty stúpajú na príjemných 5 °C. Toto obdobie je tiež známe pre svoju vyššiu dažďovosť, vďaka čomu mesto ožíva zeleňou a kvetmi.

Výkyvy počasia v Pécsi môžu byť zaujímavé, a preto je vhodné sa pred cestou o počasí informovať. Mnohí turisti vyhľadávajú jarné alebo letné mesiace, aby si mohli užiť príjemné počasie a pestrosť prírody, ktorú mesto ponúka.

Ak plánujete návštevu Maďarska, určite by ste sa mali tešiť na počasie v Pécsi. Bez ohľadu na obdobie v roku, budete mať možnosť zažiť rôznorodé počasie s výraznými výkyvmi teplôt. Pripravte si teda vhodné oblečenie a užite si krásy tohto čarovného mesta a jeho okolia.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Pécs


1. Kde sa nachádza mesto Pécs v Maďarsku?
Mesto Pécs sa nachádza na juhu Maďarska.

2. Aká je populácia mesta Pécs?
Podľa najnovších údajov má Pécs populáciu okolo 145 000 obyvateľov.

3. Ako sa dostanem z Budapešti do Pécsu?
Najjednoduchšou možnosťou je cestovať autom, no je tiež možné použiť verejnú dopravu, ako sú vlaky alebo autobusy.

4. Čo je známe v Pécsi?
V Pécsi je veľa historických pamiatok a zaujímavých miest na návštevu, vrátane barokovej katedrály sv. Petra a Pavla, Zsolnayho kúpeľov, historickej časti mesta a mnohých múzeí.

5. Existujú v Pécsi nejaké dobré reštaurácie?
Áno, v Pécsu je veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné maďarské jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu.

6. Aké je počasie v Pécsi?
Počasie v Pécsi je vo veľkej miere podobné ako v celom Maďarsku. Letá sú teplejšie s vysokými teplotami a zimy sú chladné s príležitostným snehom.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Pécsi?
Najlepším časom na návštevu Pécsi je v období jari a jesene, keď je mierna teplota a menej turistov.

8. Aké atrakcie sú v blízkosti Pécsi?
V blízkosti Pécsi sa nachádza mnoho zaujímavých miest na návštevu, ako sú vínni sklepy v oblasti Villány, Termálne kúpalisko Harkány a prírodný park Mecsek.

9. Aké sú dopravné možnosti v Pécsi?
V Pécsi je verejná doprava dobre rozvinutá a zahŕňa autobusy a električky, ktoré sú dostupné pre obyvateľov a návštevníkov.

10. Aké sú kultúrne udalosti v Pécsi?
Pécs je známe svojimi kultúrnymi podujatiami, ako sú medzinárodný festival umenia Tavaszi Fesztivál, ktorý sa koná na jar, a Pécsi Nemzetközi Folkfesztivál, ktorý je zameraný na tradičnú ľudovú hudbu a tanec.


Dovolenka Maďarsko Pécs


Pécs je nádherné historické mesto v južnej časti Maďarska. Je to skvostné miesto plné kultúry a krásneho architektonického dizajnu. Mesto je bohaté na kultúru a históriu, ktoré sa môžu stať pre turistu nezabudnuteľnými zážitkami.

Keď plánujete svoju dovolenku, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Pécs. Toto mesto ponúka neskutočné množstvo pamiatok a krásnych miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Pécs má ideálne počasie v lete, kedy môžete navštíviť množstvo zaujímavých miest na čerstvom vzduchu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí karélsky most, katedrála sv. Petra a Pavla, Zsolnayova fontána a pevnosť Pasha. To sú len niektoré z miest, ktoré musíte vidieť, keď navštívite toto nádherné mesto s množstvom historických pamiatok.

Okrem toho, v Pécsi nájdete množstvo múzeí, galérií a ďalších kultúrnych miest. Muzeum Cella Septichora, záhrada secesných soch Zsolnaya, Mestské múzeum Pécs a Zsolnayova krištáľová katedrála sú miestami, ktoré musíte navštíviť, aby ste si mohli vychutnať maďarskú kultúru a históriu.

Ako turista v Pécs, si môžete užívať tiež výbornú maďarskú kuchyňu a víno. V meste nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a vinární, ovocie a zelenina, ktoré sa nachádza v okolí mesta, sú čerstvé a kvalitné a výrobcovia tohto ovocia majú dlhú tradíciu výroby svojich produktov.

Pokud hľadáte dovolenku plnú kultúry, histórie a skvelého jedla, navštívte mesto Pécs. Tento kus Maďarska ponúka výnimočnú rozmanitosť miest a pamiatok. V Pécsi určite nebudete nudiť.


Ubytovanie Maďarsko Pécs


Maďarsko je krásna krajina s množstvom historických pamiatok, kultúrnymi podujatiami a nádhernou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto Pécs, tak vám prinášame výber ubytovania, ktorý by vám mohol pomôcť pri rozhodovaní sa, kde sa ubytovať.

Hotel Millennium

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, tak hotel Millennium je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako napríklad Národného múzea Zsolnay, Katedrály Svätej Márie a iných. Hotel ponúka moderné a priestranné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením ako klimatizáciou, TV, minibarom a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hotelovej reštaurácii sa ponúkajú tradičné maďarské jedlá a medzinárodná kuchyňa.

Hotel Palatinus

Hotel Palatinus je historický hotel, ktorý sa nachádza v centrálnom námestí mesta Pécs. Hotel je postavený v secesnom štýle a ponúka pôvodnú architektúru a krásne udržiavané interiéry. Izby sú priestranné a vkusne zariadené, s bezplatným Wi-Fi a satelitnou TV. Hotel má tiež vlastný wellness a fitness stredisko, kde si hostia môžu oddýchnuť.

Hotel Mecsek

Pokiaľ hľadáte pokojnejšie ubytovanie v blízkosti prírody, tak hotel Mecsek je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na kopci nad mestečkom Pécs, s krásnym výhľadom na mesto a okolitú prírodu. Izby sú vkusne zariadené a vybavené satelitnou TV, bezplatným Wi-Fi pripojením a súčasťou hotelu je aj krytý bazén a wellness centrum.

Apartmány Viola

Pokiaľ hľadáte samostatné ubytovanie s plne vybavenou kuchyňou, tak apartmány Viola sú pre vás tou správnou voľbou. Nachádzajú sa v centre mesta, v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Apartmány sú veľmi priestranné a pohodlné, s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú k dispozícii aj bezplatné parkovanie a spoločnú terasu.

Mesto Pécs ponúka široký výber ubytovania pre každého. Ak hľadáte niečo v centre mesta, tak hotel Millennium a hotel Palatinus sú pre vás najlepšou voľbou. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v príjemnom tichom prostredí, tak hotel Mecsek bude pre vás tú správnou voľbou. Ak si chcete užiť nezávislosť a plne vybavené apartmány, tak apartmány Viola budú pre vás tou pravou voľbou. V každom prípade vám však garantujeme príjemný pobyt v tomto krásnom meste plnom histórie a kultúry.


Letenka Maďarsko Pécs


Maďarsko je fascinujúcou krajinou, bohatou na históriu, kultúru a krásne prírodné scenérie. Jedno z miest, ktoré stojí za návštevu, je mestáčko Pécs. Jeho bohatá história a architektúra robí z tohto miesta skutočne jedinečné a nezabudnuteľné.

Ak plánujete návštevu Pécsu, najjednoduchší spôsob, ako tam sa dostať, je využiť letenku. Medzinárodné letisko v Budapešti je najbližším medzinárodným letiskom k Pécsu, a preto je ideálnou voľbou pre cestu do tohto malebného maďarského mesta. Môžete si rezervovať letenku z rôznych destinácií po celom svete a využiť tak výhodu priameho letu do Budapešti.

Keď pristanete v letisku v Budapešti, môžete si zobrať prenájom auta a jazdiť do Pécsu. Cesta z Budapešť do Pécsu trvá približne 2 hodiny a ponúka nádherný výhľad na maďarskú krajinu. Alternatívne je možné využiť aj verejnú dopravu, ako sú vlaky alebo autobusy.

Pécs, známe aj ako "Mesto kultúry", má veľa historických pamiatok a krásnych budov. Jeho centrum je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Akonáhle prídete do mesta, nezabudnite navštíviť hlavnú atrakciu, ktorou je Biskupský palác. Tento majestátny palác, postavený v renesančnom štýle, ponúka neopakovateľný pohľad na mesto.

Ďalšou zaujímavosťou v Pécsi je Bazilika sv. Petra a Pavla. Táto budova je jednou z najväčších v Maďarsku a jej interiér je skutočne úchvatný. Ak máte záujem o históriu, určite by ste si nemali nechať ujsť Národné múzeum v Pécsi. Tu nájdete rôzne expozície, venujúce sa minulosti mesta a jeho dôležitosti v maďarskej histórii.

Okrem historických pamiatok ponúka Pécs aj mnohé ďalšie atrakcie. Môžete si vychutnať prechádzku po meste a objaviť rozmanité krčmičky, kaviarne a obchody. V meste sa koná aj množstvo kultúrnych podujatí, ako sú koncerty, festivaly, divadelné predstavenia a výstavy.

Ak si chcete oddýchnuť od mestského ruchu, môžete využiť príležitosť a navštíviť blízke termálne kúpele. Pécs je známe svojimi termálnymi kúpeľmi, kde sa môžete zrelaxovať vo vyhrievaných bazénoch s liečivou termálnou vodou.

Vzhľadom na svoje bohatstvo na kultúru, históriu a prírodnú krásu, Pécs je miesto, ktoré stojí za návštevu. Zarezervujte si letenku do Budapešti a zažijte nezabudnuteľnú dovolenku v tomto fascinujúcom maďarskom meste.


Garantovaná najnižšia cena

99 percent uspokojených klientov

Najširšia internetová ponuka letov

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Obstarajte si najvýhodnejšie letenky do miest, ktoré vás očaria krásou či nezvyklosťou.

Zistiť letenky